Jump to content


Fotografije

Zamjena zadnje kasete, lanca, diskova i plocica


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
68 odgovora na ovu temu

#41 skora_elakolije

skora_elakolije
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 28 January 2015 - 10:38 AM

http://postimg.org/image/q99qdjk95/

 

 

Pozdrav

Ja za krace ture koristim ovu prikolicu npr. za pecanje:)

 

Za dalja putovanja to ide ovako

 

 

http://postimg.org/image/r9spk250f/

 

 

Za uzbrdice je mnogo bolje resenje bisage i to napred i pozadi

ovaj cube je mtb ,ali sam ga ja preuredio za turing n2:gitara


  • 0

#42 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 January 2015 - 10:44 AM

http://postimg.org/image/q99qdjk95/

 

 

Pozdrav

Ja za krace ture koristim ovu prikolicu npr. za pecanje:)

Ovo deluje kao zgodna naprava za grad. Kako se ponasa u voznji?


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#43 skora_elakolije

skora_elakolije
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 28 January 2015 - 10:51 AM

Moze da ponese do 35kg.tako bar pise u knjizici,a u gradskoj voznji ni ne osetis sem sto si duzi za 1,5m.

 

Inace lako je otkacis i ponovo zakacis


  • 0

#44 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 January 2015 - 10:54 AM

Gde si pazario ako nije tajna? Mozes i na PM


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#45 skora_elakolije

skora_elakolije
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 28 January 2015 - 11:00 AM

Cekao sam po porudzbini dvadesetak dana ,a oglas sam nasao preko kupujem prodajem.

mislim da je covek bio iz indjije,ali nema vise oglasa :neutral:


  • 0

#46 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 January 2015 - 11:05 AM

I to je smernica. Hvala


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#47 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 28 January 2015 - 12:12 PM

Како се качи та приколица на бицикл?


  • 0

#48 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 28 January 2015 - 12:12 PM

@skora_elakolije Kolika je tezina prazne prikolice, da li je napravljena od aluminijuma?


  • 0

#49 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 28 January 2015 - 05:36 PM

Gospodo, hvala na svim uputstvima !

 

@skora_elakolije, uzvratni pozdrav i moje divljenje za opremljenost tvog Cube MTB-a.

Ovako i ja zamisljam opremljenost za MTB Trek 8500, ali na tvom biciklu su V-brake, a na mom Disk hidraulika, da li to predstavlja problem da ga slicno opremim ?

Jesi li dobavio fabricke nosace bisaga ili si sam projektovao izradu i nacin kacenja ?

Na zadnjem nosacu prtljaga postoji li mogucnost za kacenje Bisaga ? 

(ako ti nije preveliko cimanje molio bih da slikas mjesta za kacenje i pricvrscivanje za biciklo koja se nalaze na nosacima, ili neki malo opsirniji opis kako si to uradio)

 

Sve u svemu, ovo je ono sto zamisljam, da imam ovako improvizovani MTB u toku drumskog turinga, a kad skinem i sakrijem prtljag negdje u prirodi, onda na oslobodjenom i cistokrvnom MTB biciklu, sa omanjim rancem i osnovnim potrebstinama mogu efikasno da obidjem sve uvale ispod puta i sve planinske terene iznad puta, pa se potom vratim po ostavljeni prtljag i nastavim kretanje do neke skrovite plaze, gdje mogu komotno da se raspojasam, smjestim ka u "dnevnoj sobi"

isplivam i suncam nag, a potom spavam tik do mora ususkan prijatnim sumom mora i mirisom okolnog rastinja, uglavnom bez satora, koji bi mi sluzio samo kad je vjetrovito i kosovito vrijeme.

Za kasnije razmisljam, kad bude vise novca, da sebi priustim jedan pravi cikloturing bajs i uz ovaj MTB s time imam svakojake mogucnosti.

Sa autom sam prosao veliki dio Evrope, takode vozom, busom a i porilicno pjeske, posebno sam Italiju vise puta detaljno obisao i dobrim djelom prepjesacio Siciliju (a 3 dana "zaglavio" u jednom od najljepsih mjesta na svijetu, Taormini dok nisam sve od mora do vrhova pregazio i jedva se od ovog mjesta rastavio)

a takodje vise puta pjeske izuzetno lijepo poluostrvo Sorento, sa svim carobnim plazama i okomitim vrhovima koji se ostro izdizu nad morem, da bih na takvim mjestima shvatio ono sto Talijani vole da naglase da im je drzava Giardino di Europa tj. park u Evropi, sto zaista i jeste (dok bih im ja samo dodao da je CG najljepsi mali park u Evropi)

E sad, prodao sam auto i razmisljao o novom, a nakon ovog iskustva sa biciklom samo razmisljam o bici-turama, jer sam vise ljepote i meraka dozivo putujuci bajsom no ikada prije sa svim ostalim prevozom, a ujedno pjesaciti mogu gdje god i kad mi se prohtje (cak mi savrseno odgovara da smjenjujem bicikliranje i pjesacenje) a kad razmisljam o troskovima oko kupovine auta, registracije, poreza, kazni, putarina, goriva, zamjene djelova i sveg ostalog, pa sa tim parama mogu da obilazim Evropski kontinent s bajsom kad mi se god ukaze prilika (nesto me dalje destinacije, oblasti i kulture ne privlace posebno) i da mnogo vise vidim, dozivim i uzivam na ovaj nacin (vjerovatno cu o autu poceti da razmisljam ako nekad ostarim i onemocam, nadam se ne skorije, a nemam vise ni potrebu za kafanama, diskotekama, nocnim provodom i sl. jer sam sve to do srzi izivio, sto kao DJ, sto kao strastni bivsi meraklija u picu, igranju i plesu, a ni za ostalim sportovima, kao bivsi fudbaler i svestrani sportista, jedino mi osta neutaziva potreba za planinarenjem, plivanjem pa donekle i skijanjem)

 

Dakle, od zivotne mi je vaznosti da saznam i uputim se u sve mogucnosti putovanja s biciklom, i ujedno Hvala na svim savjetima i uputstvima !

 

P.S. kada bi ostala samo ova kompozicija na svjetu, od nje bih mogao da se vjecno nadahnjujem i ujedno proputujem svu Evropu.

 


  • -1

#50 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 January 2015 - 08:25 PM

Ovo deluje kao zgodna naprava za grad. Kako se ponasa u voznji?

Malo nezgodna posebno nizbrdo.. velika dužina sa jednim točkom zna biti neprijatna nizbrdo. Probeli smo letos.. nije nam se svidela.

 

Meni je totalno idealna varijanta bisage nazad + bisage napred + torba na upravljaču. Tako natovaren bicikl dlično se ponaša u svim uslovima a teret je rasporedjen na 4 dela + torba na upravljaču za dokumenta i fotoaparat.

Kad je prikolička u pitanju sav prtljag nalazi se na njoj i često treba izvaditi mnogo toga da bi se došlo do željene stvarčice. Da ne napominjem da se svako i najmanje brdo dosta oseti.

 

Moj glas ide za bisage.

 

Moje mUgare je ovak spakovano...

 

bez tereta.. zadnji nosač kupljen, prednji mojih ruku delo  DSC07264.jpg

 

sa teretom DSC07506.jpg


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#51 skora_elakolije

skora_elakolije
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 28 January 2015 - 09:17 PM

Prikolica je aluminijumska teska oko 7kg .Dobijaju  se 2  seta  za kacenje za zadnju nablu ,za suplju osovinu i punu.

 

I prednji i zadnji nosaci imaju mogucnost za bisage bez dodatnog budzenja,a i dosli su sa selnama ako nemas rupice na ramu.Zadnji je kupljen u vektoru(ns) a prednji preko zlatnog tocka.Tasna na kormanu se lako skida i stavlja a ima i retrovizor sa leve strane.Ja napred imam disk bb7 nazad sd7 vbrake zbog kacenja paktregera pa smeta disk i celjusti, a i ne treba mi hidraulika.

 

evo jos slika

http://postimg.org/g...0vw7c/5ad7d062/


  • 0

#52 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 28 January 2015 - 10:09 PM

@skora_elakolije, to je to, svaka cast, ima resenje sa selnama, samo jos da nadjem resenje pozadi zbog diska jer je kod mene sve XT hidraulika sa XT dual sistemom za kocenje i ujedno su samaraljke za mjenjanje brzina. http://postimg.org/image/h7qisz857/

Veliko Hvala na slikama, sad mi je jasno kako se to moze izvesti da bi isle bisage sprijeda i pozadi + tasna na kormanu + slican sanduk na paktregeru + ostale manje torbice i onda sve potrebno moze da stane kao utegnuta cjelina sa bajsom.

 

@Chamade, to je to i sa takvom cjelinom na bajsu, uz odgovarajuci prenos vise nije problem voziti gore-dolje morskim obalama. Veliko Hvala ! 


  • 0

#53 skora_elakolije

skora_elakolije
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 28 January 2015 - 10:44 PM

@skora_elakolije, to je to, svaka cast, ima resenje sa selnama, samo jos da nadjem resenje pozadi zbog diska jer je kod mene sve XT hidraulika sa XT dual sistemom za kocenje i ujedno su samaraljke za mjenjanje brzina. http://postimg.org/image/h7qisz857/

Veliko Hvala na slikama, sad mi je jasno kako se to moze izvesti da bi isle bisage sprijeda i pozadi + tasna na kormanu + slican sanduk na paktregeru + ostale manje torbice i onda sve potrebno moze da stane kao utegnuta cjelina sa bajsom.

 

@Chamade, to je to i sa takvom cjelinom na bajsu, uz odgovarajuci prenos vise nije problem voziti gore-dolje morskim obalama. Veliko Hvala ! 

Ima i za to resenje da kupis zadnji nosac predvidjen za disk kocnice

http://shop.jankovic...-za-disc-detail ima i jeftinijih resenja


  • 0

#54 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 28 January 2015 - 11:03 PM

@skora_elakolije, Hvala Majstore, sad vec mogu spokojno da spavam i opusteno okrecem pedale  u snu.

 

Bice odje sjutra jedna nova kompilacija Country Rocka, nadam se po tvom ukus i ostalog bratstva, za motivaciju po Country Roads-ima.

 

Pozdrav i ugodna noc !


  • 0

#55 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 January 2015 - 11:07 PM

Malo nezgodna posebno nizbrdo.. velika dužina sa jednim točkom zna biti neprijatna nizbrdo. Probeli smo letos.. nije nam se svidela.

 

Meni je totalno idealna varijanta bisage nazad + bisage napred + torba na upravljaču. Tako natovaren bicikl dlično se ponaša u svim uslovima a teret je rasporedjen na 4 dela + torba na upravljaču za dokumenta i fotoaparat.

Kad je prikolička u pitanju sav prtljag nalazi se na njoj i često treba izvaditi mnogo toga da bi se došlo do željene stvarčice. Da ne napominjem da se svako i najmanje brdo dosta oseti.

Ne vozim ture, poneki izlet van grada valjda moze da posluzi.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#56 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 29 January 2015 - 05:47 AM

Za sve koji voze il' ne voze ture, al' se vozaju biciklom i tipuju strastne cure... n2:icone10sr6

 

DJ Noves  n2:2qibcy8 Celebrate Of Love > http://www36.zippysh...fTufT/file.html


  • 0

#57 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 15 February 2015 - 08:16 AM

Je li ovo njakvalitetniji proizvod koji se moze kupiti kod nas: Klasični prtljažnik za putovanja dizajniran da bude kompatibilan sa disk kočnicama ?

 

Je li ovo ujedno i najkvalitetniji materijal za ovakav nosac: Hollow Aluminum ?

 

Zna li neko kolika je nosivost i kakva je izdrzljivost ovakvog nosaca za bisage ?

 

http://shop.jankovic-comp.rs/index.php/topeak/prtljaznici/explorer-tubular-prtljaznik-za-disc-detail

 

 

S obzirom da mu je Cena: 4600 RSD, pretpostavljam da je odlicnog kvaliteta izrade, materijala i izdrzljivosti, al' nista nije sigurno bez necijeg iskustva.


  • 0

#58 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 15 February 2015 - 08:46 AM

Овде су јефтинији:

http://probike.rs/to...?product_id=670
http://probike.rs/to...?product_id=669

Трговац за овај други тврди да је још јачи од првог који је идентичан оном са Јанковић-комп...
  • 1

#59 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 15 February 2015 - 09:57 AM

@Vivicav, veliko Hvala !

 

Ovaj mi drugi djeluje kao jace i bolje resenje zbog konstrukcije i dodatne cijevi da se bisage mogu kaciti i spustiti sa strane.

 

A ovako ga opisuju: Naš najjači alu prtljažnik za teške terene i dugačke ture. Specijalno dizajniran za bicikle sa disk kočnicama.

Sipke sa strane dozvoljavaju da se teret spusti niže nego inače, dozvoljavajući da se na gornjem delu prtljažnika postavi još veći , kabastiji teret.

 

Prtljažnik Topeak Super Tourist DX Tubular za disk, Max. nosivost 25 kgs Cena: 4.100 RSD  http://probike.rs/to...?product_id=669

 

Izgleda je ovo najbolje resenje, jeftiniji je i ujedno cvrsci, sa dvije mogucnosti kacenja bisaga po visini.

 

Jos jednom Hvala majstore !


  • 0

#60 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 February 2015 - 10:02 AM

Taj topeak je odličan, ako imaš diskove. Ako nemaš, može i model koji nije za disk, naravno.

 

Ima isti takav model sa onim kao federom - to je praktičan dodatak (po istoj ceni). 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika