Jump to content


Fotografije
* * * - - 7 glasovi

Rasprava o kacigama - koliko pomažu, trebaju li biti obavezne


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
604 odgovora na ovu temu

#221 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 July 2016 - 02:48 PM

Jel moze meni neko iz ove ekipe ljudi koja se zalaze za to da je kaciga za pi*ke

 
Ne znam ko je rekao da su pičke oni koji nose kacige. Ja je prvi nosim, samo izuzetno retko - grupne vožnje... da, mislim da je to to.   :)
 

pokaze post nekog clana koji je rekao da treba uvesti zakonsku obavezu nosenja?


Pogledaj naslov teme. :)


Gremline zar ne rece ti u istoj ovoj temi da se iskljucujes iz dalje rasprave pa sad opet zaris i palis ovde ne znam samo iz kog razloga? Obnavljas gradivo?


Iz kog razloga ti pišeš?

Jesam, isključio sam se iz teme kad je već prerasla u vređanje - onih koji se ne slažu da se bajs može i da ga je sasvim OK voziti bez kacige.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#222 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 900 posts

Postavljeno 28 July 2016 - 04:18 PM

 Pogledaj naslov teme. :)

 

Kao sto sam i mislio, ne postoji post u ovoj temi gde je neko rekao da treba da bude zakonska obaveza. Medjutim, postoji pregrst postova u kojoj vas nekoliko ubedjujete tog nekog da ne treba da bude zakonska obaveza, pa je administrator verovatno zato i stavio ovakav naslov.

 

 

 Iz kog razloga ti pišeš?

Jesam, isključio sam se iz teme kad je već prerasla u vređanje - onih koji se ne slažu da se bajs može i da ga je sasvim OK voziti bez kacige.

 

Pitam jer mi nije jasno zasto opet pises ovde stvari za koje znas da izazivaju negodovanje i nisu tacne, vec tvrdoglavim ponavljanjem pokusavas da nametnes svoje stavove. Prvih 5 strana si pisao isto ovo sto i sad pises, pricao o nekim saksijama, kontroli pri padu, avionima, motorima, pesacima i onda si se zaustavio (jedva). Niko te nije uvredio, niti je iko rekao da se bicikl ne moze voziti bez kacige, vec da kaciga doprinosi sigurnosti i da stiti glavu od teskih/fatalnih udaraca. Sad opet ponavljas gradivo? Trazis opet dupla objasnjenja kao i u drugoj temi?


  • 2

#223 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 28 July 2016 - 04:19 PM

Dajte ljudi...pa nema potrebe za ostrascenoscu i uvredama bilo koje vrste. Svi smo izneli po nama validne argumente i stojimo iza njih a prica je bez kraja. I svi smo pomalo u pravu...zakljucak je da smo svi cvrsti u uverenjima i da snosimo sami posledice nasih odluka i akcija....daj Boze da posledice ne snosi niko i da se ne desi nista sto bi nama pobornicima kacige dalo za pravo.
  • 1

#224 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 July 2016 - 04:29 PM

Pitam jer mi nije jasno zasto opet pises ovde stvari za koje znas da izazivaju negodovanje i nisu tacne, vec tvrdoglavim ponavljanjem pokusavas da nametnes svoje stavove. Prvih 5 strana si pisao isto ovo sto i sad pises, pricao o nekim saksijama, kontroli pri padu, avionima, motorima, pesacima i onda si se zaustavio (jedva). Niko te nije uvredio, niti je iko rekao da se bicikl ne moze voziti bez kacige, vec da kaciga doprinosi sigurnosti i da stiti glavu od teskih/fatalnih udaraca. Sad opet ponavljas gradivo? Trazis opet dupla objasnjenja kao i u drugoj temi?


Ti braniš svoj stav za koji neko misli da nije tačan. Onda je to u redu? :)
 


  • -1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#225 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 900 posts

Postavljeno 28 July 2016 - 04:39 PM

Ti braniš svoj stav za koji neko misli da nije tačan. Onda je to u redu? :)


To je sve sto imas da pitas, tako sam i mislio. Ovo je dobar pokazatelj da sa tobom ne treba ulaziti u bilo kakvu raspravu nego te treba pustiti da ispricas sta imas i ignorisati ukoliko nema veze sa realnoscu. Ne branim svoj stav, samo se prikljucujem velikoj grupi ljudi koja smatra da kaciga doprinosi cuvanju glave u biciklizmu. Ti takodje ne branis svoj stav ovde nego ga nameces i ismevas ljude koji svojoj deci stave kacigu na glavu posto ce izrasti u pi*ke jer nisu kao mali gadjali i otvarali glave po betonu.
  • 0

#226 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 July 2016 - 04:59 PM

To je sve sto imas da pitas, tako sam i mislio. Ovo je dobar pokazatelj da sa tobom ne treba ulaziti u bilo kakvu raspravu nego te treba pustiti da ispricas sta imas i ignorisati ukoliko nema veze sa realnoscu. Ne branim svoj stav, samo se prikljucujem velikoj grupi ljudi koja smatra da kaciga doprinosi cuvanju glave u biciklizmu. Ti takodje ne branis svoj stav ovde nego ga nameces i ismevas ljude koji svojoj deci stave kacigu na glavu posto ce izrasti u pi*ke jer nisu kao mali gadjali i otvarali glave po betonu.

 

Ovo sve si ti rekao, ne ja. 


  • -2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#227 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 28 July 2016 - 07:29 PM

Jel moze meni neko iz ove ekipe ljudi koja se zalaze za to da je kaciga za pi*ke pokaze post nekog clana koji je rekao da treba uvesti zakonsku obavezu nosenja? Ne mogu to da pronadjem, a vidim da ste se vi dobro uhvatili za taj deo i ne pustate (iako koliko sam propratio temu to niko nije ni rekao).

nisam ni iz kakve ekipe, al ako dozvolite, mozda da probam :)

msm da je kolega Noves bio svojevremeno zapeo da se zakonom obaveze nosenje reflektivnog prsluka pa je u istom smislu pomenuo i kacige.

Davno bese, izbledelo secanje, a njega nema da ga priupitamo :) Steta :)


  • 0

#228 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 28 July 2016 - 07:33 PM

...Ne branim svoj stav, samo se prikljucujem velikoj grupi ljudi koja smatra da kaciga doprinosi cuvanju glave u biciklizmu.

...al sam trazeci taj post slucajno nasao bar 20 postova kolege Fallout

gde eksplicitno kaze da je kaciga doprinosi bezbednosti bicikliste.

Meni sad ispada da ste...na istoj strani.

 

Mozda neko malo vise a neko malo manje.


  • 1

#229 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 30 July 2016 - 01:29 AM

Juče su me na "popovoj plaži" u Zaječaru neki stranci pitali iz koje sam zemlje došao jer im je nelogično da vide Srbina na biciklu koji vozi 3,5god. sina u korpi na volanu A OBOJICA IMAJU KACIGE .  :) :)


  • 4

#230 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 30 July 2016 - 01:32 AM

Durango , opiši svoje iskustvo sa kacigom , mnogima će biti jasnije zašto treba da ih nose .POZ ZA NS !  :)


  • 4

#231 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 03 August 2016 - 11:17 AM

image-0-02-01-6c7d1aa30e4ef400cb0cdd34f9e74558893a09b933d5567067d6f25e600c2913-V.jpg
image-0-02-01-4838d78b4c1a34fe81edec4089bd92fe07956d869c2b49024b31546ed6b4f90b-V.jpg

Evo ovo je epilog pada na trci u Backom Petrovcu prosle nedelje. Takmicar je pao sa preko 50km/h u zavrsnom sprintu. Sad zamislite sta bi bilo sa glavom da nije bilo kacige? Pri tom bilo je takmicara koji ne nose kacige.

Lično nosim kacigu svaki put kad idem na trening. Po gradu kad idem da zavrsavam poslove biciklom najcesce ne nosim.
  • 0

#232 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 August 2016 - 11:49 AM

Ма ја сам за увођење законске обавезе коришћења креме за сунчање за свако живо биће које излази напоље. Онда нико неће моћи да кука на све оне који трују планету, уништавају озон, итд. За бициклисте, витешки оклоп са обавезним АМСС атестом, да могу возачи да нас газе колико хоће. А бре, доста је било тог терора нас бициклиста. А ако се бициклиста усуди да падне својом грешком, повећати му порез за 20 %. После сваке године без инцидента, порез би требало смањивати за по 3 %, по систему бонус-малус, али само док се не врати на почетну вредност која је минимум. Осим ако надлежни министар, у међувремену, не подигне минимум, у ком случају би бициклиста могао да има и дуг према држави, са затезном каматом од 365 % годишње. Наравно, увести и обавезну регистрацију и осигурање бицикала (по ком би исплата штете била забрањена). Законом прописати и да највећи бицикл не сме да буде већи од теглице Нутеле. Наравно, куповину исте (Нутеле) забранити регистрованим бициклистима (што би се проверавало на каси, уз проверу личне карте), јер за нас су само гелови и супице. Свим инспекторима, којима је већ забрањено да посећују и кажњавају Делез и друге продавнице за држање млечних производа ван фрижидера, наложити да контролишу само бициклисте, као и све "јатаке" који би Нутелу за њих наручивали преко Интернета. А уколико је број продатих и атестираних оклопа мањи од броја регистрованих бициклиста, покупити насумично њих 100 у 3 ујутру и бацати их с моста док се не јаве они без оклопа. Њих би медији погрдно називали "голаћи", уз громогласан звекет одобравања "оклопника", омађијаних поносом што су у "правој" групи.

 

Људи, у Енглеској је законом забрањено да деца млађа од 14 година буду сама код куће, без надзора. Тако их стављају у затвор од рођења. А погледајте мало ефекте те логике на младим Енглезима који отпутују негде у иностранство, први пут без камера и Великог брата. Све лудо. Е, том лудилу законског прописивања свега и свачега, под окриљем тобожње бриге, треба се одупрети на време, иначе ћемо постати Америка.


  • -3

#233 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 03 August 2016 - 12:00 PM

Au bre SKY, jel bilo neophodno ?
Sad cemo citati o materijalima od kojih grade kuce u Engleskoj.
 


  • 0

#234 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 August 2016 - 12:00 PM

Au sta napisa ti...kakva nutela? Tema podhitno da se zakljuca...
  • 0

#235 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 03 August 2016 - 12:03 PM

attachicon.gifimage-0-02-01-6c7d1aa30e4ef400cb0cdd34f9e74558893a09b933d5567067d6f25e600c2913-V.jpg
attachicon.gifimage-0-02-01-4838d78b4c1a34fe81edec4089bd92fe07956d869c2b49024b31546ed6b4f90b-V.jpg

Evo ovo je epilog pada na trci u Backom Petrovcu prosle nedelje. Takmicar je pao sa preko 50km/h u zavrsnom sprintu. Sad zamislite sta bi bilo sa glavom da nije bilo kacige? Pri tom bilo je takmicara koji ne nose kacige.

Lično nosim kacigu svaki put kad idem na trening. Po gradu kad idem da zavrsavam poslove biciklom najcesce ne nosim.

 

A sta tek bilo da je neka kineska...


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#236 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1431 posts

Postavljeno 03 August 2016 - 12:13 PM

attachicon.gifimage-0-02-01-6c7d1aa30e4ef400cb0cdd34f9e74558893a09b933d5567067d6f25e600c2913-V.jpg
attachicon.gifimage-0-02-01-4838d78b4c1a34fe81edec4089bd92fe07956d869c2b49024b31546ed6b4f90b-V.jpg

Evo ovo je epilog pada na trci u Backom Petrovcu prosle nedelje. Takmicar je pao sa preko 50km/h u zavrsnom sprintu. Sad zamislite sta bi bilo sa glavom da nije bilo kacige? Pri tom bilo je takmicara koji ne nose kacige.

Lično nosim kacigu svaki put kad idem na trening. Po gradu kad idem da zavrsavam poslove biciklom najcesce ne nosim.

Pao je jedan momak iz mog mesta a mozda je to bas i njegova kaciga...


  • 0

#237 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 03 August 2016 - 02:47 PM

Takmičar se zove Neša (Nenad) i iz Gornjeg Milanovca je. Koliko sam upućen više učesnika trke je palo a Neša je imao tu nesreću da naleti na jednog koji je prethodno pao ispred njega. Ali dobro trka je to i takve stvari se dešavaju.
  • 0

#238 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 03 August 2016 - 03:15 PM

@Caneee ja isto nisam za to da se zakonski uvede obaveza nošenja kaciga za bicikliste. To treba da ostane stvar ličnog izbora. Ja svojim nošenjem odnosno nenošenjem kacige ne ugrožavam nikoga osim sebe.

Kod nas ako se to usvoji, služilo bi isključivo u svrhu punjenja budzeta, kao i sve druge gluposti iz Zakona o bezbednosti Saobraćaja koje prepisuju iz Evrope. Zaustavljali bi bake, deke i roditelje sa malom decom na biciklističkim stazama i pisali bi im kazne, na to bi se svelo u praksi.


  • 2

#239 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1431 posts

Postavljeno 03 August 2016 - 03:52 PM

Takmičar se zove Neša (Nenad) i iz Gornjeg Milanovca je. Koliko sam upućen više učesnika trke je palo a Neša je imao tu nesreću da naleti na jednog koji je prethodno pao ispred njega. Ali dobro trka je to i takve stvari se dešavaju.

Da to je Nenad.
Mislim da je suvisna svaka dalja raspravka nositi ili ne.
  • 1

#240 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1527 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 03 August 2016 - 04:10 PM

Suvisna je bila od pocetka :). Ko hoce nosice je ko ne zeli da je nosi nece. Dok ne bude zakonska odredba da je kaciga obavezna. Naravno da je kaciga korisna. Ukoliko izbegava, ne zeli da je nosi njegova stvar. Nadam se da mu nece biti potrebna. Procitao sam jos dosta gluposti u poslednjih par strana ali nema poente te gluposti obrazlagati.
  • 1




4 članova čita ovu temu

0 članova, 4 gosta, 0 anonimnih korisnika