Jump to content


Photo

Pumpanje gume


  • Please log in to reply
238 replies to this topic

#141 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 20 February 2015 - 05:30 PM

loše slike, ali izgleda kao da je oštećen otvor, pa to raseca gumu kod ventila, moraš da isturpijaš i izravnaš taj oštar deo na rupi za ventil.


  • 0

#142 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Posted 20 February 2015 - 05:52 PM

Као што сам претпоставио, рупа се чини сувише широком. Ако је преширока за преста вентил, услед великог притиска и велике рупе цео вентил се издигне и на руб фелне налегне гума у зони која није предвиђена за то и буде просечена. Имаш ли неку унутрашњу, макар и крпљену, са ауто вентилом?
И један савет Рамо, када фотографишеш нешто што је јако близу, користи макро мод на камери, тада ће у фокусу бити оно што је близу док ће удаљени предмети бити замућени...
  • 0

#143 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 February 2015 - 06:05 PM

Ne vidi se sa slike dobro, ali verujem da bi primetio ako je otvor neravan ili ima neki opiljak da štrči... Ako je to, naravno mora se poravnati turpijom. Ali kako si vozio sa 7.5 bara i kažeš puca ti guma samo kad koristiš mini pumpu, sumnjam da je felna razlog.

 

Ramo, koliki je otvor na felni, da li ventil prolazi knap ili ima lufta? Sa prethodnih slika se vidi da je neki retro drumaš u pitanju pa ne verujem da su rupe za auto ventil. Ali i da jeste opet ne verujem da je to razlog, imam ja 17mm uske felne na mtb-u, vozio sam 25tice i na 8 bara bez problema.

 

Sledeću gumu napumpaj na max odmax u radnji ako imaju pumpu ili servis, ili na onom kompresuru na 7.5. Ako ne bude problema onda definitivno ne paziš dovoljno sa malom pumpom.


  • 0

#144 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Posted 20 February 2015 - 06:09 PM

Мени по сликама рупа за вентил личи на рупетину! Помично мерило (шублер) у руке и измерити пречник отвора.
  • 0

#145 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 20 February 2015 - 06:26 PM

Ne vidi se sa slike dobro, ali verujem da bi primetio ako je otvor neravan ili ima neki opiljak da štrči... Ako je to, naravno mora se poravnati turpijom. Ali kako si vozio sa 7.5 bara i kažeš puca ti guma samo kad koristiš mini pumpu, sumnjam da je felna razlog.

 

Ramo, koliki je otvor na felni, da li ventil prolazi knap ili ima lufta? Sa prethodnih slika se vidi da je neki retro drumaš u pitanju pa ne verujem da su rupe za auto ventil. Ali i da jeste opet ne verujem da je to razlog, imam ja 17mm uske felne na mtb-u, vozio sam 25tice i na 8 bara bez problema.

 

Sledeću gumu napumpaj na max odmax u radnji ako imaju pumpu ili servis, ili na onom kompresuru na 7.5. Ako ne bude problema onda definitivno ne paziš dovoljno sa malom pumpom.

na slici broj 5 baš izgleda kao da je otvor sa jedne strane sužen, tj kao da neko oštro parče sužava otvor u jednom delu, mada su slike očajne, kao što sam rekao, pa se ne vidi dobro šta je u pitanju.


  • 0

#146 ramo92

ramo92
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Posted 20 February 2015 - 06:39 PM

Imam unutrasnju gumu sa auto ventilom,mogu i nju probati ubaciti u ovaj otvor za ventil,sutra cu ubaciti i auto ventil i prestu pa cu slikati.Pa da vozio sam nekoliko dana na 7,5 bara,nikakvih problema nije bilo,cim uzmem mini pumpu da napumpam ono se probusi kraj ventila.Na fb mi kaze jedan stariji biciklista,da ovo sto se probusi guma kraj ventila,da to izaziva,ona matica sto se zavrce na ventil,pa ide do kraja spoljne strane felne,da trebam ili da je skroz skinem sa ventila ili da je malo odvrnem,znaci da je oslobodim od spoljne strane felne


  • 0

#147 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 20 February 2015 - 07:50 PM

Ako moze da udje auto ventil onda to nije felna za presta ventil i naravno da ce svaka guma puci pre ili kasnije i to onda nema veze sa pumpom...
  • 1

#148 ramo92

ramo92
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Posted 21 February 2015 - 10:37 AM

Ne moze auto ventil ni malo da udje u otvor za felnu

Attached Thumbnails

  • 2015-02-21 10.47.42.jpg
  • 2015-02-21 10.47.53.jpg
  • 2015-02-21 10.49.03.jpg
  • 2015-02-21 10.50.41.jpg
  • 2015-02-21 10.52.28.jpg
  • 2015-02-21 10.52.37.jpg

  • 0

#149 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Posted 25 April 2015 - 12:40 PM

Može li par preporuka mini pumpi sa kojima imate iskustva? Vidim da cene variraju od 200 pa do 2000 dinara a ne znam od čega to zavisi jer pumpa i nije neka složena sprava. Trenutno me zanima da uzmem neku mini pumpu koju bih nosio sa sobom a onu veliku bih naknadno uzeo, trenutno mi ne treba jer imam blizu zgrade kompresor.

Koliko su pouzdane mini pumpe sa manometrom na sebi i koja je neka optimalna cena za njih? Da li taj manometar stvarno radi kako treba ili je više ukras koji bi podigao cenu?

 

Tražim nešto do 1000 dinara a gumu bih duvao na otprilike 6 bara.


  • 0

#150 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 25 April 2015 - 01:09 PM

Prije mjesec dana sam u capriolu kupio mini pumpu krypton x.Platio sam je 1600 din.Ima manometar.Ja sam od te pumpe nesta ocekivao,ali sam se zeznuo.Njen kapacitet je mali i treba dugo duvati.Meni ce ona sluziti samo na duzim putovanjima da zalijepim gumu i dodjem do prvog kompresora da doduvam.Da sam znao ne bih je kupovao.
  • 1

#151 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Posted 25 April 2015 - 01:44 PM

Ovakva mišljenja mi trebaju. Hvala!

 

Ima li još ko iskustva sa ovim mini-manometar-pumpama?


  • 0

#152 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Posted 25 April 2015 - 03:40 PM

Mini pumpe su pomocne, dakle kupis neku bolju od najjeftinije i onako sluzi samo da bi okrpio gumu sa njom.
  • 0

#153 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Posted 25 April 2015 - 04:54 PM

И ја имам једну криптон без манометра,мислим да је била око 700 динара,не знам колико може да нагура,али може да се вози.Баш данас ми је пукла гума окрпио сам је и надувао том пумпом,возио до куће и надувао великом пумпом.Мој савет ти је ова мала да буде уз тебе и користиш је у случају нужде када ти пукне гума,а кући треба да имаш неку већу или компресор.


  • 0

#154 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Posted 25 April 2015 - 07:30 PM

Okej, hvala, kupiću neku običnu a veliku ću uzeti sa manometrom.


  • 0

#155 tmrki

tmrki
  • Members
  • PipPipPip
  • 145 posts

Posted 25 April 2015 - 07:41 PM

http://www.wobyhaus....px?item=0290705

 

Nosim je stalno sa sobom u torbici.

Radi za sve pare. :)

 

p.s. Duva i dunlop i auto ventil.


  • 0

#156 ceja

ceja
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • Locationkosovska mitrovica

Posted 25 April 2015 - 09:01 PM

http://www.2bike.rs/...to#.VTv_mtKqpBc

 

vredi svaki dinar  :grin:


  • 0

#157 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 25 April 2015 - 11:51 PM

Ako bas hoces da gumu naduvas na odgovarajuci pritisak posle krpljenja u prirodi onda C02 patrone


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#158 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Posted 26 April 2015 - 09:25 AM

Koliko taj patron može da naduva i šta se dešava sa ostatkom CO2 kad naduvaš do određenog pritiska? Možeš da ga zadržiš za kasnije ili ode u etar?


  • 0

#159 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 26 April 2015 - 09:29 AM

http://www.dcrainmak...-beginners.html




  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#160 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Posted 26 April 2015 - 09:56 AM

Hvala na snimcima. Posle ovoga sam odlučio da ne kupujem CO2 pumpicu jer samo uštedi na vremenu i energiji koje ti je potrebno za duvanje a posle se svakako mora doduvati redovnom pumpom. Pošto mi vreme nije bitno a u pogledu energije razmišljam da valja malo i ruke razdrmati tokom vožnje, nije mi ovo baš isplativo :)


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users