Jump to content


Fotografije

CANNONDALE TRAIL 7 er29 [MTB]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
350 odgovora na ovu temu

#101 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 02 November 2015 - 06:09 PM

Ako bi uzimao spd onda moram i patike. Često vozim bajs i po samom gradu kreni stani tj. koristim ga kao prevozno sredstvo, ne samo za rekreaciju kako je voziti u običnim patikama spd pedale?


  • 0

#102 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 November 2015 - 06:41 PM

Zavisi od pedala, klasican spd tesko sa obicnim parikama a ako imas veliku nogu skoro nemoguce a dosta se i ostecuju kurble. Kombinovane pedale su ok ako hoces da vozis i sa spd patikama i sa obicnim. Ako budes vozio sa Saint pedalama racunaj da ti i za njih trebaju specijalne patike jer ces obicnu obucu da razvalis zbog pinova.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#103 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 02 November 2015 - 07:05 PM

Jel to iskustveno ili po nahođenju za pinove i obične patike? I sada imam pinove na pedalama samo plasticne pa nisam primetio da se patika razvaljuje.


  • 0

#104 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 November 2015 - 07:15 PM

Ja nemam problema sa patikama i pinovima. Te Saint pedale izgledaju odlično... samo da mi je duplo veća plata.  :)

 

Meni se SPD pokazalo kao previše nepraktično. Obično mi vožnje uključuju pešačenje, ili roštilj i slično, pa volim da nosim obuću za to, a ne posebnu za bajs, posebnu za fudbal, basket, roštilj. Inače da je sa SPD još bolje u vožnji, jeste. Mada su platforme s pinovima dosta blizu tome, bez komplikacije s obućom.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#105 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 02 November 2015 - 08:51 PM

Iskustveno SPD je zakon, par godina vozim kombinovane pedale, a stvar je navike otkopcavanje koje posle nekog vremena upotrebe postane default. Ispred semafora i raskrsnica uvek otkopcam desnu nogu. Pedale sam podesio na mekano tako da se otkopcavaju na mali trzaj. Takodje je i izbor plocica bitan.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#106 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2015 - 09:18 PM

I meni je spd zakon čak i po Beogradu kreni stani... a kamo li na otvorenim drumovima gde najviše vozim. Jednostavno uopšte više ne mogu ništa drugo da vozim, čak u uz sve škripanje i pucketanje koje mi zadaju spd pedale ne mogu da odustanem od njih :).

Mislim mogu da pređem na sl ali je to solidan trošak. Ne mogu da verujem da razmišljam o tome, a kad sam prvi put (pre sedam godina) video lika na Adi kako hoda u tome bio sam ubeđen da nikad to neću koristiti :)


  • 0

#107 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 02 November 2015 - 09:45 PM

Ali ja neću SPD pedale nisam ih ni pomenuo, hoću platforma pedale, klasične mtb za obične patike kako god da se zovu.

Tražim kvalitetnu pedalu na kojoj se ne klizaju patike ove saint što nude u planetu mi se vizuelno sviđaju a i 99% da ću ih poručiti u sledeći ponedeljak, ili neka preporuka slične pedale ali da nije SPD. Hoću da zamenim ove plastične što sam dobio na bajsu da bude ista platforma samo kvalitetnije

P_20151001_152326.jpg


  • 0

#108 zeljko92

zeljko92
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts

Postavljeno 02 November 2015 - 10:00 PM

Saint su odlicne, nigde nisam video losu kritiku a i nekoliko drugara ih voze i prezadovoljni su. Po netu kazu najbolji kvalitet za cenu, ali naravno, 50e za nas i za njih ne moze biti isto :D

Pogledaj na aliexpressu, tamo sam video dosta odlicnih flat pedala.


  • 0

#109 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14911 posts

Postavljeno 02 November 2015 - 10:22 PM

Meni su ovakve (link) bolje, danas je trend da se prave tanje pedale ima nekoliko prednosti, ove su dosta lakse, blize su poluzi pedale spoljni lezaj je dalje pa je manje opterecen a i nekako je lakse kad te zvekne po nozi plasticna pedala nego metalna od pola kile.

 

http://www.bikerumor...-vp-components/


  • 0

#110 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 02 November 2015 - 10:50 PM

Imam drugara koji vozi saint pedale i redovno na vožnje nosti štitinike na cevanicama, jer kaže kada te ta pedala odalami, sabraćeš sve zvezde ovoga sveta :D I mene kad pukne SPD po cevanci užasno boli, više me to boli nego kad padnem sa bajsa. Tako da koliko god su one super imaju svoju manu. Ovo se ne odnosi na samo saint pedale, već na sve platforme sa metalnim pinovima. 


  • 0

#111 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2015 - 11:15 PM

Ako je bitno samo da se ne kliže, ja lično ne bih davao pare za saint nego bih kupio neke pedale sa ležajevima i pinovima od Kineza, imaju velik izbor :)

Kolega Milan86 ima neke, ne znam sad tačno koje na aliju ima dosta sličnih ali vrlo su lagane i jako lepo izgledaju. Iscimaj njega pa nek ti kaže iz prve ruke koliko su dobri pinovi i ima li problema s klizanjem.

Meni lično je i platforma na m324 super nazubljena i nemam nikakvih problema s klizanjem, pinovi su mi overkill. Zavisi i od obuće tj đona...


  • 0

#112 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 November 2015 - 05:41 AM

Kineske izađu oko 30 evra. Ove su 50. 

 

Pinovi hoće da naprave ranicu ako se zvekneš po cevanici, ali to se dešava retko, posebno kad se navikneš. A i nije ništa strašno. Nisam primetio da oštećuju obuću, a lepe se za đon zbog pinova, bolje od bilo kojih drugih pedala.

 

Kod tih Saint mi se sviđa što su obični impus šrafovi uvrnuti - deluje mi da se lako mogu uzeti drugi u gvožđari i zameniti.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#113 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 03 November 2015 - 07:50 AM

Iskustveno SPD je zakon, par godina vozim kombinovane pedale, a stvar je navike otkopcavanje koje posle nekog vremena upotrebe postane default. Ispred semafora i raskrsnica uvek otkopcam desnu nogu. Pedale sam podesio na mekano tako da se otkopcavaju na mali trzaj. Takodje je i izbor plocica bitan.

100% se slažem sa Acom.Kombinovane SPD za naše uslove grad-drum su po meni najbolje.Treba neko vreme da se čovek navikne da otkopčava SPD kada nailazi na semafor,padneš 2 puta i onda naučiš :-),ali zato kada izađeš na drum,a posebno na uzbrdici dobijaš oko 25% dodatne snage,jer možeš da vučeš nagore pedalu i da zatvoriš ceo krug.Na običnim pedalama samo guraš nadole.


  • 0

#114 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 November 2015 - 08:29 AM

draganninkovic, on 03 Nov 2015 - 08:50 AM, said:
100% se slažem sa Acom.Kombinovane SPD za naše uslove grad-drum su po meni najbolje.Treba neko vreme da se čovek navikne da otkopčava SPD kada nailazi na semafor,padneš 2 puta i onda naučiš :smile:,ali zato kada izađeš na drum,a posebno na uzbrdici dobijaš oko 25% dodatne snage,jer možeš da vučeš nagore pedalu i da zatvoriš ceo krug.Na običnim pedalama samo guraš nadole.

Meni na primer su se bolje pokazale dvostrane, full SPD da tako kažem. Te kombinovane su mi ni tu ni tamo. Platforma im nije ni blizu kao kod onih sa pinovima, a SPD je samo sa jedne strane.

Da su SPD najbolje kad ideš da se voziš i samo to - apsolutno se slažem. Samo zavisi gde se ko pronađe.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#115 milan86

milan86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Postavljeno 03 November 2015 - 09:00 AM

Ako je bitno samo da se ne kliže, ja lično ne bih davao pare za saint nego bih kupio neke pedale sa ležajevima i pinovima od Kineza, imaju velik izbor :)

Kolega Milan86 ima neke, ne znam sad tačno koje na aliju ima dosta sličnih ali vrlo su lagane i jako lepo izgledaju. Iscimaj njega pa nek ti kaže iz prve ruke koliko su dobri pinovi i ima li problema s klizanjem.

Meni lično je i platforma na m324 super nazubljena i nemam nikakvih problema s klizanjem, pinovi su mi overkill. Zavisi i od obuće tj đona...

 

http://www.gearbest..../pp_227926.html

 

Ja sam ovima bio prezadovoljan.Odlican je lezaj bio, pinovi takodje. Ne znam sta bih jos dodao, mislim da su odlicne za tu lovu. Mozda ih nadjes i malko povoljnije, al tu su oko 30$ svakako. Inace ima ta firma Rockbros dosta modela, kapiram da su svi odlicni.


  • 0

#116 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 November 2015 - 09:19 AM

Jel to iskustveno ili po nahođenju za pinove i obične patike? I sada imam pinove na pedalama samo plasticne pa nisam primetio da se patika razvaljuje.

Iskustveno metalni pinovi razvale đon na običnim patikama, zato se prave specijalne patike za tu namenu i njih razvale pinovi samo što mnoooogo duže traju.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#117 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 November 2015 - 09:42 AM

Meni kad je kiša i sneg kliza đon ako nema tih pinova. Probao sam te samo nazubljene, pa nisu radile posao.

Što se đonova tiče, ja nisam imao problema sa gumenim đonovima. Možda su pinovi nezgodni za kožne đonove, bez gume, ili za neke osetljivije patike i cipele od onih koje ja nosim.

I devojka je vozila celo proleće i leto s takvim pedalama, ni njoj nije bilo problema sa obućom.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#118 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 November 2015 - 11:52 AM

Zavisi od pedala, klasican spd tesko sa obicnim parikama a ako imas veliku nogu skoro nemoguce a dosta se i ostecuju kurble.

Kako se kurble ostecuju ako vozis spd sa obicnim patikama?
  • 0

#119 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 November 2015 - 12:59 PM

Kako se kurble ostecuju ako vozis spd sa obicnim patikama?

Pa sa obicnim patikama noga seta po pedali, nije fiksirana i trlja se patika o kurble i onda dobijes ozuljane, oguljene kurble...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#120 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 November 2015 - 08:25 PM

Vidite bre da je spd zakon nema klizanja, nema guljenja kurbli nema razvaljivanja đonova ima efikasnijeg pedalanja :mrgreen:


  • 0




5 članova čita ovu temu

0 članova, 5 gosta, 0 anonimnih korisnika