Jump to content


Fotografije

CANNONDALE TRAIL 7 er29 [MTB]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
350 odgovora na ovu temu

#201 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14911 posts

Postavljeno 22 January 2016 - 07:09 PM

Ovaj moj pritisak je za 26" a pravilo je veca zapremina manji pritisak sto znaci da bi 29" islo jos nize....(link)


  • 0

#202 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 January 2016 - 07:21 PM

http://www.bikegreml...ume-na-biciklu/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#203 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 22 January 2016 - 07:23 PM

Videću da se igram malo sa pritiscima
http://www.continent...tyres/race-king
Moja je treća u tabeli.
  • 0

#204 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 January 2016 - 07:30 PM

Videću da se igram malo sa pritiscima
http://www.continent...tyres/race-king
Moja je treća u tabeli.

Pritisci u tabeli su da se proizvođač zaštiti. Jedina prava mera je 85% visine. Ili barem dobar početak.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#205 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14911 posts

Postavljeno 22 January 2016 - 07:35 PM

Znam da pise da je najmanji otpor pri kotrljanju na 55 psi ali obrati paznju do koliko niskih pritisaka se ide a kad vozis offroad sto nize a da se guma pri tom pritisku ne uvija ili ispadne sa felne je brze i udobnije. (link)


  • 0

#206 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 22 January 2016 - 08:07 PM

Sharance, javi mi se na pp ukoliko nisi prodao one stock menjace. Trebaju mi takve 3x8 za bratov bajs! :)


  • 0

#207 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 22 January 2016 - 08:40 PM

Jbt napraviste nauku oko pumpanja guma... -_-

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#208 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 23 January 2016 - 06:31 AM

Ako ta nauka uspe bar malo da eliminiše buku na gumama onda i nije loše. Ovako mi i dalje ne treba zvonce na bajsu :D


  • 0

#209 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 360 posts

Postavljeno 23 January 2016 - 07:46 AM

Voziš MTB mora da vuždi bar malo. Meni su ove WTB najtiše mtb gume koje sam imao. Nisi ti cuo Kenda Claw kako vuždi. Sam sebe iscimam da me prestize kamion.

Trebao si da kupis Schwalbe Hurricane ili nešto tako ako si hteo mtb gume koje su tihe na asfaltu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#210 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 23 January 2016 - 07:49 AM

Mozes da pumpas i ispumpavas koliko hoces ali buka po asfaltu, sa tim gumama ce uvek biti ptisutna.
Pitanje je samo da li ces nerviranje zbog buke prilikom voznje po asfaltu moci da kompenzujes sa uzivanjem koje te gume pruzaju na nekoj "trail" stazi.
Ona prica sa duplim tockovima jeste dobra ali dzabe kad si lenj pa ne zelis da se malo zanimas oko stelovanja menjaca.Kad se ispraksujes treba ti 1 minut da podesis menjac.


  • 0

#211 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 23 January 2016 - 08:34 AM

Imao si mnogo bolju ideju oko kupovine SPEED KING 2.2 ali te fallout ubedio da ne razmisljas ispravno.

 

Generalno, sve te gume sa kramponima sa strane, "kombinovana" šara:

Šta je tu problem?
Na asfaltu pri naginjanju, kramponi prilično smetaju - puno lošije prijanja guma s kramponima. Takođe, kramponi čine gumu težom, a i stvaraju dodatno otpor vazduha. Opet, kad se siđe s asfalta, ipak su puno klizavije od pravih kramponki.


O kakavom naginjanju pricamo kad su konkretno staze kojima vozimo u pitanju?
Imamo samo jedno naginjanje posle mosta kad vozis prema nautickom selu.
-Kaze da je guma teza.
Pa cekaj, jel ti stvarno vazan svaki gram na bajsu?Da jeste, ne bi kupio MTB.
-Otpor vazduha?
Jel se ti spremas za trke pa ti je svaka sekunda bitna?
-Kaze klizavije od kramponki.
Koliko agresivna voznja treba da bude da bi osetio to o cemu prica?Mi cak i ne umemo da vozimo takvim stilom voznje.


  • 2

#212 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 23 January 2016 - 02:56 PM

<p>@milantze Zemljak nije mene niko ubeđivao oko niočega. Četvrta mi je decenija, a bajs vozim od 6. godine, zadnjih godina sam u&scaron;ao i u tematiku biciklizma i to debelo. Meni je oko guma trebalo mi&scaron;ljenje, a ne ubeđivanje. Mene ni žena nemože da ubedi u bilo &scaron;ta, a kamoli neko sa foruma. Ljudi sa foruma su ispali maksimalno korektni izneli su svoja lična iskustva i mi&scaron;ljenja jer sam se lomio između speed kinga i race kinga otprilike 70% SK i 30% RK. Mi&scaron;ljenje sam tražio i van foruma, pokazivao sam gume bajkerima i kod svih je bilo uzmi RS. Ne prave RS i WTB toliku buku da je to ne&scaron;to stra&scaron;no ali dovoljno da me lično nervira i da ću sada morati da oguglam na nju.<br />
Ja kada sam kupio kod Vesića nov automobil na njima su bile neke firestone letnje gume, toliko me je nervirala buka koje su pravile te gume da sam posle nekoliko meseci oti&scaron;ao u Beogumu i uzeo Michelin energy saver. Kada sam njih stavio na kola kao da mi se auto preporodio postao je udobniji i mnogo mnogo ti&scaron;e gume, čak i zimski set Michelin alpin A4 je drastično ti&scaron;i od onih Firestone &scaron;to to sam dobio na kolima. Na bajsu nisam tražio nikakvu udobnost već samo manji nivo buke na gumama jer vozim i trekinga sa continental gumama koje se bukvalno ne čuju po asfaltu. No to sa biciklističkim gumama izgleda da ne pije vodu kao na kolima.<br />
Slu&scaron;ajući tuđa iskustva i na forumu i u privatnom životu i vodeći se svojim iskustvom oko auto guma ipak sam se odlučio za RS. Odluka je bila samo moja i ne krivim nikoga. Uzeo sam mnogo mnogo kvalitetniju gumu &scaron;to to je i najbitnije na buku će mo se navići.<br />
Drugo moj i tvoj stil vožnje nije isti, ti vozi&scaron; samo asfalt ja asfaltom idem samo dok se ne domogonem &scaron;ume ili nasipa, Ako gleda&scaron; i sremsku stranu od Jakova do Kupinova znam svaku stazicu u &scaron;umi i svaku rupu na nasipu jer ja tamo idem idem težim putem. U Mislođinu ima&scaron; mnogo lepih off road staza sa lepim nizbrdicama od nekoliko km. Meni omiljena je od Jasenka spust do Mislođina pored Mislođinskog jezera i Manastira, kroz poljske i &scaron;umske puteve.<br />
Opet po suvom uglavnom i vozim i mislim da bi mi SK odlično vr&scaron;ile posao + bi mi du&scaron;a bila zadovoljena &scaron;to se buke tiče na asfaltu.<br />
Evo jo&scaron; jednom bi se zahvalio svima koji su mi iznosili svoja lična iskustva, da ne bude da me je neko ubeđivao u bilo &scaron;ta. Ljudi su dali svoja iskustva ja sam dao svoje posle kratke vožnje i to je to.<br />
Zamena guma je na bajsu je bila samo moja ideja, jer sam imao u planu u startu određenu sumu novca koliko da uložim u bajs, sada sam do&scaron;ao do tog limita i to je to. Hteo sam da kupim Cannondale trail 3, pa sam odustao i uzeo Trail 7 a za razliku u ceni pakovao delove koje sam ja hteo. Sada sam do&scaron;ao do cifre Trail 3 zamenio &scaron;ta sam ja hteo i tu povlačimo ručnu za dalja vremena sada se samo čeka sredina marta i da se krene u neko ozbiljnije pedaliranje, mada ni sada ne gubim vreme ali po ovakvom hladnom vremenu pravim samo svakodnevne turice od po 20km.</p>
  • 0

#213 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 23 January 2016 - 03:25 PM

Izvinjavam se na stamparskoj gresci sam forum je slovo Š prepakovao u &scaron; a ne mogu da izmenim nadam se da će te razumeti post :)


  • 0

#214 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 January 2016 - 03:32 PM

Uh nekako ga procitah,a ti oduzio ;) Za gume sta da ti kazem,sad imas dva para odlicnih guma miran si tri sezone.. Ako ces tise,uzmi slik (celave) ima i u opciji 2.0 ako ne volis uzu gumu.. A to kompromisi asfalt-off road to tesko,vec sam pisao ili dva para tockova ili trpi jedne gume,bar je moje tako misljenje..
  • 0

#215 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 January 2016 - 06:11 PM

Imao si mnogo bolju ideju oko kupovine SPEED KING 2.2 ali te fallout ubedio da ne razmisljas ispravno.

 


O kakavom naginjanju pricamo kad su konkretno staze kojima vozimo u pitanju?
Imamo samo jedno naginjanje posle mosta kad vozis prema nautickom selu.
-Kaze da je guma teza.
Pa cekaj, jel ti stvarno vazan svaki gram na bajsu?Da jeste, ne bi kupio MTB.
-Otpor vazduha?
Jel se ti spremas za trke pa ti je svaka sekunda bitna?
-Kaze klizavije od kramponki.
Koliko agresivna voznja treba da bude da bi osetio to o cemu prica?Mi cak i ne umemo da vozimo takvim stilom voznje.

Napisao sam svoje iskustvo i mane gume sa kombinovanom šarom. Kome to ne smeta, može slobodno da ih kupi. Ja ih lično ne volim. Kramponke, "gradska" šara, ili ćelave - nikako te pola-pola. Preporučio sam par modela guma pre samog Race King - kao bolji izbor.

 

Mane koje sam naveo za kombinovanu šaru stoje, vidim da ih ni ti ne sporiš, nego tvrdiš da nisu preterano izražene. Opet, kad se kupuje nova guma, preporučim onu za koju mislim da je najbolja spram namene, glupo bi mi bilo da preporučim neku koja nije najbolja, ali neće puno smetati. I još sam napisao u originalnom postu:

 

"Takvo je bar neko moje iskustvo, ne volim takve gume. Ako baš treba postići neku univerzalnost, pre se odlučim za gradsku šaru pozadi i (male) krampone na prednjoj, samo tad treba biti oprezniji na asfaltu, posebno ako je mokar."

 

Tako da mislim da ova prozivka nikako nije na mestu, kolega.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#216 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 23 January 2016 - 06:15 PM

Nista ja lose nisam pisao o nekom clanu foruma koji te je savetovao.Cak je fallout potpuno u pravu kada je pisao o gumama koje imaju krampone sa strane ,samo i dalje tvrdim da su to pogresni razlozi kada su nasi krajevi u pitanju.
voleo bih da odes na barem jedan fruskogorski maraton.verujem da bi imao mnogo vise prakse u svom iskustvu kao biciklista.mozda jesi usao u tematiku ali to je teorija.izvini ali kad mi neko pise o jasenku i mislodjinu kao ozbiljnoj stazi,ne mogu da se ne nasmejem.to sam vozio pre pet godina i bilo mi je ludo prve sezone.i te kako sam obisao sve off road staze u nasim krajevima i to na dosta ozbiljnoj bicikli.
misljenje jesi trazio od iskusnijih i to je svakako uticalo na promenu tvog izbora.
  • 0

#217 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 23 January 2016 - 06:27 PM

fallout covece pa nemoj mi to raditi.nemam o biciklima ni mrvu tvog znanja tako da,poslednja stvar koju sam zeleo jeste da shvatis to kao prozivku.i sam kazes da je to tvoje licno misljenje zasnovano na tvom stilu voznje,opremi koju koristis i terenu po kojem vozis.
ja ti tvrdim da po nasim obrenovackim krajevima potpuni slick vozi gde pozelis.
  • 2

#218 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 January 2016 - 06:36 PM

fallout covece pa nemoj mi to raditi.nemam o biciklima ni mrvu tvog znanja tako da,poslednja stvar koju sam zeleo jeste da shvatis to kao prozivku.i sam kazes da je to tvoje licno misljenje zasnovano na tvom stilu voznje,opremi koju koristis i terenu po kojem vozis.
ja ti tvrdim da po nasim obrenovackim krajevima potpuni slick vozi gde pozelis.

Izvinjavam se onda i ja. Iscrpljen i iznerviran seo da pročitam forum - sam sam kriv. Shvatio sam post kao prozivku - slažem se da su slikovi najbolje rešenje za drum. Eventualno "gradska" šara ako se planira povremeni izlazak u šumu kad nema blata.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#219 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 23 January 2016 - 06:46 PM

Komšo ja uopšte ne vidim svrhu tvog uplitanja u ovu temu i bilo kakvog komentarisanja al ajd imaš pravo iako nemaš isključivo lična iskustva. Ne bih da kvarim svoju temu sa bilo kakvom raspravom a i tebe bi zamolio da mi je ne kvariš a lepo si počeo. Ne bih sada da ti pišem gde sam ja sve terao bajs sa svojih 40 godina života, a svaka vožnja mi je dokumentovana fotografijama, a bajs teram mnogooo dugo. Mislođin je brdo tik uz Obrenovac i ima baš lepih off road staza ne asfat nego čistih šumskih puteva i to je naveden samo kao čist primer. To ima i u Maloj moštanici Velikoj Moštanici kao i Lipovačkoj Šumi ako ti je Obedska bara Obrenovac onda OK. Moja svaka vožnja se svodi u šumi ako tebi lik završava posao vodim te na vožnju samnom kad kupiš slik gume ;)

Svaku dalju raspravu možemo da nastavimo u Centralu na kafi da ne trujem dalje svoju temu ;). Poydrav A admina bih zamolio da pobriše ovo poslednje postove.


  • 0

#220 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 23 January 2016 - 06:46 PM

Kojak 26x2.0 je vozena po svim ovim putevima o kojim sarance pise i mogu reci za tu gumu da je fenomenalna.Naravno da sam po trail stazi pozeleo da imam krampone sa strane ali zbog gubljenja vremena na zamenu guma(imam i continnental x king 2.2) ja sam to terao pa je pucalo.Naravno samo po suvom.Iznenzdjen sam bio i kako kojak odlicno "drzi" povrsinu na vlaznom asfaltu.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika