Jump to content


Photo

Izbor guma


  • Please log in to reply
935 replies to this topic

#401 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Posted 19 January 2016 - 12:35 PM

Uzmi u obzir za asfalt i Schwalbe Hurricane, cini mi se da ti ih je vec predlozio Grbic i Folaut, vozio sam ih jedno leto i za asfalt su super, sto je najgore vozio sam ih i po planini i za "ne daj boze" mogu da prodju :) Posle sam presao na Racing Ralph i one su stvarno odlicne gume za offroad a po asfaltu takodje idu fino. 

Sada sam na MountainKing i to RaceSport varijanta i to je najbolja guma koju sam do sada probao :) Naravno ne za asfalt, kao sto im samo ime govori...


  • 0

#402 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Posted 19 January 2016 - 01:53 PM

Mali off : Folcika je l ti cuvas u ormanu one Magic Mary ili ih vozis ? :) Ja danas napravio krug nasipom,odlican off po snegu,samo sto me mrak ćapio na pola puta pa sam se jedva vratio :/

Ja tek sada vidim post... E vozio par dana i parkirao bajs,zao mi da ih kidam a nasipom sam isao bas bas davno jedno vreme sam skoro svaki dan ali sada nikako da se povatam sa vremenom. Mogli bi se jednom naci na pola puta,tj ja cu mozda za vikend da obidjem krug pa ako si raspolozen....
Inace da znas da ima kojota i divljih svunja dosta okolina ivanova,bila je tabla sa upozorenjem do skoro:)
  • 0

#403 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 19 January 2016 - 02:05 PM

Moze moze,javi na pp pa se dogovaramo :)

Inace da znas da ima kojota i divljih svunja dosta okolina ivanova,bila je tabla sa upozorenjem do skoro:)

Znaci bice gulasa :D
  • 0

#404 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Posted 19 January 2016 - 02:14 PM

Bice bice:)))
  • 0

#405 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 267 posts

Posted 19 January 2016 - 07:37 PM

Celu proslu sezonu sam terao Hurricane, asfalt 99.9% posto vremena.

Tiha je, super se kotrlja na asfaltu bas zbog tog ravnog dela po sredini gume. Pumpam ih na maximalnih 5 bara i super pice. 

 


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#406 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Posted 20 January 2016 - 12:35 AM

Zaboravio sam da se zahvalim na savetima i da vam kazem sta sam uzeo. Ujedno i da preporucim kolegama koje pretezno voze asfalt sa 26-icama. Uzeo sam kendu kross plus:

http://planetbike.rs...lovi/Gume/2150/

 

Prvi utisci: kotrlja se lepo, tiha je, na retkim mestima silazenja sa asfalta se pokazala odlicno(kroz blato i nasut sljunak), po ledu i snegu skroz korektna. Mozda sam mogao da pazarim i potpuno slik gumu i da ne pogresim, ali imao sam zelju da probam ovu varijantu.

 

http://planetbike.rs...ovi/Gume/2148/ 

Za kendu khan mi je prodavac rekao da se busi na ovoj sari u sredini.


  • 0

#407 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14911 posts

Posted 20 January 2016 - 03:49 AM

Ako mislis na vertikalnu "saru" sa slike koja se prostire po obimu gume to je ostatak posle oblikovanja u kalupu, to imaju sve gume bez obzira na proizvodjaca, tako da to sto je prodavac rekao nema veze.


  • 0

#408 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Posted 20 January 2016 - 09:20 AM

Poručio sam danas Continental Race King Race Sport varijantu preko PB čekam da stigne. Čačkajući sada po netu vidim da je na 24 bike ova guma koju trenutno imam WTB Nine Line skuplja od Race Kinga

http://www.bike24.com/p2117999.html

Jedinu zamerku koju imam na ovu gumu je što je bučna na asfaltu zbog toga je i menjam iako je nova. Nadam se da Race King nije toliko bučna inače džabe sam krečio.


  • 0

#409 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 20 January 2016 - 09:48 AM

Ta WTB je tsc, tj. tubeles compatibilna, sto nije slucaj sa tom koju vec imas na biciklu. RK jeste tiša od nje zbog vezanih krampona na sredini, a ujedno to je čini i brzom. Osećaj buke je individualan, neko obraća pažnju na to neko ne, tako da ono šta je meni bučno tebi možda nije. 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#410 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 360 posts

Posted 20 January 2016 - 11:14 AM

I ja na Cannondale-u imam WTB nine line. Guma se lako troši ali je odlična. Šteta što ih kod nas nema a da se kupe preko izlaze skoro kao dva para Race Kinga, neisplativo.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#411 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Posted 20 January 2016 - 11:28 AM

Mene WTB jedino nerviraju jer su bas bas bučne na asfaltu. Nadam se da je RK dosta tiša, hvale je i na forumu i na netu sam dosta čitao o njoj, imam na trekingu Continental country plus guma se ne čuje uopšte doduše dosta je uža i city šara mada posle nje sve mi je bučno.

Kolika je relna cena ovih mojih WTB nine line guma 29x2.0? Stavio bi ih u oglase ali nemam predstavu koliko da tražim. Da su nove nisu koristio sam ih ali izgledaju kao iz radnje prešao sam sa njima oko 300km.


  • 0

#412 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 20 January 2016 - 11:42 AM

Skoro ih neko prodavao na berzi za 2000 din set, sad u kakvom su stanju bile nisam se udubljivao iako je prodavac napisao da je korisceno/besprekorno stanje.

Imaj u vidu da se za 2200 po komadu moze pazariti nov Smart Sam ili nov Rapid Rob (koji joj je najslicniji) za 1750 po komadu.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#413 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Posted 20 January 2016 - 12:05 PM

Ako mislis na vertikalnu "saru" sa slike koja se prostire po obimu gume to je ostatak posle oblikovanja u kalupu, to imaju sve gume bez obzira na proizvodjaca, tako da to sto je prodavac rekao nema veze.

Da, bas ta sara. Moja guma ima tu saru od kalupa, ali ona zaista ima saru po sredini, udubljenje 2,3mm, i navodno su dolazili na krpljenje jer je kamencic probijao kroz tu saru.


  • 0

#414 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14911 posts

Posted 20 January 2016 - 12:11 PM

To je onda neki bofl, nema khan 935 nikakvo udubljenje po sredini.


  • 0

#415 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Posted 25 January 2016 - 08:26 PM

Već sam pisao na ovu temu kod mene u temi ali bih nastavio ovde gde je i mesto. Pre neki dan sam kupio Continental Race King Race Sport 2,2 er29, skinuo sam potpuno nove WTB Nine Line i stavio ove RK. Prvi utisak mi je bio nikakav prešao sam sa njima 20ak km po suvom čisto da ih probam i bukvalno nikakvu razliku nisam osetio, nivo buke koje prave po asfaltu je bukvalno isti i kod WTB-a i kod Kontija. Sinoć sam izašao da se opet provozam i da ih testiram po snegu, e tu sam se već oduševio i primećuje se ogromna razlika između WTB-a i RS. Juče bukvalno nisam mogao da nateram gumu da prokliza vozeći najs u stojećem stavu nagnut prema volanu i jakim pritiscima na pedalu zadnji točak je tako držao da mi ni jednom nije proklizo vozio sam u tom stavu preko 5 km. Dok je WTB po istom putu i proklizavao na svaki okretaj pedale.


  • 0

#416 wucho

wucho
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 29 January 2016 - 07:33 PM

Jel imao neko iskustva sa ovim gumama?

Mislio sam da uzmem cx comp jer pretezno vozim na asfaltu, ne znam kakva je van asfalta?

I kakva je black jack na asfaltu da li je dosta sporija?

http://probike.rs/26...CHWALBE-CX-Comp

http://probike.rs/26...ALBE-Black-Jack

 

I da li je Rubena scylla sport bolja ili losija od gore pomenutih?


  • 0

#417 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 29 January 2016 - 08:07 PM

Cx comp je ok guma za mesovitu voznju. Ako se sidje sa asfalta onda joj spustis pritisak da kramponi mogu da rade to za sta su namenjeni. Black Jack po samom dizajnu bi se dalo zakljuciti da je guma za neutabane staze.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#418 wucho

wucho
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 29 January 2016 - 08:14 PM

Da li uzeti Schwalbe CX-comp, Rubena Winner ili Kenda Kwick?


  • 0

#419 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 29 January 2016 - 09:31 PM

Individualna stvar, licni favorit je cx comp. Rubenu i kendu nisam imao pa samim tim ni probao.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#420 wucho

wucho
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 29 January 2016 - 09:43 PM

I ja sam vise za cx comp, hvala na pomoci.


  • 0




4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users