Jump to content


Fotografije

Ciklo Kompjuter


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1238 odgovora na ovu temu

#701 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4292 posts

Postavljeno 01 September 2013 - 08:30 PM

Pulsmetar mu mozda i zatreba ali kadenca sigurno ne treba :mrgreen: .
  • 0
.

#702 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4652 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 01 September 2013 - 09:45 PM

i mene je interesovalo da li i senzor dolazi u setu, ali evo odgovora :) mislio sam sutra svratiti u planetbike pošto idem u beograd.
u suštini, himzo, možda si upravu. razmisliću o tome. sad si me bacio u razmišljanje.

imas ovakav strada cadence na berzi cini mi se za 25e probaj da spustis na 20e i kupi odlicno radi, posedujem isti...
  • 0

#703 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 01 September 2013 - 11:11 PM

Pulsmetar mu mozda i zatreba ali kadenca sigurno ne treba :mrgreen: .

Sta ce zdravom coveku pulsmetar, a da usput nije profesinalni takmicar, pa da tera telo do granica izdrzljivosti?
  • 0

#704 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 02 September 2013 - 08:05 AM

Pa dobro, ima i nas pacera koji žele da malo "ozbiljnije" treniraju.
  • 0
Pozdrav

#705 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 02 September 2013 - 01:13 PM

Stvarno ste paceri. :lol: :lol: :lol:

Kao bivši pacer mogu da izjavim da je korisno koristiti pulsmetar neko vreme i naučiti da se prepozna u kojoj je zoni puls u datom trenutku. Posle toga postaje beskoristan, osim onima koji hoće ozbilno da treniraju.
  • 0

#706 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4652 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 September 2013 - 02:09 PM

Stvarno ste paceri. :lol: :lol: :lol:

Kao bivši pacer mogu da izjavim da je korisno koristiti pulsmetar neko vreme i naučiti da se prepozna u kojoj je zoni puls u datom trenutku. Posle toga postaje beskoristan, osim onima koji hoće ozbilno da treniraju.

Pa i nije baš tako, ne možeš uvek da znaš koliko si umoran i koliki ti je puls, za vozikanje po gradu pulsmetar nije potreban, ali za neke duže vožnje je baš korisna stvarčica, pogotovu za brda, koja sam dok nisam imao pulsmetar, vrlo teško savlađivao, jer nisam znao da odredim granicu, dok sam sada našao neku vrednost pulsa koji mi odgovara, i čim odem 10 otkucaja iznad usporavam, a 10 ispod ubrzavam i vozeći na taj način, mnogo lakše savladavam i brda i distancu.
Pogotovu kad vozim sa nekim ko je u boljoj kondiciji, pulsmetar mi pomaže da se ne zanesem i preteram sa praćenjem tuđeg tempa, jer mi se dešavalo da pratim na brdu ortaka koji ima 20 kila manje od mene, isteram neko vreme prateći ga, a onda prsnem i stanem, jer sam se preforsirao.
Od kada vozim po pulmetru to mi se ne dešava, jer znam gde sam u svakom trenutku, i ako vidim da sam preterao usporavam, ali ne stajem, nego nastavljam ali mojim tempom.
Što sam izgubio na brdu pokušam da nadoknadim na ravnom, i uglavnom ga stignem, e sad, nekad me i pusti, ipak mi je ortak.... :oops: :mrgreen:
  • 0

#707 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 02 September 2013 - 02:15 PM

Potpuno si u pravu.

Moj post je bio više u smeru da ko ne želi da nosi pulsmetar sve vreme treba bar da pohvata neke svoje granice pa da ga batali. U svakom slučaju da je apsolutno nepotrebna stvar ne bi ih ljudi koristili.
  • 0

#708 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4652 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 September 2013 - 02:30 PM

Potpuno si u pravu.

Moj post je bio više u smeru da ko ne želi da nosi pulsmetar sve vreme treba bar da pohvata neke svoje granice pa da ga batali. U svakom slučaju da je apsolutno nepotrebna stvar ne bi ih ljudi koristili.

Mislim da si pogrešio ako si prodao onaj tvoj Polar, mnogo je bio lep i dobar....
  • 0

#709 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 02 September 2013 - 02:46 PM

Verovatno, ali nisam koristio pulsmetar,a u kadencu nisam gledao pa nisam video svrhu njegovog daljeg postojanja na mom biciklu. Biće nešto novo, samo da odlučim šta.
  • 0

#710 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 02 September 2013 - 03:03 PM

Ja recimo imam pulsmetar ali ga vec nekoliko meseci nisam ni stavljao na grudi., uglavnom posle nekog vremena izmeris sve sto si hteo i ne treba ti vise.

Sad sam nesto vise zainteresovan za brzinomer sa kadencom, mislim da je kadenca interesantnija informacija.
  • 0

#711 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4292 posts

Postavljeno 02 September 2013 - 03:16 PM

@vidak
Sve to sto si naveo je tacno ali je to sve produkt neiskustva ;).
Kada naucis da slusas svoje telo i da znas sta mozes a sta ne mozes pulsmetar ne sluzi nicemu. I ja sam nekoliko puta kupovao i uvek prodavao pulsmetar jer se ono sto on kaze i ja osecam potpuno poklapa.
Nije bilo vise svrhe da ga koristim... Da posle toliko godina okretanja pedala ne znam sta trenutno mogu bilo bi sramota :mrgreen: .
A za one koji se bas ozbiljno bave biciklizmom, za svaki slucaj pulsmetar nije na odmet ;).
  • 0
.

#712 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4652 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 September 2013 - 03:27 PM

@vidak
Sve to sto si naveo je tacno ali je to sve produkt neiskustva ;).
Kada naucis da slusas svoje telo i da znas sta mozes a sta ne mozes pulsmetar ne sluzi nicemu. I ja sam nekoliko puta kupovao i uvek prodavao pulsmetar jer se ono sto on kaze i ja osecam potpuno poklapa.
Nije bilo vise svrhe da ga koristim... Da posle toliko godina okretanja pedala ne znam sta trenutno mogu bilo bi sramota :mrgreen: .
A za one koji se bas ozbiljno bave biciklizmom, za svaki slucaj pulsmetar nije na odmet ;).

Pa da, u pitanju je neiskustvo, zato ga i koristim, najteže mi je da puls odredim leti, jer se na vrućini nenormalno znojim, mnogo mi teško pada okretanje pedala kad je toplo, pa onda ne mogu da odredim da li sam preterao sa tempom, pa se cedim od umora, ili su znojenje, napor i nelagodnost posledica vrućine, pulsmetar mi sve lepo kaže...
  • 0

#713 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 02 September 2013 - 03:28 PM

Ja recimo imam pulsmetar ali ga vec nekoliko meseci nisam ni stavljao na grudi., uglavnom posle nekog vremena izmeris sve sto si hteo i ne treba ti vise.

Sad sam nesto vise zainteresovan za brzinomer sa kadencom, mislim da je kadenca interesantnija informacija.


Sedi na nečiji bicikl koji ima kadencu i videćeš da ti ne treba. Nemoj bacati pare. Kadencu ili imaš ili nemaš, a ti je moraš imati jer dugo voziš.
  • 0

#714 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 02 September 2013 - 03:49 PM

Ko ne kopca patike na pedale, tesko ce imati osecaj za kadencu. Vec od 80 patika nema dobar kontakt na pedali i uobicajena reakcija je da ne povecavas kadencu. Nemam nista ni protiv pulsmetra, ali stvarno nisam vidjeo kod profesionalnih sportista da ga imaju (ne poznajem bicikliste, jer je Sabac slab po tom pitanju, vec fudbalare, rukometase i kajakase)
  • 0

#715 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 03 September 2013 - 04:46 AM

i na kraju sam kupio cateye velo 7 u planet bike-u, 1600 din. i još neke stvari pa ostvarih i dodatni popust. na kraju sam shvatio da ako kupim brzinomjer sa kadencom da ću samo neko vrijeme buljiti u ekran prateći tu informaciju na displeju, a poslije ću prestati i neću više gledati.
  • 0

#716 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 September 2013 - 08:27 AM

Ja recimo imam pulsmetar ali ga vec nekoliko meseci nisam ni stavljao na grudi., uglavnom posle nekog vremena izmeris sve sto si hteo i ne treba ti vise.

Sad sam nesto vise zainteresovan za brzinomer sa kadencom, mislim da je kadenca interesantnija informacija.


Sedi na nečiji bicikl koji ima kadencu i videćeš da ti ne treba. Nemoj bacati pare. Kadencu ili imaš ili nemaš, a ti je moraš imati jer dugo voziš.


Verovatno da si u pravu posto bas o tome i razmisljam, a narocito kada uzmem ovo u obzir:

Ko ne kopca patike na pedale, tesko ce imati osecaj za kadencu. Vec od 80 patika nema dobar kontakt na pedali i uobicajena reakcija je da ne povecavas kadencu.


Vozim u obicnim patikama (nikako da kupim spd) pa mi se stvarno desava da namotavam toliko da poskakujem na sedistu pa to nekako kompenzujem menjacem.

Na osnovu ovoga izvlacim zakljucak da mi pod hitno treba spd a merac kadence neki drugi put.
  • 0

#717 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 27 September 2013 - 02:06 PM

Koji je dobar ciklomaster sa kadencom? Ima ovo:

http://planetbike.rs... ... etri/3021/

Da li ima neki sa pulsmetrom i kadencom, dakle samo te dve funkcije, ne mora da je cateye? Ako neko vec koristi tako nesto, neka napise.

Ujedno jel koristite brzinomere sa kadencom, koji su i kakva su iskustva?
  • 0

#718 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4292 posts

Postavljeno 27 September 2013 - 02:22 PM

Hoces da izmeris da li vrtis 105 ii 110 obrtaja u minuti ;).
Merenje kadence mozda ima neke svrhe za one koji valjaju velike prenose. Tebi je to cisto bacanje para.
  • 0
.

#719 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 27 September 2013 - 03:48 PM

Ja umesto Polara uzeo CATEYE STRADA WIRELESS black na akciji u Planetu. Mali je i ima samo bazične funkcije, al mi je dovoljnan. Detalj koji mi se sviđa je da je dugme za šetanje kroz funkcije sa donje strane. Pritiska se tako što se pritiska sam uređaj. Nema jurenja sitnog dugmeta tokom vožnje.
  • 0

#720 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 27 September 2013 - 11:08 PM

Ko ce kome, ako ne svoji svome ;)

Darko, ma nesto bi mi znacilo, ali tek na 10 fazu koji ciljam, tipa 13,4,5,6,7,8,19,21,23 i jos jedan naprej il nazaj.

Moze dosta lepo da se prati napredak u frekvenciji pogotovu na pocetku sezone vidis u kakvom si stanju. Jeste skuplje, al das tada pa kroz 10god.

Pava, cateye volim jer jedini ima manual a ne amatk, ko sigma a cuo sam da i VDO isto ima samo amatki jel je to tacno, zna li ko?
  • 0




3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika