Jump to content


Fotografije

Ciklo Kompjuter


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1238 odgovora na ovu temu

#421 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 24 March 2012 - 04:52 PM

Citao sam ovu temu i imam jedno pitanje. Presao sam sa guma kramponki 2.10 na 1.75 slim. Sad jel treba da menjam obim tocka ili nesto? Posto se ovde nesto spominjalo, ali nije mi bas najjasnije.



Ako unosis obim tocka u cm, onda treba da promenis sa sadasnjih 207cm na 202cm, jer ti je na 26"x1,75 obim tocka (sa gumom) 202cm.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#422 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 27 March 2012 - 06:20 PM

Aj da ne otvaram novu temu, valjaju li ove Sigme u Capriolu za 'iljadu ipo crvenih? Standardne opcije, km sat, vreme, brzina, itd. Jel vredi ovaj crvenu? Nije neka kineska nogom sklapana kopija? http://www.kupindo.c... ... -sigma-500
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#423 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 27 March 2012 - 06:45 PM

Valjaju, što ne bi valjale!
P.S. verovao ili ne ja sam se već par puta uverio da su te "kineske kopije" mnoooogo bolja stvar nego što se kod nas može kupiti, stvar je u tome što domaći kinezi prodaju baš onu najjeftiniju "dž" klasu robe a kad naručiš nešto kinesko sa ebaja ili direktno mnogi se prijatno iznenade...
  • 0

profilepic.gif


#424 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 27 March 2012 - 08:45 PM

Jebi ga, Dz klasa za Dz drzavu. Sad je roba pocela da se deli na "njihovu" i "nasu" kinesku. Sutra cu pazariti Sigmu, samo ne znam da li je u stanju da isprati moj tempo :D
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#425 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 27 March 2012 - 09:02 PM

Do pre nedelju dana je ova sigma na kupindu bila 700 dinara. :lol:
  • 0

#426 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 27 March 2012 - 09:40 PM

samo ne znam da li je u stanju da isprati moj tempo :D

ona ima dvocifreni prikaz brzine pa ako voziš preko 99,99kMh onda bolje potraži nešto jače :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#427 valsorimkaran

valsorimkaran
  • Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Postavljeno 27 March 2012 - 09:47 PM

ako se radio o originalu, moj brat ga je imao davno 2001 ili 02 a mozda cak i dan danas radi posto ga je prodao mom drugaru pre jedno 5 6 godina, jedina stvar sto ga je prodao zato sto je imao mehanicko ostecenje kabla pa je bilo prekida, to je moj drugar resio posto se u slobodno vreme bavi racunarima i sitnom elektrikom,(kabel je kao jedan i ako ima dva pola tj zice u sebi jako tanko da bi ja to moga da nastavim i izoliram izolirkom) inace sve pohvale za taj ciklomaster jednostavan mislim da ima 4 ili 5 funkcija bese davno... a ova sigma prikazuje preko 300 km/H
  • 0

#428 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 28 March 2012 - 01:50 PM

Pazario sam neki Tour de France 6F za crvenu i dvesta u Capriolu. Ima sve sto mi je potrebno od funkcija. Vec sam ga i krstio, kad sam hteo u sred voznje da stisnem "mode" dugme (nisam ga dobro uhvatio) izleteo mi sa kormana k'o metak. Preziveo je :D E sad, ja sam ga podesio na 28". To je to zar ne? http://bike.capriolo...ikle/roadster-0 Inace, recimo da mi rikne baterija ili nekim slucajem ispadne, jel se restuju dosadasnji podaci?
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#429 valsorimkaran

valsorimkaran
  • Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Postavljeno 29 March 2012 - 01:00 PM

svako vadjenje baterije se resetuju podaci, na nekim cikomasterima imas da upise odo tj ukupno predjenu kilometrazu :) kod vec malo boljih ciklomastera imas opciju a i b tocka tako npr, kupis jedan ciklomaster u kompletu i kupis jos jedan stalak za drugi bais naravno samo prebacujes mod sa A na B tj svaki za sebi ima upisan obim tocka tako da uvek tacno meri... podesavanje vrsis po obimu tocka jer nije isto 28 coli tocak tj 700x18 i 700x35 ˝velika˝ je razlika u obimu...
  • 0

#430 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 29 March 2012 - 01:46 PM

svako vadjenje baterije se resetuju podaci

Na novijim i skupljim Sigmama se ne resetuje, i to je jako fina stvar. Recimo na 1606L DTS se ne resetuje.
  • 0

#431 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 29 March 2012 - 05:26 PM

svako vadjenje baterije se resetuju podaci, na nekim cikomasterima imas da upise odo tj ukupno predjenu kilometrazu :) kod vec malo boljih ciklomastera imas opciju a i b tocka tako npr, kupis jedan ciklomaster u kompletu i kupis jos jedan stalak za drugi bais naravno samo prebacujes mod sa A na B tj svaki za sebi ima upisan obim tocka tako da uvek tacno meri... podesavanje vrsis po obimu tocka jer nije isto 28 coli tocak tj 700x18 i 700x35 ˝velika˝ je razlika u obimu...


Sad si me bacio u rebus. U podešavanjima ciklo kompjutera sam odabrao 28 coli. Po specifikaciji bicikla je to to, zar ne? http://bike.capriolo...ikle/roadster-0

Evo kako je odredjeno u uputstvu ciklo komp:

26"...........208cm
27"...........216cm
28"...........224cm

Merio sam točak šnajderskim metrom, ispalo je 220cm. Da ga jebem, ispravite me ako radim nešto pogrešno. Da li je tih 4cm zanemarljivo?
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#432 valsorimkaran

valsorimkaran
  • Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Postavljeno 29 March 2012 - 11:01 PM

Citao sam ovu temu i imam jedno pitanje. Presao sam sa guma kramponki 2.10 na 1.75 slim. Sad jel treba da menjam obim tocka ili nesto? Posto se ovde nesto spominjalo, ali nije mi bas najjasnije.

http://202.215.251.8..._size_chart.pdf mala pomoc ako si zaboravi gde ti je upustvo i nemas metar pri ruci ;)


ne citas pazljivo :) pogledaj ovaj ovde tj gore pomenuti fajl

a ti imas gume 700C x 35 po specifikacijama fabrickog
znaci 2168 mm u obimu tj 216 cm
  • 0

#433 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 30 March 2012 - 08:33 AM

Tačno tako. U međuvremenu sam i sam našao tačnu dimenziju (2168mm). Po tabeli u uputstvu ciklo kompjutera 216cm je 27", tako da ću promeniti. Hvala puno.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#434 kondor

kondor
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 01 April 2012 - 03:35 PM

Kakvo je vase misljenje o VDO Z3 ciklomasteru?
http://www.vdo-serie...do_serie_z.html
I koliko su tacni podatci posto je u pitanju wiraless tehnologija prenosa podataka?
  • 0

#435 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 April 2012 - 11:54 AM

Hehe igrom slucaja i mene zanima misljenje od VDO-u... :)

Naime odlucio sam da kupim nov ciklokompjuter i da to bude Cateye ili VDO. Sigmu bih zasad izbegao zbog ne-bas-bajnog iskustva.

Gledao sa VDO A8 i A8+. "+" znaci da je wireless, ali koliko sam video na sajtu proizvodjaca, ima analogue wireless sto mi se ne svidja previse. Tj, ako sam ja dobro razumeo to, signal mu nije digitalno kodiran i samim tim je podlozniji smetnjama. A8 sa druge strane mi deluje skroz ok, lepsi mi je od Cateye velo 8 barem 2x, plus nekako pregledniji (vece cifre sa tanjim ivicama). Koji je bolji/kvalitetniji od ova dva, cateye ili vdo? Pretragom sam zakljucio, pored toga sto retko ko ima VDO, da im je kvalitet u rangu sigme i cateye. Samo ne znam kako se ovaj konkretan model pokazao.

Koliko vredi u odnosu na velo 8? Ne znam koliko kosta pa zato pitam da znam koliko da ga platim da me ne osisaju u lokalu :)
Vidim da je velo 8 u planetbike-u 1700din, cenim da ni ovaj VDO A8 ne bi smeo da bude skuplji.
  • 0

#436 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 04 April 2012 - 05:25 PM

Uzeo sam VDO A8: http://www.vdocyclec... ... n/?flash=1
Prvi utisci:
Extra pregledan, kabl deluje slabasno, dosta brzo menja podatke (bar brze od Sigmi koje sam imao ranije)... Generalno sam zadovoljan.
Samo sam radi poredjenja upalio Sports Tracker na telefonu, koji je izmerio 32.8km a VDO je izmerio 33.9km. Pritom je prosecna brzina u Sports Trackeru bila 25.8km/h, na ciklokompjuteru 26.9km/h. Sta mislite, sta je tacnije? Obim tocka sam lepo namestio prema svom prednjem tocku (26x1.75 tj 2070mm).
Meni se cini da GPS nije toliko precizan kao ciklokompjuter, mozda se i varam.
Proverio bih duzinu rute na google maps-u da proverim ko laze, ali nisu svi putevi ucrtani kojima sam vozio :)
  • 0

#437 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 04 April 2012 - 06:05 PM

Izmeri lepo obim tocka kako je to vec 100 puta opisano u ovoj i drugim temama i tu vrednost unesi u VDO. To sto pise u uputstvu za obim tocka koristis samo ako te mrzi da meris.
  • 0
.

#438 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 April 2012 - 10:18 PM

Izmeri lepo obim tocka kako je to vec 100 puta opisano u ovoj i drugim temama i tu vrednost unesi u VDO. To sto pise u uputstvu za obim tocka koristis samo ako te mrzi da meris.

Ne, nego meriš samo ako ti je razlika od 3 mm stvarno životno bitna :D ...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#439 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 04 April 2012 - 11:24 PM

Pa, u mom slucaju ispade da je razlika 67mm. Mozda nisam lepo premerio, provericu sutra kad budem odmoriniji.
Merio od momenta kad je ventil u najnizoj tacki jednu rotaciju, ispade 2003mm, sto je 67mm manje nego sto sam uneo u ciklokompjuter. Zasto se obim iz tabele i obim koji zapravo imam toliko razlikuju ne znam, verovatno strucniji od mene znaju (predpostavljam da bocni zid nije iste visine kod svih proizvodjaca guma, pa samim tim guma ima manji/veci obim).

Sracunao sam da mi je to dodavalo na ovu moju predjenu relaciju taman oko 1,nesto km, sto znaci da je sports tracker bio relativno tacan. Sutra merim obim tocka u mm i podesavam ciklokompjuter kako treba.

Zare, hvala na savetu! Temu priznajem nisam citao celu, vrv bih sam naisao na tu informaciju da sam sve procitao.
  • 0

#440 kondor

kondor
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 05 April 2012 - 07:20 PM

Uz VDO dobijas uz uputstvo i mere ti treba da uneses 2055mm to je po knjizici, telefon nije tacan mene laze za 6km proverena deonica
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika