Jump to content


Fotografije

Zamena zadnje nable


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 18 April 2015 - 08:10 AM

Kolege treba mi mala pomoć. Nedavno se javio luft u zadnjem točku. Odneo sam bajk na servis, čovek je otvorio sve podmazao i pritegao konuse, jer je jedan bio labav (bliže kaseti) i rekao mi je da je konus skoro pa gotov. Preporučio mi je da u skorije vreme menjam točak, jer je to neka "no name" nabla, pa je konuse teško naći. 

 

Najradije bih kupio novu nablu i odneo da mi se isplete točak jer je felna sasvim korektna (bontrager). Jel postoje neke dimenzije na koje bih trebao da obratim pažnju, dužina osovine i slično? Trenutno se na njoj nalazi 7-faz kaseta i disk. Kakva je razlika između nabli sa industrijskim ležajevima i onih sa konusima? 


  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 April 2015 - 09:59 AM

Trebao bi da obratis paznju na raspon zadnje viljuske, mozes da premeris OLD (over locknut distance), na to da ti freehub na novoj nabli bude odgovarajuci kaseti koju hoces da koristis. Postoji mogucnost da ces morati da menjas zice zbog duzine, ali to je samo mogucnost. 

Razlika izmedju industrije i konusa hmmm... industrija se nema odrzavanje, konus/kuglica zahtevaju povremeno podmazivanje uz kontrolu konusa, kuglica, solja.  


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 18 April 2015 - 10:24 AM

Kupi kvalitetnu nablu sa brusenim konusima ili industrijskim lezajevima nemoj da stedis na ovom delu.


  • 0

#4 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 18 April 2015 - 11:58 AM

Da li bi se neka od Shimano Deore nabli mogla svrstati u kvalitetnu sa brušenim konusima?


  • 0

#5 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 April 2015 - 12:17 PM

A koju tačno nablu imaš, jel ima neku oznaku, jel kod nas kupljena? Možda i mogu da se pronađu konusi. U tom slučaju je nova nabla + pletenje i centriranje bespotreban i ne mali trošak...


  • 0

#6 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 18 April 2015 - 12:36 PM

Na nabli ne piše ništa. Bajk je ovaj:

 

http://www.bikepedia...model=3500 Disc

 

Po ovom su to formula nable, i vizuelno su identične, stim što na mojima ne piše baš ništa.


  • 0

#7 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 18 April 2015 - 12:40 PM

Ima ih Shimano, bolje su sa superpoliranim konusima nego bruseni vredi dati koju stotinu dinara vise. Ali imaju 32 rupe

http://planetbike.rs.../Glavčine/5622/

http://planetbike.rs.../Glavčine/5624/


  • 0

#8 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 18 April 2015 - 08:30 PM

@architect, bas danas procitam o tome na facebook-u, povela se polemika posto je neki bicikliata isto pitao to pitanje. Stranica se zove udruzenje drumskih biciklista, pokusaj tamo da se raspitas. Neki lik sa profilnom slikom klovna je nesto objasnjavao sto se toga tice u komentarima. Mozda pomogne
  • 0

#9 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 19 April 2015 - 06:15 AM

Da se ispravim udruzenje biciklista drumski vozaci
  • 0

#10 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 19 April 2015 - 06:47 AM

Da se ispravim udruzenje biciklista drumski vozaci

Hvala proveriću.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika