Jump to content


Fotografije

Izbor guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
925 odgovora na ovu temu

#81 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 March 2009 - 04:52 PM

Na planiram blato, ali mislim da sidjem dosta sa asfalta: makadam, utabana zemlja, trava...

Semi-slik će ti odlično odrađivati posao.
  • 0

#82 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 06 March 2009 - 05:37 PM

Sa jeftinim slikovima 26X1.3 vozio sam i off road pre nekoliko godina, kad me mrzelo da non-stop menjam gume, doduse po suvom. Malo sam bio obazriviji, ali nista specijalno. Sa semi slick gumama je lagano mogao da se izveze maraton u Crnoj travi, ako se neko seca... A i pogledajte krampone na schwalbe fast fred i furious fred, a to su takmicarske xc gume.
  • 0

#83 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3838 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 06 March 2009 - 08:07 PM

as: kao što gamzzy reče, neki semi-slik tj. allround guma.
  • 0

#84 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2009 - 08:17 PM

Svojevremeno sam po skroz suvom i ne mnogo zahtevnom terenu vozikao Rubena Trilobit semi slick gumu u kevlar varijanti i ona je u toj nekoj kategotiji ok.

http://www.kupkolo.c...ing Pro 127.jpg

Rubenu drzi Capriolo.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#85 as

as
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 06 March 2009 - 09:28 PM

Hvala, ustedeli ste mi novac. Vec imam keke Rubenine semi slickove mladje od godinu dana i sa manje od 1000 km, ali sam mislio da mi treba nesto kramponastije.
  • 0

#86 MikeLe

MikeLe
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 03 August 2009 - 09:58 PM

idi na pumpu i napumpaj je na 5-6 bara... ako ne pukne onda će ti lepo leći :D ... meni pomoglo prošli put.... uglavnom tzreba samo jako da je napumpaš da legne

He he ja sam svoju Kenda 26x1.0 pumpao na 8 bara, da bi na kraju jedva legla, a poprilicno sam je na tom mestu naprskao WD-om...
  • 0

#87 MikeLe

MikeLe
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 03 August 2009 - 10:26 PM

Kupovina novih guma i cuvanje starih...

1. Dakle, ja na svom FUJI-u imam trenutno Schwable Black Jack 2.1 koje su u prilicno dobrom stanju, ali posto uvek vozim po asfaltu i po suvom, planiram da kupim slikove i to one prave. Prilicno sam se nameracio na Schwable Kojak koji se prodaje kao 2.0 i 1.35, takodje zanimljiv mi je i Schwable Durano koji se prodaje samo u 1.35 varijanti, ali je Durano nova guma iz 2009. pa je jos uvek nema kod Jankovica u ponudi.
Pitam se sta vi mislite o tome da napred stavim Kojak 1.35(ili Durano 1.35 ako ga nadjem), a pozadi Kojak 2.0... Imam oko 120 kg pa ne znam da li bi mi 1.35 bila preuska za moju tezinu?

2. Kada kupim nove slikove, sacuvao bih stare Black Jack gume, da mi se nadju za svaki slucaj, ili da napravim neku kombinaciju sa slikovima, ako mi ne bude odgovaralo da ih imam i napred i pozadi.
Dakle kako da cuvam gume, a da one ne izgube svoja svojstva, da se ne deformisu od silnog stajanja, da se ne pojave prsline na rubovima i td... Da li je neko nekada koristio neke premaze na bazi ulja ili tako nesto... Ocekujem savete... Hvala unapred. :)
  • 0

#88 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 August 2009 - 10:39 PM

Ako možeš da se dokopaš Planeta, imaju socijalnu cenu za Ritchey Tom slick.
  • 0

#89 MikeLe

MikeLe
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 03 August 2009 - 10:48 PM

za ovaj 1.4 sto kosta 2747 din???
  • 0

#90 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 August 2009 - 10:50 PM

Ne, nego 26x1.0 za 678 din.
  • 0

#91 MikeLe

MikeLe
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 03 August 2009 - 10:54 PM

Ne, nego 26x1.0 za 678 din.



Pa ne verujem da bi mi bas bilo pametno da sedam na 1.0 sa svojih 120 kg.
  • 0

#92 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 August 2009 - 11:02 PM

Slazem se. :)
  • 0

#93 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 August 2009 - 12:18 PM

Vozio sam svakakve biciklove, sa svakakvim gumama, bile su tu i neke kinezare, a bile su i kvalitetne (Ritchey, Schwallbe, Michelin, ma svakakve), ali po meni najbolje gume koje sam ikada koristio su Kenda (narocito Koyote i Klaw modeli), nisu ni skupe, ~500 dinara komad, ali me stvarno nikada nisu izneverile.
Klaw su vise za suvo, jer nemaju nikakav V index, vec samo velike krampone i veoma je tesko da se pokidaju, a nisu ni toliko spore.

Koyote, su slicne kao Klaw, ali imaju V index, i takodje se tesko kidaju, a takodje su i poprilicno brze gume... Tako da od sada furam samo na Kenda Koyote gumama... Toliko od mene...

Postavljena slika

PS oprobane su i na velikim brzinama (~70km/h) i ponasaju se extra, a i veoma dobro zalezu u krivinama... :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#94 takinada

takinada
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 30 November 2009 - 09:43 AM

Kao pocetnik rekreativac bih molio za preporuku (u 2009-oj do sad 3110 km). Potrebne su mi gume za vlazno/kišovito vreme a da ne budu neke "traktorke". Za 7 dana padoh 2 puta sa slikovima 1.5 na MTB-u (sve u krivinama po pljusku kad omanu meterolozi a i ja :mrgreen: ). Inace vozim samo po asfaltu, Bgd i okolina ...
Unapred zahvalan ...
  • 0

#95 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 30 November 2009 - 07:30 PM

sve u krivinama po pljusku kad omanu meterolozi a i ja :mrgreen:

Po kiši ti svaka klizi, a pogotovo na farbi od pešačkog :mrgreen: .
Mada, moja preporuka je da ne uzimaš redak krampon za kombinaciju kiša-asfalt, nešto gušći je bolji. Ja lično vozim Maxxis Larsen 2.0 i zadovoljan sam kako se ponaša na asfaltu.
Mada možda neko ima još neki bolji predlog...sve u svemu, čim ovlaži pamet u glavu :wink:
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#96 takinada

takinada
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 01 December 2009 - 01:07 PM

Hvala na predlogu. Jel ima to negde da se pazari u BGD-u. Eventualno možda neke gume iz PLANET-a. Jel zna neko kako se ponaša ova KENDA (SP 26x1,95 KENDA1047 S.BL) ? Deluje na oko da zbog gustine šara ne pruža veliki otpor a i cena je trenutno OK.
Postavljena slika
Uzgred da pojasnim padove ... :roll: Oba su po kiši ali ne na asfaltu. Prvi pad na pločniku na stazi ADA-25.Maj gde romi peru tepihe a drugi na Bulevaru kod Cvetkove pijace na početku Živka Davidovića gde je asfalt kod tranvajskih šina krpljen nekom glatkom smesom. =D>
  • 0

#97 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 December 2009 - 01:25 PM

ja koristim kenda smal block 8, i odlicne su gume, po terenu tesko proklizavaju, na asfaltu prave jako mali otpor, a po kisi su meni bile super, letos kada su bili oni pljuskovi i poplave ja sam se usred jednog nasao na autokomandi, voda mi je bila do pola pogona, nisam nesto preterano brzo vozio, a nisam ni polako, ali gume mi nisu uopste proklizavale, cak ni uzbrdo pored hrama, a odozgo se slivao bukvlano potok kisnice, tako da mozes slobodno da ih uzmes, vrhunske su.
  • 0
........

#98 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 01 December 2009 - 01:52 PM

Potvrdjujem! Takodje vozio po terenu, sto rece zuba, voda do pogona. Ako bas treba naci manu, to je onda voznja po blatu, jer se zbog gustih krampona poprilicno lepi za gumu (al za to postoje druge sare :) ). Ako je covek maler, pasce u svakom slucaju, necece ga ni ovaj model spreciti 100%. #-o Inace, odlicna all around guma!

P.S. Kad sam ih ja uzimao, bile su oko 1500 din/kom, al poskupese kasnije. :?
  • 0

#99 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 December 2009 - 01:53 PM

ja sam isto uzeo za 1500 u dimenziji 28x2.10, dok je dimenzija 26x1.90 bila oko 2000
  • 0
........

#100 takinada

takinada
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 02 December 2009 - 07:36 AM

Hvala na odgovorima ...
Još samo jedna dilema. Jel nosite rezervnu unutrašnju gumu i pumpu ? Čisto pitam šta ako u sred nedođije rokne guma ili kao do sad pedalaj i bolje o tome ne misli ? :lol: n:bicycle
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika