Jump to content


Fotografije

Izbor guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
935 odgovora na ovu temu

#441 wucho

wucho
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 30 January 2016 - 02:47 PM

Strasno, a kupis kao kvalitetnu gumu, puknes pare.


  • 1

#442 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 30 January 2016 - 03:06 PM

Guma je još uvek na bajsu i koristim je. Taj deo što je ispucao je estetski deo gume i nema nikakve bojazni od bilo čega, takvu sam informaciju dobio od nekoliko vulkanizera u okruženju. Probao sam da je reklamiram i naravno oladili me jer sa garancijom od bilo kog pneumatika možeš da samo da se obrišeš.

Ne sumnjam u kvalitet uopšete jer kuda sam je i ovakvu vozio odlična je i još je dobra, ali klasičan primer gume koja je dugo čamila bačena u nekom magacinu.


  • 0

#443 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 January 2016 - 03:57 PM

Guma je još uvek na bajsu i koristim je. Taj deo što je ispucao je estetski deo gume i nema nikakve bojazni od bilo čega, takvu sam informaciju dobio od nekoliko vulkanizera u okruženju. Probao sam da je reklamiram i naravno oladili me jer sa garancijom od bilo kog pneumatika možeš da samo da se obrišeš.

Ne sumnjam u kvalitet uopšete jer kuda sam je i ovakvu vozio odlična je i još je dobra, ali klasičan primer gume koja je dugo čamila bačena u nekom magacinu.

Kroz pukotine ulazi voda. Posebno nezgodno ako se vozi zimi kad ima bljuzgavice, soli, svega. To izaziva truljenje platnene opne koja drži gumu na okupu, pa može lako da pukne. Ne bi smela nova guma tako ispucati.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#444 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 30 January 2016 - 05:01 PM

wucho, Kross plus sam malo cas napumpao na 3.5bara zadnju zato sto vozim sad po asfaltu. Kramponi na pravcu nemaju dodirne tacke sa asfaltom. Ako se malo ispuste mislim skroz su ok i za losije terene od onog sto si naveo. Probao sam ih na putu koji je mesavina blata i sitnog kamena, sa ogromnim rupama, agresivna voznja. Nigde nisu proklizale. Takodje vozio sam ih i po snegu i tu sam zadovoljan sobzirom koja im je namena. Sneg je bio oko 10cm tad.

 

p.s. Ne navodim te da kupis njih, samo iznosim svoje iskustvo, neke od gore navedenih sara bi se sigurno bolje ponasale po losijem terenu. Pronadji odgovarajuci odnos cene i svojih potreba. Nemoj uzimati gume od 30-40e ako ti nisu potrebne. To je moje neko misljenje.


  • 1

#445 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14911 posts

Postavljeno 30 January 2016 - 05:09 PM

by Sheldon "Tires" Brown

 

"Tire Wear-When should you replace your tires?

Many cyclists waste money replacing perfectly functional tires simply because they're old, or may have discolored sidewalls. If you just want new tires because the old ones look grotty, it's your money, but if you are mainly concerned with safety/function, there are only two reasons for replacing old tires:

1. When the tread is worn so thin that you start getting a lot of flats from small pieces of glass and the like, or the fabric shows through the rubber.

2. When the tire's fabric has been damaged, so that the tire has a lumpy, irregular appearance somewhere, or the tube bulges through the tire.

Cracks in the tread are harmless. Small punctures in the tire such as are typically caused by nails, tacks, thorns or glass slivers are also harmless to the tire, since the tire doesn't need to be air-tight.

Gumwall tires sometimes get unsightly blistering on the sidewalls from ozone damage. (This is frequently caused by storing the bike near a furnace--the powerful electric motors in typical furnaces can put a fair amount of ozone into the air.) This blistering is ugly, but doesn't actually compromise the safety/reliability of the tire in the least."

 

http://sheldonbrown.com/tires.html


  • 0

#446 The_Doctor

The_Doctor
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 04 February 2016 - 12:52 AM

A sta mislite o CST gumama, niko ih ne pominje ovde?


  • 0

#447 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 February 2016 - 05:44 AM

A sta mislite o CST gumama, niko ih ne pominje ovde?

Zavisi od modela do modela. Znaju biti odlične, znaju biti loše.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#448 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 04 February 2016 - 06:39 AM

A sta mislite o CST gumama, niko ih ne pominje ovde?

msm da oni proizvode Hutchinson?!?!?


  • 0

#449 The_Doctor

The_Doctor
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 04 February 2016 - 05:29 PM

Ja vozim najcesce dve trecine puta asvalt, trecinu off road, pa trazim odgovarajuce gume. sta mislite o gumama Schwalbe Rapid Rob? Naravno, planiram da mi komsija donese iz austrije posto svi kazu da su kod nas Schvalbe loseg kvaliteta. I misljenje o gumama Schwalbe Black Jack, da li bi mogle da zavrse poso posto vidim da se kod nas krecu oko 1000din, pa kolko treju nek traju  n2:Heristical koja je bolja od ove dve opcije ili mi preporucujete nesto drugo?


  • 0

#450 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 05 February 2016 - 02:34 PM

A sta mislite o CST gumama, niko ih ne pominje ovde?

Ja trenutno imam CST i odlicne su. Vozim ih oko 5-6 godina :D 


  • 0

#451 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 February 2016 - 12:14 AM

Добро, шта сад да радим - купити Континентал у Планету или не?

Летос сам заменио дотрајалу Schwalbe Black Jack 2.1 у истој радњи као раније (није у Србији). Приметио сам раније да се чује доста задња кочница, али проверено све и точак је одличан. Када возим запиње, када сиђем са бајка, ништа. Јуче на вожњи закључим да је вероватно гума деформисана и да под притиском удара у рам, одбија се и помера точак довољно да кочница запиње. Недуго потом сам заиста и чуо то запињање. Скинем гуму и видим да на том месту (где се гума страшно криви) са унутрашње стране постоји као оштећење нити. Десетак цм дужине. Док је гума слабо напумпана нема проблема, али чим пређем 1,5-2 бара деформише се. Дакле, морам да мењам. Радња у којој сам куповао Швалбе неће ми бити доступна месецима, а не бих баш да плаћам поштарину и наручујем са нета. Планет има практично само Континентал, па сам мислио да узмем Маунтин Кинг, мада је жичана. Али, сад испаде да је и са њима код нас иста прича као са Швалбе?


  • 0

#452 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 February 2016 - 12:24 AM

@The_Doctor Мислим да ће већина да ти препоручи неке полу-офроад гуме, односно модел са слабо израженим крампонима или са крампонима само по ободу гуме, тако да ван асфалта хвата углавном приликом скретања/нагињања. По мени, није питање колико возиш ван асфалта (код нас улица често буде и гора од шуме), него какав је терен који возиш. Нпр, чврста утабана стаза је практично као и асфалт, па ја мислим да ти никакве специјалне гуме и нису потребне. Ипак, ако је тај терен џомбаст, пун камења или растресит, препоручио бих ти праве оф-роад гуме. Оне ће ти и на асфалту бити сасвим ок, а на терену практично неопходне.

 

Ја сам годинама користио управо Black Jack (2.1) и био изузетно задовољан. Мислим да су све вожње у филмовима на мом каналу биле са тим гумама, па можеш да погледаш шта су све прошле. Али ова коју летос узех има тај проблем са нитима. Наравно, лош примерак постоји и у Немачкој, па овај један примерак не мора ништа да значи.


  • 0

#453 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14911 posts

Postavljeno 11 February 2016 - 12:44 AM

Nemoj Mautajn King ta ima saru bas za planinu, ima u Probike-u CrniDzek i druge Svalbe pa mozes uzivo da ih pogledas pre nego kupis.


  • 0

#454 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 February 2016 - 05:48 AM

@Cane:

 

Ako imaš račun, trebalo bi da ti lokalni zastupnik uvaži reklamaciju za Švalbe. S tim što ćeš dobiti srpsku švalbe, što je 20% šanse da bude opet felerična. 

 

Ovde ako pazariš, Kenda daje najviše za dati novac, ali ako je budžet preko 2000 za gumu, Continental ima kvalitetnih i dobrih guma. Race King je dobra guma, nalik na Black Jack.

 

Inače, prošle nedelje na neki kamen prosečem na drumašu bočni zid odlične 4-seasons gume. Na popustu bude ispod 40 evra komad. Ovde ih nema. I uzmem Kenda Kwick, prva koju sam našao u 622-28 dimenziji. Izašla me s popustom ispod 700 dinara. Malo je teža, za nijansu neudobnija i za nijansu se sporije kotrlja, ali to je jedva osetno. Razlika u ceni...  Jedino što ima malo šaru, po bokovima - to me brine zbog "ugrtanja u krivine". Stavili "da lakše odvodi vodu kad je kiša".   n2:Heristical


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#455 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 February 2016 - 10:08 AM

@Душан Хвала, погледаћу и код њих. Немају 2,1 али можда се нађе нешто паметно. Иначе, ја баш и желим шару за планину. Онда не размишљам никад по чему возим, увек миран.

 

@Фолаут Хаха, да знаш да би се могло десити да негде и имам рачун (ако није избледео), можда окушам срећу и са тим. А опет, ако добијем мачку у џаку... Можда је боље да купим било какву јефтину, да ме склопи до одласка у иностранство.


  • 0

#456 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 11 February 2016 - 12:05 PM

Ja racune uvek drzim u kutijici i dosta im vise treba da izblede. Evo imam neki iz aprila jos se vidi. Mislim da bi jos bolje bilo da se ubaci u one kesice sa zatvaranjem, kao sto ih koriste za dokaze u CSI serijama... :D


  • 0

#457 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 February 2016 - 04:21 PM

Нашао сам рачун. :) Истина, не пише конкретно која је гума, него шифра продавнице, али није толико важно. Продавница ће можда и да ми уважи рекламацију, кад год да одем тамо (и без рачуна), па ћу сада само да узмем вероватно било шта да ме скрпи до тада.


  • 0

#458 darkod75

darkod75
  • Members
  • PipPipPip
  • 115 posts

Postavljeno 21 February 2016 - 11:49 AM

@Cane:
 
Ako imaš račun, trebalo bi da ti lokalni zastupnik uvaži reklamaciju za Švalbe. S tim što ćeš dobiti srpsku švalbe, što je 20% šanse da bude opet felerična. 
 
Ovde ako pazariš, Kenda daje najviše za dati novac, ali ako je budžet preko 2000 za gumu, Continental ima kvalitetnih i dobrih guma. Race King je dobra guma, nalik na Black Jack.
 
Inače, prošle nedelje na neki kamen prosečem na drumašu bočni zid odlične 4-seasons gume. Na popustu bude ispod 40 evra komad. Ovde ih nema. I uzmem Kenda Kwick, prva koju sam našao u 622-28 dimenziji. Izašla me s popustom ispod 700 dinara. Malo je teža, za nijansu neudobnija i za nijansu se sporije kotrlja, ali to je jedva osetno. Razlika u ceni...  Jedino što ima malo šaru, po bokovima - to me brine zbog "ugrtanja u krivine". Stavili "da lakše odvodi vodu kad je kiša".   n2:Heristical


Šta si stavio kao unutrašnju? Ja sam istu veličinu gume uzeo ali Rubenu, a unutrašnju ŠValbe zbog dužine ventila. Treba mi 6 cm. I naravno vozio sam nedelju dana i izduvala se prednja. Izvadim da nađem rupu i ništa. Lavor ne pomaže. Jbt ti Švalbe.
  • 0

#459 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2016 - 03:50 PM

Šta si stavio kao unutrašnju? Ja sam istu veličinu gume uzeo ali Rubenu, a unutrašnju ŠValbe zbog dužine ventila. Treba mi 6 cm. I naravno vozio sam nedelju dana i izduvala se prednja. Izvadim da nađem rupu i ništa. Lavor ne pomaže. Jbt ti Švalbe.

 

Ako guma pušta, mora se videti na lavoru, ne može da pušta, a da nema mehurića. Proveri je li ventil stegnut kako treba.

 

 

Inače, unutrašnje gume su sve dobre. Švalbe ima najbolji ventil, pa zato njih biram.

 

Ako se probuši, ili je problem pri montiranju, ili čak pre montiranja: ostao trn u spoljnoj, parče žice, stakla, loša traka za felnu, loša felna i sl.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#460 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 21 February 2016 - 05:21 PM

Ljudi treba da pošaljem sutra brzom postom moje WTB gume spoljne, kako da ih upakujem ili samo da ih onako predam kuriru?
  • 0




5 članova čita ovu temu

0 članova, 5 gosta, 0 anonimnih korisnika