Jump to content


Photo

Brave za zakljucavanje


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 shone023

shone023
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Posted 31 December 2015 - 11:59 AM

koja brava je po vama najsigurnija-koja se ne moze obiti

sta mislite o http://www.bikemyday...ključavanje.png

da li ima sanse da se obiju ovakve brave cena 50-100evra


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 31 December 2015 - 12:11 PM

Ukratko. Ružniji od ostalih bicikala, a bolje zaključan. Jedini recept. Svaka brava se preseče za 15ak minuta testerisanja. Dobre se ne seku za sekund kleštima koja staju ispod jakne. Električnom brusilicom od par sekundi do minut ako je baš dobra. Da sve bude kvalitetno računaj od 50 do 150 evra za novo.

U sitna crevca ovde:

http://www.bikegreml...rave-za-bicikl/

http://www.bikegreml...avanje-bicikla/
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 shone023

shone023
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Posted 31 December 2015 - 12:42 PM

na primer ako zakljucam bicikli sa bravom od 150evra i sad sam na nekom javnom mestu gde ima ljudi uvek (prodavnica,kafic,centar grada)

lopov sigurno nece pokusati moj bicikli da obije zato sto nema brusilicu kod sebe a i treba mu struje 


  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 31 December 2015 - 01:16 PM

na primer ako zakljucam bicikli sa bravom od 150evra i sad sam na nekom javnom mestu gde ima ljudi uvek (prodavnica,kafic,centar grada)

lopov sigurno nece pokusati moj bicikli da obije zato sto nema brusilicu kod sebe a i treba mu struje 

Ima brusilica na akumulator.

 

Ako ima bajseva ružnijih od tvog u okolini, ili sa lošijim bravama, onda ga neće dirati... najverovatnije. Ništa nije skroz sigurno. Sve je opširno objašnjeno u dva linka koja sam postavio u postu gore.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 900 posts

Posted 31 December 2015 - 02:04 PM

Ti napisi pored brave da kosta 150 evra pa mozda nece dirati bajs nego ce uzeti bravu.  n2:hahaha


  • 3

#6 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 31 December 2015 - 04:09 PM

Mislim da nije baš realno razmatrati zaštitu imajući u vidu lopova sa brusilicom :). Ako je u pitanju neko javno-polujavno mesto, mislim da je najoptimalnija zaštita malo deblji lanac kroz ram, prednji točak i obližnju banderu/stalak i ring-lock na zadnjem točku. Na primer u Holandiji, gde je krađa bicikala nacionalni sport, je to preporučena i najčešća vrsta zaštite. To ukupno ne bi trebalo da ispadne preko 50e, 20-30e za solidan lanac i 10ak za ring lock.

 

Srećna Nova svima i da sačuvate svoja bicikla u sledećoj godini!


  • 0
Pozdrav

#7 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 31 December 2015 - 04:13 PM

Dobar U-lock nema ispod 50 evra u Srbiji - da je dobra i sama brava (teško češljanje), da je dobar i mehanizam bravljenja, kao i kvalitetan kaljeni čelik. 

 

Lanac sličnog kvaliteta (barem 10 mm debljina karika, sa istim kvalitetom brave) je oko 100 evra  - teži, ali fleksibilniji za vezivanje oko drva, bandera.

 

Folding brave su neka sredina - lake za nošenje, mogu se obmotati oko rama-točka i tanje bandere-šipke, ali je lanac ipak fleksibilniji. Opet, model sa dobrim čelikom i bravom je oko 80 evra u Srbiji.

 

 

Uglavnom se seku brave kleštima, ali ima ko češlja (posebno u ulazu, biciklani). Sve tanje od 10 mm kaljenog čelika se relativno lako i brzo seče kleštima koja staju ispod jakne. 12 mm je sigurica.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#8 horvat

horvat
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 14 February 2016 - 08:58 PM

Ima brusilica na akumulator.

 

Ako ima bajseva ružnijih od tvog u okolini, ili sa lošijim bravama, onda ga neće dirati... najverovatnije. Ništa nije skroz sigurno. Sve je opširno objašnjeno u dva linka koja sam postavio u postu gore.

 Zar ne pise sledece:

  "Bicikli koji su čisti, lepo izlgedaju, upadaju u oko takođe imaju nešto veće šanse da budu ukradeni."?

 

Pitanje: da li je pametnije investirati u jedan bolji/jaci lanac ili istu tu svotu raspodeliti na slabiji lanac + slabiji u-lock pa vezivati bajs tako kombinovano?

 

P.S. u pitanju je jeftin i ruzan bicikl


  • 0

#9 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Posted 14 February 2016 - 11:31 PM

Kombinovano, U-lock i lanac plus alarm (link). Podrazumeva se da U-lock i lanac budu makar u sredini skale sigurnosti koju je definisao proizvodjac inace dzaba je кречено.


  • 0

#10 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 15 February 2016 - 07:28 AM

 Zar ne pise sledece:

  "Bicikli koji su čisti, lepo izlgedaju, upadaju u oko takođe imaju nešto veće šanse da budu ukradeni."?

 

Pitanje: da li je pametnije investirati u jedan bolji/jaci lanac ili istu tu svotu raspodeliti na slabiji lanac + slabiji u-lock pa vezivati bajs tako kombinovano?

 

P.S. u pitanju je jeftin i ruzan bicikl

Greška, mislio sam na to, naravno - da je tvoj bajs ružniji & bolje zaključan.

 

Slab lanac je sekund posla. Dobar lanac 15 minuta dobrog testerisanja. Dakle, dobar uvek, svakako. A uz njega još neki jeftiniji - može.

 

Alarm je bacanje para jer se, barem u NS, niko ne okreće na njega.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#11 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 267 posts

Posted 15 February 2016 - 07:40 AM

Kod nas nema profi bajk lopova i mislim da ih nikad nece ni biti jer nismo niti cemo ikad biti bici nacija, nikad nece biciklizam kod nas zaziveti u toj meri kao npr u Holandiji, Nemackoj itd pa prema tome, ni nemamo ( srecom ) profi bici lopove.

Imamo pajdomane i likove sa kljestima za armaturu koje nose u rancu ili ispod jakne. 
Ovi prvi kradu sve - od zvaka pa do aviona, iskoriscavaju svaku priliku da nesto ukradu pa ako nalete na bajk koji nije vezan na ulici ili u zgradi, uzece ga.
Ovi drugi pikiraju slabo vezane bajkove vec pomenutim kineskim i slicnim sajlama jer mu je to par sekundi posla da je isece i zbrise sa bajkom.

Cim vide kvalitetniji u-lock, odustaju i traze dalje jer znaju da nema sanse da ga tako lako otvore, da im treba vreme za to a sto vise vremena provedu pored bajka, veca je sansa da ih neko nahvata i nanese teske telesne povrede.  n2:crazy


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#12 horvat

horvat
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 15 February 2016 - 01:55 PM

Hvala na odgovorima :)

 

imam jos jedno pitanje. Da li je bolje, za iste novce, uzeti recimo 6.5 mm debljine Abus ili 8 mm debljine MasterLock? Shvatam da je Abus top proizvodjac, ali ono je deblji lanac. Nisam siguran koji jos faktori igraju ulogu ...


  • 0

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 15 February 2016 - 02:22 PM

Bolje ni jedan.

 

Bez 10 mm debljine se seče klještima koja staju ispod jakne.

 

Tako da 50e za dobru potkovicu, ili više za lanac/folding bravu.

 

 

Kod lanca je, pored debljine, veoma važno kako je kaljen, na koju tvrdoću. Lanac koji nije kaljen, makar imao i 15 mm debljine, se veoma lako seče. 

 

Isto tako ima različitih kvaliteta kaljenja. U suštini, koliko para, toliko muzike. Bez 2 kile i 50 evra, nema dobrog lanca. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Posted 15 February 2016 - 02:32 PM

(link)

(link)

(link)


  • 0

#15 horvat

horvat
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 15 February 2016 - 09:27 PM

Evo kupio sam na kraju Abus lanac, sa onim indexom 10 (od 15), nadam se da ce to biti dovoljno da zaustavi novosadske lopine :D


  • 0

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 16 February 2016 - 06:54 AM

Evo kupio sam na kraju Abus lanac, sa onim indexom 10 (od 15), nadam se da ce to biti dovoljno da zaustavi novosadske lopine :D

Zavisi od debljine lanca i kvaliteta same brave. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 08 March 2016 - 02:08 PM

Juče se drugarici zaglavila brava. U prljavom masnom duksu, k'o cigan, u sred dana, na prometnom mestu, bez da se iko okrenuo, pitao me šta radim, presekao sam sajlu između metalnih prstenova za par sekundi, bukvalno, običnim sečicama.

 

 

brava97398338_zps0ohlmhwd.jpg


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Posted 08 March 2016 - 05:59 PM

Nisi trebao tako u prljavom masnom duksu nego akademski, otkopcas dugme na sakou pa izvadis plajvaz i...

 

https://youtu.be/PCxHD9_uEf8?t=60


  • 0

#19 Yoda

Yoda
  • Members
  • 6 posts

Posted 11 September 2016 - 08:24 PM

Mozda ovako nesto?

 

http://www.kupujempr...06644-oglas.htm

http://www.kupujempr...ter_id=66153936

 

Da li uzeti manju verziju,da mi ne smeta veca??

 


  • 0

#20 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Posted 11 September 2016 - 09:56 PM

Uzmes onu koja ti omogucava da bicikl zakljucas za "NESTO", veca pruza veci izbor za cega ces moci vezati bicikl.


  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users