Jump to content


Photo

Ciklo Kompjuter


  • Please log in to reply
1238 replies to this topic

#761 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14924 posts

Posted 14 March 2014 - 04:23 PM

Ovi Trelock brzinomeri su VELIKI pa ako nema dovoljno mesta na volanu onda uzmi neki manjih dimenzija.
  • 0

#762 radar

radar
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Posted 14 March 2014 - 08:59 PM

Aha, o tome nisam ni razmišljao. A što se tiče ostalih stvari? Vidim da imaju više funkcija od Cateye i Sigma za iste pare, a kakvi su po preciznosti i kvalitetu?
  • 0

#763 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Posted 20 March 2014 - 11:37 AM

Jel probao neko da upari polarov pojas(http://www.amazon.co... ... B0009WM7C8) sa aplikacijom sportstracker na android telefonu?
Meni nikako nije poslo za rukom.Zamenio baterije u pojasu,sve varijante postupka komuniciranja pokusao ali uzalud.
  • 0

#764 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4652 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 20 March 2014 - 11:51 AM

Jel probao neko da upari polarov pojas(http://www.amazon.co... ... B0009WM7C8) sa aplikacijom sportstracker na android telefonu?
Meni nikako nije poslo za rukom.Zamenio baterije u pojasu,sve varijante postupka komuniciranja pokusao ali uzalud.

Ako ćeš Polarov, treba ti model sa bluetooth-om kao ovaj npr http://www.polar.com... ... _Bluetooth ili ovaj http://www.polar.com.../accessories/H6 ili ovaj http://www.polar.com... ... ate_sensor a naravno proveri i koji su telefoni i android OS kompatibilni jer ima razlike od modela do modela.
  • 0

#765 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Posted 20 March 2014 - 12:14 PM

Vidak `fala. To izgleda nije tako lako naci.
  • 0

#766 radar

radar
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Posted 04 April 2014 - 06:37 AM

Da li se javljaju smetnje kod wireless ciklo kompjutera boljih proizvođača (Sigma, Cateye) ukoliko na kormanu u neposrednoj blizini stoji mobilni telefon?
  • 0

#767 zzz

zzz
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationBeograd

Posted 07 April 2014 - 06:25 PM

Ja na Sigmi 2006 MHR nisam imao problema sa mobilnim telefonom, ali sam primetio par lokacija po gradu gde mi redovno izgubi signal sa pulsmetar trake, ali i dalje meri brzinu normalno.
  • 0

#768 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4292 posts

Posted 10 April 2014 - 05:25 PM

Meni je na 2006 skakao puls posle opterecenja i na 220 i vise :). Popnem se uz brdo sa 170, krenem nizbrdo i kada pogledam puls mi 230 :mrgreen: :mrgreen: .
  • 0
.

#769 Manfred

Manfred
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • LocationBeograd

Posted 10 April 2014 - 08:54 PM

Mnogo si bio brz, proradio adrenalin :)
  • 0

#770 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4292 posts

Posted 10 April 2014 - 09:04 PM

Stvarno ne znam da li je to moguce ili pulsmetar laze. Uglavno kada vidim tih 200 i nesto (posle 20-30 sekundi spusta) daleko sam od onog osecaja kada idem uzbrdo sa 160-170.
  • 0
.

#771 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Posted 18 April 2014 - 04:32 PM

U poslednje vreme, ili godina sam se bas nervirao na novine kod Cateye, a i svih ostalih.

CATEYE polako izbacuje u novim modelima manual opciju. Meni totalno nebulozno, ili im je sada to komercijalna fora da jel tu opciju guraju u najskuplje modele. Kako raste popularnost biciklizma tako isti sve ukidaju.
Nije ni cudo sto se kupuju kineski sve vise.


Ko kod kablovskih TV operatera, krenes s jednim kanalima na kraju sve poukidaju i placas neke gluposti.

A takodje i to, sto su im uputstva nekako sablonska i ne napisu sta sve jedan model moze da ima, ili je to slucajnost, ali proveravah nekoliko puta.

Na cateye astrale 8, probao sam da zamenim bateriju racunajuci da cu da izgubim ODO, a da naravno neu moci da programiram novi ODO. Medjutim, izvadim bateriju, stavim novu, ODO stoji. Relativno sam brzo promenio, mozda 1min, ili 1.30 sec otprilike.

To me zaintrigira znajuci da nigde ne pise da moze da pamti na svim zivim manualima, rekoh, ajd da probam opet. Ali sad ukljucim stopericu na telefonu da od trenutka vadjenja baterije prodje 3min, misleci da nakon 3 minuta verovatno brise. Sacekam 3 minuta vratim, dakle menjao sam u 4-tom minutu, i ODO stoji.

Sto je lepo, ali nije lepo da taj podatak nigde ne mozete naci u manualima.

Tako cesto budes "prevaren" u smislu sta ti jedan cateye moze ponuditi, pa odustanes od kupovine, a on u stvaru to sto ti trazis na primer, ima. Dakle iskustva korisnika su vrlo bitna, kao sto ste gore pisali za puls i merenje istog.

Na Tomo XC sam uvek gubio ODO.

Kako kod Vela9 ovih novijih ako ne kozna tj, ima iskustva?
  • 0

#772 Manfred

Manfred
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • LocationBeograd

Posted 19 April 2014 - 09:38 PM

Ne znam za Velo9, ali kupio sam Velo7 i smorio se sto ne mogu da ubacim odo podatak za ovu godinu. Vec sam presao 790km i voleo bih da nastavim, ali nigde u uputsvu ne pise da mogu da ubacim stari odo.. Bzvz
  • 0

#773 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Posted 19 April 2014 - 11:28 PM

Ne možeš da ubaciš stari ODO, zato i ne piše :)

Bocko, što se tiče ODO jel problem što ne možeš da ga resetuješ na početku godine? Pošto ne vidim koji je drugi problem što se pamti odo kad izvadiš bateriju, to je uvek dobra stvar :D.
  • 0

#774 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Posted 20 April 2014 - 06:20 PM

Jeste dobra stvar. Nekom znaci, nekom ne, neko ne obraca paznju, ali od viska glava ne boli. Znas koliko ti je RAM bicikla prosao ako nista drugo, jer cesto ljudi menjaju tockove i td, pa ne mozes reci, e ovaj bajk je toliko i toliko prosao.

Ne, BoboLe, moze, ima dugme AC klik i ode ODO vrati na nulu.

Problem je sto oni ne napisu u manualu da ima ODO da pamti, to je problem.
Nadjoh jos jedan isto slican problem. Kod starih enduro satova, ima ODO za programirati, dok kod novog ovaj "kockasti" e kod njega u manulaim nema da pise da ima programirajuci ODO, niti piše da pamti ODO.

Dakle, ili su mu jednu funkciju skinuli, ili pamti ODO, a cena je ostala veca u odnosu na VELO 9 koji mu je brat blizanac, ali su se razlikovali samo u programiranju ODO-a.

Dakle, Enduro 8 novi kockasti, verovatno pamti ODO-jer je skuplji od Vela 9.

Opravdano pitanje - kako ja sada to na primer da znam provereno a hocu da kupim? Mora da cekam da mi neko javi svoje iskustvo, tu je problem.

@ manfred, niti jedan VELO nema da programiras ODO, a cak mnogi od njih broje samo do 10 000km, pa okrenu nulu.

Jedino da brzo menjas bateriju tipa do 10sec pa da ga nekako prevaris da sacuva, nekom se desavalo da zapamti za toliko 5/6sec.
  • 0

#775 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Posted 20 April 2014 - 06:29 PM

Ne, BoboLe, moze, ima dugme AC klik i ode ODO vrati na nulu.

To sam i hteo da kažem, ali vidim da se već razumemo :D.

Opravdano pitanje - kako ja sada to na primer da znam provereno a hocu da kupim? Mora da cekam da mi neko javi svoje iskustvo, tu je problem.

Tu se slažem, jeste problem. Zato furam isključivo Sigmu i nemam problema s tim :).
  • 0

#776 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Posted 20 April 2014 - 06:46 PM

Ali sigma ima samo AUTO start, sto je meni katarsofalno. Odem do drugog grada i kada dodjem u svoj grad, cim udjem, ja ugasim vreme, a ovako treba da mi se skine i prosek i vreme dok prodjem kroz grad i nemam egzaktno koliko sam vozio vreme, pa ni AVS nista. Ne moras da budes profesionalac a da te zanimaju ovi podaci, cisto ono da znas...i zasto ne stave manual nisu mi jasni !?!
  • 0

#777 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4292 posts

Posted 20 April 2014 - 06:54 PM

Misle da smo svi mi moroni pa da ne zaboravimo da ukljucimo/iskljucimo kada treba #-o .
  • 0
.

#778 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Posted 20 April 2014 - 06:59 PM

Izgleda, jer oni bas tvrdoglavo se drze tog principa. Cateye, mozda, sto je sada bajkovanje sve popularnije, namerno izbacuje iz ovih novih modela tu opciju, kako bi te naterali da kupis skuplji, pa ispada da je manual sada skuplja opcija :D :roll: Jer ne zanm logiku ukidanja te funkcije, a pazi bogati na onim najskupljim modelima je ima, pa sto je i tu ne pobrisaste ako je visak :?: :!:
  • 0

#779 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1433 posts

Posted 20 April 2014 - 08:23 PM

Imam SIGMU 2006 i desava mi se da nekada prestane da meri brzinu,Ja je skinem u toku voznje i vratim na nosac i ona pocne meriti brzinu.Mozete li mi reci u cemu moze biti problem?
  • 0

#780 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 April 2014 - 09:27 PM

Ovo za manual start se već mnogo puta pominjalo, može li neko tačno da mi razjasni koje su razlike, i dalje ne kapiram. I koji su najjeftiniji sigma/cateye cajgeri koji to imaju?

Meni je običan auto super, samo resetujem pre nego što krenem i to je to, ali bolje bi bilo da ima dve kilometraže jer mi to često zatreba. Znači jednu glavnu kilometražu i ostale parametre (avs, max...) da meri na nivou cele vožnje, a kad mi zatreba u toku vožnje da premerim nešto da mogu lako i brzo to da uradim bez mnogo tipkanja i odvraćanja pažnje s puta. Trenutno ili sabiram/oduzimam ili resetujem...

Ovaj velo5 mi već dojadio treba da ga menjam, broji samo do 10k, popravljan je nosač, prekida kod jače kiše... Sigma 1609 mi je prvi izbor ali vidim ima auto start.

Imam SIGMU 2006 i desava mi se da nekada prestane da meri brzinu,Ja je skinem u toku voznje i vratim na nosac i ona pocne meriti brzinu.Mozete li mi reci u cemu moze biti problem?

Moguće da su ti oksidisali kontakti pa prekida. Probaj da očistiš jako finom šmirglom, onom vodenom za poliranje 1000-2000.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users