Jump to content


Photo

Negativno iskustvo: Delboy Smederevo, Aleksa, Pininfarina, Bicikle Smederevo, Vladeta Vasojević


  • This topic is locked This topic is locked
171 replies to this topic

#61 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBrdo

Posted 06 January 2015 - 05:16 PM

Poštovani Cikloberzijanci

Evo mogućnost za sve nas da saznamo nešto novo o profilu DELBOY

Najnovije saznanje je da je imao šesto umetničko ime VVDUBOREZ

Pogledajte dva linka koje prilažem i dobićete još materijala da kompletirate lik prevaranta DELBOY.

Postoji poslovica u našem narodu da NEPADA SNEG DA POMORI SVET, NEGO DA ZVERI TRAGOVE OSTAVE

 

Link 1:  http://www.limundo.c...-EVROPI/5561340

 

Link 2:  http://www.limundo.com/Clan/vvduborez

Vidi stvarno Delboy na Limunu, i ocene mu nisu dobre.

 

Jel si ovaj model bicikla kupio od njega http://www.dodaj.rs/...8YlPpO/asda.png


  • 1

#62 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Posted 06 January 2015 - 05:33 PM

Vidi stvarno Delboy na Limunu, i ocene mu nisu dobre.

 

Jel si ovaj model bicikla kupio od njega http://www.dodaj.rs/...8YlPpO/asda.png

 


Ma on je na Limunu izbačen i nalog mu je blokiran i zabranjen je pristup prevarantu vidi se u vrhu strane

 

VVDUBOREZ NIJE LIMUNDOVAC ZABRANJEN PRISTUP

 

Ja sam od njega kupio 6 novembra tako da je to davno skinuo

Attached Thumbnails

  • Bez naslova.jpg

  • 1

#63 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Posted 06 January 2015 - 05:46 PM

Poštovani Cikloberzijanci

Evo mogućnost za sve nas da saznamo nešto novo o profilu DELBOY

Najnovije saznanje je da je imao šesto umetničko ime VVDUBOREZ

Pogledajte dva linka koje prilažem i dobićete još materijala da kompletirate lik prevaranta DELBOY.

Postoji poslovica u našem narodu da NEPADA SNEG DA POMORI SVET, NEGO DA ZVERI TRAGOVE OSTAVE

 

Link 1:  http://www.limundo.c...-EVROPI/5561340

 

Link 2:  http://www.limundo.com/Clan/vvduborez

sa ovim ocenama: 9 neg od ukupno 172 ocene, ne znam sta bi uspeo da proda za realne novce na eBay-u.

Vecina upitanih nece da biduju kad neko ima feedback ispod 98% a neki prodavci eliminisu takve kupce iz ponudjaca.

Ne verujem da je bez razloga. Sa druge strane ko svesno udje u rizik moze nekad (ako ima srece) dobro da prodje :)


  • 0

#64 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Posted 06 January 2015 - 05:49 PM

dobih i ja poruku


  • 2

#65 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBrdo

Posted 06 January 2015 - 06:28 PM

@vladimirvuk

Video sam da je banovan, a čitao sam i komentare nezadovoljnih kupaca, samo je bezveze što ne može da se vidi koji su predmeti u pitanju.

 

@Bobanultegra

Izgleda smo svi sem Vuka dobili istu poruku. Još mi nije odgovorio na poruku koju sam mu ja poslao, ali je možda nije video.


  • 0

#66 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Posted 06 January 2015 - 06:32 PM

Koliko videh do te 2012. godine imao je pozitivne ocene.

Od jula 2012 do septembra je nakupio 9 negativnih.

 

Što opet govori da je do nekog momenta poslovao pošteno, a šta se posle desilo...to on zna.


  • 0

#67 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Posted 06 January 2015 - 06:49 PM

Još jedan mali dodatak liku i delu DELBOY a 

Poštoje imao šest umetničkih imena diapazon dela je verovatno raznovrstan

Attached Thumbnails

  • KUPINDO.jpg

  • 0

#68 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Posted 06 January 2015 - 06:57 PM

Jone bi sa njim po kratkom postupku: domaći izdajnik, dakle - ban i ćao đaci. Nema više trange frange na mojem sajtu.


  • 3

#69 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Posted 06 January 2015 - 07:11 PM

Poštovani Cikloberzijanci

Evo mogućnost za sve nas da saznamo nešto novo o profilu DELBOY

Najnovije saznanje je da je imao šesto umetničko ime VVDUBOREZ

 

I ja imam nalog na limundu sa korisničkim imenom koje nema veze sa ovim na ovom forumu.. i sad ćeš reći da sam i ja prevarant :)

Ja ustvari na 6-7 foruma koristim nekoliko raznih imena.. jednostavno, ne želim da koristim isti username za sve forume.

 

 

vladimirvuk@ ajd da se manemo istrage o tome kakav je ko bio ko zna kad.. izložio si nezadovoljstvo sa prodavcem. Prodavac je izložio argumente koji ponešto i suprotno dokazuju.. da mi sad ovde ne razbijamo glavu kakav je ko, da li je loš kupac ili prodavac.. dobio si (a i mi ostali) priliku da odemo i da se lično uverimo verodostojnost poruka ili transakcije. Eto, možda prodavac nije cvećka, a možda mu ništa i ne fali. Beše tu i greška sa strane kurirske službe.. ja sam lepo napisao da se tu svašta zakuvalo. 

 

U svakom slučaju najlepše bi bilo da niko nikog ne vredja i da se ostavi teških reči.. a nesuglasice, srediće se nekako.

 

A imam i još jednu sitnu zamerku i to se odnosi na mnoge članove.. bilo bi kulturno da se u sklopu profila popuni lokacija. Na Renault Forumu Srbija gde sam ja odavno član (vidi se i u mom avataru ovde) strogo je pravilo da se popunjava lokacija i godina proizvodnje (ropdjenja).. ovde se ti podaci kriju kao zmija noge. Takodje ovde je administracija blaga, na RFS-u su admini izuzetno strogi i za razliku od ovog veoma je ozbiljan forum. Ispade malo OFF ali eto, jedna sitnica poput lokacije mi bode oči.. pojavi se neko ko izražava svoje stavove a ne zna se ni ko je ni odakle je.

 

Ajd pa uzdravlje svima i da bude malo mira.. ipak je sutra Božić, pa nek je svima sa srećom.


  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#70 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 06 January 2015 - 07:34 PM

I ja imam nalog na limundu sa korisničkim imenom koje nema veze sa ovim na ovom forumu.. i sad ćeš reći da sam i ja prevarant :)
Ja ustvari na 6-7 foruma koristim nekoliko raznih imena.. jednostavno, ne želim da koristim isti username za sve forume.
 
 
vladimirvuk@ ajd da se manemo istrage o tome kakav je ko bio ko zna kad.. izložio si nezadovoljstvo sa prodavcem. Prodavac je izložio argumente koji ponešto i suprotno dokazuju.. da mi sad ovde ne razbijamo glavu kakav je ko, da li je loš kupac ili prodavac.. dobio si (a i mi ostali) priliku da odemo i da se lično uverimo verodostojnost poruka ili transakcije. Eto, možda prodavac nije cvećka, a možda mu ništa i ne fali. Beše tu i greška sa strane kurirske službe.. ja sam lepo napisao da se tu svašta zakuvalo. 
 
U svakom slučaju najlepše bi bilo da niko nikog ne vredja i da se ostavi teških reči.. a nesuglasice, srediće se nekako.
 
A imam i još jednu sitnu zamerku i to se odnosi na mnoge članove.. bilo bi kulturno da se u sklopu profila popuni lokacija. Na Renault Forumu Srbija gde sam ja odavno član (vidi se i u mom avataru ovde) strogo je pravilo da se popunjava lokacija i godina proizvodnje (ropdjenja).. ovde se ti podaci kriju kao zmija noge. Takodje ovde je administracija blaga, na RFS-u su admini izuzetno strogi i za razliku od ovog veoma je ozbiljan forum. Ispade malo OFF ali eto, jedna sitnica poput lokacije mi bode oči.. pojavi se neko ko izražava svoje stavove a ne zna se ni ko je ni odakle je.
 
Ajd pa uzdravlje svima i da bude malo mira.. ipak je sutra Božić, pa nek je svima sa srećom.


Podrzavam "prekid vatre", takodje podrzavam predlog da se profil popuni, a to za mesto boravka treba vezati za ip adresu ako je moguce.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#71 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Posted 06 January 2015 - 07:56 PM

Невезано за ове дискусије које се воде ових дана,али имао сам потребу ово на напишем,не бих да сада о томе ко је преварант,а ко не.Мислим да је крајње време да се уведу оцену на берзу,како би сви и мимо оних који читају овај форум знали ко је преварант а ко не и како би се исти могли санкционисати,а са друге стране како би знали који су добри продавци од које се може куповати без бриге,јер ипак ми овде говоримо о бициклима и опреми која често није јефтина и мислим да би било добро да купци знају од каквих продаваца купују.


  • 2

#72 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Posted 06 January 2015 - 08:00 PM

To je apsolutno potrebno.

Uvek će prevaranti pokušavati da to izigraju, ali nek im bar bude teže...


  • 3

#73 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Posted 06 January 2015 - 08:02 PM

I ja imam nalog na limundu sa korisničkim imenom koje nema veze sa ovim na ovom forumu.. i sad ćeš reći da sam i ja prevarant :)

Ja ustvari na 6-7 foruma koristim nekoliko raznih imena.. jednostavno, ne želim da koristim isti username za sve forume.

 

 

vladimirvuk@ ajd da se manemo istrage o tome kakav je ko bio ko zna kad.. izložio si nezadovoljstvo sa prodavcem. Prodavac je izložio argumente koji ponešto i suprotno dokazuju.. da mi sad ovde ne razbijamo glavu kakav je ko, da li je loš kupac ili prodavac.. dobio si (a i mi ostali) priliku da odemo i da se lično uverimo verodostojnost poruka ili transakcije. Eto, možda prodavac nije cvećka, a možda mu ništa i ne fali. Beše tu i greška sa strane kurirske službe.. ja sam lepo napisao da se tu svašta zakuvalo. 

 

U svakom slučaju najlepše bi bilo da niko nikog ne vredja i da se ostavi teških reči.. a nesuglasice, srediće se nekako.

 

A imam i još jednu sitnu zamerku i to se odnosi na mnoge članove.. bilo bi kulturno da se u sklopu profila popuni lokacija. Na Renault Forumu Srbija gde sam ja odavno član (vidi se i u mom avataru ovde) strogo je pravilo da se popunjava lokacija i godina proizvodnje (ropdjenja).. ovde se ti podaci kriju kao zmija noge. Takodje ovde je administracija blaga, na RFS-u su admini izuzetno strogi i za razliku od ovog veoma je ozbiljan forum. Ispade malo OFF ali eto, jedna sitnica poput lokacije mi bode oči.. pojavi se neko ko izražava svoje stavove a ne zna se ni ko je ni odakle je.

 

Ajd pa uzdravlje svima i da bude malo mira.. ipak je sutra Božić, pa nek je svima sa srećom.

Chamade ja neznam zašto se ti osećaš prozvanim, ja tebe nigde nisam spomenuo.

Pa nisam ja rekao na LIMUNDO da je dotični prevarant, pa nisam mu ja banovao nalog i napisao da mu je pristup zabranjen.

 

Chamade stav ti je vrlo interesantan. Ovde se priča o tome kakav je DELBOY danas a kakav je nekada bio to samo dajem kao dodatak. Šta misliš koliko je još ljudi prevario ovde na CB samo nisu imali mogućnost ocenjivanja a forum nisu našli. Ono što je evidentno je da su troje članova CB se žalili na dotičnog ili davali oglas da je prevarant. Lako je tebi da ga podržavaš a ja ili neko drugi da plaćamo našim novcem.

Niko od tebe ne traži da razbijaš glavu svi smo na forumu dobrovoljno tako da te niko ne primorava da ulaziš u diskusije i da se zamaraš.

Šta ja imam da idem kod njega da vidim kako ima 100 biciklova, pa to vidimo i u oglasima ovde je reč o prevarama koje radi i o oštećenim kupcima. Šta sada mi trebamo da idemo na ekskurziju u Smederevo šta da vidimo? Prevarene kupce, ili da nas naxrani i napije pa da pričamo pijani šta on hoće. Nismo mi ni gladni ni žedni ni bez inetligencije.

Kako si naivan pa ja ne moram da idem nigde ja sam sve to doživeo i imam dokumentovano zašto bih išao kod prevaranta. Šta da vidim šta da mi kaže.

Neda nije cvećka nego je prevarant, pa u mom slučaju je imao dva meseca da ispravi grešku koju je napravio. Pa ja ne pričam u afektu, nego sa distance od dva meseca. I ovo sto sam napravio temu pokrenuo sam zato što sam video da već ima opširna tema o njemu, kao i oglas koji je administracija dva puta brisala gde se kaže da je prevarant.

Ako si čitao oglas koji sam ja dao ja ga nigde ne teretim zbog kurirske službe, nego isključivo zbog njegovih namernih prevarantskih poteza.

Ovde se ništa nije zakuvalo, nego samo isplivava istina.

Kada mu ne tražim zamenu, novac, odštetu, izvini zar nije dovoljno sa moje strane? Znači nema šta da se sredjuje, a takodje nerazumem gde sam ja koristio teške reči?

Pošto si i ti učesnik foruma a tu si kod njega u Smederevu otidji ti kod njega da te počasti  i da ti pokaže šta ima.

Želim ti puno zdravlja i sreće i srećno ti bilo BADNJE VEČE


  • 2

#74 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Posted 06 January 2015 - 08:03 PM

To je apsolutno potrebno.

Uvek će prevaranti pokušavati da to izigraju, ali nek im bar bude teže...

 

Свакако,али бар ћемо знати ко су они добри продавци.


  • 0

#75 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Posted 06 January 2015 - 08:05 PM

E, to jeste. Pošteni i ispravni prodavci bi nakupili dosta pozitivnih ocena i samim tim bi se znalo 

da sa njima vredi trgovati...


  • 0

#76 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Posted 06 January 2015 - 08:10 PM

Slažem se sa kolegama grbić i chamade. Svako od nas je imao dovoljno materijala da o svemu ovome formira svoje mišljenje. Neki, kao ja, kloniće se ovog prodavca; drugi će verovatno nastaviti sa njim da trguju. Nepotrebno je poput pobesne rulje, krvožedno tražiti nečiju glavu na panju, pogotovo što se kupac oglasio i rekao da je u materijalnom smislu, stvar za njega rešena, te da mu je namera samo da upozori potencijalne kupce. Mislim da je u toj svojoj nameri uspeo.

 

Sa druge strane, na administraciji je da li će na berzi i dalje biti oglasa pomenutog prodavca. Uostalom, možda su ljudi daleko bolje informisani od nas koji eto ovde dobismo samo činjenice iz druge ruke, prežvakane i prekrojene po uzusima koji su u najmanju ruku arbitrarni.

 

Pošto je svrha ovakvih tema informisanje članova i potencijalnih kupaca, a ne razapinjanje nekog na krst, neka se na informacijama i završi. Mučno je igrati se kojekakvih detektivskih igrica i sklapati mozaike o profilu nečije ličnosti. Stoga, pošto je kako izgleda sve na ovu temu rečeno, da se ja pitam ovde bih jedan lock. 

 

P.s Slažem se takođe da je neophodno uvesti neku vrstu ocenjivanja prodavaca/kupaca.


  • 5

#77 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Posted 06 January 2015 - 08:14 PM

E, to jeste. Pošteni i ispravni prodavci bi nakupili dosta pozitivnih ocena i samim tim bi se znalo 

da sa njima vredi trgovati...

Pa ovde na CB ima trgovac koji je član od januara 2011 godine. U ponudi ima od 200 do 500 biciklova u svakom trenutku. Nikada ni jednu lošu reč nismo čuli ni o njegovom radu, ni o njegovoj robi.

Imamo i trgovca delovima koji od aprila 2010 na CB. Nikada ni jednu lošu reč nismo čuli ni o njegovom radu, ni o njegovoj robi.

Pa zašto da se nezna ko je kakav, to je dobro za nas kupce.


  • 0

#78 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Posted 06 January 2015 - 08:16 PM

Upravo bi neke ocene i dovele do toga da pošteni trgovci dobiju i konkretnu satisfakciju u vidu pozitivnih ocena.


  • 0

#79 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Posted 06 January 2015 - 08:21 PM

I ja imam nalog na limundu sa korisničkim imenom koje nema veze sa ovim na ovom forumu.. i sad ćeš reći da sam i ja prevarant :)

Ja ustvari na 6-7 foruma koristim nekoliko raznih imena.. jednostavno, ne želim da koristim isti username za sve forume.

 

 

vladimirvuk@ ajd da se manemo istrage o tome kakav je ko bio ko zna kad.. izložio si nezadovoljstvo sa prodavcem. Prodavac je izložio argumente koji ponešto i suprotno dokazuju.. da mi sad ovde ne razbijamo glavu kakav je ko, da li je loš kupac ili prodavac.. dobio si (a i mi ostali) priliku da odemo i da se lično uverimo verodostojnost poruka ili transakcije. Eto, možda prodavac nije cvećka, a možda mu ništa i ne fali. Beše tu i greška sa strane kurirske službe.. ja sam lepo napisao da se tu svašta zakuvalo. 

 

U svakom slučaju najlepše bi bilo da niko nikog ne vredja i da se ostavi teških reči.. a nesuglasice, srediće se nekako.

 

A imam i još jednu sitnu zamerku i to se odnosi na mnoge članove.. bilo bi kulturno da se u sklopu profila popuni lokacija. Na Renault Forumu Srbija gde sam ja odavno član (vidi se i u mom avataru ovde) strogo je pravilo da se popunjava lokacija i godina proizvodnje (ropdjenja).. ovde se ti podaci kriju kao zmija noge. Takodje ovde je administracija blaga, na RFS-u su admini izuzetno strogi i za razliku od ovog veoma je ozbiljan forum. Ispade malo OFF ali eto, jedna sitnica poput lokacije mi bode oči.. pojavi se neko ko izražava svoje stavove a ne zna se ni ko je ni odakle je.

 

Ajd pa uzdravlje svima i da bude malo mira.. ipak je sutra Božić, pa nek je svima sa srećom.

Nije mislio da je prevarant jer ima 10 korisnickih imena na 10 razlicitih sajtova vec je hteo reci da je na vecini tih sajtova za kupoprodaju ispao neposten(da ne upotrebljavam teze reci) i u krajnjem slucaju banovan.

Prodavac nije nikakve izneo argumente jer nije postavio ovde dokaze a rece da ih ima. Dok ne postavi,tako ce i ostati.

Sto se tice ovog foruma,neko upuceniji od mene ce mozda koju rec vise napisati od mene ali znam da treba da budemo i zahvalni na onome sto imamo. Da treba malo podici kriterijum-treba ali sta je,tu je. Bice valjda i to :) 

Sto se tice lokacije i godine rodjenja na profilu,ne vidim razlog zasto bi to bilo nepohodno. Postoje i ozbiljini forumi od rfs pa na njima nije obavezno ovo da se popunjava.

 

a to za mesto boravka treba vezati za ip adresu ako je moguce

Pretera ga :)

Svako od nas je imao dovoljno materijala da o svemu ovome formira svoje mišljenje. Neki, kao ja, kloniće se ovog prodavca; drugi će verovatno nastaviti sa njim da trguju. Nepotrebno je poput pobesne rulje, krvožedno tražiti nečiju glavu na panju, pogotovo što se kupac oglasio i rekao da je u materijalnom smislu, stvar za njega rešena, te da mu je namera samo da upozori potencijalne kupce. Mislim da je u toj svojoj nameri uspeo.

 

Sa druge strane, na administraciji je da li će na berzi i dalje biti oglasa pomenutog prodavca. Uostalom, možda su ljudi daleko bolje informisani od nas koji eto ovde dobismo samo činjenice iz druge ruke, prežvakane i prekrojene po uzusima koji su u najmanju ruku arbitrarni.

 

Pošto je svrha ovakvih tema informisanje članova i potencijalnih kupaca, a ne razapinjanje nekog na krst, neka se na informacijama i završi. Mučno je igrati se kojekakvih detektivskih igrica i sklapati mozaike o profilu nečije ličnosti. Stoga, pošto je kako izgleda sve na ovu temu rečeno, da se ja pitam ovde bih jedan lock. 

 

P.s Slažem se takođe da je neophodno uvesti neku vrstu ocenjivanja prodavaca/kupaca.


Podrzavam "prekid vatre", takodje podrzavam predlog da se profil popuni, a to za mesto boravka treba vezati za ip adresu ako je moguce.

Potpisujem.

Svima srecno Badnje vece!


  • 3

#80 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBrdo

Posted 06 January 2015 - 08:23 PM

Kao što je neko već spomenuo, ne mora neko ko ima raličite nadimke na različitim forumima da bude prevarant, većina ima različite nadimke, to je po meni sasvim normalno.

 

Što se obaveznog popunjavanja lokacije i ostalih podataka vezano za forum tiče, to ne podržavam, forum je krajnje neobavezna stvar i zašto bih morao da popunjavam lokaciju i ostale lične podatke, pa da posle brinem da li će ti podaci da "procure". Ko hoće da popuni nek popuni.

 

Slažem se za ocenjivanje kupaca, to bi bilo korisno.

Od kada je Berza promenjena, obavezno je popunjavanje deklaracije, odnosno upisivanje ličnih podataka, da bi se mogao postaviti oglas. Problem oko ovoga je što je naš zakon nedovoljno detaljan pa ovo se ovo tumači različito. Tako recimo na Berzi i Kupujemprodajem kupac sam popunjava deklaraciju i može da upiše apsolutno bilo šta, dok za Limun/Kupinu mora da se pošalje fotografija lične karte (što je sigurnije).

U oba slučajeva postoji problem rešavanja reklamacija jer zakon nije dovoljno definisan. Bilo je i previše slučajeva gde su ljudi prevareni na Limunu/Kupini, pa nije bilo nikakvog reagovanja sajta ili nadležnih organa, iako imaju lične podatke.

Ip takođe nije rešenje, može da se ide preko proxy-a pa da se menja lokacija svaki put kada se okači oglas.


  • 2




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users