Jump to content


Fotografije

Izbor guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
935 odgovora na ovu temu

#281 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 24 March 2013 - 09:18 AM

Jesam i za sad sam prezadovoljan....Nije ih upropastila rizla po putu,koliko vidim sporo se troše (Još uvek imaju liniju od livenja na sredini) prešao sam oko 800 km,dobro se drže sa pritiskom malo većim od propisanog,lepo drže za asfalt i lepo izgledaju za jeftinu kinesku gumu....Ima ih samo u bordo crnoj boji a ta što si linkovao jako lepo izgleda.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#282 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 24 March 2013 - 03:24 PM

Hvala brko, nego vidis malo su i one skocile sa cenom presle na 1150 tako nesto, a continentalova otisla na 1730 u Planetu sto je bila za 1400 tako nekako dal 1470 ili slicno...

Jer ne deluju krute kada se stave ono ko da su od plastike ?
  • 0

#283 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 24 March 2013 - 04:25 PM

Hvala brko, nego vidis malo su i one skocile sa cenom presle na 1150 tako nesto, a continentalova otisla na 1730 u Planetu sto je bila za 1400 tako nekako dal 1470 ili slicno...

Jer ne deluju krute kada se stave ono ko da su od plastike ?



Nisu loše,ni tvrde ni meke taman ra rekreativca kome treba dugotrajna guma....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#284 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 24 March 2013 - 04:40 PM

Odlicno, mora da proba jednu, samo da nadjem crnu skroz, mada je to teze izgleda mi...
  • 0

#285 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 24 March 2013 - 08:13 PM

Odlicno, mora da proba jednu, samo da nadjem crnu skroz, mada je to teze izgleda mi...



Samo bordo-crne,proverio sam u Veneri kad sam kupovao....Skroz crne imaju cst super hp u tri dimenzije 25-23-20 po ceni od 650 kinti i izrada je na njima takodje jako dobra,rekao bih da nema razlike izmedju njih i Czar....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#286 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 24 March 2013 - 10:34 PM

Znam, ali sigurno ima razlike cim je za trecinu jeftinija, tu nema govora. Ne bi bas da eksperimentisem. Stavi Czar pa ce mo videti kako ce meni izgledati sve to...i javicu naravno...ako ih budem uzeo...na kraju krajeva pasce ta neka sa sarom...
  • 0

#287 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 March 2013 - 12:24 AM

Postavljena slika
Kontender.png
Zna li neko ima li negde kod nas u prodaji ovih guma, ili da li je bilo ranije. Bio je pre neko vreme jedan oglas na berzi ali kasno sam video. Pretpostavljam da je nabavio od preko... Posle sam čekao proleće da Planet nabavi robu, greškom misleći da su oni to uvozili ali izgleda da je i kod njih bila samo žičana varijanta. Sad nemaju ni takve (a i ko zna kad misle da nabave, ne znam kad po njihovom mišljenju počinje sezona :roll: ), pa pošto mi je već hitno iskopao sam poslednje dve žičane na drugom mestu. Ali zanima me za ubuduće da li su ove folding nabavljive?
  • 0

#288 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 25 March 2013 - 04:29 AM

Znam, ali sigurno ima razlike cim je za trecinu jeftinija, tu nema govora. Ne bi bas da eksperimentisem. Stavi Czar pa ce mo videti kako ce meni izgledati sve to...i javicu naravno...ako ih budem uzeo...na kraju krajeva pasce ta neka sa sarom...



Samo ako su toliko poskupele možda ne bi bilo loše da u obzir uzmeš i Lugano....Zaštita protiv bušenja,u svim duginim bojama.....1350 kinti.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#289 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 25 March 2013 - 08:25 PM

Mozda, mada svalbe oblik gume mi se nekako ne svidja ona sara i nekako sam uvek brzo Svalbe pojeo, tj potanjio...ok...jesam uzeo uvek skoro najjeftinije svalbe, ali tako je bilo...
  • 0

#290 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 25 March 2013 - 09:43 PM

Mozda, mada svalbe oblik gume mi se nekako ne svidja ona sara i nekako sam uvek brzo Svalbe pojeo, tj potanjio...ok...jesam uzeo uvek skoro najjeftinije svalbe, ali tako je bilo...



Jes vala baš su mekane i brzotrosece....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#291 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 26 March 2013 - 03:55 PM

Kod CST-a znam da je mana montaza/demontaza. Jednom sam to radio i ustinu prste sve, mnogo je jaka zica bila u pm, kruto...Ali sad ce guma u vrelu kadu pa na obruc, da izbegnem to, a to sam vec jednom i radio...jedino nadrumu ako bude :D :oops: . bice veselo...

Gldeacu da nadjem Tzar do 1000 din, ako ne, uzecu Continentalovu.
  • 0

#292 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 26 March 2013 - 04:34 PM

Kod CST-a znam da je mana montaza/demontaza. Jednom sam to radio i ustinu prste sve, mnogo je jaka zica bila u pm, kruto...Ali sad ce guma u vrelu kadu pa na obruc, da izbegnem to, a to sam vec jednom i radio...jedino nadrumu ako bude :D :oops: . bice veselo...

Gldeacu da nadjem Tzar do 1000 din, ako ne, uzecu Continentalovu.



Ja imam čudno iskustvo sa montažom Czara na zadnju remerx stormy nailazi lagano rukom a na prednju msm da je araya dok sam uhvatio foru uspeo sam da probusim novu unutrašnju i polomim keblic....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#293 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 27 March 2013 - 02:44 AM

Kontinentalove su nekako okrugle, kada je naduvas bas ko neko crevo, onako lepo izlazi iz felne, sto se kaze ono - ima je, i nekako je visoka kao da je viša od drugih, ono kada izađe iz felne gde pišu oni nazivi i td a Tzar kako izgleda?
  • 0

#294 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 30 July 2013 - 02:50 PM

Potrebna mi je preporuka za neke jeftine slik gume, najjeftinije koje rade posao. Trebaju mi za jednu vožnju od 300 km (samo asfalt), a ko zna kada ću ponovo da ih stavim na bajk. Ranije sam vozio CST City Traveller i nisam bio zadovoljan. Kad već pišem ovde, moram da "pohvalim" Continental X-King koje su manje od godinu dana stare, ispucale su sa strane i napravili su se baloni na 4-5 mesta i na kraju je pukla gde je bio najveći balon. Prvo zadnja, pa posle 3 nedelje i prednja :?
  • 0
.

#295 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 30 July 2013 - 04:23 PM

Koje si CST kupio tacno i sta ti je bilo lose kod njih?
Ja koristim pozadi 26x1.9 a napred 26.1.75 city traveler, sa prednjom sam tu i tamo zadovoljan, sa zadnjom veoma zadovoljan. Prednjoj ponekad zafali malo boljeg prijanjanja kada se naginjem u krivini ili krivini + pesku, ali zadnjom sam veoma zadovoljan. Koristim ih vec barem 3 godine (mozda i malo jace ne secam se vise) i za tu cenu mislim da su definitivni best-buy. Jedan gumi defekt za svo vreme, oko 6-7k km predjeno.

Inace imas i Schwalbe za nesto oko 1000din/komad, ne znam tacno model, ali isto slik.
  • 0

#296 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 30 July 2013 - 05:23 PM

Bile su City Traveller 1.75 i bile su u svakom smislu loše. Loše prijanjanje, veoma lako se buše, mada ne znam kakve su sad, nisam ih kupovao sigurno 4 godine. Razmišljao sam da uzmem ovako nešto, nije skupo, ali ne znam kakva je http://planetbike.rs... ... Gume/2226/
  • 0
.

#297 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 11 August 2013 - 11:46 AM

Trebaće mi uskoro zadnja spoljna guma jer mi se Continental iscepala sa strane pa bih probao Schwalbe e sad dvoumim se između ove dve varijante koje su po ceni slične

http://shop.jankovic... ... ails/359/1

http://shop.jankovic... ... ails/266/1

Dali je neko imao iskustva sa nekim od ovih modela?
Prva mi deluje da ima bolju šaru za offroad a druga mi se čini po šari da će se lakše kotrljati po asfaltu mada deluje i za off ok, pa ako neko ima iskustvi bilo bi lepo da ga podeli ovde.
  • 0

#298 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 11 August 2013 - 06:41 PM

Imam obe, samo ne kontam i dalje jel hoces za offroad ili da se bolje kotrlja po asfaltu? Ne moze oboje za 1000 dinara. Black Jack mi je u dimenziji 26x1.9 i vise izgleda kao da je max 1.7, tako da se odlicno uklopila uz zadnju Land Cruiser HS307 26x1.75 koja je se logicno bolje kotrlja po asfaltu zbog te sare u sredini (moze da bude prednja ili zadnja u zavistonisti od toga kako je okrenes :) ). Za offroad ti je najbolja Little Albert, a i po asfaltu je ok
  • 0

#299 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 11 August 2013 - 07:24 PM

Treba mi za offroad jer za asfalt imam drugi par točkova sa cst slik gumama, ali gde god da krenem na neki off moram da pređem i solidno po asfaltu.
Najverovatnije ću ići na Little Albert 54-559 i po karakteristika mi deluje bolje veći teret a manja masa gume a i po šari mi se više dopada do sad nisam probao ove gume nadam se da će biti dobra.
Hvala na pomoći.
  • 0

#300 acikota

acikota
  • Members
  • Pip
  • 10 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 29 March 2014 - 11:12 PM

Pozdrav drugari,jedno pitanjce-danas su mi stigle Schwalbe gume za moj MTB (Black Jack 26x1,9) ali me je uplasio izgled samih guma.Zguzvane su poprilicno.Interesuje me da li je neko imao slicna iskustva,da li ce se to ispeglati po naduvavanju ili cu morati da reklamiram?
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0




4 članova čita ovu temu

0 članova, 4 gosta, 0 anonimnih korisnika