Jump to content


Fotografije

Pozdrav


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
30 odgovora na ovu temu

#1 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 22 February 2016 - 09:34 PM

Pozdrav svima. Ja sam Zarko iz Smedereva i za vikend sam prvi put nakon 15 godina vozio bicikl duze od minut dva☺ malo sto je zdravo, malo sto sam nekad vozio, malo zbog holesterola i tako dlucih da se aktiviram. Ne znam mnogo a i nisam spreman da na pocetku ulazem ozbiljniji novac u bajs. Ako se "zarazim" kako planiram, bice nesto bolje sledece godine. Za sada, vozim polovan Capriolo Anacondu, koja nije toliko losa ali kojoj treba dobar servis. Ne bi je nesto budzio jer se to ne isplati na ovom bajsu ali definitivno trebam da sredim kocnice i ulozak srednjeg pogona. Moze li neko da me uputi na dobar servis u Sd ili okolini? Nadam se dugom druzenju i mnogim savetima i korisnim informacijama.
  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 22 February 2016 - 09:51 PM

Pozdrav i tebi. Ovo mi se dopalo "vozio bicikl duze od minut dva"... Na zalost ne znam neki dobar servis u SD, ali sacekaj malo imamo par kolega iz tvog kraja pa ce te uputiti. Najbolja, citaj najjeftinija, opcija je prvo konsultacija sa nekim servisom da ne bi nepotrebno menjao delove. Neki rutinski pregled mozes i sam da obavis trazeci zvuke koji nisu uobicajni poput skripanja, lupanja itd...


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 23 February 2016 - 12:20 PM

Hvala puno.

Jesam je pregledao I definitivno imam zazore u srednjem pogonu kao I veoma lose kocnice. Ostalo su estetski nedostaci koje cu polako otklanjati.Kao sto rekoh, bajs je takve klase da se ne isplati ulagati u njega ali opet, ne mogu da koristim nesto sto znam da nije potpuno ispravno :-)

Nasao sam jutros na netu Capriolo servis u Kovinu, nadam se da rade kvalitetno I da cu tamo resiti ove moje pocetnicke probleme.


  • 0

#4 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 February 2016 - 12:25 PM

Odlicno, nije ti daleko. Sredi bajs i vozi bezbedno


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#5 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 13 March 2016 - 08:34 AM

Sredjena Anaconda :-)) nova patrona srednjeg pogona, skinut mehanicki disk napred i stavljena v-brake, novi paknovi napred i nazad, sajle i buziri, nastelovani menjaci i zategnute zice...stari korodirani ravni korman zamenjen novim uzdignutim i stavljeni novi gripovi. Bajs spreman za sezonu a ja za ulazak u svet i drazi pedalanja :-) znam da nije klasa ali pristojno izgleda i pruza dovoljno jednom pocetniku srednjih godina :-)
  • 1

#6 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 13 March 2016 - 04:07 PM

Vratili se iz prve "ozbiljnije"  voznje. Moj zmija Capriolo I ja smo danas presli 28 km, kaze CycleDroid:-)). Ozbiljnija za mene s obzirom na kondiciju I staz...Bajs tezak I trazi dosta torqa:-) ali ide dobro. menjac radi dobro iako je rec o 8 godina starom Tourney-u. Gume Schwalbe City Cruiser nisu bucne I ne stvaraju veliki otpor.

Sve u svemu...uzivancija. Samo neka posluzi vreme I zdravlje, osecam da je ovo pocetak divnog prijateljstva. :smile: Jedini problem imam sa sedistem, radi se o fabrickom sedistu Selle royal. Zadnjica je OK ali mislim da mi treba neko koje nece vrsiti toliko pritisak na medjunozje...ako neko ima predlog sta kupiti za neki normalan novac, cenicu.

Attached Thumbnails

  • Capriolo Anaconda 2008.jpg

  • 0

#7 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 13 March 2016 - 05:33 PM

@ZareSD

Treba par voznji da se zadnjica navikne na muke, ali svejedno, sirina sedista se odredjuje na sl. nacin:
Uzmes parce kartona velicine 20x10cm (bitno da je vece od zadnjice), stavis parce kartona na neku ravnu podlogu (koja nema debeli tapacir/sundjer) i sednes, promrdas malo guz'com po kartonu (odnosno podignes kolena) da bi sedalne kosti napravile trag na kartonu, zatim se odredi centar rupa u kartonu i izmeri razmak od centra do centra i na tu duzinu se doda 2-3 cm i tako se dobija potrebna sirina sedista.

Postoji cela nauka iza odabira sedista, tako da bih svakako preporucio da malo proucis i procitas po netu pre no sto kupis novo sediste. Evo neke teme ovde na forumu gde se dosta pricalo o tome: http://www.2bike.rs/...će/?hl= sediste


  • 2

#8 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 13 March 2016 - 05:49 PM

bataSale, hvala puno na ovim informacijama. Jeste citava nauka i meni kao pocetniku stvarno previse informacija o potpuno nepoznatim temama. Ali nisam se dobro izrazio...zadnjica i sedalne kosti za sada dobro podnose voznju. Problem mi je sa delom izmedju samih nogu, taj deo trpi veliki pritisak i mislim da bi mi trebalo ono sediste sa rupom, kanalom...prostata friendly :-))) da li takvo sediste vredi?
  • 0

#9 milan86

milan86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Postavljeno 13 March 2016 - 05:58 PM

Uzmi sediste koje ima rupu u sredini. Ja imam isti problem, nijedno sediste bez rupe mi ne odgovara. Ako ti vec odgovara ostatak sedista probaj da nadjes isti ili slican model sa rupom...
  • 0

#10 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 13 March 2016 - 06:27 PM

Tako ce verovatno i biti. Hvala
  • 0

#11 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 14 March 2016 - 08:16 AM

Pre bilo kakavog upustanja u avanturu oko merenja,kupovine novog sedista, ne bi bilo lose da se malo poigras sa podesavanjem istog.
Sl.put kad budes isao na neku duzu voznju, ponesi imbuse sa sobom pa to vreme iskoristi za pomeranje sedista napred, nazad...Probaj za nijansu da oboris nos sedista ka dole pa ako nista od toga ne uspe, menjaj.
I da, biciklisticke sa uloskom znaju puuuuno da pomognu.
 


  • 0

#12 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 14 March 2016 - 09:17 AM

Hvala milentze, dobra ideja. Bas sam mislio da pokusam sa obaranjem nosa sedista :-) a sto se tice biciklistickih sa uloskom, verujem da pomazu samo moraju malo da sacekaju red;-) krenuo sam neobavezno ali sve nesto treba....servis, delovi pa zelim kacigu jer mislim da je veoma vazna...a onda, ako ne bude neplanskih troskova, doci ce i one na red...
  • 0

#13 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 19 March 2016 - 05:54 PM

Oborio nos sedista cm ili dva...potpuno drugi osecaj. Nema onog neugodnog pritiska i sve je OK. Sediste samo po sebi nije bas ali kako ovo dupence ne zna za bolje, nije razmazeno i trpi :-))) sve u svemu, danas ugodnih 25 km penzionerske voznje...ipad, kako je SD brdovito, nije bas da nema izazova za nekoga ko je tek krenuo sa voznjom....
  • 0

#14 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 20 October 2016 - 09:50 AM

Prva sezona druzenja sa bajsom, nakon 20-ak godina, je iza mene. Anakonda sluzila dobro, bez problema uz jedno busenje gume:-) izvozio sam cca 1500 km, najduza dnevna tura 72 km. Nije bilo vise zbog hronicnog nedostatka vremena :-( bas zato su najcesce bile ture od 25-30 km koje izvezem za sat-sat ipo. S obzirom da je Anakonda prilicno teska a ni ja nisam lak, mnogo vise su mi odgovarale ravne staze bez mnogo uspona uz dosta uzivanja. Zato sam vozio uglavnom od SD prema Vojvodini, prema PO i niz Moravu, najvise asfalt ali i poljske puteve, nasipe uz reke... Moram priznati da sam definitivno postao ljubitelj biciklizma i da ne planiram da prestajem. Sjajno je nakon stresne nedelje ili dana sesti na bajs i izbaciti iz sebe svu tenziju.....uz to, uzivati u krajoliku koji tokom voznje kolima ostane neprimetan.
E sad, Anaconda sa svojih 21" je za mene definitivno mala i to se oseca nakon 10-ak km voznje. Cini mi se da bi mi duzi tt i siri korman mnogo vise odgovarali.
Na kraju, da zakljucim: odluka da krenem sa voznjom je jedna od boljih koje sam skoro doneo:-) , uzivao sam i jedva cekam prolece. U planu je nabavka nekoga veceg trekking bajsa i duze ture sledece sezone. Do tada, veliki pozdrav svim forumasima☺
  • 0

#15 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 20 October 2016 - 11:13 AM

Sezona ispod 5000km po meni je jako skromna.I sam sam presao otprilike 3500-4000km.Takodje sam imao nedostatak vremena,ali bilo je malo i lijenosti.Bar 10-15 dana mi je propalo zato sto nisam uspjeo da se pokrenem.Bit ce valjda bolje sljedece sezone.Pozdrav i tebi.
  • 0

#16 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 20 October 2016 - 12:10 PM

Sezona ispod 5000km po meni je jako skromna.I sam sam presao otprilike 3500-4000km.Takodje sam imao nedostatak vremena,ali bilo je malo i lijenosti.Bar 10-15 dana mi je propalo zato sto nisam uspjeo da se pokrenem.Bit ce valjda bolje sljedece sezone.Pozdrav i tebi.

Slazem se potpuno za kilometrazu ali...kada sednes na bajs nakon 20 godina , a uz to radis svaki dan od 7-17h, nekad i vikendom a uz dva klinca i njihove treninge vikendom...dobro sam i ovo uspeo za pocetak☺
  • 0

#17 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 20 October 2016 - 12:17 PM

Kod tebe je opravdano.Kod mene i nije bas.
  • 0

#18 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 21 October 2016 - 05:03 PM

Kod tebe je opravdano.Kod mene i nije bas.

Nemoj da budes strog prema sebi...☺
  • 0

#19 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 October 2016 - 08:14 PM

ZareSD, dobrodosao. I ja sam ovde nov, tek mesec ili dva, a ovaj forum je super mesto sa vise jako finih clanova.
I ja imam sitnog klinca i radim dosta, mada sam ja ipak stalno vozikao bicikl, iako prakticno samo po gradu (Bgd). Ovaj forum me onda gurnuo u jednodnevne izlete do Zrenjanina, Arandjelovca, Fruske Gore, Kovina i Smedereva... tek da znas kakva opasnost preti ako iole volis bicikl. Ja sam vec krenuo da planiram visednevni izlet dogodine, napravio skice za bisage koje cu pokusati da napravim, mozda pokusam brevet 200... Totalna propast :D

Jos jednom, dobrodosao.
  • 0

#20 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 21 October 2016 - 09:06 PM

NA onoj slicici gore ti je kriva sticna, na kraju ce puci ili ona ili ram...

Iz marta...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika