Jump to content


Photo

Danas mi je stiglo, tema za hvalisanje!


  • Please log in to reply
3532 replies to this topic

#2961 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3257 posts

Posted 07 May 2022 - 06:01 PM

Neka si kupio, prethodna se isplatila za sve novce. Neka si se ti nama vratio na 2 točka i neka bude što češće na mišiće a što ređe na benzin. :)
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2962 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 360 posts

Posted 11 May 2022 - 09:39 AM

Ma nema tu ništa opako, ima gomilu mana kao i svi drugi uređaji.

Koju?
Imam 530 nikakav problem nikad.
  • 0

~be here now~


#2963 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 17 May 2022 - 09:24 PM

Eh da je jedna.. nego gomilia od čega su neke i ozbiljne. Ne mogu ni da se setim svega iz glave, šteta što nisam zapisivao na papir A4 formata svaki put kad se dogodi neko sranje pa da imam celu listu i sve hronološki. Nego mrzi me i ne da mi se pisati ovde jer to neće ništa rešiti, a i znam već proceduru: doći će neko da mi kaže da proverim da li sam apdejtovao firmver ili dobro podesio ili tako nešto nubovski :roll: ili da je to nešto do mog uređeja jer se njima nije desilo. A zapravo većina ljudi upali ponekad i snimi neku vožnjicu, i koristi površno ni ne udubljuje se. I ljudi se generalno mnogo lože na brend, marketing i na to koliko su nešto platili. Meni je to samo oruđe i ako sam platio papreno reći ću da ne valja, ako nešto ne valja. Ima naravno stvari i sa kojima sam zadovoljan. Kao i kod 3x jeftinijih gps-a.

Ajde kad skupim živaca nabrojaću iskustva sa ovim "premium" uređajem (830).


  • 0

#2964 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Posted 17 May 2022 - 10:19 PM

@Gadjan   To je zato sto si kupio polovan u Srbiji, da si kupio u nekoj radnji na zapadu sve bi radilo kako treba :)


  • 0

#2965 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3257 posts

Posted 18 May 2022 - 04:09 AM

Eh da je jedna.. nego gomilia od čega su neke i ozbiljne. Ne mogu ni da se setim svega iz glave, šteta što nisam zapisivao na papir A4 formata svaki put kad se dogodi neko sranje pa da imam celu listu i sve hronološki. Nego mrzi me i ne da mi se pisati ovde jer to neće ništa rešiti, a i znam već proceduru: doći će neko da mi kaže da proverim da li sam apdejtovao firmver ili dobro podesio ili tako nešto nubovski :roll: ili da je to nešto do mog uređeja jer se njima nije desilo. A zapravo većina ljudi upali ponekad i snimi neku vožnjicu, i koristi površno ni ne udubljuje se. I ljudi se generalno mnogo lože na brend, marketing i na to koliko su nešto platili. Meni je to samo oruđe i ako sam platio papreno reći ću da ne valja, ako nešto ne valja. Ima naravno stvari i sa kojima sam zadovoljan. Kao i kod 3x jeftinijih gps-a.
Ajde kad skupim živaca nabrojaću iskustva sa ovim "premium" uređajem (830).



S obzirom da si ovako dosta sistematičan i pragmatičan, i ja bih baš voleo da pročitam koje si to konkretno zamerke našao tom uređaju, s obzirom da se vodi kao jedan od vodećih na tržištu.

I ja sam mom uređaju Lezyne našao nekoliko mana ali s obzirom da sam ga platio tek stotinak eura ne žalim se mnogo...
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2966 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Posted 18 May 2022 - 05:52 AM

Kod mene je model 530 i ovo su mane:
Kad je oblačno i šuma, nije baš precizan. Kažu da je to zbog novog čipa koji troši manje baterije ali mu preciznost u otežanim uslovima nije jača strana.
Spor je. To primetim u dva slučaja:
- kad prolazim kroz ekrane / informacije (summary ekran po završetku vožnje, traženje neke prethodne vožnje)...
- tokom navigacije: nije uvek konzistentan koliko ranije najavi skretanje i nekada skrolovanje mape ide sporo u odnosu na vožnju (ja sam pored raskrsnice, a na mapi tek pristižem). Naravno, ovo se najbolje primeti kad idem nizbrdo, a treba negde da se skrene (prođem skretanje), ali sam jednom i na uzbrdici skrenuo ranije.
- ume da se restartuje iz čista mira. Desilo mi se nekoliko puta za godinu dana, ni jednu vožnju nisam izgubio, ali znam neke koji jesu.
Edit: ima dovoljno prednosti da ne žalim što sam ga kupio, da ne bude zabune.
  • 0

#2967 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 292 posts

Posted 18 May 2022 - 07:08 AM

Što se tiče 520. Mane.

Nekad u na strmin usponima izgubi nagib.Brzo se sabere, vjerovatno izgubi signal zbog drveća.

Nekad neće da se poveže na BT da uploaduje vožnju. Onda treba isključiti BT na tel. pa ponovo uključiti i odmah se nakači.To im je valjda bug.

Navigacija radi pristojno, mada nekad kasni sa skretanjem ili promaši put par desetina metara ali to je na seoskim putevima.

Ostalo ok. Baterija i posle 2 god traje oko 12 sati. Nikad se nije resetovao ni zablokirao. Kupljen polovan za 35 evra.


  • 0

#2968 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4445 posts
  • LocationBeograd

Posted 18 May 2022 - 07:40 AM

Više puta sam vidjao kod ljudi da im baguje, greši na rutama i slično. Ako je Garmin ne znači da je savršen.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#2969 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 18 May 2022 - 09:42 AM

Trebalo bi se preseliti na adekvatnu, gps temu, jer će ovde suviše da se nagomila off a tamo može biti korisno drugima ako čitaju ili traže ubuduće.

 

@Gadjan   To je zato sto si kupio polovan u Srbiji, da si kupio u nekoj radnji na zapadu sve bi radilo kako treba :)

 

A ti znaš kakav sam i gde ja kupio? ;) Upravo je sa tog tvog voljenog zapada. I ne, ne može da radi sve kako treba jer je hardver u njemu krš. Tj nahajpovan je i veštački stvorena slika korisnicima da je to nešto sjajno i naj, a zapravo je tu gde jeste samo zato što su drugi još gori. Svi ugrađuju jeftin hardver a debelo precenjuju i masno zarađuju na tim igračkicama, garmin je dobar ali da košta 50-100 eur koliko realno vredi, ovi drugi još manje.

Btw, Michelin unutrašnje gume koje nabavim sa bike24 imaju na sebi odštampano "made in Serbia"...

 

Bolje skini tu masku :D i kad već troluješ objasni tačne razlike između polovnog Garmina u Srbiji i tog iz radnje sa zapada, kad si već toliko potkovan i upućen u gps uređaje. Evo može ovde:

 

https://www.2bike.rs...uređaji/page-23


  • 0

#2970 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 472 posts

Posted 19 May 2022 - 09:42 AM

Poucen iskustvom drugih, i ja kupio :D

20220519_113406.jpg 20220519_113554.jpg

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 0

#2971 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3257 posts

Posted 19 May 2022 - 09:52 AM

Odlična je lampa, ja sam prezadovoljan. Napiši i ti neko svoje iskustvo i mišljenje kad ga budeš formirao...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2972 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1008 posts

Posted 19 May 2022 - 11:17 AM

Prezadovoljan I ja lampom. Malo je glomazna ali sija za sve pare.
By the way, upravo postavio novi gps brzinomer. Za sada, retki izleti van meni poznatog područja biće pokriveni navigacijom sa mobilnog, za grad običan speedomer. Kasnije, videćemo. Gledao Garmin 530, igrao se malo sa njim, meni previše petljancije i komplikacije za moj trenutni nivo vožnje. "Ne slaže mi se magična kocka" svaki put kada treba da sednem na bajsIMG_20220519_125419.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#2973 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1008 posts

Posted 19 May 2022 - 12:03 PM

Prezadovoljan I ja lampom. Malo je glomazna ali sija za sve pare.
By the way, upravo postavio novi gps brzinomer. Za sada, retki izleti van meni poznatog područja biće pokriveni navigacijom sa mobilnog, za grad običan speedomer. Kasnije, videćemo. Gledao Garmin 530, igrao se malo sa njim, meni previše petljancije i komplikacije za moj trenutni nivo vožnje. "Ne slaže mi se magična kocka" svaki put kada treba da sednem na bajsattachicon.gifIMG_20220519_125419.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Nije GPS nego wireless. Malo poludeo od traženja i čitanja uređaja

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#2974 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Posted 19 May 2022 - 12:41 PM

Oce bezicni da povilene kada stoje blizu ukljucene svetiljke...


  • 0

#2975 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 512 posts

Posted 19 May 2022 - 02:13 PM

Ja sam imao taj isti CatEye i nije pravio takve probleme nikad za skoro godinu dana korišćenja. Doduše dešavalo mi se da se malo izgubi kada idem preko grbavog terena, ali mislim da to nema veze sa wireless komunikacijom. Meni je malo smetalo što se dosta teško čita noću, nije nemoguće ali je napor. Preko dana je super. 


  • 1

#2976 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1008 posts

Posted 20 May 2022 - 05:02 PM

Skoro I zaboravio, na nekoj ebay aukciji sam kupio lyzard torbicu. Na slici je izgledala skroz crno ali jbg. U svakom slučaju knap stala rezervna, pumpa, montirači I onaj "švajcarski nož" za bajs9439b8b9bdc4496a2950dcb993985db7.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 2

#2977 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 512 posts

Posted 24 May 2022 - 09:08 AM

Nije mi baš danas stiglo nego sad imam utiske da podelim, bio sam sa ženom nedavno par dana u Barseloni i kao vidim tu blizu nas neki Orbea Campus kao izložbena radnja, odem ja da malo parim oči, i naravno žena odmah nanjuši gde je deo sa popustima i nađem ove bib gaće na 50% popusta (valjda prošlogodišnji model) i budu 50 evra. Do sada sam koristio uglavnom Northwave i Dechatlon jer ovde mogu da probam, uvek mi bio zent da naručujem preko neta zbog veličine, i one su mi bile ok, ali ovo je potpuno drugi nivo udobnosti. Sad sam ih probao za vikend na mtb maratonu i mogu reći da mi je dupe ekstra zadovoljno! :) a kad je dupe zadovoljno sve je mnogo lakše :)
 
IMG-20220524-063640.jpg

IMG-20220524-063704.jpg 

  • 1

#2978 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4445 posts
  • LocationBeograd

Posted 24 May 2022 - 11:49 AM

Skoro I zaboravio, na nekoj ebay aukciji sam kupio lyzard torbicu. Na slici je izgledala skroz crno ali jbg. U svakom slučaju knap stala rezervna, pumpa, montirači I onaj "švajcarski nož" za bajs9439b8b9bdc4496a2950dcb993985db7.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Kad si većpomenuo nož.. na proteklom brevetu čovekueksplodira guma, ošteti se spoljna do te mere da ne može da se naduva. Po običaju na najgorem mestu, u pustari izmedju Bora i Majdanpeka. Tad spazismo flašu od koka kole u travi koju je neko bacio.. ovoga puta nismo mu zamerili jer je flajka rešila problem. Isekosmo komad od flašice i ubacismo unutar spoljašnje i naduvali bez problema. 

Medjutim, ništa ne bi vredelo da jedan iz grupe nije imao taj mali nožić kod sebe.. mogli bi samo da gledamo i u flašu i u gumu. Kao onaj pirat iz crtaća kad je imao punu kutiju konzervi a nema otvarač  n2:Heristical

Švajcarski nožić spasao celu stvar.. i ubuduće ga i ja nosim na svim dužim vožnjama, posebno ako je kroz neku zabit poput istočne golgote.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#2979 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 24 May 2022 - 12:27 PM

Ja godinama nosim u torbici i bidonu s alatom po jedan bajlag za te stvari, veće parče spoljne gume obrušeno i stanjeno. Još je jednostavnija neka jača deblja široka lepljiva traka, imam neku crnu "mammoth" presavije se zalepi duplo lepljiva strana ka lepljivoj strani i brzo i lako se dobije velika čvrsta nerastegljiva zakrpa. Može i da se zalepi univerzalnim lepkom s unutrašnje strane spoljne gume i ostaje trajno i drži dobro, krpio sam neke tako.

A gumeni bajlag je isto jednom poslužio svrsi, baš na brevetu nekom sremskom je kolegi zveknula spoljna i s njim smo uspeli da naduvamo da može da se vrati do Mitrovice da ne zove taksi. Imala je jaje guma ali je držalo i kotrljalo se. Mogao je komotno i da završi brevet po meni, ili kasnije u NS da nađe da kupi spoljnu ali nije hteo da rizikuje bila nedelja.

Letos mi je na spustu s Kopaonika do Jošaničke Banje zveknula zadnja latex unutrašnja pri velikoj brzini sreća ukočio sam brzo. Provukla se našla put kroz malecko oštećenje/posekotinu na spoljnoj. Te trkačke grand prix 4000 su fine tanke ali se lako oštećuju. Tada nisam imao bajlag kod sebe ali novčanica od 10 din potpuno završila posao.


  • 0

#2980 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4445 posts
  • LocationBeograd

Posted 24 May 2022 - 01:30 PM

Te trkačke grand prix 4000 su fine tanke ali se lako oštećuju. Tada nisam imao bajlag kod sebe ali novčanica od 10 din potpuno završila posao.



Eto, i ova koju smo oživljavali je isto GP4000.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




5 user(s) are reading this topic

0 members, 5 guests, 0 anonymous users