Jump to content


Fotografije

Elektricni bicikli - misljenje i iskustvo korisnika


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
691 odgovora na ovu temu

#521 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 November 2019 - 11:33 AM

Zdravo svima,
Ne znam jel ovaj post najbolji za moje pitanje :smile:
Kupio sam el.bicikl sa Bosch CX motorom pa me interesuje jel neko u Beogradu ili sire moze da uradi update software-a?
Ko to moze da servisira?

 

Pre mesec dana su i u Beogradu počeli da rade dijagnostiku i upgrade software-a. Firma je Sportofis, Radnička 39. Bio sam pre 15ak dana da mi uključe svetla na mom mtb CX-u i super su mi uradili. Inače, kompletan update (board computer, motor, baterija) košta 3000din. Moram baš da odem kod njih ovih dana jer mi se pojavila "Service" ikonica kada palim bicikl.


  • 1

#522 markoni87

markoni87
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 11 November 2019 - 04:49 PM

Super! Hvala puno. Super je to da su poceli kod nas da se bave ozbiljnije el.biciklama, mislim da ih je sve vise i vise.


  • 1

#523 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 November 2019 - 08:06 PM

Najsmesniji su mi ovi skuteri sa drumskim volanima i menjacima. (Zavrtanj u navrtku)

 

 

Dakle Revolt E+

Njihov slogan je "E is for extra adventures"

Ja bih rekao, E is for extra money, or extra low mileage :D

 

To nisu drumaši samo liče, ovi penjači liče na bicikliste a elektromotorni skuteri s pedalama liče na drumaše zbog kormana ali imaju mtb gumetine i sigurno su dosta teški.

Neće zaživeti nikad to na šta aludiraš (da edrumaši preuzmu primat) jer će se Tour de France uvek voziti na snagu ne na baterije. Većinski će uvek biti više ljudi koji vole sport, trening i lak brz bicikl sa beskonačnom autonomijom. Nema te baterije koja će neutreniranom biciklisti pružiti autonoimiju 100-200 km što su za drumaše normalne da ne kažem uobičajene vikend ture.

Asistencija do 25 km/h zna se gde je i kad korisna a na drumašu je besmislena. I ja bih vozio ebike za commuting po gradu da imam viška love i garažu gde da držim silne dvotočkaše, dva drumaša, treking tourer, rekumbent, velomobil, ebike..


  • 1

#524 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 November 2019 - 06:24 AM

Super! Hvala puno. Super je to da su poceli kod nas da se bave ozbiljnije el.biciklama, mislim da ih je sve vise i vise.

 

Ne bih se složio sa tobom. Iz priče sa Aleksandrom i Mladenom iz Sportofis-a saznao sam da je oprema vrlo skupa i da treba da imaš dobar početni kapital. A najveći problem je taj što Bosch, odnosno njihov zastupnik Miranda, ne želi da ima bilo šta izvan EU. Da bi se dobila licenca potrebno je da se završi kurs, a onda sledi naručivanje i nabavka opreme za dijagnostiku. Jedna firma iz Novog Sada je krenula u ovu avanturu, pa se nadam da će se uskoro i u ovom gradu otvoriti jedan servis. Naravno, ovo je priča o software-u kod električnog bicikla.

Što se tiče potrošne robe (lanac, kaseta, diskovi, pločice...) komponente su identične sa "običnim" biciklom. Za zamene tih delova ja idem kod Grbića jer je zaista najbolji serviser.


  • 0

#525 markoni87

markoni87
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 12 November 2019 - 10:30 AM

Nisam razumeo sa kojim delom se ne slazete samnom?
Iskreno ove godine sam primetio povecan broj el.bicikli na ulicama za Bosch motorima a i u oglasima ih je sve vise.
Iz pomenutog servisa su mi rekli da mogu da servisiraju mehaniku bosch motora ne tomsa misljo kad sam rekao da je lepo sto je neko poceo da se ozbiljnije bavi time.
  • 0

#526 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 13 November 2019 - 01:50 PM

Predlozite mi dobar servis,

da od MTB 29 ugradi sve sta je potrebno, da bude pedalec.

Ne e bike.

Hvala unapred na odgovoru.


  • 0

#527 kicavac

kicavac
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 13 November 2019 - 11:54 PM

Ima Dusan na Zvezdari. On ne pravi pedelce ali mi je rekao da treba da se doda samo senzor. Sad ne znam kako može da se napravi i displej sa nivoima asistencije.
  • 0

#528 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 November 2019 - 06:27 AM

Nisam razumeo sa kojim delom se ne slazete samnom?
Iskreno ove godine sam primetio povecan broj el.bicikli na ulicama za Bosch motorima a i u oglasima ih je sve vise.
Iz pomenutog servisa su mi rekli da mogu da servisiraju mehaniku bosch motora ne tomsa misljo kad sam rekao da je lepo sto je neko poceo da se ozbiljnije bavi time.

 

Ocigledno da je doslo do nesporazuma. Rekli ste da su kod nas poceli da se bave elektricnim biciklima. Pomislio sam da mislite na servise, tj. da na vise mesta kod nas moze da se radi dijagnostika. Na zalost, cak ni kod PlanetBike-a, koji prodaje nove el.bicikle sa Bosch motorom to nije moguce. Zaista ne znam kako to moze. Prodaju nesto, a nisu obezbedili servis. Neko je ovde davno napisao da je jednom prilikom pitao kada planiraju da servisiraju ove bicikle. Njihov odgovor je bio da nema potrebe jer se to ne kvari :)

Inace, i ja sam primetio znacajno povecan broj "elektricara" sa Bosch-om na nasim ulicama. Nadam se da ce se taj trend nastaviti.


  • 0

#529 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 14 November 2019 - 08:50 AM

Ima Dusan na Zvezdari. On ne pravi pedelce ali mi je rekao da treba da se doda samo senzor. Sad ne znam kako može da se napravi i displej sa nivoima asistencije.

Znam da Dusan radi e bajsove.

A da li neko radi bas pedalce?

To me interesuje.


  • 1

#530 kicavac

kicavac
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 14 November 2019 - 11:48 AM

Mozda moderna Zrenjanin. Nego mene zannima kad bi na e bike dodao taj tockic i senzor, kako bi podesavao nivo asistencije i da li da ti asisitira.
  • 0

#531 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 November 2019 - 01:00 PM

Da li je neko izveo računicu koliko ukupno izađe bicikl sa naknadno ugrađenim motorom u pedelec verziji?


  • 0

#532 kicavac

kicavac
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 16 November 2019 - 02:57 PM

Oko 500e
  • 0

#533 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 November 2019 - 03:18 PM

Oko 500e

 

Sa kojim motorom i kojom baterijom?


  • 0

#534 kicavac

kicavac
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 16 November 2019 - 05:58 PM

Da, 250w jacom baterijom 36v za 50km, u stvari sa pletenjem tocka i ugradnjom i 600.

Kid Dušana je sa pletenjem ugradnjom sa jačom bsterijom 480e, plus oko 100 taj senzor i display i kako ife zo pofedavwnje ne znwm, oko 600 racunaj.
  • 0

#535 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 November 2019 - 06:37 PM

Da, 250w jacom baterijom 36v za 50km, u stvari sa pletenjem tocka i ugradnjom i 600.

Kid Dušana je sa pletenjem ugradnjom sa jačom bsterijom 480e, plus oko 100 taj senzor i display i kako ife zo pofedavwnje ne znwm, oko 600 racunaj.

 

Izvini, ali te od sredine druge rečenice pa sve do kraja u opšte ne razumem.


  • 0

#536 kicavac

kicavac
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 16 November 2019 - 06:43 PM

Тастатура сама куца. Без сензора са јачом батеријом 480 са пплетењем жица и уградњом, плус сензор око 50е, и дисплеј ако се уграђује да има нивое асистенције. То ме знам како се подешава, вероватно и то кошта. Значи око 600е сигурно.
  • 0

#537 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 November 2019 - 07:18 PM

Vidim da Dušan i ovde postavlja oglase za bicikle koje je napravio. Ali ni na jednom oglasu ne piše da postoji opcija za ugradnju senzora, a takođe nigde ne piše koliki obrtni momenat imaju motori. Takođe ni cene mu nisu naivne. Cena je skoro ista kao i za električni bicikl sa Yamaha ili Bosch sistemom. Postavlja se pitanje zašto onda prepravljati bicikl, ako nije velika razlika u ceni. Da li može da se baterija skinema sa bicikla ili ne?


  • 0

#538 kicavac

kicavac
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 16 November 2019 - 07:24 PM

Da, koliko sam shvatio ne ugadjuje senzore, možda po zahtevu. Baterija ima kutiju, valjda moze da se skida. Gde još ima, znam za modernu Zrenjanin i njega. Uvoz sa AliExpress se ne isplati, ko zna kolilo oderu za carinu i porez.
  • 0

#539 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 17 November 2019 - 11:33 AM

Motori za pedalec su kod Dusana jacine 350 w. Ja sam kontaktirao Dusana preko pp.


  • 0

#540 kicavac

kicavac
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 17 November 2019 - 11:42 AM

Zavisi od voltaže, ns 36v su 250 a 48v 350.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika