Jump to content


Fotografije

Ciklo Kompjuter


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1238 odgovora na ovu temu

#541 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 22 November 2012 - 02:12 AM

Ima ih stalno na berzi na oglasima.

Ne verujem da mogu da Temp mere tacno, nijedan digitalac, nema nista bez zive...vozi VDO.
  • 0

#542 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 22 November 2012 - 09:12 AM

Mere prilicno tacno,samo sto im treba vremena da pokazu pravu temperaturu,kad npr izadjes iz toplog stana na recimo +5...
  • 0

#543 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 22 November 2012 - 10:39 AM

Imam ja brzinomer koji meri temp. i meri je on tacno, ali je problem kada vozis po suncu jer se tada on sam zagreje i pokazuje velike temp.

U sustini je tacan kada uzmes ovo u obzir.
  • 0

#544 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 22 November 2012 - 01:16 PM

Pa po vrućem vremenu mi nije bitna temperatura, više kad je hladnije/zimi... A prelazni period nije problem, to sam i sa autom navikao, dok izađem iz garaže treba par kilometara dok se ne adaptira.

Vise pitam iz konteksta same marke bikemate, da li je neko imao iskustva i slično? Da ne montiram za džabe ako će da crkne uskoro ili ako je neprecizan, iako pakovanje deluje ozbiljno...
  • 0

#545 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 22 November 2012 - 02:31 PM

@negas Odakle ti ideja da svi digitalci nisu tacni? Temperaturu na Sigma bc 1200 sam vise puta poredio sa zivinim termometrima i uvek je bila ista.

@bakara normalno da ce na direktnom suncevom svetlu biti veca temperatura, to nije nikakva mana
  • 0

#546 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 November 2012 - 06:57 PM

Pozdrav svima, da li neko zna gde ima da se kupi traka za merenje pulsa za sigmu 1909 sts i koliko bi otprilike mogla da kostala? Nisam nasao na cikloberzi, inace sam iz Novog Sada...
  • 0

#547 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2012 - 06:09 PM

Postavljena slika

Jel ima neko iskustva/video uživo ovo čudo? :)
Ima osvetljenje i merenje temperature što me interesuje i nije skup, ali zato i mislim da je kvalitet izrade dosta lošiji nego kod CatEye i Sigme, ne znam koliko je zaista otporan na kišu.
Možda ima i previše nepotrebnih gluposti i rogobatno je velik :) pretpostavljam da je Sigma 1609 bolji izbor.
  • 0

#548 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 25 November 2012 - 08:27 AM

...
Možda ima i previše nepotrebnih gluposti i rogobatno je velik :) pretpostavljam da je Sigma 1609 bolji izbor.


pametno zboriš, ja sam sa mojom zadovoljan... n2:Cm-smiley
  • 0

MCWkdP0.gif


#549 andrija10

andrija10
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 December 2012 - 10:42 PM

Jel imao neko iskuskustva sa ovim ciklo kompjutero: http://dx.com/p/1-7-...1xcr2032-101787

Ako jeste nek bude ljubazan i podeli ga sa nama :)
  • 0
Ako si u srcu dzin, nije vazno sto si mali!

#550 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4446 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 December 2012 - 10:28 PM

@negas Odakle ti ideja da svi digitalci nisu tacni? Temperaturu na Sigma bc 1200 sam vise puta poredio sa zivinim termometrima i uvek je bila ista.


Proveravao sam bc 1200 više puta i temperaturu meri potpuno tačno izuzev na suncu gde dodaje neki stepen više što je uobičajeno.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#551 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 15 December 2012 - 04:37 PM

Jel imao neko iskuskustva sa ovim ciklo kompjutero: http://dx.com/p/1-7-...1xcr2032-101787

Ako jeste nek bude ljubazan i podeli ga sa nama :)


Ja koristim jedan slican, u stvari ovaj

Postavljena slika

Kupio sam ga bez veze i jedno vreme sam ga vozio zajedno sa mojim matorim cat eye enduro, na kraju sam skinuo cat eye, a ovaj ostavio.

Neki od razloga: (prvo naravno, tacan je u dve decimale),
-ima temp.,
-ima nekoliko vrsta stoperica, recimo meri ukupnu vreme i vreme samo u voznji, ili moze da meri bez ponistavanja vreme samo odredjene deonice.
-casovnik je uvek vidljiv
-treba da ima i back light koji se pali automatski posle 18h pritiskom na bilo koji taster, bar tako pise u uputstvu, ali nisam nasao kako se to aktivira.

Dve opcije koje me nerviraju.

Prva je da na svakih 300km pokazuje kanticu sa uljem da je vreme za podmazivanje i na svakih 500km kljuc da je vreme za servis.

Postoje i jos dve funkcije koje mi nikako nisu jasne, a to je trip up i trip down, jedna broji vreme i kilometre unapred a jedna unazad ali ne kontam cemu sluze, pa ako neko zna neka kaze?
  • 0

#552 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 15 December 2012 - 05:51 PM

Sa trip up meriš pređeni put (npr. neke određene deonice), sa trip down zadaješ sebi koliko hoćeš da pređeš,pa on odbrojava, makar je tako na Sigmi. Znači nešto kao stopwatch i contdown timer, ali za kilometražu.
  • 0
Pozdrav

#553 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 15 December 2012 - 06:36 PM

@bakara
Da li taj tvoj kinez :) ima rucni start/stop ili samo automatski i da li je moguce umesto casovnika prikazati neku drugu funkciju?

Kinez sa DX-a, makar po slikama sa sajta, prikazuje 4 razlicite funkcije tj. casovnik nije uvek vidljiv.
  • 0
.

#554 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 15 December 2012 - 09:01 PM

@bakara
Da li taj tvoj kinez :) ima rucni start/stop ili samo automatski i da li je moguce umesto casovnika prikazati neku drugu funkciju?

Kinez sa DX-a, makar po slikama sa sajta, prikazuje 4 razlicite funkcije tj. casovnik nije uvek vidljiv.

Naravno da ima i rucni start. Znaci pre voznje ti ponistis i kada krenes on startuje i ukljucuje dva tajmera, jedan meri koliko je proteklo ukupno od pocetka voznje, a drugi meri samo voznju (ne meri pauze i bilo kakvo stajanje), a dok to sve radi, mozes posebno ukljuciti stopericu koja meri vreme odredjene deonice (rucni start/stop).

Sto se casovnika tice on je uvek na ekranu, posto ekran ima 4 linije, jedino ako izaberes prikaz temp. casovnik se ukloni na nekoliko sekundi posto temp ne moze da bude stalno na ekranu.
  • 0

#555 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 15 December 2012 - 09:10 PM

Sa trip up meriš pređeni put (npr. neke određene deonice), sa trip down zadaješ sebi koliko hoćeš da pređeš,pa on odbrojava, makar je tako na Sigmi. Znači nešto kao stopwatch i contdown timer, ali za kilometražu.

Da, i ja kontam da to nekako tako radi, mada mi nije jasno bas kako a uputstvo je oskudno po pitanju te funkcije.

Postoji opcija Time up/down i opcija Trip up/down, prva meri vreme, druga kilometre.

Po nekoj logici trebao bih pre pocetka voznje da postavim odakle ce da "odbrojava"?

Ja jurim nekog kineza koji ima sve ovo sto i moj + kadencu i puls, ali nisam naisao na takav (nasao sam ili jedno ili drugo) :)
  • 0

#556 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 15 December 2012 - 11:13 PM

Da, prvo se podesi odakle počinje da odbrojava. Moraš da nađeš kombinacije tastera koje te vode u podešavanje početne vrednosti za trip up/down.
Inače, mislim da je HR merač mnogo korisniji, kadenca može da se "nauči", makar u plus/minus 5-10 :mrgreen: .

I ja bih hteo jeftinog kineza sa odvojenim tajmerima kako kod tebe (trip i ride time) i sa svetlom (na par mesta sam video da tvoj u stvari nema svetlo npr. ovde to eksplicitno kažu), da zamenim stari izgrebani Cateye koji sad imam. Onaj što je Gadjan pomenuo na prethodnoj strani ima sve, ali mi nije baš nešto lep :mrgreen: , dok onaj koji je pokazao andrija10 izgleda baš zanimljivo :-k.
  • 0
Pozdrav

#557 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 16 December 2012 - 06:30 PM

Da, prvo se podesi odakle počinje da odbrojava. Moraš da nađeš kombinacije tastera koje te vode u podešavanje početne vrednosti za trip up/down.

Skontao sam to, ali mi nije logicno da svaki put moram ponovo namestati od koliko da mi odbrojava.
Kako je to reseno kod drugih?
Da li ponistavanjem izmerenih vrednosti ponistavas trip/time up/down?

Inače, mislim da je HR merač mnogo korisniji, kadenca može da se "nauči", makar u plus/minus 5-10

Da, slazem se, ali mi je cudno da kinezi nemaju all in one :)

I ja bih hteo jeftinog kineza sa odvojenim tajmerima kako kod tebe (trip i ride time) i sa svetlom (na par mesta sam video da tvoj u stvari nema svetlo npr. ovde to eksplicitno kažu), da zamenim stari izgrebani Cateye koji sad imam.

Mozda on i nema svetlo, mada u uputstvu i kutiji pise da ima, ali meni je to nebitno.
  • 0

#558 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 16 December 2012 - 07:02 PM

Na mojoj Sigmi (bc1909) sve se uvek resetuje na 0, osim countdown timera (time down). Znači i trip down se resetuje na 0, tj. mora uvek da se ponovo namešta.
  • 0
Pozdrav

#559 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 16 December 2012 - 10:08 PM

Aha, hvala ti na ovome ^^

Sad sam skontao da tako treba da radi. Znaci moram pre treninga da ukucam koliko cu kilometara ili koje vreme cu da vozim.
Bunilo me je sto se svaki put ponisti kada obrisem prethodni zapis.

Vecina ljudi me bledo gleda kada pitam za ovu opciju =D>
  • 0

#560 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 December 2012 - 03:19 PM

himzo, kazes da imas sigmu bc 1909, kako te sluzi i koliko tacno meri puls? Skoro sam kupio pomenutu sigmu i zbog loseg vremena samo sam je probao na kratko. Kupio bi i puls traku jer je nisam dobio kad sam kupio brzinomer, da li znas gde bi mogao da je nadjem?
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika