Jump to content


Fotografije

Ciklo Kompjuter


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1238 odgovora na ovu temu

#661 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4292 posts

Postavljeno 28 July 2013 - 06:00 PM

Ti obicni mere nadmorsku visinu na osnovu pritiska vazduha, tj. promene pritiska vazduha.
Zadas tvoju kucnu nadmorsku visinu i pred svaku voznju resetujes na tu nadmorsku visinu. Komp na osnovu trenutnog vazdusnog pritiska i promene kada se penjes/spustas racuna promenu nadmorske visine u odnosu na pocetnu. Daleko od preciznog ali za odokativnu metodu moze da prodje.
Ja sam imao Sigmu 2006 koja je za istu tacku posle povratka sa voznje odstupala i 20-30 metara.
  • 0
.

#662 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 28 July 2013 - 06:13 PM

Ah da, u pravu si, totalno sam zaboravio na ovu metodu sa merenjem pritiska, fora je jedino što pritisak ne zavisi samo od nadmorske visine, zato su i neprecizni. Mislim da ne bi bilo komplikovano skockati nešto sa arduino nano-m, ekrančić, žiroskop šild + merač pritiska & temperature, komparaciju i aproksimaciju trenutnih vrednosti!!!
  • 0

profilepic.gif


#663 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 28 July 2013 - 06:21 PM

Znate li neki model koji može istovremeno na ekranu da prikaže: trenutnu brzinu, sat, trip distance i vreme vožnje. Nije bitno da li je žičani. Naravno, potrebno je da nudi i ostale mere: total distance, avg i max brzina. Dodatni podaci su plus (npr, temperatura, procenat nagiba, ukupni uspon, itd). ANT(+) dodaci nepotrebni.

Apsolutno sve ovo što si naveo ima Bontrager Node 2.1 :) Čak ima i ANT+ što si naveo kao nepotrebno.. Znam iz ličnog iskustva jer trenutno njega koristim.
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#664 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 August 2013 - 03:52 PM

@Brane Hvala! Reklo bi se da isto podržava i 1.1 koji je nešto malo jeftiniji. Nervira me samo što oni sami na sajtu ne navode kombinacije koji sve podaci mogu da budu prikazani istovremeno.

EDIT: Našao manual - http://media.bontrag... ... 2.1_EN.pdf
  • 0

#665 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4292 posts

Postavljeno 03 August 2013 - 07:36 PM

Na prvi pogled nije za ovu temu ali u stvari jeste :). nisam nikada kupovao sa Amazona i nemam pojma kako to ide. Verovatno kao i sa svih drugih sajtova... :).

Npr. ovaj ciklokomp, da li se placa postarina tih 7 $ ili zavisi od zemlje u koju se salje?
http://www.amazon.co... ... B000BNZ0MO
Da li neko ima ovakav brzinomer? Danas sam na brzinu video Blackburn Neuro, to je isto ovo samo bezicna varijanta.
  • 0
.

#666 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 August 2013 - 08:21 PM

jedan od razloga zašto sam ja batalio amazon je što za 95% stvari koje su mene interesovale dobiješ sledeću poruku:
Postavljena slika
  • 0

profilepic.gif


#667 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 August 2013 - 08:49 PM

Posto si nasao taj bontrager?
  • 0

#668 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 11 August 2013 - 02:03 PM

@Sirius - Taj rad! n2:war_sniper

@Zare - Gde ga nadje toliko ruznog. :mrgreen:
  • 0

#669 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4292 posts

Postavljeno 11 August 2013 - 04:51 PM

@Zare - Gde ga nadje toliko ruznog. :mrgreen:

Na slici nije bas neka lepota ali uzivo deluje sasvim normalno :D .
  • 0
.

#670 Ridik

Ridik
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 22 August 2013 - 11:45 AM

Može li preporuka za brzinomer, ništa fensi, da meri osnovne parametre, dovoljno mi je.
Kakav je Cateye Velo 7, oko 1700 kinti je?

Hvala
  • 0

#671 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 August 2013 - 12:12 PM

Ja sam imao velo 8 i u sustini sam bio bas zadovoljan sa njim kako radi... Ukrali mi bajs i sa njim nosac tako da mi je ostao samo brzinomer. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#672 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 August 2013 - 01:04 PM

Velo 7 je uzeo moj ortak nedavno, šta znam meni se ne sviđa, ima samo najosnovnije funkcije a ogroman mi je i nezgrapan nekako u poređenju s mojim matorim velo 5. Pre pih uzeo nekog kineza za iste ili manje pare pa da imam i osvetljenje, temperaturu i još koješta. Ili neku sigmu, čini mi se da su kompaktnije i da im je nosač bolji.
To sve kažem za taj cenovni rang, inače lično mislim kad budem menjao da uzmem 1609 ne vidim ništa bolje kao best buy, mada je i to diskutabilno s obzirom na najezdu raznih kineza. Sigurno ih ima i valjanih ali džabe kad se ne mogu videti/probati, jedino naručiti par komada pa nakon probe prodati višak :) ali to mi je cimanje
  • 0

#673 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 August 2013 - 01:05 PM

Ja evo i dalje koristim Velo 8. Uzeh pre par godina kao zamenu za Tomo XC. Ne znam da li Velo 7 nisu imali u crnoj boji ili me toliko očarala ta potrošnja kalorija. ;) Ne znam šta bih rekao na pitanje "kakav je". Ako zaboravim da resetujem podatke pre nove vožnje, on to ne uradi sâm. Ako slučajno resetujem podatke, nema undo. Mislim da ne čuva podatke prilikom zamene baterije. Dakle, "kakav je" - glup je. :mrgreen: Inače radi i prikazuje podatke na ekranu. Nisam imao nikakve probleme sa njim, kao ni sa Tomo XC. Mislim, brzinomer. Da li te zanima nešto konkretno?

Velo 8 stalno prikazuje trenutnu brzinu, krupno. Ispod može da prikazuje neku od 7 dodatnih funkcija (6 kod Velo 7). Klik na jedno dugme vrti te funkcije u krug, pa ostaviš gde ti odgovara. U odnosu na Tomo XC, super je što može stalno da prikazuje sat. Velo 8 je malo čudnog oblika, dok je Velo 7 klasična cigla. Inače mislim da se razlikuju samo po tim kalorijama koje ionako nikad ne može da izračuna tačno.

P.S. Ako si težinski frik, sad vidim da je Velo 8 oko 1 gram lakši. n:happy0045
  • 0

#674 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4292 posts

Postavljeno 22 August 2013 - 01:13 PM

Nema tu neke velike mudrosti, radi posao za koji je namenjen. Ima funkcije koje ima, kalorije ne sluze nicemu ako ih ima, neuporedivo kvalitetniji od kineza sa 259 funkcija. Da kosta manje od ovoga sto kosta, realno i ne moze i to je to :).
Za bilo sta ozbiljnije treba dati dosta vise para.
  • 0
.

#675 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 August 2013 - 04:11 PM

Upravo tako Zare, svaka ti je na mestu... :mrgreen:
Lako je reci da je bolji neki koji kosta 4000 dinara, sto je i normalno.
Ono sto se meni svidja kod Velo 8 je to sto se lepo vide cifre i uvek sam video koliko se krecem (imao sam jos par brzinomera posle 8-ice, ni na jednom se ne vidi tako lepo), a da je glup- glup je (ono sto je Caneee rekao), ali opet to je stvar navike. Sednes na bajs, ponistis ako ti treba i picis. Ako hoces da vodis beleske, uzmes notes i posle svake voznje zabelezis i resen problem. :)

E sad, nisam nikada video Velo 7 tako da ne znam da li ima neke razlike, ali opet cena je mislim nekih 200 dinara razlika tako da nije ni to nesto puno... :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#676 Ridik

Ridik
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 22 August 2013 - 04:53 PM

Hvala svima na odgovorima n2:redbull .

Kupio sam beli Cateye Velo 9, iz prostog razloga što je jedini bio do cifre od 2000 dinara.
Displej mali neosvetljen, ali pregledan, u standby režimu na ekranu stoji digitalni časvonik.
Uređajem se krajnje jednostavno rukuje =D> .
Prikazuje :
- vreme trajanja vožnje
- pređenu km
- proesčnu brzinu
- maximalnu brzinu
- kalorije, netačno ih prikazuje, ne trebaju mi samo komentarišem
- emisiju CO2 n2:hahaha
- ukupnu pređenu km
Nisam još uspeo da provalim za koliko se uređaj ugasi.

Od mene ocena n2:smiley-score007
  • 0

#677 lukacar

lukacar
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 August 2013 - 05:30 PM

velo 7 je isti samo nema to sto tebi ne treba :mrgreen:
  • 0

#678 Ridik

Ridik
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 22 August 2013 - 05:41 PM

@Luka :mrgreen: .
Uzeo bi i ja Velo 7, ali jbg, nije ga bilo, a mrzelo me da se ponovo vraćam,
pa kad sam već bio tu pazario sam to što je bilo na rafovima.

Nisam još uspeo da provalim za koliko se uređaj ugasi


Da odgovorim samom sebi, za manje od 10 minuta, nije loše, štedi bateriju.

Kad sam već kod baterije, koliko vam traje baterija?
  • 0

#679 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 August 2013 - 10:19 PM

Kad sam već kod baterije, koliko vam traje baterija?

Uglavnom duže od brzinomera. Mislim da sam u životu jednom ili dvaput promenio bateriju. Na svim modelima zajedno.
  • 0

#680 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 467 posts
  • LocationUb

Postavljeno 23 August 2013 - 10:24 AM

Eto Caniću a žališ se na baterije!
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika