Jump to content


Photo
- - - - -

Рефлектујући прслук


  • Please log in to reply
350 replies to this topic

#241 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 13 April 2016 - 01:35 PM

U nedoumici sam, pa da iznesem ovde.
Pre nekoliko dana sam zaustavljen od strane saob. policije, na putu Ue - Čačak i tražili su mi svetloobojni, zeleni
prsluk.











Da li je naglasio zeleni?Mislm da je saobracajac nesto pobrkao.U svakom slucaju posto malo zauzimaju ubacit cu 2 prsluka u ranac.Zeleni i narandzasti.Ako bih naisao na Murgu koji bi zahtijevao da mora da bude narandzasti.


  • 0

#242 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Posted 13 April 2016 - 01:37 PM

E lepo što si nam razjasnio.I ja sam se malo raspitao kod "organa" i dobio istovetan odgovor.


  • 0

#243 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Posted 13 April 2016 - 01:46 PM

 

U nedoumici sam, pa da iznesem ovde.
Pre nekoliko dana sam zaustavljen od strane saob. policije, na putu Ue - Čačak i tražili su mi svetloobojni, zeleni
prsluk.
Da li je naglasio zeleni?Mislm da je saobracajac nesto pobrkao.U svakom slucaju posto malo zauzimaju ubacit cu 2 prsluka u ranac.Zeleni i narandzasti.Ako bih naisao na Murgu koji bi zahtijevao da mora da bude narandzasti.

 

Imao ja na sebi plav, običan za bicikliste, ali ne svetloodbojan i reflektujući, a on kaže moraš imati ovakav kao što ja nosim.


  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#244 mirilovic

mirilovic
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts
  • LocationSopot

Posted 13 April 2016 - 01:49 PM

Pre nekoliko dana sam zaustavljen od strane saob. policije, na putu Ue - Čačak ....

 

 

Ma dosadno im bre,caletu pisali kaznu da nema zadnje svetlo,u sred bela dana,pritom ...

 

 

Kada napišu prijavu/kaznu moraju da napišu po kom članu zakona te kažnjavaju. Šta su napisali saobraćajci na ovim prijavama?


  • 0

#245 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 13 April 2016 - 01:53 PM

A da li pišu kaznu ako ne ne nosiš kišobran a napolju je oblačno?


  • 1

#246 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 13 April 2016 - 02:03 PM

Kada napišu prijavu/kaznu moraju da napišu po kom članu zakona te kažnjavaju. Šta su napisali saobraćajci na ovim prijavama?

Da nije imao zadnje svetlo.. kazna 3000...nece macije oci,oce treptalicu, kaze idi u kinesku radnju,200 dinara je...jos zajebava, objasnjava ti gde imas da kupis...
  • 0

#247 mirilovic

mirilovic
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts
  • LocationSopot

Posted 13 April 2016 - 02:12 PM

Ama na papiru mora da napiše "po tom i tom članu tog i tog zakona". Odnosno na formularu prijave već ima upisano sve samo mu stoji prazno mesto gde upisuje član (redni broj člana) zakona. Na koji se član zakona pozvao u prijavi?


  • 0

#248 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 13 April 2016 - 02:23 PM

334... Mada ne vidim zasto je to bitno,kada mu otvoreno kaze da mora nekom nesto da pise,kvotu da ispune za taj dan,sta li vec...
  • 0

#249 Rih

Rih
  • Members
  • PipPipPip
  • 157 posts

Posted 13 April 2016 - 04:54 PM

Pa, kako nije bitno?

To što je morao da mu piše (da ispuni kvotu za taj dan), to opet ne znači da može da piše svašta, izmišlja članove zakona....ako ćale ne plati, već ode kod sudije, taj sudija će čitati taj član zakona. Ako je nešto što nema veze sa mozgom, ne može ga kazniti.


  • 0

#250 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 13 April 2016 - 05:05 PM

Da nije imao zadnje svetlo.. kazna 3000...nece macije oci,oce treptalicu, kaze idi u kinesku radnju,200 dinara je...jos zajebava, objasnjava ti gde imas da kupis...

Treba. Kad vidim noću neosvetljene, još ako su u crnom, pa na crnom bajsu, uvek pomislim: " 'ajde što tebe baš briga, ali što će neko da robija zbog tvoje bahatosti!"

 

Ispravka- sad sam skontao da pišeš za kažnjavanje u sred dana!  Nisam siguran kako će to proći kod sudije, pošto je bilo u sred dana. Ako nije bilo oblačno s kišom, ili maglovito (smanjena vidljivost), ne bi trebalo da kažnjavaju za svetlo, koliko znam.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#251 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 13 April 2016 - 05:13 PM

Apsolutno si u pravu...Ja nisam vozac,ali kada se vozim sa nekim pa vidim na putu neosvetljenog biciklistu najezim se...dok mu ne pridjes na par metara ne primetis ga... Takve i treba da kaznjavaju... ja imam i koristim zeleni prsluk,i imam obe treptalice i napred i nazad,ali zna se gde je postena kazna ,kada ti ucini uslugu da te odrapi po dzepu da bi te naucio pameti,a gde pocinje apsolutno bespotrebno kaznjavanje kad moze da usmeno opomene.. a najvise me boli sto nije za sve zakon isti...
  • 0

#252 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 13 April 2016 - 05:18 PM

Apsolutno si u pravu...Ja nisam vozac,ali kada se vozim sa nekim pa vidim na putu neosvetljenog biciklistu najezim se...dok mu ne pridjes na par metara ne primetis ga... Takve i treba da kaznjavaju... ja imam i koristim zeleni prsluk,i imam obe treptalice i napred i nazad,ali zna se gde je postena kazna ,kada ti ucini uslugu da te odrapi po dzepu da bi te naucio pameti,a gde pocinje apsolutno bespotrebno kaznjavanje kad moze da usmeno opomene.. a najvise me boli sto nije za sve zakon isti...

To se sve slažem, pogotovo za poslednju rečenicu. 

 

Uglavnom, ako nije bio mrak, ili oblačno s kišom, ili magla, trebalo bi da kazna ne može da se naplati. Ode kod sudije i kaže da nije bila smanjena vidljivost i kraj priče. Ako su stvarno pisali zbog svetala.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#253 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 13 April 2016 - 05:24 PM

Ma bilo je to davno,ja samo navodim primer kakve se situacije sve mogu desiti,i da zavisi dosta i od njih samih i njihovog raspolozenja a ne samo od samog prekrsaja..mada,daleko od toga da smo i mi cvecke...
  • 0

#254 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 13 April 2016 - 05:31 PM

Ma bilo je to davno,ja samo navodim primer kakve se situacije sve mogu desiti,i da zavisi dosta i od njih samih i njihovog raspolozenja a ne samo od samog prekrsaja..mada,daleko od toga da smo i mi cvecke...

Od njihovog raspoloženja zavisi samo (nekad) da li će progledati kroz prste, ali ne mogu pisati prijavu ako nisi (najčešće svesno, ređe nepažnjom) napravio prekršaj pre toga.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#255 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 13 April 2016 - 05:46 PM

To je istina... Zato sada na svim bajsevima treptalice i mirna glava... E sad to za prsluk,koliko je obavezno,to je vec pitanje...
  • 0

#256 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posts
  • LocationBeograd

Posted 13 April 2016 - 06:06 PM

Читав систем измишљених казни заснива се на идеји полиције да кажњеник не познаје закон. Возачи тешко и могу да знају све, али бар бициклисти са тим не би требало да имају проблема. Неколико чланова, неколико обавеза, научиш напамет (а још и понесеш текст закона на телефону) и кад му покажеш да знаш закон, да видиш да ли ће да пише глупости. Још запишеш његов број и кажеш да ћеш да поднесеш пријаву. Такође, чим те полиција заустави, лепо извучеш телефон и почнеш да снимаш барем аудио, а прво што на снимку треба да се чује јесте да си му рекао да снимаш. Тако су пријатеља зауставили (у колима), па чим је полицајац почео да се прави паметан, он лепо укључио снимање. "Шта, како?" "Рекао ми је адвокат да снимам сваки разговор, да се лепо зна ко је шта рекао и да не можеш ту да ми причаш глупости." Полицајац га гледао мрко и онда му само махнуо да оде. Возачи, међутим, имају и други проблем (мада и многи бициклисти), а то је да су сигурно направили неки прекршај. Па кад покушаш да се извучеш, лако ће ти наћи нешто што може да напише, обично још горе и скупље. Појас, телефон, фарови, затамњење, прва помоћ, итд. Но, ко вози како треба (и ауто и бицикл), може да се заштити од злоупотреба.

 

Иначе сам за потпуну примену свих закона и радо ћу и сам платити казне када направим што не треба. Камо среће да имамо камере и сензоре свуда, па да се зна и да ли си мењао траку или скретао без мигаваца, прекорачио брзину, пројурио преко зебре без пуштања пешака, итд. А проблем је и што нам закони често јесу бесмислени, па онда власт компензује тиме што их не примењује, што је катастрофално, јер тиме управо учи људе да су закони само неке идеје и препоруке и да свако за себе може да бира да ли ће да их поштује. Плус се тако људи уче да се не буде против небулоза. Када би се закони примењивали ригорозно, боље бисмо законе и имали.


  • 1

#257 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 13 April 2016 - 06:12 PM

Sve se slažem, sem za to snimanje, kamere - mene to užasava. Ovako bar kad me zaustavi da znam da sam kažnjen, ne da mi za pet dana stigne na kuću "čestitka". Zlo!  Plus što me sve te silne kamere & mikrofoni nekako asociraju na Orvelovu '84. Ni informacije više ne možeš nazvati, a da ne čuješ "ovaj razgovor se snima zbog..."  


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#258 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Posted 13 April 2016 - 08:36 PM

Nije mi pisano, znam policajca, al mi skrenuta pažnja i upozorenje za ubuduće.

E sad, ako je obaveza, jbg, pa nosiću ga, ali ne treba da to bude procena policajca, već da piše u zakonu. Kad sam vozio u Bosni i CG, koristio sam kacigu, jer je obavezna (inače je ne nosim), a i što bi plaćao kazne, a kroz Bosnu, kad sam vozio po nevremenu imao sam i prsluk. 


  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#259 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 posts

Posted 13 April 2016 - 08:51 PM

Jel moze neko ko je dobro upucen u nas zakon da kaze ovde koji clanovi zakona se odnose na bicikliste? Nije da sam lenj, ali ne bih bas da provedem citav jedan dan u citanju ZOBS da bih pronasao nekoliko clanova, pa ako ima neko ko je to vec uradio, neka podeli ovde.


  • 0

#260 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 13 April 2016 - 09:09 PM

Nisam siguran da je rasveta na biciklu posebno regulisana ZOPS-om.

Čitam ga samo kad mi treba, tako da nisam sigurna, al mi logika govori da ima jedna norma koja se odnosi na sva vozila i da bi čak rasveta morala da radi i po danu, kao na koima, mada je ja prvi ne palim.


  • 0




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users