Jump to content


Photo

SLX m660 e type prednji menjac


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 214 posts

Posted 12 November 2014 - 01:01 PM

Pozdrav. Nedavno sam nabavio ram sa pomenutim menjacem. Dakle bicikl je jos uvek u procesu sklapanja. Na shimano-ovom sajtu pise da je najveci lancanik koji moze da se stavi 44T.

Ranije mi je serviser rekao da je izmedju prednjeg menjaca i najveceg lanacanika potrebno rastojanje 3mm, pa bih sada hteo da stavim 46T najvecu sajbnu, da li je to moguce uraditi i da li je neko pokusao nesto slicno? :smile:


  • 0

#2 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Posted 12 November 2014 - 04:51 PM

Mislim da neces moci to da uradis kako si zamislio. Kod e-tape menjaca se ne moze podesavati visina, tj.kako se stavi na ram tako mora i stojati, dok kod klasicnih  mozes da ih podesavas gde ces ga postaviti na sedalnu cev. Jedno da probas da nabavis menjac koji moze na takvu sajbnu da ide


  • 0

#3 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 214 posts

Posted 12 November 2014 - 05:43 PM

Znam da je e-type fiksiran. Da li neko moze da izmeri, ko ima e-type prednji menjac, rastojanje izmedju velike sajbne i menjaca, puno bi mi znacilo? Ili kako vam se cini ideja da "obradim" prednji menjac- mada ovo je najmanje pametno resenje? Hvala na odgovoru :)


  • 0

#4 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1527 posts
  • LocationVrsac

Posted 12 November 2014 - 05:59 PM

A sta ti znaci toliko 2 zuba da komplikujes toliko?
  • 0

#5 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 12 November 2014 - 06:00 PM

Ne moze. Sa e-type menjacem si tu gde si, ni gore, ni dole, i namenjen je za najvecu sajbu koju specifikacija prpizvodjaca predvidja. Lepo ti je majstor rekao da treba 3mm (sto je optimalno rastojanje, mada moze do 5) od donje ivice spoljnog dela kaveza. Ako je tvoj menjac klasifikovan na 44 zuba onda je 1:0 za shimano. Ja ne bih obradjivao menjac, iz banalnih razloga kao sto su slabljenja kaveza usled cega moze da pukne ili da se iskrivi.

Najpametnije od svih pametnih resenja

1. je da prodas menjac i kupis odgovarajuci 

2. Ne teras besne gliste sa 46 nego ostanes na 44


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#6 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Posted 12 November 2014 - 06:03 PM

Imam ja e tape ali zasto hoces da stavis 46? 


  • 0

#7 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 214 posts

Posted 12 November 2014 - 11:44 PM

Prvi razlog je jer sam pre toga vozio gradski (treking) bicikl sa 48T, a drugi razlog je zbog estetike. Slazem se s vama, verovatno ta dva zuba ne znace puno. Probacu da stavim 46T sajbnu, pa ako moze moze, ako ne necu da diram menjac. Hvala vam :)


  • 0

#8 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Posted 13 November 2014 - 11:10 AM

Nema sta da probas, jednostavno ne moze


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users