Jump to content


Fotografije

Ciklo Kompjuter


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1238 odgovora na ovu temu

#581 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 March 2013 - 05:21 PM

Nije valjda da su konacno nabavili... :) 2 godine nisu imali na stanju. Par puta sam isao u radnju da pitam da li ce nabavljati, svaki put sam dobio odgovor da ne znaju nikada sta ce im poslati i da ako dobiju dobiju. :D
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#582 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4649 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 March 2013 - 05:41 PM

Nije valjda da su konacno nabavili... :) 2 godine nisu imali na stanju. Par puta sam isao u radnju da pitam da li ce nabavljati, svaki put sam dobio odgovor da ne znaju nikada sta ce im poslati i da ako dobiju dobiju. :D

ima ali u Beogradu, pošto vidim da si iz NS idi u radnju u NS i traži da povuku iz BGD-a i to je to.
  • 0

#583 Bojjan96

Bojjan96
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 23 March 2013 - 05:54 PM

Zanima me neki sajt preko kog mogu naručiti. U Čačku i nema nekog izbora.
Najverovatnije ću i ja uzeti Cateye Velo,videću koji.

http://shop.paralex.... ... ory_id=130

ovo je za velo8 ali imaju u ponudi i druge pogledaj.


Hvala ti puno . :D
Sad ću pogledam.
  • 0

#584 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 March 2013 - 05:56 PM

Video sam da imaju samo u BG-u, ali kao sto si vec napisao, nije problem da prebace... Samo kad su nabavili vise... :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#585 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 05 April 2013 - 09:31 PM

Ima li gde (Bg, NS) da se kupe Sigme novi modeli (osim 5.12 TotalBike) i koja je cena za 12.12 i 16.12?
  • 0

#586 Bojjan96

Bojjan96
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 11 April 2013 - 02:50 PM

Poz ljudi,stigao Velo 5. Super izgleda.

E kod dimenzije točka,da ne merim..na gumi mi piše 700*32c
Mogu li u brzinomeru samo da uzmem opciju 700c?

Mada na sajtu stoji ovako objašnjenje:

700C - 100cm~299cm (default: 26")

Koliko mogu da pogrešim ili da izgubim tačnost?

Poz!
  • 0

#587 Bojjan96

Bojjan96
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 11 April 2013 - 04:18 PM

Snašao sam se ljudi,da ne trošite reči pomagajući meni. :D

Proverio sam brzinomer na putu za koji znam tačno koliko ima metara ;)
  • 0

#588 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 April 2013 - 07:42 PM

Ma ne možeš tako, centrimetri su u pitanju, a i kad meriš razdaljinu on može da pogreši za ceo obim točka ~2 metra ako se tako potrefi da ne otkuca krug...

Ako su ti točkovi 700c onda izabereš to na brzinomeru, a ako hoćeš precizno, premeriš obim krojačkim santimetrom ili još preciznije sedneš na bicikl da gume budu opterećene kao kad voziš i prekotrljaš se jedan krug pa premeriš pređeni put prednjeg točka. Staviš malecku kapljicu neke boje na gumu da ostavi dva traga i pri kotraljanju se nasloniš na zid i ne krivudaš prednjim točkom.
  • 0

#589 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 11 April 2013 - 08:09 PM

Centimetar gore dole u obimu će dati grešku koje je ispod 1%, verovatno nije strašno.
Nego, je li bio neko dokon da proverava kolika je razlika u pokazivanju kada se senzor stavi na prednji ili zadnji točak?
  • 0
Pozdrav

#590 Bojjan96

Bojjan96
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 11 April 2013 - 08:19 PM

Nisam probao na oba točka :D

Na gumi mi piše na koliko se duva i to: 700*32c
Inače je u pitanju Detonator 700*32c. Probao sam na netu naći bilo kakvu informaciju koja bi mi rekla obim ali nisam uspeo. (Možda neko zna?)

Drug mi je rekao da mi na gumi piše koliko da stavim na brzinomeru. MIslio sam da je to to (nema šta drugo)ali ipak sam hteo da pitam vas ovde.

Dakle..jel to to što unosim na brzinomer :D ? Radije bih nego da merim..
I imao sam peh kada sam isprobavao na brzinomer,naleteo zadnjim točkom na rupu i ode zadnja guma.. :/ Znao sam da pukotine u asfaltu bukvalno cepaju ovaj tip gume,ali trenutak nepažnje i eto. Unutrašnju zeznuh. Stvarno se razočarah,sad moram sa tim da se zezam a vozi mi se ..
  • 0

#591 Bojjan96

Bojjan96
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 11 April 2013 - 08:46 PM

http://cateye.com/im...-810_ENG_v4.pdf

Stavljam ako još nekome bude trebalo. ;)

Na page 2 u settings ima za koju gumu se šta stavlja. Za 700*32c piše da unosim 216. ;)
  • 0

#592 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 April 2013 - 09:54 PM

Imam isto velo5 brzinomer, a inače ta tablica nije dobra. Znam jer u mom slučaju greši 3 cm, to je nekih 1.5 %
Tako da ako hoćeš baš precizno, najbolje da izmeriš. Nije neka greška, al eto ja bio dokon, volim da znam što više o onom što koristim i što mi je predmet interesovanja. Zato i imam taj pdf na kompu, kao uostalom i datasheetove za sve ostale delove :)

I imao sam peh kada sam isprobavao na brzinomer,naleteo zadnjim točkom na rupu i ode zadnja guma.. :/ Znao sam da pukotine u asfaltu bukvalno cepaju ovaj tip gume,ali trenutak nepažnje i eto. Unutrašnju zeznuh. Stvarno se razočarah,sad moram sa tim da se zezam a vozi mi se ..

Nisu krive pukotine verovatno nego nedovoljan pritisak ako imaš takozvani "snakebite" . Ja više od tri godine vozim 32 mm gume i to 26" što je još gore kod rupa pa mi se nikad nije desilo. I to po nekim "asfaltnim" deonicama kakve verujem mnogi iz urbanih sredina nisu ni videli, to su takve pukotine i krateri da je za nepoverovati - tuga :(
  • 0

#593 Bojjan96

Bojjan96
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 12 April 2013 - 08:30 AM

Nisam upoznat sa pojmom snakebite-a :D xD
  • 0

#594 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2013 - 10:04 AM

Posted Image
Ako si tako precvikao gumu, onda baci pogled:
http://sheldonbrown....snakebites.html
http://sheldonbrown.com/flats.html
  • 0

#595 Bojjan96

Bojjan96
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 12 April 2013 - 06:32 PM

E hvala ti,pogledao sam sve.

Još ne znam šta je u pitanju,sada sam došao iz škole tako da ću sutra skinuti gumu i javiti šta je u pitanju.

Nadam se da će biti od pomoći. Mada je ćale stručnjak za krpljenje,deda bio pro pa on pokupio fazone. :)
  • 0

#596 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 April 2013 - 01:06 PM

da li neko zna jel odgovara traka za pusl sa sigma puls sata na brzinomer, u pitanju je sigma 1909sts a za sat nisam siguran koji je. u izgledu traka za brzinomer i sat za puls ima razlike ali ne znam da li obe odgovaraju na brzinomeru...
  • 0

#597 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 01:14 PM

Provjeri na http://www.sigmasport.com
Nadji svoje modele idi na dodatnu opremu i vidi je li ista sifra za traku za puls.
  • 0

#598 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 April 2013 - 02:57 PM

Hvala na pomoci. Po siframa ni jedna traka za puls sa sata ne odgovara za brzinomer, uglavnom je jedna za brzinomer a druga za sat.
  • 0

#599 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 482 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 15 May 2013 - 02:10 PM

Ima li negde da se nabavi Sigma BC1200 sa kablom? Kontaktirao sam sve moguce on-line prodavnice kod nas i posle provere stanja (2-3 dana) :? javljaju mi da nema ni kod uvoznika :x . Pa rekoh ako ima negde u nekoj radnji da je ostao koji model a da neko zna, bio bih zahvalan za kontakt.
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#600 pedjadj

pedjadj
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 15 May 2013 - 02:35 PM

@vladapile http://www.totalbike... ... ma-bc-1200 jel si probao ovde. Na sajtu stoji da ga ima. Ja imam ovaj model oko 3 godine, odlican je nikakvih problema nisam imao. Sem jedne zamene baterije 200 dinara. Postoji isti ovakav model sa bezicnom konekcijom.
  • 0




3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika