Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovni!!!

Prelazim sa mtb na drum

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
106 odgovora na ovu temu

#81 Uzicanin_94

Uzicanin_94
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 22 March 2016 - 03:19 PM

Ako je ram prevelik, malo se šta može uraditi, dok se na broj manji ram može smestiti relativno udobno uz nešto više izvučenu šticnu i nešto dužu lulu. Za tvoju visinu, onako grubo, L sigurno nije prevelik, možda je broj/pola broja manji, dok XL može da bude OK, a može i malo veći nego što treba - za pola broja da tako kažem. Tu si negde na pola.

 

Ako te zanima da razumeš zašto je tako i kako se određuju veličine, ovo može da pomogne:

http://www.bikegreml...-velicina-rama/

 

Ево и овај програм свакако може да буде од помоћи, доста је комплексан тако да требало би да је и доста прецизан.Њиме добијаш потребне податке за скоро сваку димензију на раму па преко њих можеш и да изабереш рам који ти највише одговара....

За сваку потребну меру имаш видео снимак како се мери самим тим не би требало да имаш проблема да се снађеш.

 

http://www.competiti...culatorBike.jsp


  • 1

#82 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 22 March 2016 - 06:28 PM

hvala ljudi na odgovorima sad cu da pogledam


  • 0

#83 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 23 March 2016 - 09:15 AM

Po mom iskustvu, nema ništa dok ne probaš. Ako ti nije preskupo i preveliko cimanje, vredi da probaš pa i da ispadne preveliki. Bar ćeš bolje znati koje veličine da gledaš ubuduće.

 

Samo nisam siguran koliko je ovaj Trek bolji od bicikla koji već imaš (ako je Furia u ispravnom stanju). Malo bolji jeste sigurno, ali nije baš velika razlika. Nešto mislim da je možda bolje da sačuvaš te pare koje si do sad skupio i da nastaviš da dodaješ, pa za nekoliko meseci ili godinu dana kupiš nešto ozbiljnije kad već budeš imao više iskustva i budeš bolje znao šta tražiš.


  • 1

#84 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 23 March 2016 - 09:29 AM

Furiju vozim vec dve godine pre toga sam imao POLAR MIRAGE MTB.Resim da predjem na drumasa govorili mi nemoj neudobno teze nije za nase puteve.Ipak ja uzmem tu novu Furiju Polar marka koju sam vec oprobao u MTB svetu.Furija ko Furija bas za pocetnike zavolim ja drunmasa i na drumasima cu ostati.E sad planiram da se upustim i na neke dalje ture pa bih uzeo nesto skuplje sto ne znaci uvek i bolje to si u pravu.Furija naprimer ima menjacku grupu ShimanoTurney sto je u sustini MTB grupa samo malo modifikovana za drumasa.Uzeo bih nesto sa 105 ili jednu klasu nize.Ovaj ram je 56 premerio sam i lezi mi dobro probacu i 58 pa cu da vidim.Uzgred Furiu sam prodao imam nekih 500e i ne zurim ako naleti nesto naleti.


  • 0

#85 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 23 March 2016 - 01:08 PM

Menjacka grupa claris kakvog je kvaliteta?Mozda nije tema baz za to ali nigde da je nadjem


  • 0

#86 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 March 2016 - 01:56 PM

Menjacka grupa claris kakvog je kvaliteta?Mozda nije tema baz za to ali nigde da je nadjem

Shimano i to grupna oprema, dakle dobra.

 

Radi kao sat. Po klasi je ispod Sora grupe. Ergonomija ručica je isto dobra. Što je najlepše, osmofazna je. :)

 

Za neko takmičenje bi vredelo vijati barem klasu iznad, sa barem 9 zupčanika pozadi, dok je za rekreativnu vožnju super, daje najviše za dati novac.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#87 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 March 2016 - 01:56 PM

Radi claris ok, nista mu ne fali. Mislim da su sve drumske Shimano grupe upotrebljive, ni na jednoj nece da ti se desi da brlja brzine ili slicno, da prebaci dve odjednom ili da ne prebaci uopste ako se usteluje kako treba.
Ima razlike u tezini, saltanju pod opterecenjem, mozda za delic sporijem odzivu pri prebacivanju, pogotov napred (dosta zavisi i od samog pogona, shimano pogoni rade odlicno i glatko, dok FSA recimo trazi malo vise vremena da prebaci lanac).
Razlike su u samom osecaju na Samaraljkama prilikom saltanja, nekako je finiji, kvalitetniji, manje plastičan osećaj na grupama više klase.
Najvece razlike sam primetio u kocnicama, mislim da je claris ili bilo koja sora ili tiagra sasvim ok upareno u kombinaciji sa minimum 105 kocnicama ili nekim jos vise klase (mene jedino zaustavlja Ultegra a probao sam sve od TEKTRO, FSA, SORA, TIAGRA,105, mada imam 190cm i nije ni cudo zbog tezine).
Zanimljivo je da 8faz claris radi sa kasetom od 32 zuba pa je odlican za nekog ko bi terao brda a nije u kondiciji.
Sto se kvarova tice mislim da tu nema neke razlike kod Shimana, pouzdane su im sve drumske grupe i rade dugi niz godina a desava se da crkne i Durace a i Claris, ali to je veoma retko, treba da si bas baksuz da ti se nesto pokvari, ili da si sivonja pa da polomis nesto, ili da predjes ogromnu kilometrazu pa da potrosis delove.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 4

#88 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 23 March 2016 - 02:10 PM

neko misljenje o ovom bajsicu nosi upravo tu grupu.cena negde oko 300e  http://www.2bike.rs/...15#.VvKjruIrJUQ


  • 0

#89 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 26 March 2016 - 04:09 PM

Apsolutno se slažem sa svime što je Vidak napisao. Nema tu neke jako velike razlike u radu jedne i druge grupe koja je potpuno ispravna. (proba i Claris i 105, i stvarno je jedino osetna razlika u snazi opruge na kočnicama i efikasnosti kočenja paknova) Razlika se vidi u dizajnu, malo ergonomiji i eventualno načinu eksploatacije pod jačim opterećenjem. Sve te stvari može da oseti neko ko se trka i kome je svaka sekunda važna, ali vikend vozači i rekreativci, teško....

 

Nego, i ja se slažem što reče Fiery, da neće biti neke drastično velike razlike između recimo Furie i Alleza. Oba bicikla su aluminijumska, s tim da recimo Allez ima bolju mehaniku ali je geomterija i aerodinamičnost slična. Razlika se vidi u biciklima između cenovnog ranga od 300 - 400 i 800 - 1200 eura, jer tu dolaze do izražaja materijali izrade kao i aerodinamičnost točkova i samog rama bickla, što opet ne mora da znači ama baš ništa ako takav bicikl ne tera neko ko je voljan da se dobro oznoji... Ima gomila vozača koji bi na Furiji lagano u prašini ostavili nekog dobrog Pinarela, pogotovo kad je svet rekreativaca u pitanju. :) 


  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#90 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 30 March 2016 - 05:55 AM

Shimano rd-2300 kakva je to menjacka grpa?

 


  • 0

#91 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 30 March 2016 - 07:08 AM

Entry lvl grupa ispod sore.
  • 1

#92 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 15 March 2017 - 02:00 PM

Kupio bih novu zadnju glavu, a na nju bih stavio kasetu 7-faz, pa mi je izbor glava prilicno suzen. Ranije sam pitao da li bih mogao da pomocu spejsera stavim 7faz kasetu na tiagra glavu koja je namenjena za 10/11 brzina i dobio sam pozitivan odgovor da je to uspesno izvodljivo, ali kada sam juce pitao majstora, rece mi gde ces to da radis da stavljas 7faz kasetu na 10faz glavu, teoretski moze, ali je pitanje kako bi to iizgledalo i radilo, ovo ono... elem, rekao mi je je najbolje da nadjem glavu koja je za 8 ili 9 brzina (ista sirina freehuba za 8 i 9), i da uz pomoc spejsera napakujem 7faz, to je kao sigurnija varijanta, sto me prinudjuje da uzmem nizu klasu, claris ili soru, pa bih da vas pitam koja je od ove 2 bolja ? Ove Sora 3300 glave su se proizvodile od 2002. do 2008., a claris 2400 je aktuelan od 2014.

 

khb3300bas_stmp_.jpg

Shimano%20Claris%202400%20-%20rear%20hub

 

Za koju glavu biste se opredelili u ovom slucaju ? Zahvaljujem !


  • 0

#93 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 15 March 2017 - 02:45 PM

Ipak sam resio nedoumicu, nema potrebe za odgovorima. Po specifikaciji ispada da je glava novog clarisa 2400, skoro identicna kao glava nove sore 3500. Razlikuju se samo po igli/stezacu i freehubu/freewheelu (ne znam ni ja tacan termin koji odgovara ovom burencetu koje nosi kasetu), sve ostalo je isto. 

 

8918ef5b2e394009be37a69b6e58b146.png


  • 0

#94 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 15 March 2017 - 03:38 PM

Nije tesko staviti 7-faznu kasetu na 10-11 spd jedino treba malo dremel-om ili turpijom stanjiti glave nitni / srafova koji drze kasetu da se ne rastavi. (link)


  • 0

#95 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 March 2017 - 08:32 PM

Freehub namenski za 10faz je uži od freehuba za 8 i 9 brzina - na koji inače ide i 10fazna kaseta, uz dodatak spejsera koji se dobija sa istom.

 

7fazna kaseta može na bilo koju od tih nabli, samo se prvo stavi spejser.

 

Detaljno:

http://www.bikegreml...-nable-bicikla/

 

Samo slike:

 

7-speed-spacer.png


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#96 Milan_R

Milan_R
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts
  • LocationKrusevac

Postavljeno 22 March 2017 - 07:42 AM

Molim iskusnije forumase da pomognu:

1. Vredi li ovaj bajs te pare?

2. Jeli ovaj prodavac ok?

Hvala unapred.

http://www.2bike.rs/...ano-ultegra-3x1


  • 0

#97 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 March 2017 - 08:06 AM

Ja bih taj bicikl zaobišao. Pogotovo po toj ceni. Farba na ramu je u dosta lošem stanju, ne znam u kakvom je stanju ram.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#98 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 22 March 2017 - 09:09 AM

Taj bicikl ima preko 10 godina, makar ram:

http://archive.trekb...onesl59/details


  • 0
Pozdrav

#99 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 22 March 2017 - 09:40 AM

To su vrlo cenjeni ramovi, i mislim da je veoma dobra cena ako je sve ispravno - ali oštećenja oko korpica za bidon ne obećavaju. Verovatno je došlo do galvanske korozije između karbona i aluminijumskih matica za šrafove. Ne mora da znači da je sam karbon oštećen, čak možda mogu da se zamene matice, ali treba imati u vidu da to treba detaljno da se proveri i po potrebi sanira.

 

Ljudi inače traže toliko za sam ram: http://www.ebay.com/...t-/162068784735


  • 0

#100 Milan_R

Milan_R
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts
  • LocationKrusevac

Postavljeno 22 March 2017 - 12:36 PM

To su vrlo cenjeni ramovi, i mislim da je veoma dobra cena ako je sve ispravno - ali oštećenja oko korpica za bidon ne obećavaju. Verovatno je došlo do galvanske korozije između karbona i aluminijumskih matica za šrafove. Ne mora da znači da je sam karbon oštećen, čak možda mogu da se zamene matice, ali treba imati u vidu da to treba detaljno da se proveri i po potrebi sanira.

 

Ljudi inače traže toliko za sam ram: http://www.ebay.com/...t-/162068784735

Hvala..Koliko sam razumeo, ako je ram ok-onda vredi. 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika