Jump to content


Photo

Ciklo Kompjuter


  • Please log in to reply
1238 replies to this topic

#401 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Posted 11 November 2011 - 06:15 PM

Ako ti nije problem da odvojis 2200 dinara uzmi bez razmisljanja BC-1606L. Skuplji je samo 300 dinara od BC 1200, a ima svetlo za displej, podesavanje za dva tocka i cip za memorisanje podataka. Ne znam za temperaturu, pogledaj na Sigma sajtu.

Planiram da sledece godine kupim SIGMA BC-1609, jel zna neko gde bih mogao da nabavim senzor kadence za njega? Razumeo sam da on nije ukljucen u 3199 dinara, ispravite me ako gresim
  • 0

#402 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Posted 11 November 2011 - 07:15 PM

Planiram da sledece godine kupim SIGMA BC-1609, jel zna neko gde bih mogao da nabavim senzor kadence za njega?

Bio je oko 500din u Capriolu u zagrebackoj.
  • 0

#403 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 11 November 2011 - 09:04 PM

Ja čekam sedmicu na loto za BC1909 HR ili BC 2209 MHR :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#404 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Posted 11 November 2011 - 09:35 PM

Ako ti nije problem da odvojis 2200 dinara uzmi bez razmisljanja BC-1606L. Skuplji je samo 300 dinara od BC 1200, a ima svetlo za displej, podesavanje za dva tocka i cip za memorisanje podataka. Ne znam za temperaturu, pogledaj na Sigma sajtu.

+1

1606L ne meri temperaturu.
  • 0

#405 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4445 posts
  • LocationBeograd

Posted 11 November 2011 - 10:25 PM

Meni jutros pukla gumica koja drži senzor na vili. Nije mi jasno da sigma pravi tako kilav sistem kačenja. Sad ću da stavim ili zip vezicu (trebalo bi da može da se veže sa njom) ili neku jaču gumicu. Gumica za brzinomer je ok,ali gumica za senzor bi trebala biti duža-kao da je pravljena za običnu a ne za (deblju) amort vilu. Sam uredjaj radi odlično,i temperatura je tačna.
Ali kačenje je traljavo odradjeno.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#406 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Posted 12 November 2011 - 01:05 AM

Ja sam pre par godina izgubio Sigmin senzor na nekoj offroad vožnji. Sva sreća pa sam bacio pogled u brzinomer i primetio da ne pokazuje brzinu, pa sam se vratio i uspeo da ga pronađem, inače bi mi se više isplatilo da kupim komplet nov brzinomer :). Da su loše te gumice dole - loše su. Ona na volanu se drži još uvek posle 4 godina, a ova dole je popustila posle dve godine. Sad senzor drže zip vezice, i to odlično :).
  • 0

#407 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Posted 11 December 2011 - 01:04 PM

Kupio sam sigmu bc 509, svideo mi se izgled manje liči na razne kineze nego model bc1200, jedini je problem što sam u međuvremenu prodao bajs pa nemam gde da ga montiram dok ne kupim novi, ali biće valjda i to uskoro.
  • 0

#408 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 984 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 February 2012 - 01:05 PM

Videh na PB sajtu zanimljiv bezicni brzinomer CE Velo Wireless Plus 3175 RSD...
http://www.cateye.co... ... 10W/parts/
Z`amerikance http://www.cateye.co...tail/CC-VT220W/


Ono sto me interesuje je opcija "merac ustede CO2",kako,sta?
Da li su se novi CE brzinomeri(Velo 9 i 7,novi Micro Wireless) pojavili na trzistu?
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#409 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 20 February 2012 - 04:31 PM

Znaci konacno su smislili nesto beskorisnije od utrosenih kalorija. :mrgreen:
Carbon offset kaze koliko si smanjio emisiju CO2 time sto vozis bicikl a ne auto, ima u uputstvu kako to racuna (neka komplikovana jednacina u rangu 3D sredingerove).

A pise da ce novi brzinomeri biti dostupni na prolece.
  • 0
Pozdrav

#410 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 984 posts
  • LocationBeograd

Posted 21 February 2012 - 09:14 AM

Merenje utrosenih kalorija je izuzetna opcija,"odokativna" metoda izracunavanja potrosnje kalorija na ovom i sl. modelima jeste beskorisna.

Za potrosnju CO2 sam se dzabA nadao da nisam dobro razumeo #-o

Ne mogu da verujem da ovako jednostavne sprave(uredjaji) kakve su brzinomeri kostaju(kako bi dobro leg`o neki comparatio al` mi nesto ne ide od jutros) enormno(da,da to je prava rec,a ako pogledamo cenu npr. Rox9.0 automatski ce nam skociti pritisak,holesterol ce se uzjoguniti a lice ce nam dobiti cudnu mesavinu paprika crvene i emo crne,kod hronicnih slucajeva javlja se i drhtavica sa najsocnijim psovkama od "jbm ti misa" pa naovamo ) a da ih neki Brus Li nije oduv`o performansama i cenom.
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#411 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 21 February 2012 - 11:06 AM

I čak noris kad je video OVAJ model, bežao je glavom bez obzira jer je pomislio: ko zna šta ovaj sve može s obzirom koliko košta, bežim ja odavde dok nisam dobio po p***ci :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#412 1960

1960
  • Members
  • PipPipPip
  • 82 posts
  • LocationN.Beograd

Posted 21 February 2012 - 01:13 PM

Prvo sam imao Sigmu [ali to bese negde oko 2000 god], ne mogu da se setim modela, pokvario se, ostao da radi samo casovnik…pa je i ta funkcija posle otisla. 2002/3 sam kupio VDO Touring-zicni, u Beogradu [Stevcevic Co. bio je gen zastupnik za VDO], [ima osnovne funkcije: km/h ili m/h, DST, ODO, ATM, CLK], i danas ga koristim, jedanput menjana baterija, besprekorno radi.
A pulsmetar je polar FT7 [ isto osnovne funkcije, kodiran, tako da nema smetnji u pokazivanju].
Meni je zgodnije da imam dva nezavisna uredjaja, preglednije mi je.
Moja preporuka za te proizvodjace.
  • 0

#413 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 21 February 2012 - 01:46 PM

Ja već jedno 5-6 godina koristim klasičan cateye cc-st200, damn thing won't stop working ali se nadam da ću jednog lepog dana uzeti Sigmu 2209 sts [-o<

Postavljena slikaPostavljena slika
  • 0

profilepic.gif


#414 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 21 February 2012 - 09:50 PM

Iscitah svih 28 strana. n2:crazy

Ja sam prvo koristio Sigma BC300, pre jedno petnaestak godina. Tada mi je izgledao kao proizvod vanzemaljske tehnologije, narocito nakon sto ga stavim na svoj Rog Senior. :mrgreen:
Postavljena slika
Ali jos uvek je ziv, mrtva trka izmedju njega i Roga.

Posle toga sam koristio Sigma BC906. Trenutno imam CatEye Velo 8. Imam i BC1909HR jos uvek nemontiran. Pre dok sam i vozio ozbiljnije (amaterski) koristio sam skoro sve funkcije (tadasnjeg BC906). Sada kada vozim zato sto moram, da budem iskren najbitnija mi je funkcija trenutnog vremena. :oops:

Mozda nije lose da se mobilni (sa GPS-om) koristi kao brzinomer, cini mi se da ima i aplikacija za tako nesto. Nemam smartphone pa nikad nisam ni probao.
Na primer Garmin ima app za iPhone i Android telefone, a moze da se kupi i dodatak za merenje kadence i pulsa.
http://www.bikeradar... ... -app-32149
Makar za drum je OK, ne znam da li bi neko stavio iPhone ili tako neki SGS2 na korman pa preko njive ili kroz sumu, trnje i siblje. Ali svakako jetinije resenje nego dodatan GPS uredjaj.

n:sign0006 Kad smo vec kod Garmina... Neko je spomenuo powermetre par puta na prethodnim stranicama. Do sada sam video sisteme sa meracima u prednjem pogonu (SRM) ili nabli (CycleOps), a sada Garmin na leto izbacuje sistem sa powermetrom u pedalama.
http://www.bikeradar... ... gain-33191
http://sites.garmin....country=GB#info
Deluje mnogo fleksibilnije menjati pedale (ili kako li se vec montira), nego pogon ili tocak/nable. Ali i dalje je skupo (info na sajtu kaze ~1100 funti, da li samo za pedale?), mada cini mi se jeftinije od prethodne dve solucije. Mislim da je ovo ok za ljude koji ozbiljno treniraju.
Za nas amatere overkill. :)
Jedino ako neko voli da ima, to razumem.
Ili ako hoce da se komsiji Radasinu digne pritisak, to jos bolje razumem. :lol:
  • 0
Pozdrav

#415 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 22 March 2012 - 02:47 AM

Ajd i ja da napisem moje iskustvo sa ciklo kompjuterima.

Koristio sam prvo nekog raspalog kineza, ne znam da li je radio 100km (mlad i neupucen).

Zatim sam kupio Sigmu bc600: http://www.silema.nl... ... c5b56c.jpg
Onda nju zamenio sa BC800: http://www.siemund.o.../quad/sigma.jpg

Medjutim, iako su me obe Sigme solidno sluzile, vec zadnjih godinu dana imam problema, jer negde gube kontakt. A zadnjih par meseci uopste ne rade. Govorim u mnozini jer vidim da nije problem u samom ciklo kompjuteru vec ili u kablovima ili u magnetu...

Mene zanima, da li ima negde odvojeno da se kupi odvojeno set sa kablom, senzorom, magnetom itd, znaci sve sem ciklokompjutera? Taman mi stize i novi bajs, pa drzac i da ocu ne mogu da prebacim sa starog volana, em je neispravno em je zalepljeno jako, mislim da ce puci prilikom skidanja.
  • 0

#416 valsorimkaran

valsorimkaran
  • Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Posted 22 March 2012 - 04:16 PM

Ja sam do ove godine koristio tj i burazer dalje koristi Cateye cc-st200 sada sam presao sa Stradu sa kadencom- zicnom, za sada sam jako zadovoljan, mali potrosac baterije - skoro nikakav :) ima sve one osnovne funkcije koje su potrebne za svaki dan - jednog rekreativca, e kada smo kod ozboljnog treniranja kada novac nebi bio problem, bilo bi ovakvo nesto sa svim mogucim dodacima i naravno Polar LOOK Kéo Power pedalama :)

Sto kazu ljudi pruzi se koliko si dugacak, po meni je cak dobra kombinacija imati ciklomaster sa kadencom i pored njega puls metar... sto je manja investicija neko ovako neki polar, kod kojeg nema zamena baterija nego se menja senzor :(
  • 0

#417 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 22 March 2012 - 08:00 PM

Citao sam ovu temu i imam jedno pitanje. Presao sam sa guma kramponki 2.10 na 1.75 slim. Sad jel treba da menjam obim tocka ili nesto? Posto se ovde nesto spominjalo, ali nije mi bas najjasnije.
  • 0

#418 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Posted 22 March 2012 - 08:06 PM

Treba.

Pogledaj knjižicu koju si dobio uz ciklokomp radi instrukcija i podesi novi obim točka.
  • 0
Postavljena slika

#419 valsorimkaran

valsorimkaran
  • Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Posted 22 March 2012 - 09:40 PM

Citao sam ovu temu i imam jedno pitanje. Presao sam sa guma kramponki 2.10 na 1.75 slim. Sad jel treba da menjam obim tocka ili nesto? Posto se ovde nesto spominjalo, ali nije mi bas najjasnije.

http://202.215.251.8..._size_chart.pdf mala pomoc ako si zaboravi gde ti je upustvo i nemas metar pri ruci ;)
  • 0

#420 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 23 March 2012 - 09:24 AM

Hvala valsorimkaran. :) Posto ja tu knjizicu nemam, dobio sam samo neki bezvredan papir koji mi nista nije pomogao.
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users