Jump to content


Fotografije
* * * * * 4 glasovi

Vaše drumaške avanture foto


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
551 odgovora na ovu temu

#541 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 July 2024 - 07:16 AM

Da, i meni se zalomi slobodan ceo dan samo par puta godišnje, ali eto juče je bio jedan. Bilo bi sjajno da moze češće, ali šta da se radi, bolje i retko nego nikada.

 

Baš me razočarala hrana u Dve Lipe. Jeo sam kod njih više puta u poslednjih nekoliko godina i svaki put je bila odlična. Ne znam da li se promenio samo kuvar ili i vlasnik, ali je sve delovalo kao da su izvukli smrznuto iz friza u Maxi-ju pa samo na brzinu bacili na vatru. Da nisam bio mrtav umoran i gladan, samo bih ustao i otišao.

Požega je jako zgodna lokacija za poćetak ili kraj vožnje, a Dve Lipe je prijatno mesto (velika terasa) tako da ću im verovatno u nekom momentu dati još jednu šansu.


  • 0

#542 Rih

Rih
  • Members
  • PipPipPip
  • 157 posts

Postavljeno 28 July 2024 - 06:26 PM

1. ....a meni je bilo krivo što nisam mogao da je probam jer na celom tom potezu nisam video nijednu česmu. Mislim da je to jedini deo Srbije da nema česme pored puta (Vojvodinu ne računam).

2., ali sam odlučio da idem preko Pranjana i Gojne Gore (upropasti me taj uspon) i vožnju završim u Požegi.
 

1. Kako nema? Par stotina metara nakon skretanja za Ravnu goru, a pre početka uspona ka Brajićima i Teočinu, tik pored puta je česma, i fenomenalan vidikovac

2. Mislim da si se ovde malo zeznuo sa izborom puta...taj uspon od Kamenice ka Gojnoj Gori jeste zajeban, a mnogo bolja opcija je da si posle Kamenice produžio pravo (a ne levo ka G.G.), kroz Bogdanicu i Mršelje. Taj uspon je dosta lakši, bar mi se tako čini. Prvo fenomenalan put pored reke Kamenice (prelazi se dva puta), onda lagan uspon (baš lagan), i onda nekih 2,2-2,3 km jakog uspona do crkve u Duškovcima. Ali, uspona koji je UVEK u hladu, kanjonom potoka, bez saobraćaja, odličan asfalt.

Od Duškovaca sve nizbrdo do pumpe u Čestobrodici, pre nje spajanje sa tvojom trasom...


  • 2

#543 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 July 2024 - 06:18 AM

1. Kako nema? Par stotina metara nakon skretanja za Ravnu goru, a pre početka uspona ka Brajićima i Teočinu, tik pored puta je česma, i fenomenalan vidikovac

Ne znam kako ali nisam je video, a i kada sam pitao ljude koje sam usput sreo (po dvorištima, u kafanicama), svi su mi rekli da nema nego da vodu tražim od ljudi usput.

Sad vidim na mapi oznaku za "Suvoborsku česmu". Evo je

https://maps.app.goo...58worxYJUuAZ6m7

Ne znam kako sam je ovoliku mašio, verovatno u brzini kada sam se vratio na glavni put, to je izgleda na spustu.

 

2. Mislim da si se ovde malo zeznuo sa izborom puta...taj uspon od Kamenice ka Gojnoj Gori jeste zajeban, a mnogo bolja opcija je da si posle Kamenice produžio pravo (a ne levo ka G.G.), kroz Bogdanicu i Mršelje. Taj uspon je dosta lakši, bar mi se tako čini. Prvo fenomenalan put pored reke Kamenice (prelazi se dva puta), onda lagan uspon (baš lagan), i onda nekih 2,2-2,3 km jakog uspona do crkve u Duškovcima. Ali, uspona koji je UVEK u hladu, kanjonom potoka, bez saobraćaja, odličan asfalt.

Od Duškovaca sve nizbrdo do pumpe u Čestobrodici, pre nje spajanje sa tvojom trasom...

Kada sam krenuo, ja uopšte nisam imao u planu da idem ka Požegi, nego da se okrenem pre Čačka i vratim za Lazarevac preko Rajca. Kada sam shvatio da mi je to previše cimanja, jednostavno sam nastavio prema Pranjanima. Nisam nešto mnogo razmišljao jer za Gojnu Goru znam, tuda sam ranije hteo da prođem tako da, kada sam došao do tog skretanja u Kamenici, jednostavno sam krenuo gore bez nekog razmišljanja. Da sam znao kakav me uspon čeka potražio bih na mapi alternativu i verovatno pitao nekog lokalca, ali eto nisam znao. Sada znam.

 

Hvala na informacijama n2:thumbsup


  • 0

#544 Rih

Rih
  • Members
  • PipPipPip
  • 157 posts

Postavljeno 29 July 2024 - 10:02 AM

1. Da, to je ta česma, na svega 4-5m od puta, još na brdašcu...ali jeste na spustu, a i (čini mi se) iza krivine. Kad na to dodaš prelepe predele (u koje si bio zagledan), ima logike da si je omanuo

2. Kad si se već popeo u Gojni Goru, nisi morao putem kroz Dobrinje (Gornju, Srednju i Donju), već si mogao na kraju G.G., tamo gde počinje spust u G. Dobrinju, na velikoj raskrsnici da skreneš levo (uzbrdo) ka Kablaru, pa svega par stotina metara posle desno (nov asfalt) ka Papratištu i Tabanovićima, preko Loreta u Požegu. r

Par (blagih uspona) i istih takvih nizbrdica, prelepi predeli površi Loreta, pa sa brda Loret dug i jak spust pravo u Požegu, izlaziš baš kod Gasprom pumpe i (bivše) Budimke.

Lepa alternativa tvojoj trasi.


  • 2

#545 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 July 2024 - 10:13 AM

2. Kad si se već popeo u Gojni Goru, nisi morao putem kroz Dobrinje (Gornju, Srednju i Donju), već si mogao na kraju G.G., tamo gde počinje spust u G. Dobrinju, na velikoj raskrsnici da skreneš levo (uzbrdo) ka Kablaru, pa svega par stotina metara posle desno (nov asfalt) ka Papratištu i Tabanovićima, preko Loreta u Požegu. r

Par (blagih uspona) i istih takvih nizbrdica, prelepi predeli površi Loreta, pa sa brda Loret dug i jak spust pravo u Požegu, izlaziš baš kod Gasprom pumpe i (bivše) Budimke.

Lepa alternativa tvojoj trasi.

E, kada sam se popeo na Gojnu Goru i bilo mi dosta penjanja, naletim na par likova koji su sedeli za stolom ispod drveta u 'ladovini i ljustili nekakav alkohol. Pozdravimo se i pitam ih kuda je najbolje prema Pozegi, da mi nije problem ako je put los ali da bih da izbegnem jace ili vece uzbrdice ako je moguce, i oni me poslase tuda. Bas mi je lik rekao "Prvo ide Gornja, pa Srednja pa Donja..." ali nije rekao sta, tek sam u prolazu shvatio da se to odnosi na Dobrinju - oni to verovatno ne navode jer svi znaju na sta se misli.
 


  • 0

#546 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 August 2024 - 08:25 AM

Juče je bio još jedan slobodan dan (klinac na moru sa majkom), pa sam pomislio da se još jednom upropastim. Pogledao mapu, pogledao vremensku prognozu i posebno jačinu vetra (bilo 12kmh) i onda ujutru zalegao na pedale i otišao do Bele Crkve. Bio sam tamo više puta, ali biciklom samo jednom davno kada sam išao niz Dunav rumunskom stranom.

U Smederevu sam bio očas posla, tamo pojeo sladoled kod Igorove omiljene poslastičarnice Mimoza,

20240803_090737.jpg

20240803_093255.jpg

a onda prešao Dunav i standardno preko Gaja i Dubovca stigao do B.Crkve. Vreme idealno, mada je nekih sat i po rominjala neka sitna kiša ali taman da me rashladi ali ne i pokvasi.
U Beloj Crkvi sam popio pivo a hteo sam i da pojedem teleću čorbu, ali im je cena bila komična (450rsd) pa sam odustao. Da sam bio iole pametan poneo bih kupaće i skočio u vodu tačno tu ispod mesta gde sam pio pivo, ali nisam bio pametan.

20240803_115542.jpg
20240803_121314.jpg
U povratku mešavina divote i grozote. Grozota je vetar, koji je nemilosrdno gulio sa severozapada. Divota je krajolik, posebno deonica od B.Crkve do Zagajice i kroz Peščaru, a i deonica od Deliblata preko Dolova do puta za Pančevo je lepa ali je bilo previše budala koje koriste novi asfalt da voze 150 (ne ja, ja sam išao pristojnih 20ak). Put kroz Peščaru je fenomenalan (meni prvi put) i super zabavan, jedino što mislim da bi mi bilo lakše na MTB-u. Šake su me poprilično bolele kada sam se spustio u Deliblato, ali je itekako vredelo.

20240803_155811.jpg

20240803_155824.jpg

20240803_160804.jpg

20240803_160835.jpg

20240803_161044.jpg

Slike vožnje kroz šumoviti deo Peščare nemam, osim ove dve. Brzo nakon ovoga, put se pretvorio u mešavinu off-road punog peska i razvaljenog asfaflta, i sve lagano gore-dole koje te tera da voziš brže nego što bi možda bilo pametno (posebno meni na 622-37) jer sam nekoliko puta u solidnoj brzini uleteo u duboki pesak.

20240803_161408.jpg

20240803_162055.jpg

Dva lepa stabla kod Dolova (pod zaštitom države):

20240803_182157.jpg

 

Kada nema vetra, ovo je izuzetno prijatna i lepa vožnja (ne računam prilaze Beogradu i Pančevu), i ovih 200km zvuči teže i više nego što se zaista oseti, što zbog ravnice što zbog krajeva kojima se prolazi.

https://ridewithgps....trips/208546435


  • 3

#547 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 04 August 2024 - 10:20 AM

Meni je omiljena deonica Deliblato - Šušara kroz Deliblatsku peščaru. Takodje posle vozim od Šušare kroz peščaru šumarskim putevima (za ovo je poželjna deblja guma jer ima peska) do Devojačkog bunara. Nekada se mogu videti jeleni. Put kroz šumu je prava uživancija. Od Devojačkog bunara, to je lepo izletište, može se opet preko zemljanih puteva voziti do Dolova, zatim kroz vetropark do samog sela, a od Dolova do Pančeva takođe zemljanim putem preko brda koje se vidi sa asfalta Pančevo - Dolovo, taj zemljani je tkzv. Stari pančevački put. Nisam znao da su renovirali asfalt Pančevo - Dolovo koji je ubedljivo najgori asfalt koji sam video u blizini, put je takav da je to prav put, kao da je neko lenjirom povukao kako će da se gradi, vrlo izazovan budalama koje tu uvek voze preko 100 na sat (a sećam se da su me rano ujutro obilazili i brzinama od 200) jer kontrolu nikada nisam video (baba mi je bila iz Dolova), što znači da je put vrlo nebezbedan za vožnju, čemu svedoče česte pogibije vozača usled prebrze vožnje.
  • 1

#548 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 August 2024 - 11:09 AM

Kada sam poslednji put vozio Pančevo - Kovin preko Bavaništa, što je mislim bilo 2017., pomislio sam da idem preko Dolova jer nisam ranije tuda prošao (a nisam ni kasnije, do juče), ali sam odustao posle maksimum par stotina metara - toliko je put bio loš da je to bilo neverovatno, bukvalno ja ne bih mogao da zamislim lošiji tip puta za bicikl. Eto, sada je nov, ali odmah se nakupe budale. Takođe, valjda standardno za ove nove puteve, desnih metar je na mnogim delovima običan fušeraj jer nije poravnat, ali je opet mnogo bolje od onoga što je tu bilo ranije.

 

Put kroz Peščaru me baš iznenadio. U planiranju na RWGPS ta deonica je označena kao asfalt, što teoretski valjda i jeste tj nekada je bio, pa sam se malo više patio jer nisam očekivao tehnički zahtevnu vožnju (nije teška, ali je dosta teža od klasičnog puta). Sa druge strane, da je asfalt bio odličan ja se ne bih ni približno toliko zabavljao u vožnji, koliku god da su cenu moje šake platile zbog toga.

 

Jedini stvarni problem u svemu je što je to u Banatu, koji ima sve i svašta ali najviše od svega ima vetra.


  • 0

#549 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 August 2024 - 06:39 PM

Opet ja malo, vrlo verovatno poslednji put ove godine.

Danas sam iskoristio prijatan dan i 37°C u hladu i otišao do Aranđelovca. Da bih bio siguran da mi neće biti hladno, svratio sam usput do Avale, Kosmaja i Bukulje.

Zamalo dumrem bre.

Bedak je što je vidikovac na Kosmaju zatvoren, jer sam planirao da se tu odmorim, a i pogled odatle je baš lep. Na kraju sam odspavao na klupi blizu spomenika nekih 45 minuta i onda se spustio u Rogaču.
Odspavao sam nekih 20ak minuta i na klupi pred vrhom Bukulje. Ko šta radi, ja spavam, ali hladno mi nije bilo.

Završio u Lazarevcu, džodžio par sati jer vozovi idu kad im se hoće (tj ne idu) a ne po redu vožnje, ali konačno se jedan smilovao i pojavio (BGVoz).

Jutarnje Avalarenje, na vrhu
20240816_082030.jpg
i kasnije u vožnji oko
20240816_083703.jpg
U Sopotu sam natankovao vodu, koja je jako brzo postala vrela
20240816_094405.jpg
Fotke Kosmajčenja nemam, osim ove jedne na silasku u Rogaču
20240816_201730.jpg
Levo, desno, gore, dole, ja sam opet... i dalje na vreloj džadi ka Aranđelovcu. Ovo je kraj Ranilovića.
20240816_133218.jpg
I na kraju popodnevno Bukuljarenje. Pogled sa Bukulje, uvek vredi. Kosmaj je na slikama očigledan, a levo od njega se u daljini videla i Avala, ali mislim da se na fotki ne vidi - previše vlage u vazduhu i svetla na sve strane.
20240816_155944.jpg
20240816_155956.jpg

https://ridewithgps....trips/212328216
  • 3

#550 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 16 August 2024 - 09:00 PM

Opet ja malo, vrlo verovatno poslednji put ove godine.

Danas sam iskoristio prijatan dan i 37°C u hladu i otišao do Aranđelovca. Da bih bio siguran da mi neće biti hladno, svratio sam usput do Avale, Kosmaja i Bukulje.

Zamalo dumrem bre.

Bedak je što je vidikovac na Kosmaju zatvoren, jer sam planirao da se tu odmorim, a i pogled odatle je baš lep. Na kraju sam odspavao na klupi blizu spomenika nekih 45 minuta i onda se spustio u Rogaču.
Odspavao sam nekih 20ak minuta i na klupi pred vrhom Bukulje. Ko šta radi, ja spavam, ali hladno mi nije bilo.

Završio u Lazarevcu, džodžio par sati jer vozovi idu kad im se hoće (tj ne idu) a ne po redu vožnje, ali konačno se jedan smilovao i pojavio (BGVoz).

Jutarnje Avalarenje, na vrhu
attachicon.gif20240816_082030.jpg
i kasnije u vožnji oko
attachicon.gif20240816_083703.jpg
U Sopotu sam natankovao vodu, koja je jako brzo postala vrela
attachicon.gif20240816_094405.jpg
Fotke Kosmajčenja nemam, osim ove jedne na silasku u Rogaču
attachicon.gif20240816_201730.jpg
Levo, desno, gore, dole, ja sam opet... i dalje na vreloj džadi ka Aranđelovcu. Ovo je kraj Ranilovića.
attachicon.gif20240816_133218.jpg
I na kraju popodnevno Bukuljarenje. Pogled sa Bukulje, uvek vredi. Kosmaj je na slikama očigledan, a levo od njega se u daljini videla i Avala, ali mislim da se na fotki ne vidi - previše vlage u vazduhu i svetla na sve strane.
attachicon.gif20240816_155944.jpg
attachicon.gif20240816_155956.jpg

https://ridewithgps....trips/212328216

Posle avanture u Albaniji ovo ti dođe kao odlazak do pijace . Pretpostavljam da je bajs/ram ChroMo, bez toga nema dugoprugaških avantura i pakovanja.




Sent from my CPH2449 using Tapatalk
  • 1

#551 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 August 2024 - 06:25 AM

Jeste CrMo, gvožđurija, i dozlaboga je udoban. Ali i težak, juče je sa svim u torbi na kormanu i u onoj na prtljažniku bio blizu 25kg. Joguni se uzbrdo, ali zato na nizbrdici ne mo'š ga ubediš da stane haha


  • 2

#552 sava83

sava83
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 August 2024 - 09:42 AM

Opet ja malo, vrlo verovatno poslednji put ove godine.

Danas sam iskoristio prijatan dan i 37°C u hladu i otišao do Aranđelovca. Da bih bio siguran da mi neće biti hladno, svratio sam usput do Avale, Kosmaja i Bukulje.

Zamalo dumrem bre.

Bedak je što je vidikovac na Kosmaju zatvoren, jer sam planirao da se tu odmorim, a i pogled odatle je baš lep. Na kraju sam odspavao na klupi blizu spomenika nekih 45 minuta i onda se spustio u Rogaču.
Odspavao sam nekih 20ak minuta i na klupi pred vrhom Bukulje. Ko šta radi, ja spavam, ali hladno mi nije bilo.

Završio u Lazarevcu, džodžio par sati jer vozovi idu kad im se hoće (tj ne idu) a ne po redu vožnje, ali konačno se jedan smilovao i pojavio (BGVoz).

Jutarnje Avalarenje, na vrhu
attachicon.gif20240816_082030.jpg
i kasnije u vožnji oko
attachicon.gif20240816_083703.jpg
U Sopotu sam natankovao vodu, koja je jako brzo postala vrela
attachicon.gif20240816_094405.jpg
Fotke Kosmajčenja nemam, osim ove jedne na silasku u Rogaču
attachicon.gif20240816_201730.jpg
Levo, desno, gore, dole, ja sam opet... i dalje na vreloj džadi ka Aranđelovcu. Ovo je kraj Ranilovića.
attachicon.gif20240816_133218.jpg
I na kraju popodnevno Bukuljarenje. Pogled sa Bukulje, uvek vredi. Kosmaj je na slikama očigledan, a levo od njega se u daljini videla i Avala, ali mislim da se na fotki ne vidi - previše vlage u vazduhu i svetla na sve strane.
attachicon.gif20240816_155944.jpg
attachicon.gif20240816_155956.jpg

https://ridewithgps....trips/212328216

Mogao si Everesting da izvezeš dok čekaš voz...


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika