Jump to content


Fotografije

Ciklo Kompjuter


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1238 odgovora na ovu temu

#341 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 24 October 2010 - 10:08 PM

Posto je ova tema starija,i vidim da vecina pre porucuje Cateye Enduro 8 .Nesto sam guglao i nisam uspeo da nadjem cenu...


2.045 din u planeti!
:mrgreen: zakasnih minut lol
  • 0

profilepic.gif


#342 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 25 October 2010 - 11:52 AM

E nznm da li ovo valja...
Cateye velo8 vl810 je 1599 , Cateye velo5 vl510 je 1397din...
Ima ono osnovne funkcije...Jednostavno i cena mi lezi...Pa ako moze neki komentar za ta dva brzinomera...Hvala
  • 0

#343 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 25 October 2010 - 11:57 AM

ma moze koji hoces :) ja mislim da neka ozbiljnija razlika se vidi na 50+ evra ciklokompjuterima :) ovo je sve za nas smrtnike
  • 0
Potpis

#344 mrburns

mrburns
  • Members
  • PipPipPip
  • 83 posts

Postavljeno 02 November 2010 - 10:33 PM

Planiram da uskoro kupim Sigmu 2006MHR, pa me interesuje da li je neko koristi i kakva su misljenja u vezi nje?
  • 0

#345 mrburns

mrburns
  • Members
  • PipPipPip
  • 83 posts

Postavljeno 24 November 2010 - 04:43 PM

izgleda da se sigma 2006mhr ipak nece uzeti nego sigma bc 2209mhr, da li neko nju koristi?mislim da kod tog modela nema greske (bar` se nadam :))
  • 0

#346 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 24 November 2010 - 08:12 PM

izgleda da se sigma 2006mhr ipak nece uzeti nego sigma bc 2209mhr, da li neko nju koristi?mislim da kod tog modela nema greske (bar` se nadam :))

Ja koristim taj model, ne znam na kakvu gresku mislis, kod mene sve radi bez problema...Mali problemcic je to sto ne dobijas Docking Station za povezivanje sa pc-jem u kompletu.. To moras da kupis odvojeno, ja sam Dockng Station nasao kod nas ( 25 e ) a sowtvare tj. Sigma Data Center 2.0 moras da kupis na Sigma sajtu..Kosta 10 e.
I to sam kupio, program je odlican,prati razne parametre....
  • 0
Passo di Gavia

#347 mrburns

mrburns
  • Members
  • PipPipPip
  • 83 posts

Postavljeno 24 November 2010 - 09:24 PM

kada sam rekao problemcic mislio sam uopste jel ima kakvih..da li se gubi signal sa pulsimetrom...
nasao sam u NEmackoj za sitnu kintu, tj duplo jeftinije nego kod nas i sa vaucerom na 50% popusta pri kupovini uredjaja za povezivanje sa PC i programa, sto znaci to dvoje izadje oko 15e :))
  • 0

#348 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 24 November 2010 - 10:24 PM

kada sam rekao problemcic mislio sam uopste jel ima kakvih..da li se gubi signal sa pulsimetrom...
nasao sam u NEmackoj za sitnu kintu, tj duplo jeftinije nego kod nas i sa vaucerom na 50% popusta pri kupovini uredjaja za povezivanje sa PC i programa, sto znaci to dvoje izadje oko 15e :))


Vidis, gresis sto se tice vaucera..Imao sam i ja taj vaucer ( sa onim kodovima ).Nazalost, Vaucer vazi samo za kupovinu softwera..Ne vazi za Docking Station...Mozes da zoves Sigmu da pitas, pise i na sajtu da je Vaucer 50% samo za software...
Signal za pulsmetar je odlican, ima digitalni kod...Ja sam zadovoljan skroz sa njim, razlika imedju njega i Rox 9.0 je sto ima stepen nagiba i srcane zone kod pulsmonitoringa...Sve ostalo je manje vise isto...pozz
  • 0
Passo di Gavia

#349 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 January 2011 - 09:42 PM

Koliki obim unosite za 26" točkove i 1.95 gume? Znam da je centimetar tamo-vamo smešna razlika ali meni ispadne nekoliko cm razlike kad merim obim metrom i kad obeležim pa kotrljam po podu. Ne znam gde grešim i šta je tačnije? Ne sećam se sad više koliko sam dobijao, mislim da merenjem metrom 199 a kad kotraljam onda nekoliko cm manje. Imam Velo5, kad izaberem 26" po njegovom, onda vidim da on računa 199 (izbrojao sam 1000 krugova pa izračunao).
  • 0

#350 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 04 January 2011 - 02:35 AM

Po uputstvu za Velo 5, obim za 26x1.95 je 205 mm (a podešavanje na 199 mm nije predviđeno):
http://www.cateye.co...lo ... G+v3.pdf

Naravno, to je neka prosečna vrednost, kod tebe je sasvim moguće da je drugačija. Meni se čini da bi precizniji rezultat trebalo da dobijaš kotrljanjem, samo vodi računa da ideš tačno po pravoj liniji, i uradi bar tri merenja pa uzmi prosek.
  • 0

#351 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 January 2011 - 09:20 PM

I ja mislim da je kotrljanje najpreciznije ali onda sam nešto omašio jer mi je ispadalo još nekoliko cm manje od 199. Tu i tamo se može pročitati i ono da je razlika između obima metrom i kotrljanja u tome što pod opterećenjem guma legne itd. ali meni to nema logike (bar za slick) :) jer kad obmotam to je to i ako nema proklizavanja svaki delić gume mora i da prođe kontakt sa tlom... I dok su bili slickovi znam da sam dobijao različite vrednosti.
Ovo sad moguće i da kramponi ulegnu ili šta znam, nove su gume, samo po ovoj hladnoći mi se ne premerava tri puta a i sve zaleđeno ne može se ni obeležavati. Jedino da unesem pa u hodniku da postavim neku traku.
Na novu godinu sam resetovao i stavio novu bateriju pa bih da unesem što tačnije i završim s tim.
  • 0

#352 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 04 January 2011 - 10:32 PM

Po uputstvu za Velo 5, obim za 26x1.95 je 205 mm (a podešavanje na 199 mm nije predviđeno):
http://www.cateye.co...lo ... G+v3.pdf

Naravno, to je neka prosečna vrednost, kod tebe je sasvim moguće da je drugačija. Meni se čini da bi precizniji rezultat trebalo da dobijaš kotrljanjem, samo vodi računa da ideš tačno po pravoj liniji, i uradi bar tri merenja pa uzmi prosek.

predviđeno je i preciznije podešavanje, na predhodnoj strani sam dao uputstvo za to, ali evo kopiraću i ovde
"Kod brzinomera CATEYE VELO 8 i kod sličnih modela ovog prizvođača prilikom podešavanja veličine gume koja se nalazi na točku ponuđene opcije su precizno i "univerzalno" podešavanje.
Kada kažem univerzalno podešavanje mislim na podešavanje gde direktno navodite dimenzije guma
26" ili 700c ili 27" ili [205] 16" ili 18" ili 20" ili 22" ili 24"
Kada stigneš do ove oznake u srednjim zagradama:
- pritegni i drži dugme (jedino dugme na VELO
- blinka će ti cifre broja u zagradi (na primer kod 205 prvo blinka 5-ca)
- sa istim dugmetom sada podešavaš željenu cifru
- prelazak na štelovanje sledeće cifre (primer kod 205 na mestu 0-e) je dugim držanjem dugmeta
- i tako dok ne podesite ceo broj koji označava obim u cm
- iz zagrade se izazi takođe dugim držanjem dugmeta
- iz podešavanja se izlazi na skriveni taster na zadnjoj strani
Ako je nešto nejasno objašnjeno ili previše opširno unapred se izvinjavam
- iako sam već pojasnio kako ja određujem koliki put predje moj prednji točak i koji broj unosim u brzinomer, ponoviću i na ovom mestu u kratkim crtama.
napumpaš gumu na pritisak koji voziš, označiš mesto na gumi i napodlozi, sedneš na bicikl, obiđeš TAČNO jedan krug, obeležiš i to mesto, premeriš u cm pređeni put, uneseš u brzinomer i VOOOOOZIIIIIŠ
Lakše će ti biti ako za sve ovo koristiš pomoć prijatelja."

  • 0
easy life, easy ride

#353 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 05 January 2011 - 02:18 PM

predviđeno je i preciznije podešavanje, na predhodnoj strani sam dao uputstvo za to, ali evo kopiraću i ovde

Moja greška, na tabeli u uputstvu nema unosa za obim od 199 cm, ali naravno da je moguće uneti bilo koju brojčanu vrednost.

Uzgred, kod merenja obima točka, razlika kad je točak pod opterećenjem (sediš na biciklu) i kad nije je veoma mala, manja od jednog centimetra - spoljašnji obim gume je isti i kad je okrugla, i kad je razvučena u elipsu. Mnogo je bitnije da točak napravi tačno jedan obrtaj po potpuno pravoj liniji.
Drugo što treba imati u vidu i da ciklo kompjuter meri sa preciznošću od jednog obrtaja. Znači, prilikom svakog okretanja točka u prazno, unosi se koji metar greške u ukupnu kilometražu. Koliko je onda bitno da se obim točka izračuna savršeno tačno?
  • 0

#354 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 467 posts
  • LocationUb

Postavljeno 05 January 2011 - 05:20 PM

Nisam baš u toku pa da pitam.Šta ima u ponudi od ciklokompjutera da, pored osnovnog, pokazuje temperaturu i nadmorsku visinu i koliko to košta? Hvala na odgovoru!
  • 0

#355 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 07 January 2011 - 09:37 AM

Ima nesto kod Jankovica, cijena nije bas sitnica, ali islim da nema nista povoljnije sa tim funkcijama kod nas.... Cena je 9 570 rsd.

http://shop.jankovic... ... t&Itemid=1
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#356 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1715 posts

Postavljeno 12 January 2011 - 03:46 PM

juce sam izvadio bateriju iz cateye velo 8 i da vratim bateriju nista nece da se upali pa gde ima da se kupi baterija za njega CR2032
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#357 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 12 January 2011 - 04:13 PM

Ima kod SVAKOG servisera satova - kod sajđžije
  • 0
easy life, easy ride

#358 zix

zix
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 08 February 2011 - 03:50 PM

Setih se pre neki dan da mi je zapao za oko merac koji se u par navrata pojavljivao u krupnom kadru na Tour de France-u, i pogledah na youtube pa posle google i, sto bi se reklo,dobro se nisam slogirao kad sam video koliko kosta:

https://www.srm.de/s... ... 298ae7a49b

Obratite paznju i na kombinaciju PowerMeter,masinerija jedna:)
Nemam vremena da citam detaljno ali pretpostavljam da je cena verovatno opravdana,a mozda ipak i nije ko ce ga znati.....ali me interesuje da li je neko slucajno imao iskustva sa ovim PowerControl-om?
Pitam cisto onako,znatizelje radi...
  • 0

#359 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 08 February 2011 - 04:39 PM

Obican usb kabl 30 Dolara!?!?!Ma da,opravdano nema sta!
  • 0

#360 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 09 February 2011 - 07:34 AM

Opcija powermetra je uvek u kombinaciji sa zadnjom glavom, a koliko sma video ima dosta skupljih modela od ovoga-kompleta.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika