Jump to content


Photo
- - - - -

Рефлектујући прслук


  • Please log in to reply
350 replies to this topic

#141 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Posted 04 February 2015 - 02:13 PM

Al posle ce da ti bude zaoOoo  n2:Heristical (iz genijalnog S.Dragojevica remek-djela "Lepa sela...a uz Rane, vrhovi svjetskog fimistva)

 

Pazite se bez Prsluka da ne padnete u nemilost, iz mnogobrojnih razloga, nepazljivih vozaca !

 

Da opisem iz licnog iskustva kada je Prsluk veoma vazan da nam sacuva zivu glavu:

 

Posebno u ostrim krivinama pri usponima gdje se biciklista sporo i otezano krece, a pod teretom i zamorom blago klati tamo-vamo, pokusavajuci da se drzi ivice puta, a iza njega brzo dolaze kola i cesto u koloni, pa zbog ostre krivine i brze voznje samo ga u jednom trenu uoce i to kada su mu veoma blizu, pri tome su kola vec u zavoju i veoma malih mogucnosti za siri manevar, posebno ako iz suprotnog pravca takodje dolaze kola koja idu jos brze i blago sjeku krivinu, sto je najcesci slucaj, i tada vozac iza vas prvo uocava boju oranz Prsluka i u djelicu senkude dobija pravovremenu informaciju da izbjegne kontakt s biciklistom, a ovo je presudno bas u toku Dana, jer nocu prije uoci crveno svijetlo, ali mu i tada oranz Prsluk veoma pomaze da samo u djelicu sekunde prepozna i ocjeni Gabarite bicikliste i eventualnu udaljenost pri klacenju od ivice puta i u ovom slucaju je Prsluk presudan da vam sacuva zivot.

Ja u ovakvom slucaju koji je cest po putevima kojima vozim biciklo, nastojim da ostanem uz ivicu puta i sto brze prodjem ostro-opasnu krivinu, a kada su vece kolone iza mene, stanem i sacekam da prodju, pa brzo nastavim da se izvucem iz velike nepreglednosti.

 

Isto je u velikim i mracnim tunelima, a posebno tunelima s krivinama i jos gore dodatnim usponom, kao i na svim nepreglednim deonicama puta.

Ovo posebno znaju biciklisti koji su vozili putem preko Crkvina kroz kanjon Morace i prelijepe ali strasno tijesne, krivudave i opasne klisure Platije sa mnostvom tunela i losim neoznacenim asfaltom, bilo po danu a posebno nocu.

 

Takodje kada su vece kolone vozila iza vas a posebno istovremeno i u suprotnom pravcu, a u koloni iza su i atobusi, kamioni, sa prikolicama, kombiji, dzipovi, pa manja vozila samo u jednom djelicu sekunde i u sred bijela dana mogu da vas uoce na kratko, a prvo uoce oranz Boju, pa imaju vremena za reakciju.

 

Generalno, s oranz Prslukom ste svugdje i svakome vise puta uocljiviji u svim Dnevnim i nocnim uslovima i putevima nego bez prsluka.

 

Vazna je i cinjenica da se biciklisti ne krecu uvjek idealnom putanjom, iz mnogih razloga, pa su s Prslukom posebno uocljivi i udaljenim vozacima koji mogu na vrijeme signalizirati da se sklone, posebno sleperima, a i onda kada vozaci prije bicikliste uoce dolazak kola iz suprotnog pravca, pa upozore da ce tijesno proci.

 

Dakle, sve su cinjenice i logika na strani obaveznog nosenja Prsluka, a ne postoji ni jedna cinjenica nit i jedno logicno objasnjenje da se prsluk ne nosi na sebi. 

 

@FalloutBoy, nadam se da si ovo sve mogao procitati, pa molim da cujem od tebe i jednu cinjenicu i logicno objasnjenje da se ne nosi prsluk ?

 

@Grbic, nisu ovo uvrede, vec sasvim realan opis psiholoskog profila pojedinih ljudi koji se bave biciklizom iz opisanih pobuda, i to oni sami znaju, a i ja.

Svakako, Hvala svima na pomoci, a nadam se da shvatate da vam svojim iskustvom i spoznajama nista manje pomazem tamo gdje se raspisem.

Zivim u CG a borim se za zakonsku obavezu bilo gdje u svijetu koja ce natjerati i omoguciti ljudima da sacuvaju svoje i tudje zivote.

Takodje, molim da cujem od tebe i jednu cinjenicu i logicno objasnjenje da se ne nosi prsluk ?

 

@Chamade, nema veze ko sta vozi, vec iz kojih pobuda to radi i zasto se bori protiv Obaveznog nosenja prsluka, a nemam nista protiv kvaliteta bici-opreme, vec mi je odvratno-smijesno i glupavo da neko nosi ruzne majice, sorceve i sve ostalo sa neukusnim reklamama raznih firmi, a pri tome nije placen da ih reklamira, ali umislja da je veca faca sa takvim natpisima i opremom, a ovamo mu smeta obavezno nosenje Prsluka koji mu spasava zivot omogucavajuci drugim vozacima da ga dobro i na vrijeme uoce i sacuvaju od pogibije, pri tome osim besmislenih komentara nisu u stanju da navedu ni jedan jedini razlog zasto nije dobro nositi Prsluk !?

Takodje, molim da cujem od tebe i jednu cinjenicu i logicno objasnjenje da se ne nosi prsluk ?

 

@Bakara, jel ovo komentar u nivou dometa ljubitelja Alan Forda i sl. stripova, sa najvecim duhovnim zadovoljstvima u konzumiranju englesko-americke podkulture, pod-kulturne muzike, filmova i svega tome slicnog, kako je indoktrinisana sve veca masa ljudi na ovim prostorima, skoro potpuno zaborabljajuci sopstvenu tradiciju, znanja i umjeca, pa cak i jednostavni zdravo-razumski rezon naseg obicnog seljaka i gorstaka, koji lako shvata sta mu je od velike pomoci i koristi ?

 

Obrati paznju na ovaj komentar: "Mozda bi najbezbednije za bicikliste da nosimo rotaciono svetlo na glavama, to je rekao bih najuocljivije i svakako bolje od prsluka, jer obuci prsluk biciklisti je isto kao staviti karton na hladnjak automobila" !?

 

Sta je ovdje poenta: Ne odgavarati ti Prsluk koji ti spasava zivot !? Ili tako brzo vozis biciklo da ti treba hladnjak automobila, ali bez kartona !?

Bice prije da ti kvari umisljenu izopacenu "estetsku" pojavu, dok jezdis s tamnim naocarama po drumovima svojim super-brzim bajsom, sa majicom i sortcem isaranim velikim reklamama firmi, Scot, Shimano i sl. jer si tada "velika" faca u svojim ocima, a vjerujes i u tudjim ?

Takodje, molim da cujem od tebe i jednu cinjenicu i logicno objasnjenje da se ne nosi prsluk ?

 

Dakle, svi razlozi i argumenti su ovdje pobrojani da se na otvorenom putu i danju i nocu Obavezno nosi reflekujuci i obojeni Prsluk.

 

Ajd da sad samo cujemo koji su vasi Istiniti razlozi da Ne nosite navedeni Prsluk ?

 

Ja cu ga obavezno nositi i ako zakonom zabrane njegovo nosenje, jer i ako na otvorenom putu i danju i nocu ne izgledam smekerski s njime, cuva mi glavu, bre !


  • -2

#142 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Posted 04 February 2015 - 02:15 PM

Баш тако колега.


  • 0

#143 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Posted 04 February 2015 - 02:43 PM

Ako si i malo ozbiljan pre nego se ukljucis / napises nesto, pretpostavka je da si ponesto procitao s pocetka teme i pogledao par linkova koji te apsolutno uvode u temu, ali ne, mnogo je lakse napisati nesto onako / odokativno.

Ili je veoma bitno biti vidjen na forumu, ono clan.

 

U sledeca dva linka je sve objasnjeno, druga je stvar da li se neko sa tim slaze ili ne slaze. Vec su i ranije postavljeni, ali…

 

http://www.uzb.rs/vesti

http://www.bck.rs/be...rchives/01-2015

 

Moderator bi trebao da obrise postove

- koji su sasvim skrenuli sa teme da se ne bi izgubila nit za one koji su zainteresovani za ovu temu.

 

A tema je:

- nosenje svetloodbojnih prsluka u gradu prilikom smanjene vidljivosti i nocu

- i rastojanje izmedju vozila i bicikliste prilikom njegovog obilazenja na kolovozu

- i ne bih da se ponavljam, napisah vec svoje vidjenje na trecoj i cetvrtoj strani.

 

P.S.

“1.9 promila alkohola u krvi, prekoracenje brzine i traze mu najbitniju olaksavajucu okolnost….”. A ishod je necija smrt. Nebo je granica.

http://mondo.rs/a698...dve-godine.html

 

Kazna nazalost ne moze da povrati neciji zivot…ali sluzi kao preventiva za ubuduce.

Da li su ovakvi razlozi za uvodjenje svetloodbojnog prsluka?


  • 0

#144 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Posted 04 February 2015 - 03:02 PM

Сад видех па да се исправим,мој пост 142 се односи на пост 140 колеге Владегс,а грешка се догодила вероватно јер ме је колега претекао.


  • 0

#145 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Posted 04 February 2015 - 03:22 PM

Veoma si blizu al nikako da provalis poentu koja je upravo u tome, da jedan nevaspitani primitivac, neznalica i bahat covjek kakav sam ja bio, usled prijetecih Sankcija drzave Danske je expresno naucio iz Straha od sankcija da Mora da postuje i daje prednost biciklistima, a sad dal sam ja i dalje ostao blesav i glup to nije bitno, vec da sam bio Primoran da postujem Zakon...

 

....Ti i dalje nisi u stanju da ukapiras prostu cinjenicu da je biciklista sa ref. Prslukom ili slicnom odjecom jednostvano Najbolje Moguce Uocljiv, bre !

 

I upste mi nije jasno koji su tvoji motivi i slicnih biciklista da pored svih detaljnih i slikovitih objasnjenja iz licnog iskustva, i dalje glumatate neke povrsne kul tipove !?

Sta je poenta, nesto kao vi ste iskusni gradski tipovi koji se vozikaju po ulicicama i terasama pred fensi gerlama, bez prsluka i sa smijesnim bici-majicama, bolidnim naocarima, spejsatl opremom i brzim biciklima, glumeci one placenike sto suludo djiraju Italijom, turiraju Frncuskom, vueltuju Spanijom, a vi slicno ali drcno svojim betonjerkama i brzom aPsvaltu !?

 

Sta je poenta, Bre ? 

iako nigde u tekstu ne vidim cini mi se da je ovaj rad upucen meni posto si mene citirao?

mozes li da potvrdis, pliz?


  • 0

#146 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 04 February 2015 - 03:23 PM


  • 0
Pozdrav

#147 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Posted 04 February 2015 - 04:07 PM

 

Jel je ovaj video nacinjen u gradskoj voznji ?

Jel se oni krecu na 1 m od ivicnjaka ?

Poenta je ?


  • 1

#148 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 04 February 2015 - 04:26 PM

Može biti i gradska vožnja znajući stanje naših bandera :D.

Snimak mi pade na pamet čitajući temu. Ja sam za to da biciklista bude uočljiv: ili da nosi prsluk (ili odeću sa dosta reflektivnih detalja) ili da ima (nezaslepljujuća) svetla.


  • 0
Pozdrav

#149 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 04 February 2015 - 04:32 PM

Al posle ce da ti bude zaoOoo  n2:Heristical (iz genijalnog S.Dragojevica remek-djela "Lepa sela...a uz Rane, vrhovi svjetskog fimistva)

 

Pazite se bez Prsluka da ne padnete u nemilost, iz mnogobrojnih razloga, nepazljivih vozaca !

 

Da opisem iz licnog iskustva kada je Prsluk veoma vazan da nam sacuva zivu glavu:

 

Posebno u ostrim krivinama pri usponima gdje se biciklista sporo i otezano krece, a pod teretom i zamorom blago klati tamo-vamo, pokusavajuci da se drzi ivice puta, a iza njega brzo dolaze kola i cesto u koloni, pa zbog ostre krivine i brze voznje samo ga u jednom trenu uoce i to kada su mu veoma blizu, pri tome su kola vec u zavoju i veoma malih mogucnosti za siri manevar, posebno ako iz suprotnog pravca takodje dolaze kola koja idu jos brze i blago sjeku krivinu, sto je najcesci slucaj, i tada vozac iza vas prvo uocava boju oranz Prsluka i u djelicu senkude dobija pravovremenu informaciju da izbjegne kontakt s biciklistom, a ovo je presudno bas u toku Dana, jer nocu prije uoci crveno svijetlo, ali mu i tada oranz Prsluk veoma pomaze da samo u djelicu sekunde prepozna i ocjeni Gabarite bicikliste i eventualnu udaljenost pri klacenju od ivice puta i u ovom slucaju je Prsluk presudan da vam sacuva zivot.

Ja u ovakvom slucaju koji je cest po putevima kojima vozim biciklo, nastojim da ostanem uz ivicu puta i sto brze prodjem ostro-opasnu krivinu, a kada su vece kolone iza mene, stanem i sacekam da prodju, pa brzo nastavim da se izvucem iz velike nepreglednosti.

 

Isto je u velikim i mracnim tunelima, a posebno tunelima s krivinama i jos gore dodatnim usponom, kao i na svim nepreglednim deonicama puta.

Ovo posebno znaju biciklisti koji su vozili putem preko Crkvina kroz kanjon Morace i prelijepe ali strasno tijesne, krivudave i opasne klisure Platije sa mnostvom tunela i losim neoznacenim asfaltom, bilo po danu a posebno nocu.

 

Takodje kada su vece kolone vozila iza vas a posebno istovremeno i u suprotnom pravcu, a u koloni iza su i atobusi, kamioni, sa prikolicama, kombiji, dzipovi, pa manja vozila samo u jednom djelicu sekunde i u sred bijela dana mogu da vas uoce na kratko, a prvo uoce oranz Boju, pa imaju vremena za reakciju.

 

Generalno, s oranz Prslukom ste svugdje i svakome vise puta uocljiviji u svim Dnevnim i nocnim uslovima i putevima nego bez prsluka.

 

Vazna je i cinjenica da se biciklisti ne krecu uvjek idealnom putanjom, iz mnogih razloga, pa su s Prslukom posebno uocljivi i udaljenim vozacima koji mogu na vrijeme signalizirati da se sklone, posebno sleperima, a i onda kada vozaci prije bicikliste uoce dolazak kola iz suprotnog pravca, pa upozore da ce tijesno proci.

 

Dakle, sve su cinjenice i logika na strani obaveznog nosenja Prsluka, a ne postoji ni jedna cinjenica nit i jedno logicno objasnjenje da se prsluk ne nosi na sebi. 

 

@FalloutBoy, nadam se da si ovo sve mogao procitati, pa molim da cujem od tebe i jednu cinjenicu i logicno objasnjenje da se ne nosi prsluk ?

 

@Grbic, nisu ovo uvrede, vec sasvim realan opis psiholoskog profila pojedinih ljudi koji se bave biciklizom iz opisanih pobuda, i to oni sami znaju, a i ja.

Svakako, Hvala svima na pomoci, a nadam se da shvatate da vam svojim iskustvom i spoznajama nista manje pomazem tamo gdje se raspisem.

Zivim u CG a borim se za zakonsku obavezu bilo gdje u svijetu koja ce natjerati i omoguciti ljudima da sacuvaju svoje i tudje zivote.

Takodje, molim da cujem od tebe i jednu cinjenicu i logicno objasnjenje da se ne nosi prsluk ?

 

@Chamade, nema veze ko sta vozi, vec iz kojih pobuda to radi i zasto se bori protiv Obaveznog nosenja prsluka, a nemam nista protiv kvaliteta bici-opreme, vec mi je odvratno-smijesno i glupavo da neko nosi ruzne majice, sorceve i sve ostalo sa neukusnim reklamama raznih firmi, a pri tome nije placen da ih reklamira, ali umislja da je veca faca sa takvim natpisima i opremom, a ovamo mu smeta obavezno nosenje Prsluka koji mu spasava zivot omogucavajuci drugim vozacima da ga dobro i na vrijeme uoce i sacuvaju od pogibije, pri tome osim besmislenih komentara nisu u stanju da navedu ni jedan jedini razlog zasto nije dobro nositi Prsluk !?

Takodje, molim da cujem od tebe i jednu cinjenicu i logicno objasnjenje da se ne nosi prsluk ?

 

@Bakara, jel ovo komentar u nivou dometa ljubitelja Alan Forda i sl. stripova, sa najvecim duhovnim zadovoljstvima u konzumiranju englesko-americke podkulture, pod-kulturne muzike, filmova i svega tome slicnog, kako je indoktrinisana sve veca masa ljudi na ovim prostorima, skoro potpuno zaborabljajuci sopstvenu tradiciju, znanja i umjeca, pa cak i jednostavni zdravo-razumski rezon naseg obicnog seljaka i gorstaka, koji lako shvata sta mu je od velike pomoci i koristi ?

 

Obrati paznju na ovaj komentar: "Mozda bi najbezbednije za bicikliste da nosimo rotaciono svetlo na glavama, to je rekao bih najuocljivije i svakako bolje od prsluka, jer obuci prsluk biciklisti je isto kao staviti karton na hladnjak automobila" !?

 

Sta je ovdje poenta: Ne odgavarati ti Prsluk koji ti spasava zivot !? Ili tako brzo vozis biciklo da ti treba hladnjak automobila, ali bez kartona !?

Bice prije da ti kvari umisljenu izopacenu "estetsku" pojavu, dok jezdis s tamnim naocarama po drumovima svojim super-brzim bajsom, sa majicom i sortcem isaranim velikim reklamama firmi, Scot, Shimano i sl. jer si tada "velika" faca u svojim ocima, a vjerujes i u tudjim ?

Takodje, molim da cujem od tebe i jednu cinjenicu i logicno objasnjenje da se ne nosi prsluk ?

 

Dakle, svi razlozi i argumenti su ovdje pobrojani da se na otvorenom putu i danju i nocu Obavezno nosi reflekujuci i obojeni Prsluk.

 

Ajd da sad samo cujemo koji su vasi Istiniti razlozi da Ne nosite navedeni Prsluk ?

 

Ja cu ga obavezno nositi i ako zakonom zabrane njegovo nosenje, jer i ako na otvorenom putu i danju i nocu ne izgledam smekerski s njime, cuva mi glavu, bre !

Razlog zbog kog ti nećeš da nosiš rotaciju na glavi je isti razlog zbog kog ja neću da nosim prsluk...


  • 3

#150 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 04 February 2015 - 04:34 PM

Razlog zbog kog ti nećeš da nosiš rotaciju na glavi je isti razlog zbog kog ja neću da nosim prsluk...

Odlican 5 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#151 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Posted 04 February 2015 - 04:39 PM

Ja rekoh da se za obavezu u gradu moze raspravljati i ujedno tolerisati nenosenje prsluka.

 

Ali kakva to 'studija" i naucni dokazi mogu mene da uvjere da usred bijelog Dana i na otvorenom putu nisam Visestruko bolje uocljiv s ORANZ Prslukom !?

 

Pa ti navodno "studiozni" nijesu ni u snu osjetili moje iskustvo u svim  mogucim uslovima voznje bicikla i ujedno reakcije vozaca.

 

No, da vise ne gubim svoje dragocjeno vrijeme misleci da svojim iskustvom i spoznajama pomazem za dobro drugih ljudi, a i nemam vise sta dodati na ovoj temi.

 

Ja cu prsluk obavezno nositi danju i nocu na otvorenom putu, pa uz pazljivu voznju, ako me neko udari, ne mogu nista vise, sto je do mene preduzeh.

 

Dodao bih samo jos ovo zapazanje koje sam propustio u prethodnim silnim opisima, a korisno je da uporedite sopstveni mentalitet sa Vikingskim:

u Danskoj su izgleda 80tih  godina vlasti preduzele sledecu mjeru, da prvi na svijetu uvedu Obavezno upaljena svijetla na vozilima danju i nocu,

i to automatski po davanju kontakta i bez mogucnosti da ih danski vozaci sami upale i ugase svojom voljom, jer su uzeli u obzir opsteljudske slabosti i zaborav,

i niko se nije zivi u Danskoj pobunio protiv toga, jer je svima to razumno, logicno i korisno po sigurnost u saobracaju i sopstveni zivot, a ovi Vikinzi su kroz svu svoju istoriju pokazali i dokazali da su mnogo hrabriji, voljniji i snazniji od drugih da bi sacuvali sopstvenu licnu slobodu, nezavisnost i zajednistvo nacije u dobru i zlu, i sve sto je korisno i dobro za sve njih, dobro je i za njih pojedinacno.

 

Izgleda mi, kada bi se nesto ovakvo uradilo u Srbiji, da bi veliki broj ljudi izazvao nerede uz silne proteste, ali bez razumnog i logicnog objasnjenja, vec po rezonu moja je volja dal da palim il ga gasim, i sta me zabole sto sam tamo nekom bolje uocljiv, kad sebi stedim sjelice i akumulator, a uz to i vise bespotrebno ginemo al nema veze, ima da bude i naopako nek je samo po mojoj volji, i onda bi se trazile razne kvazi "studije" da sve to opravdaju !?

(Srbiju dozivljavam kao svoju drzavu, a i sam sam Srbin i svi moji pretci, a ovu drzavu u kojoj sam vidim samo u zajednistvu sa Srbijom, zbog obostrane koristi i sigurnosti, a onda i svi zajedno sa Rusijom iz sveukupne visestruke koristi, ali to nije tema, no nek se zna da me pogresno ne protumacite)

 

Dakle, mnogo toga korisnog imamo nauciti iz iskustva ovih pametnih Vikinga, a jos vise svojih ostrumnih i zdravorazumnih predaka, a sve za licno i opste dobro. 


  • -1

#152 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 04 February 2015 - 04:50 PM

Al posle ce da ti bude zaoOoo  n2:Heristical (iz genijalnog S.Dragojevica remek-djela "Lepa sela...a uz Rane, vrhovi svjetskog fimistva)

Jako mi je drago da te sve ovo zabavlja

 

 

@Grbic, nisu ovo uvrede, vec sasvim realan opis psiholoskog profila pojedinih ljudi koji se bave biciklizom iz opisanih pobuda, i to oni sami znaju, a i ja.

Ono jesu bile uvrede, nazvao si bicikliste u gradu kojekakvim imenima, uostalom znas i sam...

 

 

Zivim u CG a borim se za zakonsku obavezu bilo gdje u svijetu koja ce natjerati i omoguciti ljudima da sacuvaju svoje i tudje zivote.

Kazu prvo se sredjuje svoje dvoriste pa onda pomognes komsiji...

 

 

Takodje, molim da cujem od tebe i jednu cinjenicu i logicno objasnjenje da se ne nosi prsluk ?

Da si citao temu od pocetka procitao bi i moje misljenje

 

Bice prije da ti kvari umisljenu izopacenu "estetsku" pojavu, dok jezdis s tamnim naocarama po drumovima svojim super-brzim bajsom, sa majicom i sortcem isaranim velikim reklamama firmi, Scot, Shimano i sl. jer si tada "velika" faca u svojim ocima, a vjerujes i u tudjim ?

I prica se nastavlja sa dodatkom reci "izopaceno"

Obzirom da se u nekoliko postova pomenu skupu i firmiranu bici opremu u negativnom kontekstu, pa cu na osnovu tog zapazanja da ti postavim pitanje: Da li tebi licno smeta sto neko ima dobru opremu za bicikl?

 

Ajd da sad samo cujemo koji su vasi Istiniti razlozi da Ne nosite navedeni Prsluk ?

Istinske razloge 90% nas si mogao da procitas, tvoje je da verujes ili ne verujes... 

 

 

Dakle, svi razlozi i argumenti su ovdje pobrojani da se na otvorenom putu i danju i nocu Obavezno nosi reflekujuci i obojeni Prsluk.

Na posletku promasio si diskusiju jer je tema upotreba svetloodbojnog prsluka u gradu.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#153 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Posted 04 February 2015 - 04:57 PM

...Pa ti navodno "studiozni" nijesu ni u snu osjetili moje iskustvo u svim  mogucim uslovima voznje bicikla i ujedno reakcije vozaca...

jel ti ovo ozbiljno?


  • 0

#154 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Posted 04 February 2015 - 04:58 PM

Ali kakva to 'studija" i naucni dokazi mogu mene da uvjere da usred bijelog Dana i na otvorenom putu nisam Visestruko bolje uocljiv s ORANZ Prslukom !?

A ko je ovde osporio vidljivost prsluka...?

Mislim, mlatis praznu slamu, i to sve prica neko ko je vozeci auto oduzeo prednost biciklisti  ;)


  • 0

#155 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Posted 04 February 2015 - 05:00 PM

 

.........Ja sam za to da biciklista bude uočljiv: ili da nosi prsluk (ili odeću sa dosta reflektivnih detalja) ili da ima (nezaslepljujuća) svetla.

 

Ja to nisam ni sporio a koliko sam razumeo ni biciklisticka udruzenja. Znaci, slazemo se.

 

Po meni a i utisak mi je, da se pokusava na slabijeg ucesnika u saobracaju, u ovom slucaju bicikliste - prebaciti odgovornost u slucaju nesrece u gradskoj voznji i pored toga sto poseduje svetla, katadioptere a da ne spominjem i biciklisticku opremu [a ona na sebi ima reflektujuce oznake, pa i same biciklisticke sprinterice] ali posto je velika vecina biciklista nema, nju ni ne spominjem.

 

Ali ne sporim ni biciklisticku nekulturu u saobracaju, niti je opravdavam. 

 

Prilicno je jednostavno, neka policija i pravosudje sprovodi zakon ali ne na nacin kao do sada  n2:smiley-char022

 

Kao i vise postovanja, uvazavanja i kulture u saobracaju, sve radi nase sveukupne bezbednosti .


  • 0

#156 darkod75

darkod75
  • Members
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted 04 February 2015 - 05:09 PM

Kod nas je narod generalno lud kad je sigurnost u pitanju. Koliko ima pametnjakovića koji ne vezuju pojas kad se voze autom? Koliko hoćeš! A izgovora ima gomila, te smeta , te nisam ja baba , te šta njih briga hoću li ja izginuti ili ne (da postoje i takvi!!) Isti je problem sa svetlima na biciklu noću. Svaki dan viđam primere i ništa.

 

Svest o tome šta može da ti se desi ako te ne vide na putu teško možeš budali objasniti. Sve dok neko njihov ne strada, na žalost.

 

Nisam za zakonske prsluke jer neću da me vija murija za sitnice. A da treba imati noću van grada treba!!! Imam svetla i prednja i zadnja i reflektujuće trake po biciklu, Vidim se u gradskoj vožnji sigurno. Ne zbog murije nego zbog mene. Znam kakve budale sede za volanom....


  • 0

#157 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Posted 04 February 2015 - 05:23 PM

 

 i to sve prica neko ko je vozeci auto oduzeo prednost biciklisti   ;)

a uz to je imao vazecu vozacku dozvolu? Kako?

 

Objasnjenje: nisam znao da biciklista ima prednost...

pa nema biciklista prednost nego ucesnik u saobracaju koji se krece na taj nacin, pa sta god bio.

 

Kakav je to automobilista koji vidi biciklistu i svesno odluci da ga izuzme iz jednacine,

pa to je samo jos jedan biciklista pa ko ga sljivi, oderi, bar ih u Danskoj ima dosta!

 

Eeee, sad mi sinulo, sad kontam :)

mora da je Danac bio u roza/zuto/plavim helankama sa poliranom specijalkom pa su traume od davnina :)

pa sad kolega (ako mogu tako da ga oslovim) Noves reseta BRE! rafalom po forumasima od kojih vecina vozi u maskirnim hlačama :)

 

Da je taj Danac svetleo ko Las Vegas ne bi mu vredelo, isto bi prosao jer, kako automobilista sam priznaje: ne znam da on ima prednost.

Ipak mislim da je ovde rec o mentalnoj "govornoj mani". Cini mi se da je mnogo blize istini recenica: Ja sam u autu, ja imam prednost :(

 

Msm da niko ne seda u auto i kaze danas cu da otresem jedno 3 ili 4 bajkera.

Ispravljam se, retki su oni koji sedaju u auto i to kazu...vecina to samo pomisli, prizeljkuje:)

Salu na stranu, msm da bicikliste i druge "slabasne" ucesnike u saobracaju ne ubija/gazi zlonameran vec

nemaran, neobrazovan, bahat, samoziv, uobrazen i svakojaki jos ucesnik u saobracaju koji nema kulturu tj vaspitanje.

Kao sto vec gore rekoh ni kucno, ni drustveno pa ni sabracajno.


  • 0

#158 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Posted 04 February 2015 - 05:45 PM

Ovo me zanima, ko od vas koji ucestvuje u ovoj temi nosi na sebi, rancu ili bisagama reflektujuci obojeni prsluk, kada se krece otvorenim putem danju i nocu ? 

 

I da li misli da je sa istim vise uocljiv, i danju i nocu ?

 

Dakle, vise nista i nikome ne zelim da opisujem i tumacim u ovoj temi, molim samo za jednostavne odgovore sa Da ili Ne.

 

Hvala !


  • -2

#159 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Posted 04 February 2015 - 06:00 PM

Ovo me zanima, ko od vas koji ucestvuje u ovoj temi nosi na sebi, rancu ili bisagama reflektujuci obojeni prsluk, kada se krece otvorenim putem danju i nocu ? 

 

I da li misli da je sa istim vise uocljiv, i danju i nocu ?

 

Dakle, vise nista i nikome ne zelim da opisujem i tumacim u ovoj temi, molim samo za jednostavne odgovore sa Da ili Ne.

 

Hvala !

ja nosim. Sto pitas?


  • 0

#160 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Posted 04 February 2015 - 06:07 PM

Ovo me zanima, ko od vas koji ucestvuje u ovoj temi nosi na sebi, rancu ili bisagama reflektujuci obojeni prsluk, kada se krece otvorenim putem danju i nocu ? 

 

I da li misli da je sa istim vise uocljiv, i danju i nocu ?

 

Dakle, vise nista i nikome ne zelim da opisujem i tumacim u ovoj temi, molim samo za jednostavne odgovore sa Da ili Ne.

 

Hvala !

prebrojao sam karaktere u tvojim postovima u ovoj temi: 246.522

i ocekujes da ti odgovaramo sa DA ili NE.

 

Samo nisi naglasio da li "Herr Sturmbannfuehrer" da stavimo pre ili posle odgovora

i sta ce da se desi sa onima koji se budu(-emo) jogunili

pa te molim jos i za te detalje pa da krenemo putem prosvetljenja kojim nas vodis?


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users