Jump to content


Photo
* * * - - 7 votes

Rasprava o kacigama - koliko pomažu, trebaju li biti obavezne


  • Please log in to reply
604 replies to this topic

#141 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14911 posts

Posted 29 November 2015 - 11:50 PM

Kroz traku i masku vetar ne prolazi (windproof materijal).


  • 0

#142 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Posted 30 November 2015 - 12:25 AM

To mi je jasno, ali bas zbog dela koji se navlaci preko nosa mi se ne cine zgodne za upotrebu kao sal, da ne zulja vrat i bradu, ili se varam.


  • 0

#143 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 30 November 2015 - 11:23 AM

Ja sam pre dve godine kupio masku ali je nisam ni koristio jer mi je otežavala disanje i smetala mi je kondenzacija a najviše što ne mogu da pijem vodu često po malo kako sam navikao. Nedavno sam odsekao taj deo preko nosa sad je upotrebljiva dolazi samo do brade ispod usta, mogu da pijem a zašuška mi vrat i uši.


  • 0

#144 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 30 November 2015 - 11:43 AM

Ja imam tu bandanu,400 din sa berze uzeo...kad nije mnogo hladno radi posao,kada je temp ispod -5C ume da kondenzuje pa da zaledi,sto ume da bude neprijatno onda... Ovako moze i kao šal,lepo stiti vrat,a i lagana je na kozi,ne grebe i nije debela.. Za temperature tu do par C ispod nule meni je prilicno dobra..
  • 0

#145 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 30 November 2015 - 12:03 PM

A da zavežeš običnu maramu?

http://www.google.rs...0AxUQMwhPKB4wHg

I uvek je možeš spustiti ili podići preko nosa, u zavisnosti kako ti odgovara. 


  • 0

#146 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Posted 30 November 2015 - 02:53 PM

Meni su te marame uvek spadale kad sam ih tako vezivao, izgleda da imam neku suntavu glavu. :-D mislim da xe biti ili fantomka ili bandana.
  • 0

#147 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted 25 July 2016 - 09:14 PM

TEMA SU KACIGE , Da , obavezno nositi a posto odnedavno vozim i klinca od 3,5god. dajem mu dobar primer tako da i on rado nosi kacigu *kao i tata* a tako se prave DOBRE NAVIKE . Ima i onih kojima smo smesni ali su u manjini .


  • 1

#148 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted 25 July 2016 - 09:15 PM

Zakonska obaveza ? Bice , uskoro , cim udjemo u EU ........xe,xe


  • 1

#149 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 267 posts

Posted 25 July 2016 - 09:46 PM

Prekjuce sam imao blagi pad jer nisam stigao na vreme da se iskopcam. Nista strasno, nisam se cak ni isprljao ali prilikom pada, udario sam glavom o asfalt. Nisam jako udario mozda bi imao rasekotinu, ogrebotinu ili pak cvorugu da nisam imao kacigu ali zasto razmisljati, takve stvari mi ne trebaju a pogotovu ne u nedodjiji gde mi se to desilo.


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#150 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted 26 July 2016 - 07:58 AM

kada padnete sa bicikla prvi kontakt je uglavnom ruka , zatim rame a onda obavezno GLAVA jer vratni misici nisu u stanju da sprece udarac u delicu sekunde izmedju udarca ramena i BUM ! A i kada imate kacigu mozak dozivljava ozbiljnu traumu . A i kada je nemate pa *prezivite* pad i kazete sebi : nije mi nista , dobro sam prosao , nije mi ni trebala kaciga ....verovatno ste u krivu , jer posledice se mogu manifestovati godinama kasnije . Zakonska obaveza zvuci kao neka OBAVEZA ali je u principu OK , jer cemo mi kao biciklisti koristiti kacigu ali kada smo za volanom automobila mozda cemo zakaciti nekog ko ne nosi kacigu .Ako taj padne i udari glavom o asfalt mi cemo mozda odgovarati za gubitak zivota a da je imao kacigu verovatno bi bila obicna saobracajka  .ZNACI MI SMO I BICIKLISTI I PESACI I VOZACI , ZAVISNO OD SITUACIJE i trebamo sagledati situaciju iz svih tih uglova . I izvuci zakljucak DA KACIGU TREBA NOSITI bez obzira na zakonsku obavezu ili ne .


  • 1

#151 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted 26 July 2016 - 08:06 AM

imam na oglasu vise mojih kaciga bikemate , uvex , met , gyro ....dajem ih povoljno pa iskoristite priliku a imam i samolepljive sundjere koje poklanjam drugarima biciklistima koji ne nose kacige sa opravdanjem da ih nesto zulja . Pozovite , potrazite -  dobicete GRATIS .


  • 0

#152 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Posted 26 July 2016 - 08:10 AM

Tebe je samoreklamerstvo bas udarilo u glavu pa si resio da se javljas u skoro svim temama?? I uz put reklamiras robu koju prodajes. Jos malo pa ces Fallouta da usijes sa reklamiranjem bloga. 


  • 1
.

#153 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted 26 July 2016 - 08:10 AM

Mom drugaru S. koji je vozio bez kacige je poklonio kacigu nas drug M. Lepo mu je kupiuo UVEX kacigu i spektakularno mu je poklonio nakon koncerta u muz.skoli javno na bini rekavsi : UVEX DA JE NOSIS KADA VOZIS !


  • 1

#154 ciric

ciric
  • Members No Voting
  • 3 posts

Posted 26 July 2016 - 08:11 AM

Tebe je samoreklamerstvo bas udarilo u glavu pa si resio da se javljas u skoro svim temama?? I uz put reklamiras robu koju prodajes. Jos malo pa ces Fallouta da usijes sa reklamiranjem bloga. 

to nije lepo , tema su kacige ...


  • 2

#155 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted 26 July 2016 - 08:16 AM

Tebe je samoreklamerstvo bas udarilo u glavu pa si resio da se javljas u skoro svim temama?? I uz put reklamiras robu koju prodajes. Jos malo pa ces Fallouta da usijes sa reklamiranjem bloga. 

ja sam argumentovano napisao sta mislim o nosenju kacige ili ne , a dali se samoreklamiram kada nudim nesto na poklon ? Inace niko ne prodaje te sundjere na berzi a ja koji ih jedini imam nudim ih za DZ. ETO REKLAMIRAM SAMOG SEBE .


  • 1

#156 viktor_je_bog

viktor_je_bog
  • Members
  • PipPipPip
  • 161 posts
  • Locationbelgrade

Posted 26 July 2016 - 08:21 AM

Ja i na 35+ stepeni furam full-face kacigu po gradu
  • 0

#157 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Posted 26 July 2016 - 08:22 AM

to nije lepo , tema su kacige ...

 

A ti bi mogao da prestanes da otvaras petoduple naloge i pricas sam sa sobom ;).


  • 2
.

#158 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted 26 July 2016 - 08:32 AM

A ti bi mogao da prestanes da otvaras petoduple naloge i pricas sam sa sobom ;).

 

A ti bi mogao da prestanes da otvaras petoduple naloge i pricas sam sa sobom ;).

petoduple , kako te nije sramota da se javljas kad si nepismen ?


  • -2

#159 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted 26 July 2016 - 08:46 AM

Kaze se multiple ili po naski visestruke .


  • 1

#160 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 26 July 2016 - 08:52 AM

kada padnete sa bicikla prvi kontakt je uglavnom ruka , zatim rame a onda obavezno GLAVA jer vratni misici nisu u stanju da sprece udarac u delicu sekunde izmedju udarca ramena i BUM ! A i kada imate kacigu mozak dozivljava ozbiljnu traumu . A i kada je nemate pa *prezivite* pad i kazete sebi : nije mi nista , dobro sam prosao , nije mi ni trebala kaciga ....verovatno ste u krivu , jer posledice se mogu manifestovati godinama kasnije . Zakonska obaveza zvuci kao neka OBAVEZA ali je u principu OK , jer cemo mi kao biciklisti koristiti kacigu ali kada smo za volanom automobila mozda cemo zakaciti nekog ko ne nosi kacigu .Ako taj padne i udari glavom o asfalt mi cemo mozda odgovarati za gubitak zivota a da je imao kacigu verovatno bi bila obicna saobracajka  .ZNACI MI SMO I BICIKLISTI I PESACI I VOZACI , ZAVISNO OD SITUACIJE i trebamo sagledati situaciju iz svih tih uglova . I izvuci zakljucak DA KACIGU TREBA NOSITI bez obzira na zakonsku obavezu ili ne .

 

30+ godina na bajsu. Bezbroj padova. 4 puta me kupila kola. NIKAD glavu nisam ogrebao.   :)

 

Ne nosim kacigu.

 

S tim što stvarno znam da padam. Upijači i slične stvari, nikad mi se nije desilo išta gore od oderotina - bilo s bajsa, motora, peške, trčeći...

 

Meni su puno važnije rukavice - pošto svaki pad bude kontakt rukama sa tlom. Dobre patike su isto važne. Potom zaštita za laktove, kolena, ramena (koju retko nosim i na motoru), a kaciga tek na kraju. Kacigu ne znam da li pet puta godišnje stavim na glavu, od 365 dana bicikliranja. Mada mi je ta bici zgodna leti za motor kad baš moram voziti po gradu na +40. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users