Jump to content


Photo

Pomoc pri kupovini


  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#81 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 26 March 2015 - 10:09 PM

Definitivno GT... Na stranu sve ostalo, cak i lepse izgleda.. A za tih 100 e dokupis opremu kao sto rekose i miran si..
  • 0

#82 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Posted 26 March 2015 - 11:00 PM

Ali imaj na umu da bi GT ram zasjao punim sjajem trebace mu bolje kocnice i bolja prednja viljuska.


  • 0

#83 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1527 posts
  • LocationVrsac

Posted 27 March 2015 - 07:42 AM

Zbog čega?


Jednostavno nije to to. Za put kada se penjem uzbrdo u sumu mi je dobar. Cim udjem u sumu mi je glomazan. Nije okretan. Kada idem u deliblatsku pescaru da vozimo po ravnom tu je ok. Cim ima malo gore dole 26ca mi je mnogo okretnija i zabavnija da se vozi. 29ka je po meni jedino dobra za ljude koji nemaju drumasa a voze mtb po asfaltu sa celavim gumama. Za sve ostalo 26ca mi je mnogo bolja.
  • 1

#84 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 27 March 2015 - 09:33 AM

Ali imaj na umu da bi GT ram zasjao punim sjajem trebace mu bolje kocnice i bolja prednja viljuska.

Vremenom i to nabavi... Neka osrednja hidraulika iliti pak Avid bb7 mehanika ima odlicno da mu radi posao... To kupi za 70-ak evra.Sto se vile tice tu nek malo pristedi,ali mozda neka RS Tora kao meni ili bolje Reba ima da mu super sljaka.. Na oglasima videh bas pre neki dan Toru 318 da l za 50-60e.. a on je vec ustedeo 100 :-) Kada se kupuje bajs iz radnje,uvek postoji nesto sto ti ne odgovara,nesto sto bi tog trenutka da promenis :-)

Jednostavno nije to to. Za put kada se penjem uzbrdo u sumu mi je dobar. Cim udjem u sumu mi je glomazan. Nije okretan. Kada idem u deliblatsku pescaru da vozimo po ravnom tu je ok. Cim ima malo gore dole 26ca mi je mnogo okretnija i zabavnija da se vozi. 29ka je po meni jedino dobra za ljude koji nemaju drumasa a voze mtb po asfaltu sa celavim gumama. Za sve ostalo 26ca mi je mnogo bolja.

A i sa ovim se slazem :)
  • 0

#85 Basile

Basile
  • Members
  • 9 posts
  • LocationrajvoSa

Posted 27 March 2015 - 09:45 AM

in sentence GT vs Specialized Jury has reachead a verdict. Sve u svemu tih 100 € pokušaću da iskoristim onda na najbolji način što se opreme tiče, a onda usput dodavati. Hvala svima.


  • 0

#86 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1527 posts
  • LocationVrsac

Posted 27 March 2015 - 09:52 AM

Najbolji nacin da potrosis tih 100e je upovina spriterica i spd pedala
  • 0

#87 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Posted 28 March 2015 - 09:09 AM

Pozdrav jos jednom :D 

 

http://www.2bike.rs/...10#.VRZvvfyrq71

 

Sta mislite o ovom bajsu? Vredi li?


  • 0

#88 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 28 March 2015 - 09:20 AM

Vredi koliko se dogovoris sa prodavce. Licno mi se ne dopada sto suspenzije nemaju zakljucavanje pa je samim tim voznja na ravnom i uzbrdicama cist gubitak snage i ritma okretanja pedala...Osim ako ga nisi namenio za neki laksi dh... Svidja mi se sto je kompletna grupa, tj nije saren po komponentama. O kocnicama mozes ovde da procitas http://www.mtbr.com/...82_1507crx.aspx
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#89 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 28 March 2015 - 09:21 AM

Sta bi sa tobom i delboy-em?
  • 0

#90 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Posted 28 March 2015 - 09:25 AM

Nista, vozim bajs skoro svaki dan, uzivancija :) 

 

Ovo brat gleda pa pita za savet... Mozete li vi nesto da mu preporucite do 500e? Visok je oko 165.


  • 0

#91 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 28 March 2015 - 09:35 AM

Nista, vozim bajs skoro svaki dan, uzivancija :) 
 
Ovo brat gleda pa pita za savet... Mozete li vi nesto da mu preporucite do 500e? Visok je oko 165.


Ako mene pitas da ti nesto predlozim.Ne mogu ti pomoci jer se ne razumijem dovoljno.Evo javio ti se Grbic.Valjda ce jos neko da ti da prijedlog.
  • 0

#92 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Posted 28 March 2015 - 09:49 AM

Nista, vozim bajs skoro svaki dan, uzivancija :)

 

Ovo brat gleda pa pita za savet... Mozete li vi nesto da mu preporucite do 500e? Visok je oko 165.

Imao sam takvog Giant-a i za ono sto je predvidjen je izuzetan bajs. Ovaj je u M velicini i za tvog brata bi bio veliki.


  • 0

#93 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1431 posts

Posted 28 March 2015 - 10:05 AM

Kao sto rece Carobnica bio bi preveliki za tu visinu...


  • 0

#94 Ivan80

Ivan80
  • Members
  • 4 posts

Posted 29 March 2015 - 12:58 PM

Pozdrav ljudi!

 

Moze li mala pomoc?

 

Nekoliko dana razgledam bajkove i ovo mi je favorit: http://www.2bike.rs/...re#.VRfqquH-HIU za sada.

 

Zamima me vasa procena. Cena, prednosti, mane... Delboy kaze da je 2010. god, sto mi deluje malo matoro. Kaze da ne treba nikakav servis sto je dobro jer mi je 250e max budzet. Takodje mi se i jako svidja vizuelno.

 

Visok sam (svega) 165. Vozim kombinovano asfalt, of road, suma, savski nasip, uglavnom ravnicarski (Obrenovac). Mucio sam se dugo godina sa nekim capriolom, nisam imao amortizer a prednja kocnica mi je kacila tocak. Amortizer mi je obavezan a voleo bih i disk mada nemam puno iskustva sa njim. 

 

Evo jos nekih o kojima sam razmisljao:

 

http://www.2bike.rs/...ka#.VRf09eH-HIU

 

http://www.2bike.rs/...-2#.VRf1HeH-HIU

 

http://www.2bike.rs/...xt#.VRf1QOH-HIU

 

 

 

Molim za savet. Moze i neka preporuka ako nije problem.

 

Hvala unapred!


  • 0

#95 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 29 March 2015 - 01:06 PM

Zdravo i tebi.Malo procitaj sta se sve pisalo o delboy-u na forumu.Dosta se ljudi na njega zalilo.Ja nemam licno nikakvo iskustvo sa njim.Ako kupujes od njega onda licno preuzimanje.Poslije nemoj da se zalis da nisi znao.
  • 0

#96 Ivan80

Ivan80
  • Members
  • 4 posts

Posted 29 March 2015 - 01:14 PM

Ok, hvala na upozorenju. Procitao sam malopre u ovoj temi da je jedan od korisnika imao ok iskustvo kada je otisao licno.


  • 0

#97 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 29 March 2015 - 01:21 PM

Za to što ti treba, ne razumem zašto tražiš amortizer (i diskove). Komplikovanije, skuplje, teže.

Ako je udobnost važna, od presudnog značaja, pa je to razlog, gledao bih bicikle sa točkovima 28", tj 622 mm, ali sa geometrijom planinskog bajsa - poznatiji kao 29eri, ili "29 inča" točkovi.

Isto tako savetovao bih 3x8 kombinaciju lančanika. Nipošto više od 8 zupčanika pozadi i nipošto manje od 3 lančanika napred - zbog praktičnosti, lakoće održavanja, većeg opsega brzina i tako dalje. Ima dosta na tu temu po forumu već 100 puta pisano.

Vidi na berzi šta se nudi, pa od onih koji ti deluju OK i uklapaju ti se u budžet, idi, probaj kako ti leži, proveri ima li lufta u ležajevima (korman, pogon, točkovi) i radi li sve ispravno: menjači, kočnice, zaključavanje amortizera...

Šta je bio problem s kapriolom? Ako ti posle njega nije jasno tačno kakav bajs želiš, sredi ga i vozi dalje. To što kočnica češe točak se reši za pola sata: podesi se (ili zameni ako je katastrofalna) kočnica, sajle, centrira točak - ne sme da češe. Ako ti fali amort, to je već druga priča, onda se isplati naći polovan s dobrim amortom u dobrom stanju.


Ove bajseve što si stavio, svi lepo izgledaju na slikama.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#98 ceja

ceja
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • Locationkosovska mitrovica

Posted 29 March 2015 - 01:24 PM

svi navedeni bicikli su veliki za tvoju visinu,delboy ima puno negativnih ocena kao prodavac,nemoj kupovati naslepo od delboy-a,samo licno i obavezno povedi nekog ko se razumije u bicikle

 

http://www.2bike.rs/...e-5#entry175550


  • 0

#99 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 29 March 2015 - 01:25 PM

svi navedeni bicikli su veliki za tvoju visinu,delboy ima puno negativnih ocena kao prodavac,nemoj kupovati naslepo od delboy-a,samo licno i obavezno povedi nekog ko se razumije u bicikle

 

http://www.2bike.rs/...e-5#entry175550

Felt nije. 16" ram koliko vidim. Ali u pravu si za ostale, kao i za reputaciju prodavca, na žalost.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#100 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 29 March 2015 - 01:27 PM

Vise njih je bilo zadovoljno sa njim.Vise njih je bilo nezadovoljno.Sada znas.Falloutboy ti je rekao na sta da obratis paznju.O svemu sto te interesuje se vec pisalo.Imas pretrazivac na forumu i citaj.A kolege ce ti ovde jos dati savjeta.Budi strpljiv i ne zuri.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users