Jump to content


Fotografije

Vredi li Merida?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
81 odgovora na ovu temu

#41 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 19 September 2015 - 07:09 PM

Dusane, tako sam i ja mislio. FalloutBoy koji je tvoj predlog? Napomena: Ja ne kupujem, trosim vreme, I gledam iz ljubavi prema bajkovima. Sto se ljubavi tice gledao bih I skuplje modele al moram malo I realan biti... :D


  • 0

#42 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8904 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 September 2015 - 07:28 PM

Dusane, tako sam i ja mislio. FalloutBoy koji je tvoj predlog? Napomena: Ja ne kupujem, trosim vreme, I gledam iz ljubavi prema bajkovima. Sto se ljubavi tice gledao bih I skuplje modele al moram malo I realan biti... :D

 

Ne znam šta da ti predložim. Što sam stariji, iskusniji i što više radim s biciklima, to više kontam da sve manje prave stvari onako kako ih ja volim - da rade, da se lako održavaju i da su izdržljivi. 90% novih ramova je pravljeno za amortizere, što je po meni notorna budalaština - navozao sam se po planini bez njih bez ikakvih problema. Isto je i s kočnicama. Od onog što se prodaje - V-brejk je najmanje zlo. Opet, ovo je moje mišljenje, po mojim merilima, mnogi se neće složiti - možda su i u pravu - za sebe. 

 

Ja sam sebi napravio bajs na ramu za hibrid (ravan korman) i stavio mu drumski korman i opremu. A točkove ću staviti sa MTB nablama i domaćim Krypton felnama jer su veoma jake, a jeftine. Od novijih stvari jedino što valja, što je stvarno dobro za kupca, su freehub nable (kasetne glave) i a-head sistem montiranja kormana. Ostalo mi deluje da su pravili prodavci, ne inženjeri, za sredovečne amere kojima fali u nogama, a i između istih, pa to kompenzuju.  :)  

 

Drugaru sam okrpio neki čelični drumaš iz osamdesetih i napravio je brdo kilometara po svakakvom terenu, uz minimalne investicije. Vozi se čovek, uživa.

 

Prošlog proleća su mi, mojom nepažnjom, maznuli bajs koji je bio Polar Forrester, sa stavljenom krutom vilom. I Shimano Acera opremom. Taj bajs je izgurao brdo kilometara po suncu, snegu, svakakvim džombama - bez ikakvih problema. I taj sam uzeo zato što su mi u radnji dali popust i izašli u susret da sve novo s njega što mi se ne sviđa skinem i platim razliku u ceni da zamenim onim što mi se sviđa (nije fabrički bio Acera 3x8).

 

Tako da nisam pametan, znam za sebe, znam šta radi za male pare, ali za estetiku i "bolje" više stvarno ne znam. Ima gomila postova, utisaka, pa moraš sam za sebe naći šta tebi odgovara. Ja sve više vozim svoj "drumaš" - i na offroad. Bez problema i sa osmehom.  :)

 

Photo-0099_zpsiae3ud9h.jpg


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#43 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 19 September 2015 - 07:51 PM

Zanimljiva slika... :) 

 

Nemam jos dovoljno iskustva, nisam sve probao, ali znam za neke stvari koje sam probao da ne bih nikad ponovo uzimao. Zanimljivo je to sa radnjama gde moze da se zameni u startu sve sto ti se ne svidja... Npr, meni V-brake odlicno odradjuje posao i ne vidim za sto bi placao 5-10 hiljada vise za disk, koji je usput uglavnom sumljivog kvaliteta. Jel zna neko da to moze u nekoj radnji kod nas?


  • 0

#44 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8904 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 September 2015 - 07:57 PM

Zanimljiva slika... :)

 

Nemam jos dovoljno iskustva, nisam sve probao, ali znam za neke stvari koje sam probao da ne bih nikad ponovo uzimao. Zanimljivo je to sa radnjama gde moze da se zameni u startu sve sto ti se ne svidja... Npr, meni V-brake odlicno odradjuje posao i ne vidim za sto bi placao 5-10 hiljada vise za disk, koji je usput uglavnom sumljivog kvaliteta. Jel zna neko da to moze u nekoj radnji kod nas?

Ovo je bilo u radnji poznanika sa kojim sam imao (i još uvek) dugu i dobru saradnju - nije redovna usluga koju možeš očekivati.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#45 Luckyyy

Luckyyy
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 21 September 2015 - 07:00 PM

Vec dva dana vrtim ove modele:


http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/Bicikli/City%20-%20Treking%20bicikli/14532/
http://planetbike.rs...ELI-2015/19545/
https://www.kupujemp...61143-oglas.htm
  • 0

#46 Luckyyy

Luckyyy
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 29 September 2015 - 12:50 PM

Ako nekoga ne mrzi bio bih zahvalan da pogleda. Cross bicikli:

 

http://www.crossbike...2vb-mtb275.html

 

http://www.crossbike...x-8m-mtb29.html

 

 

Ove su cene, na 12 rata bez kamate.


  • 0

#47 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 29 September 2015 - 12:54 PM

Ovaj drugi


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#48 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 29 September 2015 - 01:07 PM

Jbg, kad ne znas sta je bolje vidi sta je skuplje. Nego krenuo si od neke cross - treking varijante a zavrsio na mtb. Jel si pogledao one poljske Kross bicikle kod Jankovica? Modeli Enduro... Cine mi se kvalitetno, al sta ja znam...


  • 0

#49 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 29 September 2015 - 01:12 PM

Jbg, kad ne znas sta je bolje vidi sta je skuplje

Nije skuplje uvek bolje ;)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#50 Luckyyy

Luckyyy
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 29 September 2015 - 01:27 PM

Jbg, kad ne znas sta je bolje vidi sta je skuplje. Nego krenuo si od neke cross - treking varijante a zavrsio na mtb. Jel si pogledao one poljske Kross bicikle kod Jankovica? Modeli Enduro... Cine mi se kvalitetno, al sta ja znam...

Ne mogu da kupujem kod Jankovica na rate, ovde Cross drzi Capriolov servis i oni daju na 12 rata. Pa i ovaj Grx nije klasican MTB. Planiram kroz par meseci neke dopune u vidu blatobrana, paktregera, kormana.

Sent from my Lenovo S860 using Tapatalk
  • 0

#51 Luckyyy

Luckyyy
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 29 September 2015 - 01:29 PM

Da, citao sam dosta o ovim Cross biciklima, dosta rade za zapadno trziste, a po licenci rade i ramove za Scott. I uzivo bas deluju kvalitetnije od recimo Polara, da ne pricam od Capriola.

Sent from my Lenovo S860 using Tapatalk
  • 0

#52 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 29 September 2015 - 01:33 PM

Ne znaci. Komentar je bio u slucaju konkretnog primera, a kao konstatacija na tvoj odgovor. :) Nego kako vam se cini ovaj Kross poljski nisam video nikog kod nas da ga vozi?

Za bugarski cross sam citao da je neki nas lik osvajao mtb trke sa njim. I meni se cini kvalitetno.


  • 0

#53 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 29 September 2015 - 04:27 PM

Pa čiji je Cross bugarski ili poljski?
  • 0

#54 Luckyyy

Luckyyy
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 29 September 2015 - 04:41 PM

Pa čiji je Cross bugarski ili poljski?

 

Cross je bugarski, a Kross poljski.


  • 0

#55 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 29 September 2015 - 06:03 PM

E da nisam saznao ovde bio bih u velikoj zabludi. Dakle Kross je bolji cim radi i ramove za Scotta a mozda i za jos nekog. Zar Trigon ne radi ramove za vecinu proizvodjaca? Izvinjavam se zbog skretanja sa teme. A odgovor za postavljaca je da je najbolja bicikla ona za koju mozes da izdvojis najvise para.
  • 0

#56 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 29 September 2015 - 06:54 PM

http://www.kross.pl/en

 

Ovo su poljaci. I njihovi bajsevi izgledaju fantasticno ali ne znam nikog ko ih je i vozio... Nemam informaciju ali cini mi se da je Luckyyy rekao da bugari prave ramove za Scott. 


  • 0

#57 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 29 September 2015 - 06:56 PM

Ako te bas ram opterecuje onda pazaris Trek i dobiješ doživotnu garanciju na ram ;)
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#58 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 29 September 2015 - 07:04 PM

Trek je takodje zanimljiv. Ali opet po opremi Merida crossway20md je povoljnija od Cross-a i Kross-a iz iste kategorije, a u probike ima Trek FX 7.2. na popustu, pa po ceni moze da parira meridi. Jedino sto me nervira je sto Kod nas nema Merida ispod 55cm. Npr, meni sa 178cm i 78cm od prepona do pete, treba ram od 50cm +17cm za kurblu i ostaje mi da izvucem sic 11cm. Sa vecim ramom bi mi bio sic skroz uvucen. 


  • 0

#59 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 29 September 2015 - 07:26 PM

Prostudirao teoriju, sad najbolje da odes u prodavnicu pa nadjes odgovarajuci ram
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#60 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 29 September 2015 - 09:42 PM

Prostudirao sam teoriju a Boga mi i praksu i sve preko 20 inci mi je mnogo. :)
U teoriji na moju visinu odgovara 55 ram, ali ne i na dužinu mojih nogu. Možda su mi kratke noge, al njih ne mogu da menjam.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika