Jump to content


Photo

CANNONDALE TRAIL 7 er29 [MTB]


  • Please log in to reply
350 replies to this topic

#181 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 20 December 2015 - 12:08 PM

Imam jednu nedoumicu u vezi toga. Kako menjati tockove tek tako ako mi je kaseta vec navrnuta. To znaci da treba imati i dve kasete? Plus onda verovatno ide i stelovanje menjaca svaki put? I ja sam razmisljao o toj varijanti, al bi me realno mrzelo da radim to svaki put...

Ako se menja i zadnji, zgodno je imati i kasetu već stavljenu na oba točka. Ne bi trebalo da bude puno cimanja oko štelovanja. Ipak, više volim menjati samo prednji. On je i kritičniji za držanje ravnoteže.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#182 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Posted 20 December 2015 - 02:16 PM

Kramponke neću sigurno kupovati jer već imam nove WTB koje sam dobio na bajku. Jurim gumu da bude potpuno iste dimenzije kao moja može i 2,2 za suvo vreme sa baš malom šarom i obaveznom zaštitom protiv bušenja. Točkove rezervni nisu loša ideja ali mi je to baš dodatni trošak nepotrebni. Ta guma će mi biti na bajku od marta do kraja septembra, a od septembra do marta bi vozio ove WTB.
Inače pikirao sam ove nove XT m8000 kompletne točkove ali ne bih pravio dva kompleta.
  • 0

#183 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14911 posts

Posted 20 December 2015 - 03:01 PM

Guma 622x55 (link)


  • 0

#184 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 20 December 2015 - 06:41 PM

Kramponke neću sigurno kupovati jer već imam nove WTB koje sam dobio na bajku. Jurim gumu da bude potpuno iste dimenzije kao moja može i 2,2 za suvo vreme sa baš malom šarom i obaveznom zaštitom protiv bušenja. Točkove rezervni nisu loša ideja ali mi je to baš dodatni trošak nepotrebni. Ta guma će mi biti na bajku od marta do kraja septembra, a od septembra do marta bi vozio ove WTB.
Inače pikirao sam ove nove XT m8000 kompletne točkove ali ne bih pravio dva kompleta.

Ako ne voziš po stazama punim trnja, zaštita od bušenja nije preko potreba. Jedna probušena guma s vremena na vreme ti svakako ne gine, čak i sa zaštitom od bušenja. Gume sa zaštitom su nešto teže i nešto neudobnije. Čim su tako široke, nećeš ih duvati na visok pritisak, a to je najbolja zaštita od bušenja - čim se ona uvija, ne pruža dovoljan otpor staklu, pa ni svom trnju da može prodreti, jer se guma uvije pre nego bude prosečena. Magičan pritisak je oko 4 bara - ispod tog pritiska se puno teže staklo zabada u nju.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#185 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Posted 20 December 2015 - 07:15 PM

To si u pravu za zaštitu ja sam probušio pre par meseci ovu gumu po serd šare i zaštite

SPO_0100321_1.jpg

Gledajući težinu continental speed king 2 je najlakša ali i meni vizuelno najlepša od svih naravno i najskuplja :( Imam još mesec dana fore da dobro razmislim pre nego što krenem u kupovinu za koju se opredeliti.

Isplatili se bacati novac na ovo?

http://planetbike.rs...MTB-DISK/19921/

Ako bih se kojim slučajem odlučio za kupovinu išao bih na tubeless varijantu.


  • 0

#186 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Posted 20 December 2015 - 08:04 PM

Isplatili se bacati novac na ovo?

http://planetbike.rs...MTB-DISK/19921/

 

nisam ljubitelj nestandardnih varijanti...

u ovom slucaju msm na: 29er obruci sa 28 rupa, glave za...i same zbice sa "ravnim glavama".

 

Pre kupovine bih se raspitao kako bih mogao da se snadjem za rezevnim delovima

a u slucaju posedovanja 2 seta tockova lakse bi mi bilo da se odlucim za kupovinu

jer sta god da se dogodi...bicikl ce da bude u voznom stanju.


  • 0

#187 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Posted 20 December 2015 - 08:25 PM

Realno novi točkovi su trenutno totalno nebitni jer neću da pravim dva seta. Pitao sam čisto iz znatiželje za mišljenje, Taj novac bih pre preusmerio na novu vilu što mi je u planu kada ovu satrem. Sada su mi prioritet samo gume i da vozim :) Ono što sam u startu hteo da menjam to sam odradio ostale mi još gume.

Kada sam spomenuo vilu poslao sam mail Planetu da me interesuje nova FOX vila za moj bajk, bajs sam kupio nov kod njih napisao i koji je model i odgovorili  mi:

 

U našoj trenutnoj ponudi, od odgovarajućih vijljuški za dole naveden bicikl, nalaze se sledeći modeli:

SC1111S32FLT416    VILJUŠKA FOX 32 FLOAT 29 FIT CTD REMOTE FACTORY 29 130mm
VIL-SUN-0066    VILJUŠKA SUNTOUR SF13-XCR-DS LOR DISC 100 29 black-black
VIL-SUN-061    VILJUŠKA SUNTOUR SF15-EPIXON-XC RL-R 29" / DISC / 120mm / black-black
VIL-SUN-050    VILJUŠKA SUNTOUR SF15-XCM-HLO-DS 29" / DISC / 100mm black-black

Mislim da sam na početku teme baš pitao za ovu fox vilu i sem nable sto bih morao da menjam da vrat vile ne može da se ubaci u moj ram, ovaj mi je nudi kao odgovarajuću?


  • 0

#188 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Posted 20 December 2015 - 10:14 PM

...odgovorili  mi:

SC1111S32FLT416    VILJUŠKA FOX 32 FLOAT 29 FIT CTD REMOTE FACTORY 29 130mm...

Mislim da sam na početku teme baš pitao za ovu fox vilu i sem nable sto bih morao da menjam da vrat vile ne može da se ubaci u moj ram, ovaj mi je nudi kao odgovarajuću?

po oznaci SC11.....zakljucujem da je ova vila deo od nekog modela Scott-a

a i znam da su bar 2 bajkera sa svojih SCOTTova skinuli bas tu vilu (relativno novu) sa bicikla i stavili Rebu

tako da bih se prvo dobro raspitao o tom modelu.

 

Koliko vidim tvoj ram je vec predvidjen za vila sa vratom za donji lezaj od 1.5"

tako da najverovatnije treba da se nabavi

odgovarajuci lezaj upravljaca

glava prednjeg tocka za osovinu 15mm


  • 0

#189 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 360 posts

Posted 21 December 2015 - 05:44 AM

Mislim da je njemu vrat 1 1/8. Meni je 1.5 i gore i dole tako da sam ovih dana u potrazi za headset konverzijom. Mada kod nas ih bas i nema tako da cu ipak morati preko da poručim.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#190 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Posted 21 December 2015 - 08:07 AM



po oznaci SC11.....zakljucujem da je ova vila deo od nekog modela Scott-a

a i znam da su bar 2 bajkera sa svojih SCOTTova skinuli bas tu vilu (relativno novu) sa bicikla i stavili Rebu

tako da bih se prvo dobro raspitao o tom modelu.

 

Koliko vidim tvoj ram je vec predvidjen za vila sa vratom za donji lezaj od 1.5"

tako da najverovatnije treba da se nabavi

odgovarajuci lezaj upravljaca

glava prednjeg tocka za osovinu 15mm

Igore imenjače :) po ovoj oznaci SC1111S32FLT416 bar što se google tiče izgleda kao da je to šifra vile, kada ukucaš u google tu šifru izbacuje ti baš tu fox vilu u nekoliko prodavnica.

Do skoro je bila u planetu na popustu ako može da stane rado bih je uzeo. Ova moja SUNTOUR XCT nije ni za Q..c to sam odmah video prvom vožnjom po nasipu a u deluje mi da će se vrlo brzo pojaviti luft. Ipak ću je ostaviti za sledeću sezonu. 

Moja vila ima 100mm hoda ova ima 130 dali ta razlika može da se prepegla skidanjem spejsera sa  vrata vile onih ispod lule?

P_20151001_152249.jpg


  • 0

#191 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Posted 21 December 2015 - 08:38 AM

 

 

Moja vila ima 100mm hoda ova ima 130 dali ta razlika može da se prepegla skidanjem spejsera sa  vrata vile onih ispod lule?

P_20151001_152249.jpg

Ne moze.


  • 0

#192 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 21 December 2015 - 09:20 AM

Sharance, on 20 Dec 2015 - 8:15 PM, said:
To si u pravu za zaštitu ja sam probušio pre par meseci ovu gumu po serd šare i zaštite
SPO_0100321_1.jpg
Gledajući težinu continental speed king 2 je najlakša ali i meni vizuelno najlepša od svih naravno i najskuplja :( Imam još mesec dana fore da dobro razmislim pre nego što krenem u kupovinu za koju se opredeliti.

Najveće unapređenje koje možeš uraditi na biciklu, osim samog rama, koji mora biti odgovarajuće veličine i kvalitetan, su gume. Poslednje mesto na kome treba štedeti.

Zatim ogibljenje - kod bicikala koji imaju amortizere - što bolji amorti!

Zatim točkovi. Dobre nable i obruči.

Tim redom. Po uticaju na performanse.

Posle toga idu kočnice, dok menjači i ostala čuda tek na kraju.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#193 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 21 December 2015 - 12:09 PM

Igore imenjače :) po ovoj oznaci SC1111S32FLT416 bar što se google tiče izgleda kao da je to šifra vile, kada ukucaš u google tu šifru izbacuje ti baš tu fox vilu u nekoliko prodavnica.

Do skoro je bila u planetu na popustu ako može da stane rado bih je uzeo. Ova moja SUNTOUR XCT nije ni za Q..c to sam odmah video prvom vožnjom po nasipu a u deluje mi da će se vrlo brzo pojaviti luft. Ipak ću je ostaviti za sledeću sezonu. 

Moja vila ima 100mm hoda ova ima 130 dali ta razlika može da se prepegla skidanjem spejsera sa  vrata vile onih ispod lule?

P_20151001_152249.jpg

Pogledaj na sajtu proizvođača, ili ih kontaktiraj sa e-mailom, da bi dobio tačnu informaciju, koliki hod podržava taj ram. Ako staviš vilu sa više hoda i recimo ošteti se ram, onda ne podleže garanciji... Proveri to dobro pre nego se odlučiš za kupovinu. Nisu tih 3cm toliko strašni, ali ako tamo piše max 100mm, ima razlog zašto :)


  • 0

#194 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Posted 06 January 2016 - 09:56 PM

Čuo sam se preko fejsa sa FOX RACING SHOX - Serbia dotična vila na koju sam bacio oko odgovara mom ramu i hod vile može da se spusti kod njih sa 130mm na 100mm hoda. Tako da će moj cannondale dobiti najverovatnije nov prednji amortizer za sledeću sezonu.

FOX 32 FLOAT 29 FIT CTD REMOTE FACTORY 29 130mm


  • 0

#195 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 07 January 2016 - 12:01 AM

Ima da se preporodiš sa tom vilom, verovatno ćeš imati osećaj da si seo na drugi bicikli :)


  • 0

#196 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Posted 22 January 2016 - 04:28 PM

Danas je pala i zamena guma. Pohvalio bih opet DR Elektro Obrenovac PB zastupnika i majstora Ivana(ddff nik na berzi), stvarno fer i korektan majstor i prodavac dugo sarađujem sa njim pa sam ovim putem morao i da ga pohvalim :)

Elem da se vrnem na gume. Zvao me majstor Ivan da su mi gume stigle u radju danas popodne pa sam brže bolje otišao i da ih izmenjamo.

P_20160122_133152.jpg

P_20160122_133200.jpg

Prvi put sam držao ovakav tip gume u rukama vidi se da je kvalitetna nema šta ako se uopšte i može nazvati gumom kao da sam držao u rukama nekakv komad garderobe. Guma je izuzetno lagana i estetski lepo legla na bajs.

P_20160122_143254.jpgP_20160122_143311.jpgP_20160122_143324.jpgP_20160122_160120.jpgP_20160122_160129.jpg

E sada ono što je meni generalno smetalo kod novog WTB-a je buka, to mi je jedino i smetalo, Bukvalno nisam dobio ništa zamenom guma, nivo buke koje prave ove Continentalke RS i WTB Nine Line je potpuno isti i dalje je kao traktorče na putu. Tako da sam bespotrebno menjao gume al ajd šta je tu je. Šta sam dobio dobio sam kvalitetnije gume i estetski bar meni lepše izgledaju na bajsu, ostalo za ovih 20ak km koje sam napravio čisto da ih probam nisam primetio ama baš nikakvu razliku. Naravno rarlika se oseti jedino po džepu. Generalno od današnjeg iskustva trebao sam datrem prvo ove WTB pa onda da kupim kontinentalke, ovako sam skinuo nove gume stavio isto neve i nisam dobio ništa.


  • 0

#197 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14911 posts

Posted 22 January 2016 - 05:07 PM

A na koji pritisak duvas gume?


  • 0

#198 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Posted 22 January 2016 - 05:20 PM

Napred 3,5 pozadi 3,7
  • 0

#199 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14911 posts

Posted 22 January 2016 - 05:23 PM

Ovi po Internetu od 25 do 35 psi za 80 ~ 90 kg. Ja sa 80kg napred 2.2 pozadi 2.5 i to ako ide po asfaltu, cim dodjem na teren spustam jos i nize.


  • 0

#200 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Posted 22 January 2016 - 06:54 PM

Na planetovom sajtu stoji pritisak od 3,5 do 4,5 bara. Isto to pise i na continentalovom sajtu sa ovu gumu što sam uzeo od 50-65PSI.
zato sam ih naduvao na minimalnu proizvođačevu preporuku napred, a pozadi malo više zbog težine. Probaću da se malo igram sa pritiscima.
Danas sam konačno stavio i brzu spojnicu na lancu.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users