Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovini


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
236 odgovora na ovu temu

#141 Hornet

Hornet
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts
  • LocationKragujevac / Beograd

Postavljeno 31 March 2015 - 03:25 PM

Za te pare bih uzeo krut ram, dobar i full Acera opremu, novu. 3x8 kombinacija brzina. Bez amortizera.
 
Ovaj mi se dopada:
 
http://shop.jankovic...oss-seto-detail
 
Mada su bolje kvaitetne V-brake, nego jeftini diskovi. Za ove diskove nisam siguran koja su klasa, možda valjaju, mada sumnjam.


Hmm... Te pare za Cross, Altus/Alivio.... Nisam siguran da bi ih ti tako utrosio.
  • 0

Live before you die!


#142 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 31 March 2015 - 03:58 PM

Uf kako je lep ovaj kross. Ja bih ga uzeo. Za diskove otom potom. Ako mu ovi ne valjaju za 50tak evra uzme hidraulicne na berzi. Bitno je da su nabla i tocak ispleteni za disk
  • 0

#143 Hornet

Hornet
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts
  • LocationKragujevac / Beograd

Postavljeno 31 March 2015 - 04:06 PM

@DJOBS - ima svasta na berzi novije.

Sad nesto bacio pogled na bajseve u tom cenovnom rangu, uz uracunato cenjkanje za 20 do 40e:

1) http://www.2bike.rs/...10#.VRq_x3tBu2c

2) http://www.2bike.rs/...na#.VRq_wntBu2c

3) http://www.2bike.rs/...-5#.VRrAW3tBu2c

4) http://www.2bike.rs/...je#.VRrBE3tBu2c

5) http://www.2bike.rs/...-9#.VRrCB3tBu2c

6) http://www.2bike.rs/...-1#.VRrCO3tBu2c

7) http://www.2bike.rs/...10#.VRrDOHtBu2c

Ima jos, mrzi me da saltam dalje...
  • 1

Live before you die!


#144 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 March 2015 - 05:14 PM

pa ne proziva kolega tebe :) nemoj sebe uzimati za takav primer.

Tebe nema ni u temi lukavi prodavci, i ne ocekujem da budes spomenut ni u jednoj "negativnoj" temi, ali verujmi da ima i svega i svacega i svakojakih kupaca :(

 

Kako bi nazvao ponudu od..npr 350 eur za taj motor? Ne verujem da bi je nazvao ozbiljnom ponudom...

Naravno da bih. Pare su pare. Ponudiš koliko imaš.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#145 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 31 March 2015 - 05:43 PM

Svako ima svoje misljenje ali ja nebi nesto ponudio tj stavio nekoga u situaciju koja nije ni meni prijatna,nikada to nebi uradio,jednostavno nemam srca da podcenjujem tako nekoga.

 

Ok imas toliko (np:ispod cene se nudi 500e) ako imas toliko onda gledas oglase do te sume koje imas a ne da pitas za nesto koje je skuplje za 50posto... Oduzimas drugima vreme,a i sebi garant sem ako nenaidjes na nekog mucenika kojem su potrebne pare dosta,i taj iz muke da a ne zato sto mu odg cena.

 

Pre nekoliko godina prodavao ja skuter ,caletov i dosli 2 decka iz bg-a kod mene,sa istim skuterom kao sto i ja prodajem,i lepo sam rekao preko tel-a ta je cena zato sto treba drugi akumulator i sediste(palio radio sve ok ali je trebao da se menja jer na hladno zezao) cena tog kimca je i sada oko 500e  ja ga pre 2god davao za toliko znaci i vise nego korektna cena,na kraju covek prici ruku i kao 450e. Istog trenutka sam mu pokazao rukom vrata dvorista i rekao MARSSS u PM. A i setao sam take ponude,daa mozeee dodji..ponudim kafu,sok i to je to :) 

 

Meni je to nekako i bezobrazno mogu reci,jbg taj ko prodaje ko zna mozda mu je i potreban novac... 

Surov si falloutboy :D


  • 1

#146 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 March 2015 - 06:02 PM

Svako ima svoje misljenje ali ja nebi nesto ponudio tj stavio nekoga u situaciju koja nije ni meni prijatna,nikada to nebi uradio,jednostavno nemam srca da podcenjujem tako nekoga.


Zašto je potcenjivanje? Ponudiš koliko imaš, lepo, kulturno. Rade ljudi mesec dana za 200 evra, pa kome je to malo, neka pokloni. Ako mu niko ne ponudi i frka mu je za pare, možda mu učiniš uslugu - daš koliko imaš, a on ipak proda. Kad nemaš 1000 dinara, 1000 dinara ti je veliko kao kuća.
 

Ok imas toliko (np:ispod cene se nudi 500e) ako imas toliko onda gledas oglase do te sume koje imas a ne da pitas za nesto koje je skuplje za 50posto... Oduzimas drugima vreme,a i sebi garant sem ako nenaidjes na nekog mucenika kojem su potrebne pare dosta,i taj iz muke da a ne zato sto mu odg cena.


Oduzimaš ako nećeš da kupiš. Kad imam puno manje para, kažem iznos i pitam da li da dolazim gledati. Onda sam oduzeo čoveku 5 sekundi.

Za spuštanje cene u nivou 30% od ponuđene, obično odem pogledati, isprobati i cenjkati se. Ja se borim za sebe, on za sebe. Najbolje je prodavati i kupovati kad ti se ne žuri.

Pre nekoliko godina prodavao ja skuter ,caletov i dosli 2 decka iz bg-a kod mene,sa istim skuterom kao sto i ja prodajem,i lepo sam rekao preko tel-a ta je cena zato sto treba drugi akumulator i sediste(palio radio sve ok ali je trebao da se menja jer na hladno zezao) cena tog kimca je i sada oko 500e  ja ga pre 2god davao za toliko znaci i vise nego korektna cena,na kraju covek prici ruku i kao 450e. Istog trenutka sam mu pokazao rukom vrata dvorista i rekao MARSSS u PM. A i setao sam take ponude,daa mozeee dodji..ponudim kafu,sok i to je to :)
 
Meni je to nekako i bezobrazno mogu reci,jbg taj ko prodaje ko zna mozda mu je i potreban novac... 
Surov si falloutboy :D


Cena stvari koja prodaješ = najbolja ponuda koju dobiješ. Super ako si prodao posle taj motor za 500 e. Šta da ti je trebala lova tog meseca, a oni dali najbolju ponudu do tad? Uvek gledam da budem kulturan i ne zalupim vrata dupetom što se kaže. Ako mi je malo, lepo se zahvalim i kažem da još nisam spreman prodati po toj ceni. Ako si kupce koji su ti nudili svoje pare oterao sa marš, ko je tu bezobrazan? Razumem da si frustriran, ne dobiješ koliko tražiš, ali treba biti čovek.
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#147 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 31 March 2015 - 07:41 PM

 Ako si kupce koji su ti nudili svoje pare oterao sa marš, ko je tu bezobrazan? Razumem da si frustriran, ne dobiješ koliko tražiš, ali treba biti čovek.

Da oterao boli mene guza moja za bilo cije pare ako oni dolaze sa cenom manjom od realne za toliko,. I sada bi rado opet tako,ti da prodajes nesto cija je cena 1000e i dodje covek i da ti 500e ti ces ga odbiti ali mozemo se samo lagati da nebi prokomentarisao drugu ili bilo kome za tu ponudu(vidi budale...) e ja sam samo direktniji kada su te stvari u pitanju... Lepo ti kazem u oci pa put pod noge...nemam sta pricati sa takvim ponudama...

 

Ima nas raznih ,ali iskreno nemam srca za te stvari i nebi da niko mene ponizava i pogotovo ja necu nikoga da ponizavam. Ako imas 500e idi trazi do 500e imas opciju do zeljene sume,idi na bubanj potok i ponudi upola cenu za auto,motor....sta god... :) 

 

Ako od 100ljudi njih 90ima istu reakciju i onda ovih 10kazu ma mi smo upravu,ma da pa ako 90 ne skace u prazan bazen... jel ce onda ovih 10kontra :) E onda stanes pa razmislis dali je moguce da smo samo nas 10 na ovoj strani a da su svih ovih 90 totalno odlepili :D

:))) 


  • 0

#148 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 March 2015 - 08:17 PM

Da oterao boli mene guza moja za bilo cije pare ako oni dolaze sa cenom manjom od realne za toliko,. I sada bi rado opet tako,ti da prodajes nesto cija je cena 1000e i dodje covek i da ti 500e ti ces ga odbiti ali mozemo se samo lagati da nebi prokomentarisao drugu ili bilo kome za tu ponudu(vidi budale...) e ja sam samo direktniji kada su te stvari u pitanju... Lepo ti kazem u oci pa put pod noge...nemam sta pricati sa takvim ponudama...

Mozes ti nekog odbiti i reci da ti ne odgovara ponuda...ali da nekome kazes mrs u PM ili vid` budale...aj sto je nepristojno, nego moze biti lose po tvoje zdravlje ;)


  • 2

#149 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 31 March 2015 - 09:54 PM

Ahaa pa ok,zaista nemogu da verujem da neko nekome da ponudu upola manju i da je prodavac takav da kaze ne hvala,a nepomisli u sebi bilo sta... Nema teorije..Ja sto sam direktan u nekim stvarima takav sam i to je to,nemam sta kriti i cutati,recicu i to je to...necu okrenuti ledja i posle razmisljati.Meni je to uvreda,podcenjivanje,bezobrano jednostavno tako ponuditi nekome,nije stavio bilo ko cenu toliku ako ce ga dati upola manje.

 

Zaista nemogu da verujem da je bilo kome normalno,pristojno i da nije uvreda,bezobrazno,ponuditi dosta manje od trazene cene...Ok shvatam normalno cenkanje ali toliko nize mislim da zaista nije u redu toliko podcenjivati... 

 

Kao sto rekoh ima se opcija do koje svote imam,zelim potrositi gledaj preko nje 100e ,ako ne nazovi 100oglasa i ponudi duplo manje ubosce se nesto valjda...(potrosi vreme) 

A za zdravlje,ma drzim se jos uvek ;) malo stres zeza ali takav je zivot 


  • 1

#150 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 March 2015 - 10:12 PM

Zaista nemogu da verujem da je bilo kome normalno,pristojno i da nije uvreda,bezobrazno,ponuditi dosta manje od trazene cene...Ok shvatam normalno cenkanje ali toliko nize mislim da zaista nije u redu toliko podcenjivati... 

A kako mi da znamo koliko je tebi u redu ponuditi a da se ti ne uvredis? :)

Nije u redu da vredjas nekoga zato sto ti je ponudio manje nego sto ti mislis da treba.

 

Ja sam srecan kad neko nesto nudi, a vec umem i sam da izaberem najbolju ponudu.


  • 0

#151 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 31 March 2015 - 10:28 PM

A kako mi da znamo koliko je tebi u redu ponuditi a da se ti ne uvredis? :)

Nije u redu da vredjas nekoga zato sto ti je ponudio manje nego sto ti mislis da treba.

 

Ja sam srecan kad neko nesto nudi, a vec umem i sam da izaberem najbolju ponudu.

Mozda znas koliko kosta ta stvar,odprilike,zar ne,,,ili stavis 100e u dzep i odes trazis samsung s5... :) 

 

Definitivno se ne razumemo,rekao sam vec,i dalje mi zaista nije jasno,ako stoji cena neka za nebitno koju stvar,znas da je to to sa cenom da su i drugi oglasi slicni sa opsegom cene ti ponudis duplo manje,kao sto rekoh,ja  nemam srca nekoga tako uvrediti,podcenjivati nesto,nekoga. Traziti nekoga kome trebaju para da bih ja prosao dobro,nema teorije da bi tako nesto uradio bilo kome,visiti na netu i pretrazivao i nudio smesne ponude za bilo sta.

Ok naletece neko,ali dali trebam traziti zrtvu,koga je muka naterala za takav potez ,nikako...svaka cast drugima ja jednostavno nebi mogao tako zaista.

 

Svakome je vazan dinar ali danas dosta ljudi i samo o njemu razmislja ;) 

 

Aj,pa da se mi provozamo jednom zajedno...? Samo da se prolepsa ovo vreme


  • 2

#152 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 April 2015 - 04:17 AM

Polovna stvar košta koliko je najviša ponuda. To važi i za nove: samo se kod nas stavi fiksna cena u radnji, pa ako ne ide duže vreme, spusti se na nižu fiksnu. Siđe nekad, čak i kod nas na 50%. U Nemačkoj je sasvim uobičajeno da stvari koje dugo stoje budu spuštene i na 20% početne cene. Samo da se rasproda.

Kad prodaješ polovno, onda je normalno da se ljudi odmah cenjkaju. Ja mislim da moj drumaš, koji me je (što nove, što polovne komponente) izašao skoro 1000 evra da sklopim, vrlo malo vožen, vredi 600 evra. Ali džaba kad je najviša ponuda koju sam dobio bila ispod 400. Da su mi hitno trebale pare, morao bih to da prihvatim, ili da se slikam. Ljudi nude koliko imaju.

Sad stiže sezona, sad ću možda dobiti više novaca za ceo bajs, ili za samo grupu (koju planiram prodati). To navodim kao primer. Nema šta tu da se ljutim, vređam i pričam o "realnoj ceni". Realna cena su upravo ponude koje dobiješ - sviđale ti se, ili ne.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#153 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 01 April 2015 - 05:57 AM

IgorN, on 31 Mar 2015 - 5:16 PM, said:snapback.png

Kako bi nazvao ponudu od..npr 350 eur za taj motor? Ne verujem da bi je nazvao ozbiljnom ponudom...

Naravno da bih. Pare su pare. Ponudiš koliko imaš.

hmmm, moze i tako da se gleda na stvari.

Onda se meni cini da prodavceva cena nije "ozbiljna", ako stavi 1000e a najbolja ponuda u tom trenutku je 350e, onda prodavac nije dobro uradio "domaci".

 

 

 

Realna cena su upravo ponude koje dobiješ - sviđale ti se, ili ne.

realno :)


  • 0

#154 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 01 April 2015 - 09:47 AM

Realne su one koje su "realne",koje su manje vise slicne sa cenom iste stvari iz drugih oglasa,a ne smesne,duplo manje od te "realne" o kojoj se prica.

Eto razlike izmedju realne i smesne :)

Odes da pazaris auto od 5000e i svi se krecu cenom tog modela od 4500 do 5500 i ti dodjes sa realnom cenom od 2500 :D


  • 0

#155 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 01 April 2015 - 11:19 AM

Mislim da ste upali u corsokak sa tom raspravom.Raspravljate o temi koja niti ima pocetak,niti joj se kraj moze videti.Sta danas uopste znaci biti realan?Prodavac uvek misli da proizvod vredi vise nego sto objektivno vredi,a kupac bi uvek da ga kupi za manje od prave vrednosti.I sta god kupio ili prodao,na kraju uvek imas osecaj da si mogao bolje proci.


  • 1

#156 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 01 April 2015 - 11:23 AM

uvek je bilo prodavcu jeftino kupcu skupo


  • 0

#157 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 April 2015 - 01:47 PM

Realne su one koje su "realne",koje su manje vise slicne sa cenom iste stvari iz drugih oglasa,a ne smesne,duplo manje od te "realne" o kojoj se prica.
Eto razlike izmedju realne i smesne :)
Odes da pazaris auto od 5000e i svi se krecu cenom tog modela od 4500 do 5500 i ti dodjes sa realnom cenom od 2500 :D


Realne su cene sa oglasa? Znaš onaj eksperiment sa majmunima?

Stave 5 majmuna u kavez i spuste im bananu da visi. Kad god neki dohvati bananu, poliju ga kofom vode. Posle nekog vremena, izvuku jednog majmuna i ubace novog. Taj novi kad krene da dohvati bananu, ostali ga prebiju. Na kraju, vremenom izmenjaju 5-10 majmuna. Ni jedan nije bio poliven ni jednom, ali svi tuku novog kad krene da dohvati bananu - niko od njih ne zna zašto.

Tako je i kad cenu meriš spram cena koje stoje na oglasima. Pogotovo što su obično više od cena po kojima se na kraju proda. Više puta se lično uverio. Što kao kupac, što kao prodavac.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#158 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 01 April 2015 - 02:37 PM

Prodavac uvek misli da proizvod vredi vise nego sto objektivno vredi,a kupac bi uvek da ga kupi za manje od prave vrednosti.

problem i jeste u tome sto ne postoje merila koja je "objektivna" i "prava" vrednost. To se zove trziste.

 

Imamo na forumu i slucaje poklanja delova, pa nije to valjda njihova "vrednost"? Stoga mi se cini da je vrednost veoma subjektivna kategorija.

Sa druge strane cena nije subjektivna. 

 

Ja bih neku robu sa nekih oglasa platio i vise nego sto je oglaseno, ali mi je oglas promakao il sam zakasnio jer je neko bio brzi.

Sta je tu prava ili objektivna vrednost robe?

Po meni je to sve pitanje situacije u datom trenutku, sa kim o cemu i kada, i to je ono sto je realno i realna vrednost robe u tom trenutku (prosireno receno). Zato i izbegavam da kometarisem cene i uvek sam gledao da se zadrzimo na poslovnosti i "karakteru" kupaca i prodavaca, a o ceni nek oni brinu.


  • 0

#159 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 11 August 2015 - 02:44 PM

Pozdrav jos jednom :D Moze li pomoc, budzet mi je 350e, voleo bih full sus. bicikl (iako znam da ih ne gotivite u ovom cenovnom rangu), ali i ne mora da bude... Sta mislite o sledecim? 

 

https://www.kupujemp...96402-oglas.htm

 

http://www.2bike.rs/...-1#.VcoKF6SqpBc

 

http://www.2bike.rs/...ja#.VcoKTqSqpBc

 

http://www.2bike.rs/...53#.VcoJ7qSqpBe Inace ovaj bih uzeo, ali je prodat pre nego sto sam skupio novce... za te pare ima super opremu


  • 0

#160 AleksandarAntonic90

AleksandarAntonic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 88 posts

Postavljeno 11 August 2015 - 03:08 PM

Meni Carver izgleda bas fino, zadnja suspenzija ima lockout, sto na druga dva nema(ako sam dobro video) a puno znaci, malo je stariji ali izgleda ocuvano, mada u to se treba licno uveriti...servis za zadnji amort je malo skuplji i o tome treba misliti, prednji amort je takodje malo stariji pitanje u kakvom je stanju, magura louise su dobre kocnice, starija generacija deore i deore xt ali kod mene je bas lepo sluzila neko vreme na polovnom bajsu koji sam kupio... verovatno mozes malo smanjiti cenu dobrim pregovorima i dobiti fin bajs :)


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika