Der 65. u trećoj etapi i na kraju 76. na „Istarskom proleću“

Utorak, 22. mart 2011

Žolt Der, reprezentativac kragujevačkog Radničkog, osvojio je 65. mesto u trećoj etapi biciklističke trke „Istarsko proleće“ ( kategorija 2.2) i na kraju je i najbolje plasirani biciklista Srbije na 76. mestu u generalnom poretku.

Der je treću etapu od Pazina do Poreča završio sa 1,27 munuta zaostatka u odnosu na pobednika Kristofera Rota (Nemačka), koji je stazu od 141 km prešao za 3:11,41 časova (prosek 44,1 km na čas). Rot je odsprintao grupu od 61 bicikliste, drugi je bio Kristijan Fajt (Slovenija, Adrija) dok je treće mesto pripalo Alekseju Sateviču (Rusija).

Plasman ostalih srpskih biciklsa u trećoj etapi: 74. Jovan Zekavica + 1,27 minut, 106. Dragan Spasić + 1,33, 139. Ivan Stević + 9,32, 144. Nikola Kozomara – isto vreme itd.

U generalnom plasmanu pobedio je Robert Vrečer (Slovenija, Perutnina) sa vremenom 10:27,03 časova, drugo mesto pripalo je Hrvatu Radoslavu Rogini sa 51 sekundom zaostatka, dok je treći trku završio Mitja Mahorič (Slovenija, Adrija) sa 57 sekundi slabijim vremenom. Plasman srpskih biciklista: 76. Der + 5,33, 94. Spasić + 7,24, 114. Hasanović +10,35, 117. Zekavica +13,00, 132. Kozomara + 17,45, 138. Stević + 20,29 minuta zaostatka. Završilo 149 biciklista od 192 koliko je startovalo.

U ekipnom plasmanu trijumfovao je holandski Rabibank sa 46 sekundi boljim vremenom od Loborike (Hrvatska) i 51 sekend prednosti u dnosu na slovenačku Adeiju. Srbija je 24. sa 17,17 minuta zaostatka u konkurenciji 33 ekipe koje su startovale.