Jump to content


Fotografije

Kineske pakne

pakne

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
51 odgovora na ovu temu

#1 Rendisha

Rendisha
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 May 2016 - 06:50 AM

Ako je neko uzimao sa Alije i sl. neke kineske pakne, ima li pozitivnih iskustava itd ?


  • 0

#2 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1431 posts

Postavljeno 01 May 2016 - 08:17 AM

Na Aliju imas razlicitih vrsta i kvaliteta.

Naime drugar uzima neke za Shimano kocnice i tako se brzo potrose da je to prosto neverovatno.

Ja sam skoro porucio neke za Avid Elixir semi-metal i ne znam sta reci.

Niti su bas dobre a nisu ni lose...


  • 0

#3 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 01 May 2016 - 10:26 AM

Postoji li neki dobar razlog za kineske pakne?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#4 Rendisha

Rendisha
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 May 2016 - 10:43 AM

Osim cene  :-k  Poprilicno sam siguran da je velika vecina "brendova" pakni takodje iz PRC a ljudi se ne zale bas preterano na njih tako da je mozda neko probao i nesto od ovih "nebrendiranih" koje su mozda isto to samo bez poznatog imena. Premalo imam vremena za voznju pa mi je malo tesko da opravdam trosak za nove sa zvucnim imenom.


  • 0

#5 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 900 posts

Postavljeno 01 May 2016 - 10:51 AM

Ako imas premalo vremena za voznju nije mi jasna kupovina paknova 'no name' kineskih umesto kvalitetnih proverenih paknova koji ce trajati dovoljno dugo da opravdaju svoju cenu.


  • 0

#6 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 01 May 2016 - 10:52 AM

Mislis da to sto su oba iz kine da je to isto?

Btw ja nisam nasao ni da je cena povoljnija.
Ultegra paknovi su oko 5€ a kod kineza 8-9$, cak i skuplji.



Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 1

#7 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 01 May 2016 - 11:43 AM

Paknovi su "srce" kočnice. Kad su loši kočenje je nikakvo, trajnost sumnjiva, a mogu i da utiču na brže trošenje felni. Kad su dobri, onda ne razmišljaš. Ti od Kineza su lutrija, a nisu baš toliko jeftiniji (ako uopšte) od provereno dobrih.


  • 0

#8 Rendisha

Rendisha
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 May 2016 - 01:26 PM

Mislio sam na pakne za diskove, ne V-brakove. 4 para <= 10$ je povoljna cena, samo je pitanje da li valjaju, a to me i interesuje - da li ih je neko uzimao / koristio i ima iskustva sa njima. Po pitanju trajnosti ni oridjidji Shimano (resin doduse) me nisu nesto impresionirali.

 

"Mislis da to sto su oba iz kine da je to isto?emoji41.png "

Ne nego su mozda i te jeftine "no name" ili "PRC name"  varijante izasle iz iste fabrike kao i "brand name" , samo nisu upakovane u "Clarks" ili koji vec brend pa su i jeftinije.


  • 0

#9 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 01 May 2016 - 03:13 PM

Svi se nadaju da će na Aliju da dobiju te famozne nemarkirane proizvode "iz iste fabrike". Nažalost, najčešće su u pitanju samo raznorazne kopije kopija iz kućnih manufaktura. Ne mora to da bude ništa loše, ali treba znati da je svaka kupovina lutrija.


  • 0

#10 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 900 posts

Postavljeno 01 May 2016 - 03:52 PM

Mislio sam na pakne za diskove, ne V-brakove. 4 para <= 10$ je povoljna cena, samo je pitanje da li valjaju, a to me i interesuje - da li ih je neko uzimao / koristio i ima iskustva sa njima. Po pitanju trajnosti ni oridjidji Shimano (resin doduse) me nisu nesto impresionirali.

 

Sta ce ti 4 para plocica za kocnice kad retko vozis? Za 15 evra kupi sinterovane koje ce u rezimu 'premalo vremena za voznju' trajati 3 sezone bar.

 

 

Ne nego su mozda i te jeftine "no name" ili "PRC name"  varijante izasle iz iste fabrike kao i "brand name" , samo nisu upakovane u "Clarks" ili koji vec brend pa su i jeftinije.

 

To u nekim slucajevima mozda i jeste tako, ali vecina stvari koja izadje iz fabrike kao 'no name' umesto 'shimano' jesu delovi koji nisu zadovoljili standarde shimana (ili bilo koje druge fabrike) i koje su kao takve diskutabilnog kvaliteta.


  • 0

#11 darkod75

darkod75
  • Members
  • PipPipPip
  • 115 posts

Postavljeno 11 May 2016 - 10:38 AM

Koji su dobri paknovi za drumaše, a da nisu skupi previše i da zaustavljaju 90 + - koja kila ? Imaju neki u planetbajku Jagwire, jel to čemu?

 

Jel ima veze sa snagom kočenja i kvalitet same kočnice (mislim na izradu, ne na konstrukciju)? Ove moje su Promaxx. Koje su dobre ?


  • 0

#12 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 May 2016 - 11:38 AM

Aluminijumski obruči točka po pravilu koče bolje od čeličnih.

 

Kvalitet kočnice utiče na snagu kočenja. Što je čeljust kruća, tj. manje se uvija, to bolje koči. 

 

Pakne su takođe bitne. Kvalitetnije su one sa izmenjivim ulošcima, a i sami ulošci uglavnom imaju bolju i mekšu smešu.

 

Nosači pakni za izmenjive uloške (sa parom istih):

http://planetbike.rs...0-silver/19144/

 

Pakne za suvo:

http://planetbike.rs...i/Kočnice/1479/

 

Pakne za kišu:

http://planetbike.rs...ed-black/17551/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#13 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 11 May 2016 - 03:29 PM

Ti Shimano paknovi rade odlično i imaju odličnu cenu. Nema potrebe menjati im uloške za Jagwire (ili bilo koje druge) dok se fabrički ne potroše.


  • 0

#14 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 May 2016 - 05:15 PM

Koji su dobri paknovi za drumaše, a da nisu skupi previše i da zaustavljaju 90 + - koja kila ? Imaju neki u planetbajku Jagwire, jel to čemu?

Jel ima veze sa snagom kočenja i kvalitet same kočnice (mislim na izradu, ne na konstrukciju)? Ove moje su Promaxx. Koje su dobre ?

Za mene koji sam slicne kilaze kao i ti jedino sigurno rade kocnice od klase Ultegre pa navise sa shimano paknovima, probao sam kocnice nizih klasa i nisam se osecao sigurno sa njima.
Imas polovne ultegra kocnice na berzi prednja i zadnja komplet od 30-50e par.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 May 2016 - 06:34 PM

105 kočnice isto koče odlično. Mada i te Promax, ako nisu baš krš Promax, koče sasvim OK kad se stave dobre pakne i kad se lepo podese.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 11 May 2016 - 06:52 PM

Drugar od 115-ak kg koči bez problema sa Sorom, samo je stavio te 105 paknove iz Planet Bike. Ne kažem da bi svako bio zadovoljan, ali mislim da je pametnije prvo promeniti paknove, pa onda gledati čeljusti ako i dalje nešto fali.


  • 0

#17 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1527 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 11 May 2016 - 06:53 PM

fallout uz duzno postovanje nemoj vise boga ti. Ajde sve i frakcioni menjaci i tamo i vamo i celik da alu ne ali da kazes da te drumske promax koje uglavnom dolaze sa turney samaraljkama koce ili cak da mogu da se nasteluju da koce e to je bas previse. Te kocnice nisu nikako za coveka preko 80kg. Nisu sigurne ni na ravnom a ne na nekoj nizbrdici. Znam probao sam ih. Vec sam pricao o njima kada je brat kupio novu polar furiu. Dosle promaks kocnice sa turney samaraljkama. Nisam mogao da blokiram tocak na ravnom pri brzini od 10km/h. Menjao je i pakne, i stelovao ih je i sta im nije radio i to jednostavno NE KOCI. ja mu se previse ne mesam posto kada je kupovao taj bajk rekao sam mu da ga preskoci i da je sranje. On ga je ipak kupio. E sada kada si pametan toliko pati se kako znas i umes...
  • 0

#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 May 2016 - 06:55 PM

fallout uz duzno postovanje nemoj vise boga ti. Ajde sve i frakcioni menjaci i tamo i vamo i celik da alu ne ali da kazes da te drumske promax koje uglavnom dolaze sa turney samaraljkama koce ili cak da mogu da se nasteluju da koce e to je bas previse. Te kocnice nisu nikako za coveka preko 80kg. Nisu sigurne ni na ravnom a ne na nekoj nizbrdici. Znam probao sam ih. Vec sam pricao o njima kada je brat kupio novu polar furiu. Dosle promaks kocnice sa turney samaraljkama. Nisam mogao da blokiram tocak na ravnom pri brzini od 10km/h. Menjao je i pakne, i stelovao ih je i sta im nije radio i to jednostavno NE KOCI. ja mu se previse ne mesam posto kada je kupovao taj bajk rekao sam mu da ga preskoci i da je sranje. On ga je ipak kupio. E sada kada si pametan toliko pati se kako znas i umes...

 

Da nisam namestio Promax da dobro koče, ne bih ništa rekao. Kao što sam već napisao, kao i kolega Fiery: prvo dobre pakne i dobro podešavanje, pa onda zamena čeljusti ako ni tada ne rade.

 

Koje su pakne bile na tim tvojim Promax koje nisu htele da koče? Jesu barem imale izmenjive uloške, ili su bile one "izjedna"?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 11 May 2016 - 07:04 PM

Ja bih samo da kažem da o Promax čeljustima ne znam ništa, ni iz prve, ni iz druge ruke :-) Znam samo da dobri paknovi nisu skupi, mogu da naprave ogromnu razliku, a i potrošna su roba, pa nisu bačene pare ni ako se pokaže da treba uzeti i nove čeljusti.


  • 1

#20 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1527 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 11 May 2016 - 07:09 PM

Kupljene ultegra pakne. Nizbrdo to ne koci.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika