Jump to content


Fotografije

Ciklo Kompjuter


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1238 odgovora na ovu temu

#141 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 01 July 2009 - 04:15 AM

kod nas se zovu i zipp
  • 0

#142 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 01 July 2009 - 08:19 AM

Lepe crne vezice ili zipove raznih duzina imas u Tempu, onaj deo gde se prodaje alat
  • 0

#143 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 01 July 2009 - 10:11 AM

Upravo sam i ja to uradio.
Kupi samo uske, da lepo izgledaju na bajsu.
Posto je resetovan Velo 8, moze li i kako da se ubaci ukupna predjena km (ODO)?
Poz.
  • 0

#144 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2009 - 10:33 AM

Velo 8 nazalost nema tu mogucnost.
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#145 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3853 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 01 July 2009 - 11:24 AM

velo8 obično ne izgubi ODO ako brzo promeniš bateriju. da li si detaljno pregledao setup proceduru?
  • 0

#146 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 01 July 2009 - 04:22 PM

Vozi li neko ovaj Ciclo(Sport) CM 4.2 i kako se pokazao?Za nekih 25-30e koliko kosta ima ok f-je a i izgleda dobro?

Attached Thumbnails

  • ciclo_cm_4.2_drahtlo.jpg

  • 0

#147 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 01 July 2009 - 05:01 PM

Gde ima da se kupi?
Na netu ima raznih informacija, idu od 12-28 funkcija :).
  • 0
.

#148 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 01 July 2009 - 07:13 PM

velo8 obično ne izgubi ODO ako brzo promeniš bateriju. da li si detaljno pregledao setup proceduru?

Nisam detaljno gledao. Baterija čak nije ni izvadjena, jedino je resetovan Velo 8 i izgubio je ODO.
E sada jos jedno pitanjce.
Da li upisati velicinu tocka 700cc, ili i treba velicina gume, tj. obim. Posto je guma dim. 700x28, a u tabeli za Velo 8 pise da treba upisati vel. gume 214?
poz.
  • 0

#149 BADIZIOL

BADIZIOL
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts

Postavljeno 05 July 2009 - 03:36 PM

Na mom ciklometru nikad se ne vodim po tabelu vec uvek sam izmerim realni obim tocka u mm i unesem taj podatak. Zato kad vozimo ja i moj drug (ko je upisao gotovi podatak iz tabele) pri 30km/h kod njega pokazuje 33,5 km/h :roll: :roll: :roll:
  • 0

#150 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 05 July 2009 - 03:52 PM

Na mom ciklometru nikad se ne vodim po tabelu vec uvek sam izmerim realni obim tocka u mm i unesem taj podatak. Zato kad vozimo ja i moj drug (ko je upisao gotovi podatak iz tabele) pri 30km/h kod njega pokazuje 33,5 km/h :roll: :roll: :roll:

Na koji način meriš? ( koji je najbolji postupak)
pozdrav.
  • 0

#151 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 05 July 2009 - 06:48 PM

Postupak:

Nadjes lepo ravno parce asfalta.

Namestis prednju gumu tako da ventil bude najblizi asfaltu. Kredom obelezis to mesto na asfaltu.

Guras bajk napred (pravom putanjom) dok prednji tocak se ne okrene pun krug i mesto gde je ventil opet u najnizoj tacki obelezis opet.

Izmeris rastojanje i u mm uneses kao vrednost.
  • 0

#152 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 05 July 2009 - 06:54 PM

Uf :). Obim tocka meris na sledeci nacin. Gumu napumpas na pritisak koji obicno vozis. Na ravnoj povrsini obelezis jednu liniju. Postavis tocak na liniju tako da ventil bude tacno iznad linije. Guras bicikl dok tocak ne napravi pun krug tj. dok ventil ponovo ne dodje u isti polozaj kao i na pocetku. Obelezis mesto gde je ventil posle punog kruga i izmeris rastojanje od pocetne do krajnje linije. To ti je obim tocka. Dok guras bicikl mozes i da opteretis prednji tocak kao simulaciju realne voznje jer se razlikuje poluprecnik slobodnog i opterecenog tocka.


Jos bolje objasnjeno par strana unazad
  • 0

#153 BADIZIOL

BADIZIOL
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts

Postavljeno 06 July 2009 - 08:48 PM

Da to je jedan nacin , drugi je da izmerish radijus tocka u mm onda pomnozis sa 6,28 i dobijesh obim tocka u mm.
  • 0

#154 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 06 July 2009 - 09:50 PM

Ili, precnik tocka sa sve napumpanom gumom x 3,14. :)
  • 0

#155 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 30 August 2009 - 09:16 AM

Kupio sam Cat Eye model: Velo 8. U Planet Bike-u košta 1.268,00 dinara.



ja sam kod mene u kg-u taj isti platio 1450din
  • 0
Postavljena slika

#156 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1715 posts

Postavljeno 30 August 2009 - 09:49 AM

Kupio sam Cat Eye model: Velo 8. U Planet Bike-u košta 1.268,00 dinara.



ja sam kod mene u kg-u taj isti platio 1450din


ja ga platio u Pancevo 1600din
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#157 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 30 August 2009 - 10:06 AM

tu jos skuplje nego kod mene

ja sam uzeo taj zato sto mi je trebao sat a imali su koji su kostali manje ali bez sata
  • 0
Postavljena slika

#158 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 30 August 2009 - 10:30 AM

Kupio sam Cat Eye model: Velo 8. U Planet Bike-u košta 1.268,00 dinara.



ja sam kod mene u kg-u taj isti platio 1450din

Zavisi gde kupujes. Cene se bitno razlikuju na onih jadnih par mesta u gradu gde moze da se kupi nesto za bajs.
  • 0
.

#159 ivanj

ivanj
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • LocationBlizu reke Save, Novi Beograd

Postavljeno 30 August 2009 - 10:58 AM

Tema je pomalo bajata, ali cisto da dam neki svoj doprinos, jer sam imao iskustva sa oba proizvodjaca.

Moja VELIKA preporuka je CatEye Enduro 8. Za pristojne pare se dobija veoma robustan merac, odlican nosac sa hevi-djuti gajtanom i plasticnom spiralnom trakom koja vezuje i cuva gajtan. Vezivanje zip-trakama (standard za sve cateye-ve) je takodje veliki plus.

Sa druge strane, Sigma je preciznija u radu, daje mogucnost da se stare ODO vrednosti unesu i nakon promene baterije, ali je nacin vezivanja, da izvinete, jedno veliko, neverovatno sr@nje! Reklamiraju ga kao "tool free", ali je to daleko od onoga sto CatEye nudi. Ovde se sve spaja gumicama, a brzinometar se fiksira i samolepljivim sundjerom. Ako slucajno pogresite ugao ili polozaj pri stavljanju ili zelite da promenite raspored stvari na volanu - nece moci. Drzac brzinometra je permanentno vezan i jedini nacin da se ukloni je da se skine taj sundjercic + alkohol da ukloni ostatke lepka (eto ga sad i taj 'tul fri'). Gumica bez tog sundjera ne moze lepo fiksirati brzinometar, pa se morate snaci na drugi nacin kako da opet zalepite drzac (kah kah 'tool free?' kah kah).

A gumice? Mozda nece da puci na obicnim vilama/kormanu, ali ne ulivaju poverenje. Samo pokusajte da ih montirate na suspenziju. Istegnuce se do krajnjih granica i pitanje je dana kada ce se raspati od tenzije i vremenskih uslova. Sigmi nije palo napamet da potrosi koji cent i spakuje rezervni sundjer ili rezervne gumice razlicitih dimenzija...

Iskreno nije mi ni jasna opterecenost sa "tool free" montiranjem, jer je, barem meni, potpuno normalno da merac brzine i sve ostale vece dodatke montiram kuci, a ne pored puta! Samim tim, alat mi je pri ruci. Mnogo mi je bitnije da kada jednom nesto namestim da to bude to i da vise o tome ne razmisljam. CatEye je zato nasao pravi balans: nije 100% tool free, ali kao i da jeste - sve stoji savrseno cvrsto i jedino od alata sto treba su secice ili skalpel.

Dakle, CatEye bez razmisljanja!
  • 0

#160 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 30 August 2009 - 11:52 AM

Potpis za post Ivanj. Imam Enduro 8 i najjaci je mozada model.
Ali to za gumice kod sigme i isto skroz upravu. Cudi me da nemci tako jeftino to urade, stvarno ne uliva poverenje nikako.
Ipak je Japan Japan :mrgreen:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika