Jump to content


Fotografije

monty do 700 E


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
51 odgovora na ovu temu

#1 kozak

kozak
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 13 August 2015 - 10:27 AM

Поздрав

 

Нов сам на форуму, и унапред хвала на помоћи!

 

Хтео бих да купим један солидан монтићбајкић, до 700 евра, висок сам 186 цм, имам викендицу на планини где је доста каменито и доста захтевно тло, много камена, нервнина.

Чуо сам да су Гиант бицикли најзахвалнији, коју величину точкова да узмем,коју величину рама да буду и за планину али и за уличну вожњу.

 

Да ли би овај бицикл у величини xl био задовољавајући

 

http://www.markonisp...-red-matt-gloss

 

хвала


Edited by kozak, 13 August 2015 - 10:50 AM.

  • 1

#2 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 900 posts

Postavljeno 13 August 2015 - 11:31 AM

Za sta zadovoljacajuci? Ima 5000 tema ovde na forumu a i na internetu o biciklama, delovima, servisu i odrzavanju. Valjda je logicno da malo procitas to i da udjes u materiju, a ne da se prepustis nama da te navodimo sta da uzmes. Velicina rama zavisi od toga kako si gradjen ali i toga sta hoces od bajsa. Mozes i L i XL ali u sustini za tvoju (a i moju) visinu se uglavnom se preporucuje L i ja sam zadovoljan tom velicinom. Za velicinu tocka opet ne pitas nego citas po internetu i probas. Mislim da je kod nas i dalje najrentabilniji 26 zbog dostupnosti delova ali mozda ti ne trosis bajs toliko da te takve stvari zanimaju preterano. Moras sam da potrazis bajs jer samo ti znas sta hoces sa njim da radis i sta ti je na bajsu bitno. Za 700 ima sta hoces.


  • 2

#3 kozak

kozak
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 13 August 2015 - 11:48 AM

Za sta zadovoljacajuci? Ima 5000 tema ovde na forumu a i na internetu o biciklama, delovima, servisu i odrzavanju. Valjda je logicno da malo procitas to i da udjes u materiju, a ne da se prepustis nama da te navodimo sta da uzmes. Velicina rama zavisi od toga kako si gradjen ali i toga sta hoces od bajsa. Mozes i L i XL ali u sustini za tvoju (a i moju) visinu se uglavnom se preporucuje L i ja sam zadovoljan tom velicinom. Za velicinu tocka opet ne pitas nego citas po internetu i probas. Mislim da je kod nas i dalje najrentabilniji 26 zbog dostupnosti delova ali mozda ti ne trosis bajs toliko da te takve stvari zanimaju preterano. Moras sam da potrazis bajs jer samo ti znas sta hoces sa njim da radis i sta ti je na bajsu bitno. Za 700 ima sta hoces.

Хех, пријатељу, нисам баш ни вичан да ти кажем шта ми генерално значи задовољавајуће, јер сам тотални аматер, али отприлике за мене је задовољавајуће, да бицикло буде што јаче, издржљивије, трајније, квалитетније јер сам уопште у животу често куповао нешто неквалитеније, па сам морао да платим на крају нешто квалитето да бих био задовољан.

 

Значи да су кочнице доброг квалитета, точкови, сајле, да неморам сваки час код механичара, такође бих ти зхвалио што си напоменуо резервне делове, па кад све ово што написах укомпонујемо хтео бих да имам добар бицикло (упркос томе што сам амтер), јер и ја умем да натерам машину као и професионалци на камењар.

 

Прелиставао сам тему, и баш зато сам поставио линк према Гианту, па ме интересује удобна вожња, са квалитетним и издржљивим бициклом, да не морам да идем сваких два три месеца да мењам сајле или кочнице


  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 August 2015 - 12:51 PM

Ovo je dobro za početak, pa posle polako:

 

http://www.nemagresk...povina_bicikla/

 

Uzme se ovako neki bajs, za početak, pa kad se skonta šta sve ne valja, šta bi se sve menjalo, onda se proda za 30% manje novaca kao polovan i traži bicikl kakav odgovara:

 

http://www.2bike.rs/...ly#.VcyTG3Wlyko


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 kozak

kozak
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 13 August 2015 - 03:22 PM

Ovo je dobro za početak, pa posle polako:

 

http://www.nemagresk...povina_bicikla/

 

Uzme se ovako neki bajs, za početak, pa kad se skonta šta sve ne valja, šta bi se sve menjalo, onda se proda za 30% manje novaca kao polovan i traži bicikl kakav odgovara:

 

http://www.2bike.rs/...ly#.VcyTG3Wlyko

хвала пријатељу, ове ознаке са нема греке су већ неки показатељ, да ако неко жели добар бицикло који ће да тера барем 3 године под екстремним условима, онда без 1000 евра нема шта да тражи, наравно мислим да овакве машине од 1000 евра мени могу да трају и пет година, и то је оно што траим,...наравно увек нешто непредвиђено може да се деси, али бицикли са ценом  и овим ознакама ипак су показатељ квалитета

 

ево нешто што има добре параметре

 

http://www.bikeland....action-g30/1040


  • 0

#6 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 900 posts

Postavljeno 13 August 2015 - 03:50 PM

Najbolje za pocetak je da odredis sta ti je najbitnije da jedan bajs koji zelis da kupis ima. Dok sam kupovao i upucivao se u ovaj svet bicikli, delova i ostalih zezalica, odlucio sam da gledam da bicikla ima dobre kocnice, dobru viljusku (hardtail) i HT2 pogon. Zasto sve to? Jer zelim da me nesto ustavi kad oborim niz neku obalu, da mi tocak ne skakuce ko pogo niz kamenjar neki, i da imam nesto dovoljno kruto pod nogama da ne moram da razmisljam da li ce mi se rasklimati kurbla ili nesto gore. Naravno ovo su sve moji zakljucci i zelje kojih sam se drzao i kupio takav bajs. Tako moras i sam. Odluci sta ti je bitno, onda se udubi malo u materiju, i pocece da ti se sklapaju delovi i malo po malo, znaces sta hoces. O ramovima, pogotovu ako gledas hardtail, nemoj da se opterecujes, nema proizvodjaca (mislim na ove velike) koji pravi lose ramove. Obrati paznju samo na geometriju, a to da li je Giant, Cube, Specialized, za mene i tebe apsolitno nebitno dok god nije napukao negde. Pozdrav.


  • 0

#7 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2015 - 04:15 PM

Kao sto rekose ljudi...prvo izlistaj forum,i udji malo u materiju,saznaj iz tudjih iskustava sta bi mozda moglo da ti odgovara. Mozda ti ode par dana na to ali bajs se ne kupuje na brzaka.. Drugo,na sta bih se ja fokusirao u tvom slucaju : Trazi hardtail ram,znaci onaj bez zadnjeg amortizera,za tebe pocetnika mislim da je apsolutno nepotreban,velicina rama 20-21",to vec sam vidis sta bi ti odgovaralo vise.. Pogon,slazem se,mogao bi hollowtech,pedale platforme neke kvalitetnije,amort sa hodom 100-120mm i lock on-om,moze neki Rock Shox,najisplativiji su zbog servisa.. Kocnice kao najbitnija stavka,disk naravno,hidraulika,neka iz shimano ili avid klase,iscitaj i na tu temu ima dosta komentarisanja.. Tockovi neki jaci svakako,duplozidne felne i neke kvalitetnije nable,da l ces sa industrijom ili kuglicama,tvoj izbor...ja preferiram kuglice,mogu sam da servisiram.. Za sediste ne mogu da te posavetujem,ono sto bi meni odgovaralo,tebi mozda ne bi.. Korman bih ubacio rizer a ne flat.. U sustini to bi bilo manje vise to,na tebi je polako da nalazis sta ti odgovara :)
  • 1

#8 Dado-ltd

Dado-ltd
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 13 August 2015 - 04:17 PM

Pozdrav.Moje misljenje je da za pocetak nije potrebno da ulazes toliko para u bajk,kao sto si sam rekao ti si amater i za upola manje para (300-350€) mozes da kupis sebi nesto sto ce ti raditi posao.Posle,kad udjes u "fazon" kupis nesto bolje,ako ima potrebe za tim...tada ces vec znati sta tacno hoces.
  • 1

#9 kozak

kozak
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 13 August 2015 - 04:30 PM

хвала вам на саветима, највеважнији параметар је управо онај који сам добио данас од фирме CROSS, доживотна гаранција на рам, и гаранцијна на све делове остале 5 година.Значи могу без оптерећења овакав "котач" да терам сигурно 3 године сваки дан, јер гаранција од 5 година на мењач, кочнице ,ланац лежајеве то гарантује.

 

http://www.bikeland....i/big-foot/1029

 

http://www.bikeland....action-g30/1040

 

сад ме интересује, каква је разлика за мене аматера између точкова 21 и 22 са точковима 26 или 29 инча (ове друге поседују модели које желим да купим).


  • 0

#10 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2015 - 04:46 PM

21 i 22 inca ti je velicina rama ne tocka :) Razlika izmedju 26" i 29 " inca je u velicini tocka,jelte.. 26" je manji samim ti i sporiji,ali je zato po meni vise pogodniji za voznju po sumi jer je okretljiviji i laksi za upravljanje..29" postaje polako trend,prednost je jer je brzi tocak..ipak trenutno 26" kod nas je i dalje najkomercijalniji tocak,tako da sto se tice delova dostupniji su za 26" ali kao sto rekoh i za 29" ne bi trebalo da ima problema oko servisa :)
  • 0

#11 kozak

kozak
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 13 August 2015 - 04:57 PM

21 i 22 inca ti je velicina rama ne tocka :) Razlika izmedju 26" i 29 " inca je u velicini tocka,jelte.. 26" je manji samim ti i sporiji,ali je zato po meni vise pogodniji za voznju po sumi jer je okretljiviji i laksi za upravljanje..29" postaje polako trend,prednost je jer je brzi tocak..ipak trenutno 26" kod nas je i dalje najkomercijalniji tocak,tako da sto se tice delova dostupniji su za 26" ali kao sto rekoh i za 29" ne bi trebalo da ima problema oko servisa :)

Да то сам већ прочитао на форуму, да је 29 бржи, мислим да ми више одговара 29 јер ћу више да возим по шумским стазама и асвалту, али хоћу да имам биц и за тешке планинске стазе, камените кад се сјурим до викендице.

 

http://www.bikeland....action-g30/1040

 

http://www.bikeland....i/big-foot/1029

 

у подацима у линковима сад нисам сигуран да ли је величина 29 и 29 с неким параметрима 450  и тд величина точкова и 450 величина рама, или нешто друго

 

пише овако:

 

RAM/VELIČINA: 29' ALLOY HARDTAIL/ 400, 450, 510
  • 0

#12 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 13 August 2015 - 05:17 PM

Malo mi je neverovatno da ce neko da ti da garanciju 5godina na habajuce delove, a pogotovo ne na lanac koji nikako ne moze da spada u garanciju, ispravite me ako gresim! Garancija na ram, ne znam kako ide i sta se gleda, ali u sustini gde god nesto bude moglo da se provuce kao fizicko ostecenje van normalnog uslova rada, garancija bay bay, jer je tako u srbiji, sto se tice svake robe, bar iz mog dosadasnjeg iskustva. Moje misljenje posto sam isto pocetnik i sklapam moj mtb od delove da za 300-350e imas jako dobar izbor i da ces biti i vise nego zadovoljan za pocetak a mozda i kraj, ostalo samo poboljsavas po potrebi kasnije. 


  • 0

#13 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 13 August 2015 - 09:06 PM

Vidim da ovde ljudi pišu svašta... Spomenuo si kamenit teren, ono što znam iz iskustva jeste da spust niz kamenje zna biti jako bolan čak i ako si u dobroj kondiciji, zašto? Zato što na takvom spustu ne možeš,da sediš, već moraš da stojiš na nogama. Neka osnovna stvar jeste dobar amortizer, Rockshox reba, recon; fox f32, manitou r7, ima i drugih, al za ove ćeš najlakše naći servis. Za te novce možeš da nađeš dobar bicikli sa 29 točkovima i čak i sa zadnjom suspenzijom. Novo je novo, al nemoj da te zavaraju sa garancijom, šta vredi garancija ako ćeš nositi bicikli na servis svakih mesec dana? Nov sa lošijom opremom ili polovan sa kvalitetnijom, večita dilema kod kupovine. Kupih nov bicikli kome sam podosta stvari promenio i još treba da promenim, na kraju će samo ram ostati isti :) Na kraju će ispasti skuplja tepsija nego riba... Gledaj polovne bicikle, veličinu L ili 50cm, a ako nađeš neki nov na debelom popustu to se definitivno isplati uzeti. 


  • 1

#14 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 13 August 2015 - 09:56 PM

Doživotna garancija na ram nije ono na šta bi svako normalan pomislio. Doživotna garancija podrazumeva da će ti zameniti ram (ako ti budu priznali garanciju) samo u slučaju da se taj identičan model i dalje proizvodi, sigurno neće čuvati n broj ramova u slučaju da trebaju nekome da ga zamene za 5-10-30 godina.

Takođe niko ne daje garanciju na potrošne delove, ne znam odakle ti taj podatak.


  • 0

#15 kozak

kozak
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 14 August 2015 - 08:57 AM

Doživotna garancija na ram nije ono na šta bi svako normalan pomislio. Doživotna garancija podrazumeva da će ti zameniti ram (ako ti budu priznali garanciju) samo u slučaju da se taj identičan model i dalje proizvodi, sigurno neće čuvati n broj ramova u slučaju da trebaju nekome da ga zamene za 5-10-30 godina.

Takođe niko ne daje garanciju na potrošne delove, ne znam odakle ti taj podatak.

 

pa podatak sam dobio direktno iz prodavnice koja prodaje te bicikle, cross bike, što se tiče opreme, ona je kvalitetna

 

evo spisak opreme

26 VILJUŠKA: ROCK SHOX RECON TK SOLO AIR - RCNSTK Q SA100 DFBLK DSC CRN DELOVI GLAVE: FSA SEKCIJA PRENOSA PREDNJI ZIPČANIK: SRAM FC X5 GXP 10S 175 BTBLK 443322 2-PIECE PEDALE: VP-467 LANAC: SRAM PC1031 114LI W/ PWR.LCK 10S SEKCIJA MENJAČA ZADNJI MENJAČ: SRAM RD X7 LONG CAGE ALUMINUM 10SPD STGRY PREDNJI MENJAČ: SRAM FD X5 DUAL PULL RUČICE MENJAČA: SRAM X5 3X10 TRIGGER SHIFTERS ZUPČANICI: SRAM CS PG-1030 CASSETTE 10SP 11-36 SEKCIJA TOČKOVA NAPLATAK TOČKA: CRX 6 * FOR DB * INOX EYELETS GLAVA PREDNJEG TOČKA: SHIMANO AHBM525ABLS 32H QR GLAVA ZADNJEG TOČKA: SHIMANO AFHM525ABZLS 32H QR ŽICE: 32 BLACK INOX SPOKES 14G GUME: SCHWALBE RAPID ROB 57-559 OSTALO UPRAVLJAČ: ALLOY 680K BLK HB RB12 FOV KALLOY LULA UPRAVLJAČA: ALLOY TDS-D364-8 FOV BLK E100 RUKOHVATI: VELO VLG-311AD2 SEDIŠTE: SELLE ROYAL VIPER VLS5076 STUB SEDIŠTA: HL SP-368 ZGLOB SEDIŠTA: KALLOY XC68 PREDNJA KOČNICA: AVID ELIXIR3 HYDRAULIC DISC BRAKE ZADNJA KOČNICA: AVID ELIXIR3 HYDRAULIC DISC BRAKE RUČICE KOČNICA: AVID ELIXIR3

 


  • 0

#16 kozak

kozak
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 14 August 2015 - 08:59 AM

Vidim da ovde ljudi pišu svašta... Spomenuo si kamenit teren, ono što znam iz iskustva jeste da spust niz kamenje zna biti jako bolan čak i ako si u dobroj kondiciji, zašto? Zato što na takvom spustu ne možeš,da sediš, već moraš da stojiš na nogama. Neka osnovna stvar jeste dobar amortizer, Rockshox reba, recon; fox f32, manitou r7, ima i drugih, al za ove ćeš najlakše naći servis. Za te novce možeš da nađeš dobar bicikli sa 29 točkovima i čak i sa zadnjom suspenzijom. Novo je novo, al nemoj da te zavaraju sa garancijom, šta vredi garancija ako ćeš nositi bicikli na servis svakih mesec dana? Nov sa lošijom opremom ili polovan sa kvalitetnijom, večita dilema kod kupovine. Kupih nov bicikli kome sam podosta stvari promenio i još treba da promenim, na kraju će samo ram ostati isti :) Na kraju će ispasti skuplja tepsija nego riba... Gledaj polovne bicikle, veličinu L ili 50cm, a ako nađeš neki nov na debelom popustu to se definitivno isplati uzeti. 

26 VILJUŠKA: ROCK SHOX RECON TK SOLO AIR - RCNSTK Q SA100 DFBLK DSC CRN DELOVI GLAVE: FSA SEKCIJA PRENOSA PREDNJI ZIPČANIK: SRAM FC X5 GXP 10S 175 BTBLK 443322 2-PIECE PEDALE: VP-467 LANAC: SRAM PC1031 114LI W/ PWR.LCK 10S SEKCIJA MENJAČA ZADNJI MENJAČ: SRAM RD X7 LONG CAGE ALUMINUM 10SPD STGRY PREDNJI MENJAČ: SRAM FD X5 DUAL PULL RUČICE MENJAČA: SRAM X5 3X10 TRIGGER SHIFTERS ZUPČANICI: SRAM CS PG-1030 CASSETTE 10SP 11-36 SEKCIJA TOČKOVA NAPLATAK TOČKA: CRX 6 * FOR DB * INOX EYELETS GLAVA PREDNJEG TOČKA: SHIMANO AHBM525ABLS 32H QR GLAVA ZADNJEG TOČKA: SHIMANO AFHM525ABZLS 32H QR ŽICE: 32 BLACK INOX SPOKES 14G GUME: SCHWALBE RAPID ROB 57-559 OSTALO UPRAVLJAČ: ALLOY 680K BLK HB RB12 FOV KALLOY LULA UPRAVLJAČA: ALLOY TDS-D364-8 FOV BLK E100 RUKOHVATI: VELO VLG-311AD2 SEDIŠTE: SELLE ROYAL VIPER VLS5076 STUB SEDIŠTA: HL SP-368 ZGLOB SEDIŠTA: KALLOY XC68 PREDNJA KOČNICA: AVID ELIXIR3 HYDRAULIC DISC BRAKE ZADNJA KOČNICA: AVID ELIXIR3 HYDRAULIC DISC BRAKE RUČICE KOČNICA:

AVID ELIXIR3

 

druže šta misliš jeli ova oprema zadovoljavauća


  • 0

#17 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 14 August 2015 - 09:05 AM

pisanje velikim slovima na forumima znaci "vikanje"


  • 0

#18 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 August 2015 - 09:16 AM

pisanje velikim slovima na forumima znaci "vikanje"

To je bio copy/paste ;)
  • 1

#19 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 14 August 2015 - 09:20 AM

pretpostavljam ali eto cisto da se zna :) Nisam nista lose mislio


  • 0

#20 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 14 August 2015 - 07:48 PM

Odlična oprema, jedino ovaj avid elixir 3 je nešto niža klasa, međutim upoznao sam nekoliko ljudi koji ih koriste i imali su samo reči hvale za te kočnice. Ima li neka fotka bajsa, ili makar model? Predpostavljam da je nov u pitanju?


  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika