Jump to content


Fotografije

Tockovi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
629 odgovora na ovu temu

#361 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 April 2020 - 07:18 PM

Imam ja original zice za fulcrum zadnji tocak


  • 1

#362 nikolap

nikolap
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 14 April 2020 - 07:31 PM

Nove?

Послато са SM-N950F помоћу Тапатока
  • 0

#363 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 26 April 2020 - 02:54 PM

Jedno, mozda glupo pitanje za iskusnije forumase...

Danas servisiram zenin bajs, i primetim na stalku da kada okrenem pedale na bajsu, da se zadnji tocak na tom bajsu, pre nego sto se zaustavi pa bar duplo duze vrti nego tocak na mom drumasu. Njeni tockovi su Campagnolo scirroco a moji Mavic Cosmic.

Pogledao sam na mom tocku da nije QR previse zategnut ali nije. Otprilike pocinje da hvata tek kada je poluga paralelna sa tlom i ne treba preterana sila da se otpusti kad je zategnut.

Jel to mozda nesto do lezajeva u tocku ili se Campa jednostavno bolje vrti od Mavica?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#364 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1433 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 April 2020 - 03:01 PM

Jedno, mozda glupo pitanje za iskusnije forumase...
Danas servisiram zenin bajs, i primetim na stalku da kada okrenem pedale na bajsu, da se zadnji tocak na tom bajsu, pre nego sto se zaustavi pa bar duplo duze vrti nego tocak na mom drumasu. Njeni tockovi su Campagnolo scirroco a moji Mavic Cosmic.
Pogledao sam na mom tocku da nije QR previse zategnut ali nije. Otprilike pocinje da hvata tek kada je poluga paralelna sa tlom i ne treba preterana sila da se otpusti kad je zategnut.
Jel to mozda nesto do lezajeva u tocku ili se Campa jednostavno bolje vrti od Mavica?


Mislim da to ima veze i sa freehub mehanizmom gde neki imaju tvrđe opruge i veće zupce... Pouzdanije je probati okretanje točka van rama.
  • 0
The sea, the sea

#365 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 03 May 2020 - 02:51 PM

Danas nazalost padoh sa bicikla. Prelazio sam preko nekog nadvoznjaka na koji je moguce samo jednim putem da se popne. Na sredini su neke stepenice a sa leve i desne strane jedno 15 do 20 cm izbetonirana neka kao tracica. Uglavnom totalno neprilagodjeno za prolaz bajsom. Posto je ispred mene vozila neka tetka treker brzinom 1,1 km na sat, da se ne bih tu gurao sa njom odlucim da predjem na tu malu traku sa leve strane, i posle 5,6 metara penjanja propadne mi prednji tocak u neku veliku pukotinu u betonu i pre nego sto sam skontao izvrnuo sam se u zbunje i travu. Prilicno sam mekano prilegao na pod, i nije ni meni ni bajsu nista sem prednjem tocku. On je nazalost malo ostrugao beton kako je upao u taj procep i sad kad kocim prednjom kocnicom, cuje se neobicno struganje pakni na tom delu felne koja je dobila ogrebotine.

Ostecenje je povrsinsko i pada mi na pamet da skinem gumu i da to probam da ismirglam, da bude ponovo glatko. Medjutim ako to uradim plasim da povrsina felne nece biti savrseno ravna i da ce onda felna prilikom kocenja na vecim brzinama nizbrdo vibrirati. Sta mislite sta da radim? Mora li jednostavno nova felna? Ispod je slika pa bacite oko. Tnx

Attached Thumbnails

  • IMG_20200503_1551026.jpg

  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#366 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 03 May 2020 - 04:06 PM

Osmirglaj, skini gumu pa smirglu stavi na neki komad RAVNE letve pa lagano. Ako ne budes zadovoljan posle toga onda menjaj felnu.

Smirglaj samo dok ne poravnas izbocine na felni, udubljenja ce morati da ostanu na felni.


  • 1

#367 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 03 May 2020 - 04:28 PM

Ako ce udubljenja morati da ostanu na felni, to znaci i da ce prilikom kocenja kad se brzo vrti tocak neizbezno biti vibracija. A to je bas sranje jer ja kad idem nizbrdo u 95% slucajeva kocim samo prednjom i u nju se uzdam kao u krst. A ako ona ne bude kocila perfektno i glatko dzaba sve... Nista probacu sa smirglom pa cu javiti rezultat. Treba li neka posebna gradacija smirgle ili?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#368 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 03 May 2020 - 04:42 PM

Gradacija smirgle 180 ~ 240. Ako uspes da podesis pakne da dodiruju felnu paralelno postoji mogucnost da vibracije budu podnosljive, kako budes vozio i kocio trebalo bi da povrsina felne izjednaci sa udubljenjima. Po mojoj proceni imas oko 20% sanse da uspes (ako si vest majstor). Kao zadnju opciju mozes da probas da udubljenja popunis sa super lepkom, opasnost je da ako mnogo budes smirglao samo taj deo felne neminovno ce postati u tom predelu tanja pa ce skripati ili ces osecati lagane vibracije prilikom kocenja.


  • 0

#369 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 03 May 2020 - 05:00 PM

Obavezno pregledaj paknove i izvadi komadice aluminijuma iz njih pre nego sto ponovo pocnes da kocis sa njima.


  • 0

#370 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 03 May 2020 - 05:01 PM

Namontira smirgl na pakne i jednako je prebrusi na nizbrdidci :)
  • 1

#371 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 03 May 2020 - 06:23 PM

Ja bih ovo menjao. Jednom mi je pukla felna u sred voznje zbog istanjene kocione povrsine, nimalo lep dozviljaj. Ovo nije ista stvar, sem ako osmirglas da se ne vide kanali, ali opet da spomenem.
  • 2

#372 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 03 May 2020 - 06:52 PM

Felna je samo povrsinski ostecena. Dobila je ogrebotine jer ju je sastrugao beton, ali nema osmicu ili ulubljenje. Mislim da bi to sa smirglom moglo da upali. Probacu sutra kad kupim smirglu pa cu videti. Hvala svima na misljenju...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#373 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 03 May 2020 - 07:47 PM

Moje neko iskustvo je da koliko god to pazljivo da smirglas, osecace se kod kocenja.A ako osmirglas tako malo da se ne oseca onda nista i ne skines od ovih ogrebotina. Ja bih nasao neke tvrdje paknove i zrtvovao njih, jer ce oni jedino da ti to jednako skinu, ili bar toliko da se ne oseca pri normalnom kocenju. Tebi samo treba da se malo skinu ostre ivice na ovim ogrebitinama. 


  • 0

#374 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 03 May 2020 - 07:52 PM

Koje konkretno tvrdje pakne predlazes? Shimano?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#375 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 03 May 2020 - 07:54 PM

Shimano su uglavnom tvrdi, jos bolje ako mozes da nadjes neke stare, koje imaju dosta godina, one ce na dobroj nizbrdici da ti to lepo ujednace. Posle nekoliko dugackih spusteva mozes da vratis normalne paknove.


  • 0

#376 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 03 May 2020 - 08:14 PM

Moje iskustvo je da ce metalni opiljci da se zabodu u paknove pa ce takvi paknovi dalje da struzu po felni i prave kanale.


  • 0

#377 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 03 May 2020 - 08:18 PM

Kad se to desi a nije nemoguce da nece, nije problem poneti sa sobom neku iglu ili nesto slicno i ocistiti paknove. Nece on to voziti 5 godina,samo par dobrih spustova da skine ove ogrebotine. Ima ljudi koji voze sa potrosenim paknovima do metala i to dosta dugo pa ne bude bas upropascena felna, a kamoli od ovih par sitnih ogrebotina.


  • 0

#378 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 03 May 2020 - 08:19 PM

Ima logike to sa opiljcima. Ja bih svakako probao da prvo nezno skinem povrsinske ogrebotine tom finom 240 smirglom. Onda cu svakako staviti neke stare pakne i na spustevima sledecih nekoliko voznji necu prelaziti 30 na sat. Posle nekoliko takvih spusteva bi trebalo da se pokaze hoce li takva felna u buducnosti biti upotrebljiva ili definitivno ne....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#379 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 163 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2020 - 09:01 AM

Možda glup predlog, ali ja bih pokušao sa tečnim metalom da popunim rupe. Nakon toga ostavis 24h da se sjedini sa aluminijumom i posle fina šmirgla za skidanje ostatka.
  • 0

"Лажима је све почело"


#380 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts

Postavljeno 04 May 2020 - 09:42 AM

Nepotrebno komplikujete.Ošmirglaj oštre ivice iznad povrsine felge i teraj.Druga je stvar ako je felga oštećena a ne izgrebana.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika