Jump to content


Photo

Ciklo Kompjuter


  • Please log in to reply
1238 replies to this topic

#181 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 25 January 2010 - 03:47 PM

Da ti nije crkla baterija? :mrgreen:


Moze biti! :mrgreen: Nego, cudno mi, kad zavrtim tocak rukom, on kao pokazuje brzinu. Cim odem na voznju, nista. Bice da sam prebrz, a baterija slabasna, pa ne moz da postigne. :lol:
  • 0

#182 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 25 January 2010 - 04:05 PM

A da ne vrtiš rukom u kući/na toplom a voziš napolju po hladnom? U svakom slučaju zrelo je to za novu.

Ja sam danas isto imao rebus epizodu, ostao mi magnet daleko od senzora pošto sam premeštao senzor a zaboravio da pomerim magnet - i malo radi najnormalnije, malo (više) brzina 0,0. LM ovo je OT al' samo da se pohvalim :)
  • 0

#183 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 25 January 2010 - 04:29 PM

A da ne vrtiš rukom u kući/na toplom a voziš napolju po hladnom? U svakom slučaju zrelo je to za novu.


I to mi je palo na pamet. Al mene ne interesuje koja je temp, on mora da radi kad ja odem na voznju i tacka. :mrgreen: Pasce zamena baterija, svakako! n:fighting0027
  • 0

#184 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 25 January 2010 - 04:42 PM

BWAHAHAH... ja bre kad god 'oću da upalim auto prvi put u toku dana, guram - a ti se žališ zbog jedne baterijice od 150 dindži :mrgreen:
  • 0

#185 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Posted 28 February 2010 - 11:15 PM

Ja bih ovo da kupim:
http://www.cikloberz...ow.php?id=14202
Pa me interesuje kakva su iskustva ukoliko je neko od vas posedovao ili mozda jos uvek poseduje ovakav ciklokompjuter?
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#186 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 01 March 2010 - 07:07 AM

Nisam ga posedovao, ali ako se ne takmičiš biće ti odličan! I ja ga odmeravam, pa gde da ga stavim, ali kada već imam Polara ovo mi realno ne treba...
  • 0

#187 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Posted 01 March 2010 - 08:49 AM

...ali ako se ne takmičiš biće ti odličan!

Mislis da u slucaju ako sam takmicar treba skuplja i pouzdanija stvarcica (Polar, Garmin i sl.) ili nesto drugo?...
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#188 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 01 March 2010 - 08:54 AM

Mislis da u slucaju ako sam takmicar treba skuplja i pouzdanija stvarcica (Polar, Garmin i sl.) ili nesto drugo?...


Ne skuplja vec stvarcica koja nece da ispusti dusu u toku voznje. Plus treba da daje realne rezultate. Sve kada se sakupi Polar je broj jedan za ozbiljnije rekreativce i takicare
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#189 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 01 March 2010 - 09:11 AM

Mislis da u slucaju ako sam takmicar treba skuplja i pouzdanija stvarcica (Polar, Garmin i sl.) ili nesto drugo?...


Ne skuplja vec stvarcica koja nece da ispusti dusu u toku voznje. Plus treba da daje realne rezultate. Sve kada se sakupi Polar je broj jedan za ozbiljnije rekreativce i takicare

sve si rekao :)
  • 0

#190 TaZ

TaZ
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Posted 01 March 2010 - 09:16 AM

Mislis da u slucaju ako sam takmicar treba skuplja i pouzdanija stvarcica (Polar, Garmin i sl.) ili nesto drugo?...


Ne skuplja vec stvarcica koja nece da ispusti dusu u toku voznje. Plus treba da daje realne rezultate. Sve kada se sakupi Polar je broj jedan za ozbiljnije rekreativce i takicare



Bilo bi zanimljivo da nam pojasniš šta znači "ispusti dušu" za jedan elektronski uređaj. Dali je mjerenje pulsa za isti napor ili? Da vozač ispusti dušu to je ok....ali uređaj ili radi ili ne.

Nemoj pogrešno shvatiti pitanje ali mislim da nisi upotrebio dobar izraz.

Ja sebi ovih dana kupujem Sigma Sport Rox 8.0. Već dve godine koristim SS 2006 MHR i vidi vraga jedan osrednji ciklokomp i dalje radi kako treba ( još nije ispustio dušu osim nekoliko puta zbog baterije). Zar je Polar od cca. 100,00 Eur savršen?
Zanimljiva stvar mi se neki dan desila da mi je 2006 MHR počeo ludovati pokazivajući rastući puls od preko 230 otkucaja a ja vozim po ravnom. Zatim je nekoliko puta gubio signal. Došavši sa vožnje zamenio bateriju u emiteru i ponovo radi savršeno. Dosta je bilo pritužbi na rad bežičnih uređaja da bi se nakraju utvrdilo da je u pitanju izvor napajanja ( kojekakve kineske baterije ).
Duracell rules!
  • 0

#191 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 01 March 2010 - 10:11 AM

Ajde da kazemo da sam upotrebijo losu rec ali shvatijo si mi poentu. A zasto je Polar skuplji za 100e? Zbog kvaliteta i pouzdanosti. Sigmaje ok brend za srenju klasu. Bezzicni sigma ciklokompjuteri su uvek imali problema sa radom. uvek im smetaju neke frekvencije i slicne gluposti. Kada jednom Polara nastelujes kako treba radi tako savrseno dok ne umre.

p.s Samo Polar moze da radi posle Decembra 2012. Sigma NE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#192 TaZ

TaZ
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Posted 01 March 2010 - 10:30 AM

p.s Samo Polar moze da radi posle Decembra 2012. Sigma NE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


=D>
  • 0

#193 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Posted 01 March 2010 - 10:33 AM

Ajde da kazemo da sam upotrebijo losu rec ali shvatijo si mi poentu. A zasto je Polar skuplji za 100e? Zbog kvaliteta i pouzdanosti. Sigmaje ok brend za srenju klasu. Bezzicni sigma ciklokompjuteri su uvek imali problema sa radom. uvek im smetaju neke frekvencije i slicne gluposti. Kada jednom Polara nastelujes kako treba radi tako savrseno dok ne umre.

p.s Samo Polar moze da radi posle Decembra 2012. Sigma NE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Ne bih se bas slozio za Sigmu.Sigma pulsmetri onyx serije imaju digitalni kod, nema nikakvog mesanja signala.Koristim Sigmu onyx pro nekoliko meseci, radi besprekorno, jedina mana je sto ne moze da se poveze sa kompom za razliku od na pr. Garmina ili Polara..
Cini mi se da pomenuta Sigma 2006 takodje ima digitalni kod sto se tice njegovog pulsmetra, dobar km sat u svakom slucaju...
Drugo, ovo su uredjaji od po stotinak eura tako da nikako ne mogu da budu losi za te novce.Sad, kome treba Polar koji ce da meri brzinu vetra i sl.. neka izdvoji 500 e pa neka kupi..
Sto se tice km sata imam Sigmu 1606 sa senzorom kadenece.Bukavalno me nikad nije izneverila..
Na kraju, i Misa moze da posvedoci da je Sigma odlicna firma, takodje koristi Sigmu kao i Polara i sl.. pa neka kaze razliku....nije to Canyon i sl...
  • 0
Passo di Gavia

#194 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 01 March 2010 - 10:36 AM

Fazon je što "jeftiniji" pulsmetri umeju da lažu na duže vremenske periode. Imao sam ja razne: par Sigma modela, jedan Crane Sports, a par dana sam se igrao i sa Cat Eye... posle sam "presekao" i kupio Polar CS 200... nije kao oni jači modeli da snima događanja, ali bar pokazuje tačno, jer je elektronika koja pokazuje u realnom vremenu identična kao i kod najskupljih modela.
  • 0

#195 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 01 March 2010 - 10:45 AM

Ma ne kazem da Sigma nije dobra, samo ne moze da parira Polar-u. Za cenu koju ima Sigma je fantastican proizvod. Ali opet ako neko zeli nesto kvalitetnije i nesto sto daje ispravne rezultate celo vreme uzece Polar. Ajde da ne zvucim kao neki noob ali neka bude Sigma se menja za Polar, Polar se ne menja za Sigma-u
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#196 TaZ

TaZ
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Posted 01 March 2010 - 10:50 AM

Za svakoga ko se ozbiljno bavi takmičenjima ima logike kupiti skup uređaj.......mislim da je za nekoga ko vozi Open kup i slično sasvim dovoljan i entry level Polar ili neki jači modeli manje zvučnih proizvođača.
Dali je neko od vas išao i koliko često na laboratorijski test i mjerio aerobni kapacitet?
  • 0

#197 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3853 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 01 March 2010 - 10:50 AM

eh, sta ti je dobar marketing :wink:

necete verovati koliko ljudi je imalo problem sa garminom 305, senzor kadence na sigmi 1606 mi je oduvek pravio problem,... ako nesto nije skupo i nije brendirano ne znaci da je lose.
  • 0

#198 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3853 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 01 March 2010 - 10:56 AM

jedino sto veliki brendovi imaju daleko bolju podrsku, pa se treba sracunati, sagledati realne potrebe i videti sta je na kraju isplatljivije.
  • 0

#199 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Posted 01 March 2010 - 11:04 AM

Za svakoga ko se ozbiljno bavi takmičenjima ima logike kupiti skup uređaj.......mislim da je za nekoga ko vozi Open kup i slično sasvim dovoljan i entry level Polar ili neki jači modeli manje zvučnih proizvođača.
Dali je neko od vas išao i koliko često na laboratorijski test i mjerio aerobni kapacitet?


Meni je isuvise bolno da mi neko uzme krv iz uha da bi odredio svoj anaerobni prag..Inace, ima Sigma ima tu opciju, da se ubaci IAT....
  • 0
Passo di Gavia

#200 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 01 March 2010 - 02:06 PM

mislim da je za nekoga ko vozi Open kup i slično sasvim dovoljan i entry level Polar ili neki jači modeli manje zvučnih proizvođača.

Svako ko želi da pravilno trenira treba da uzme nešto što precizno pokazuje puls. Oni koji gledaju samo da bi imali uvid koliki je trenutno, dovoljan je i bilo koji low-mid end model... a takvih je u našem biciklizmu i previše: pitaš čoveka sa pulsmetrom -šta voziš danas? a odgovor dođe -100km. 100km čega? -pa bicikla! (eventualno odgovor bude i ravno ili brdo) Ništa u kojim zonama pulsa i po koliko... a svi se qrče sa nekim CX800-tkama i sl... #-o
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users