Jump to content


Fotografije

Ciklo Kompjuter


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1238 odgovora na ovu temu

#621 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4292 posts

Postavljeno 18 June 2013 - 12:16 PM

Na zalost, nema tu neke velike nauke a ni pomoci. Ako je magnet u dometu senzora i ako kabal nigde nije prekinut, nema sta drugo da se uradi posto je baterija ocigledno ispravna.
Probaj da pomeras kabal na raznim mestima i vidis da li ce pokazati brzinu. Obicno se takvi kvarovi desavaju na izlasku iz senzora i ulazu u drzac.
Skidanje baterije na minut-dva je jos jedna opcija...
  • 0
.

#622 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 18 June 2013 - 12:42 PM

Jedno pitanje da ne otvaram novu temu. Imam cateye velo 9. Samo je prestao da radi. Tacnije radi ali ne ocitava nista kao da nije stavljen na bajs. Da li neko zna ucemu je prob i sta da radim


Pogledaj da l' je dobar kontakt između samog ciklokompa i držača istog. Proveri i sam izgled kontakata, da nisu korodirali i slično.

A ovo što kaže Zare za skidanje baterije je isto moguće rešenje. Meni se desi da jednom u 6 meseci Sigma zapuca. Ne pokazuje trenutnu brzinu, ali brojač dužine vožnje radi li radi... Rešenje je da izvadim bateriju na 3-4h! (ne 1-2 minuta)
  • 0
Postavljena slika

#623 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 June 2013 - 01:02 PM

Ma moguce da se dole pomerilo malo pa da nema dobar odziv tj. bude kao da ne radi... Meni se to relativno cesto desi, zakacim rukom dok dizem bajs na zid pa se pomeri magnet.
Samo dobro proveri rastojanje tamo dole kod magneta, malo pomeri na jednu ili na drugu stranu... :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#624 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 18 June 2013 - 10:02 PM

Citajuci komentare vidim da par ljudi koristi VDO A8... njega sam nameracio i ja da kupim,pa me interesuje moze li da se montira na lulu tj je li prosto kao kod sigme il mora nesto malo vise da se budzi(narucio bi ga,pa ne mogu da vidim konkretno u radnji) Hvala unapred

Moze, ja ga koristim na luli i funkcionise bez problema. Montaza je izuzetno prosta, samo izvadis samo postolje sa brzinomera i okrenes ga i to je to. Posle se pricvrsti vezicama naravno.
  • 0

#625 novicki

novicki
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 19 June 2013 - 07:42 AM

Hvala ti... odo da ga narucim :D
  • 0

#626 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 20 June 2013 - 11:11 AM

Da li se uz novu Sigmu 1609 dobija set za merenje kadence, ili mora da se kupi posebno?

http://www.totalbike... ... ma-bc-1609
  • 0

#627 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 20 June 2013 - 12:07 PM

Da li se uz novu Sigmu 1609 dobija set za merenje kadence, ili mora da se kupi posebno?

http://www.totalbike... ... ma-bc-1609


ja mislim da je tu neka navlakuša sa slikom, za tu cenu da nađeš 1609 STS nema šanse. bolje ih nazovi i pitaj jel to taj model sa slike tj. nemoj ih ni zvati nego idi direkto u prodavnicu i sam se uveri.
  • 0

MCWkdP0.gif


#628 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 20 June 2013 - 01:00 PM

Da li se uz novu Sigmu 1609 dobija set za merenje kadence, ili mora da se kupi posebno?

http://www.totalbike... ... ma-bc-1609


ja mislim da je tu neka navlakuša sa slikom, za tu cenu da nađeš 1609 STS nema šanse. bolje ih nazovi i pitaj jel to taj model sa slike tj. nemoj ih ni zvati nego idi direkto u prodavnicu i sam se uveri.

Hvala na odgovoru, ali si promasio pitanje :) Slika nije od onoga sto prodaju, to je jasno. Znamo da nisu bas skroz profesionalni, ali zivimo sa tim.

Moje pitanje je samo:

Da li se uz novu Sigmu 1609 dobija set za merenje kadence, ili mora da se kupi posebno?


Onako sam stavio link na TotalBike, na kraju necu ni kupiti kod njih. Narucio sam preko Pilot Shop-a, pa cu za nekoliko dana odgovoriti sam sebi :)
  • 0

#629 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 20 June 2013 - 03:06 PM

dobro je što si link postavio onako malo da nas zbuniš, mi pomislili da kupuješ kod njih.
tamo bi dobio neki treći model.
PS. reci nam i cenu... al pravu.
  • 0

MCWkdP0.gif


#630 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 20 June 2013 - 06:27 PM

Postavio sam link pre porudzbine, TB je bio opcija. Secam se da su nekom poslali drugi model, jer ih vode pod istom sifrom :) 3890 dinara, narucio sam danas, receno mi je da ga oni dobijaju sutra, znaci meni stize u subotu ili od ponedeljka. Ne znam koliko je u Fanatic-u, sporo odgovaraju na mail. Bilo je par jeftinijih varijanti iz inostranstva, ali na kraju nista
  • 0

#631 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 21 June 2013 - 09:21 AM

e sad... ako si uzeo osnovni model 1609 (žičani) on ima funkciju za pokazivanje kadence, al se uz njega ne dobija set. da dajem 24 € za set da bih isprobao dal radi ili ne, nisam blesav.
  • 0

MCWkdP0.gif


#632 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 21 June 2013 - 09:33 AM

e sad... ako si uzeo osnovni model 1609 (žičani) on ima funkciju za pokazivanje kadence, al se uz njega ne dobija set.

Da, takav odgovor sam dobio i od Sigme danas, to me je zanimalo. Narucio sam i set za kadencu (jedva nadjoh)
  • 0

#633 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 22 June 2013 - 07:09 AM

E jel koristio neko bontrager brzinomere? :D
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#634 panther

panther
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 271 posts

Postavljeno 22 June 2013 - 06:41 PM

E jel koristio neko bontrager brzinomere? :D

lep je Node 1.1, i Node 2.1 ... neznam jel ih ima kod nas...
Vidjao sam ih po online prodavnicama... :D
  • 0
Postavljena slika

#635 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 16 July 2013 - 08:24 PM

da ne otvaram drugu temu...interesuje me kako ova spravica radi?..u stvari šta je to?

http://www.ebay.com/... ... 53fa1a6ed2
  • 0

#636 vladalion

vladalion
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationBeograd, Zvezdara

Postavljeno 16 July 2013 - 08:34 PM

Koliko procitah dole ima par funkcija kao brzinomer, pedometar, kompas, ispisuje trenutne koordinate, GPS podrska...
  • 0

#637 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 July 2013 - 08:47 PM

da li ima negde kod nas da se nadju delovi za sigma wireless brzinomer, konkretno 1909 sts, ali odgovara verovatno odgovara i od drugih wireless sigma brzinomera? potreban mi je senzor brzine, magnet i drzac brzinomera za volan...
  • 0

#638 vladalion

vladalion
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationBeograd, Zvezdara

Postavljeno 16 July 2013 - 09:19 PM

Vidjao sam te stvarcice na oglasima na cikloberzi. Precesljaj tu sekciju sa brzinomerima, pa vidi da li je jos aktuelan neki oglas
  • 0

#639 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 16 July 2013 - 09:20 PM

Nedavno sam kupio brzinomer marke Bikemate.
http://www.ebay.co.u... ... 1e79ec19f6

Lepo je dizajniran, plastika je kvalitetna i ima, za mene, vise nego dovoljno funkcija.
Prateca dokumentacija je zaista detaljna, ali je na nemackom.

Od funkcija ima:
- Odometar
- Trip time
- Trip distance
- Max speed
- Avg speed
- Current speed
- Komparator trenutne i prosecne brzine
- Temperature (sa jednom decimalom! :D)
- Potrosnju kalorija
- Vreme
- Neki podatak u vezi sa CO2 koji nisam skotao jer ne znam nemacki

Tu je naravno odesavanje obima tocka u mm, podesavanje godina i tezine (na osnovu cega se priblizno racunaju utrosene kalorije) i neka vrednost za CO2.

Inace je placen 900 din. :)
  • 0

#640 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 July 2013 - 09:28 PM

Vidjao sam te stvarcice na oglasima na cikloberzi. Precesljaj tu sekciju sa brzinomerima, pa vidi da li je jos aktuelan neki oglas

nasao sam senzor za 400din, pitanje da li je ispravan, verovatno cu ga naruciti. fali mi jos magnet(mislim da je njega najlakse naci, ne mora original koliko znam, moze bilo koji) ali brine me drzac brzinomera, mislim da je njega tesko naci... ne znam koliko je pametno naruciti iz kine, video sam da ima na ebay...
  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika