Jump to content


Fotografije

Izbor guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
935 odgovora na ovu temu

#381 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 900 posts

Postavljeno 18 January 2016 - 08:55 PM

Što se blata tiče tu nema dileme jer kad naiđem na blato ja siđem sa bajsa podignem bajs preskočim blato i nastavljam vožnju :D Izbegavam blato maksimalno.

 

n2:hahaha Za ovo ti treba dati 5 minusa.


  • 0

#382 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1431 posts

Postavljeno 18 January 2016 - 09:07 PM

Takodje drug vozi Conti Race King i prezadovoljan je skroz ,i ja takodje kada sam video prvi put gumu skoro pa da nisam ni pomislio da ce mi ikada pasti na pamet da je uzmem,ali definitvno sam promenio misljenje,tako da kada budem promenio bajs neki ht definitivno cu gledati i ka njoj u odabiru kada dodje vreme....
 
ps.Grbicu sad se setio da smo spominjali da odemo do Vlade da mu banemo,moramo da ga posetimo i smetamo mu jedno popodne :)

d
Momci ocekujem Vas taman da uporedimo 3 razlicita tocka :)

Ne znam da li si razmisljao o Schwalbe gumama a po meni su odlican izbor Smart Sam ili Racing Ralph.
  • 0

#383 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 January 2016 - 09:12 PM

Smart Sam je takodje odlicna guma, vozio sam i nju dok sam eksperimetisao i isprobavao. Kolega sa kojim ponekad vozim je vozi. Bucna je solidno, i dosta tvrdja od RK (licni utisak) . Racing Ralph nisam vozio ali svakako ne bi bio moj izbor za XC.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#384 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1431 posts

Postavljeno 18 January 2016 - 09:19 PM

Racing Ralph je izuzetno brza guma,lako se kotrlja na asfaltu i makadamu.
Mada po meni zbog tih prednosti ima nesto slabiji grip na terenu.
  • 0

#385 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 18 January 2016 - 09:21 PM

n2:hahaha Za ovo ti treba dati 5 minusa.

Štaću kad ne volim da budem kaljav :D


  • 0

#386 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 January 2016 - 09:29 PM

Štaću kad ne volim da budem kaljav :D

Mislis ne volis bajs da ti bude kaljav ;)
Meni su recimo Conti Mountin King 2.2 trajale 3 sezone,dusu sam im izvadio,i bio sam zadovoljan.. Sad vozim Schwalbe ali planiram da se vratim na Continental i to bas merkam Race King.. U svakom slucaju moj glas takodje ide za Conti.
Mali off : Folcika je l ti cuvas u ormanu one Magic Mary ili ih vozis ? :) Ja danas napravio krug nasipom,odlican off po snegu,samo sto me mrak ćapio na pola puta pa sam se jedva vratio :/
  • 0

#387 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 18 January 2016 - 10:06 PM

Da se ukljucim i ja. I meni trebaju nove gume pa bih molio za vase misljenje. Znaci vozim uglavnom asfalt i po nekad neki mali offroad. Kad kazem offroad mislim na makadam, sljunak i tako te seoske puteve, nista suma, staze i td. Koje gume bi mi preporucili i sta mislite o Michelin gumama? 


  • 0

#388 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 January 2016 - 11:44 PM

Ako mislis na OVU miselinku onda bolje ne jer za manje pare imas CX Comp, skuplju varijantu HURRACANE ili Continental Double Fighter.

Ukoliko volis nesto uzu gumu uz licnu preporuku Schwalbe SILENTO. Naravno i ove u postovima iznad kao sto je Conti RK, Schwalbe Smart Sam.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#389 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 19 January 2016 - 12:31 AM

A koju dimenziju gume trazis 26", 29".......... (27.5 27.5+ 29 29+). Mozda je mislio na ovu miselinku (link)


  • 0

#390 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 19 January 2016 - 09:59 AM

Trazim 26''. Da, na tu sam mislio. Country rock. 


  • 0

#391 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 19 January 2016 - 10:32 AM

Meni ta miselinka izgleda dobro za voznju po asfaltu.


  • 0

#392 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 19 January 2016 - 11:23 AM

I meni se nekako dopada. Cini mi se da je ok za asfalt, a da nece biti problema i za neki makadam i to ako ga bude bilo. Inace volim deblje gume, ove tanje mi nekako ruzno izgledaju na bajsu :D Ja trenutno imam CST gume sa kramponima, stare su 5-6 godina i jos uvek su u dobrom stanju, ali dosta usporavaju na asfaltu, jos kad duva vetar, bogo moj...dodje mi da sidjem i guram bajs :D


  • 0

#393 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 January 2016 - 11:33 AM

Ako ima dosta makadama i zemlje (ili blata), ili se želi opušteno ići po takvoj podlozi, preporučio bih ovako nešto:

http://planetbike.rs...lovi/Gume/2169/

Ima i u 2.0 i u 2.2 inča širini. Iznenađujuće tihe i brze i na asfaltu, dok na blatu & snegu super drže, iako kramponi deluju dosta sitno. Ja sam se prijatno iznenadio - uzeo kao novu zadnju na preporuku kolege Grbića i nisam se pokajao. Mokar asfalt joj je jedina slaba tačka (kao i svim kramponkama).


Za vožnju tipa 80 - 90% asfalt, uz off road tipa utabane zemljane staze, bolje rešenje je nešto poput te Mišelin, ili čak još ćelavija guma.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#394 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 19 January 2016 - 11:44 AM

Pa kod mene je 90% asfalt, ja vozim uglavnom po gradu i okolnim selima a sve je asfaltni put, ali ne nekog kvaliteta, tako da tanje gume ne bih stavljao. Taj makadam je uglavnom neka precica ili npr. spust do reke i tako to. Na leto planiramo put do Grcke pa bi mi cini mi se ove Michelinke najbolje bile... A i nekako mi se one najvise svidjaju. Otom potom da skupim koji dinar uzeo bih i neke kramponke za off road voznju, pa bi menjao prema potrebi :D


  • 0

#395 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 January 2016 - 12:05 PM

Pa ta i nije nesto siroka,1.75.. Ako ces siroke ne gledaj ispod 2.0
  • 0

#396 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 January 2016 - 12:05 PM

Pa ta i nije nesto siroka,1.75.. Ako ces siroke ne gledaj ispod 2.0
  • 0

#397 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 19 January 2016 - 12:11 PM

Da, upravo sam to video, mislio sam da ima izbor sirina. Moje trenutne su 2.25, kad bih nasao neke slicne ovima iste debljine bilo bi ekstra. :) Mada moze i 2.0..


  • 0

#398 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 19 January 2016 - 12:20 PM

Iako pise na miselinki 1.75 u stvarnosti je sira, vidim da je hvale po Internetu za te pare.


  • 0

#399 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 19 January 2016 - 12:25 PM

Meni se one najvise svidjaju, samo da su malo deblje. Najverovatnije cu njih uzeti. Svidjaju mi se i ove Shcwalbe koje mi je grbic preporucio gore. http://shop.jankovic...p-hs369-detail 

Kad bi mi sestra uzela u AU ove Michelinke, a ja ovde da kupim Schwalbe i svi zadovoljni... :D


  • 0

#400 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 January 2016 - 12:30 PM

Ako imaš mogućnost kupovine iz Austrije, Schwalbe Kojak (ima u širini oko 2.0) za asfalt dušu dale. 

 

Budžet varijanta (Continental Sport Contact):

http://www.bike24.co...70]=1;orderby=2

 

Schwalbe Kojak:

http://www.bike24.co...70]=1;orderby=2


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





4 članova čita ovu temu

0 članova, 4 gosta, 0 anonimnih korisnika