Jump to content


Fotografije

Izbor guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
935 odgovora na ovu temu

#201 cikajowa

cikajowa
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 17 August 2011 - 10:51 AM

Ko ima probleme sa cestim busenjem guma evo resenja. http://www.totalbike... ... 175-2125av Inace danas gledao u capriolu i cena u radnji je oko 550.Drumaske su oko 1100 din kom.

jel ovo siroki ventil?meni treba presta steta...
  • 0

#202 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 August 2011 - 10:59 AM

ima neki lite model ali je 1100 sa prestom.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#203 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 August 2011 - 12:13 PM

Jel neko vozio ove. http://www.cikloberz...ow.php?id=39083 Svidja mi se boja ,ali ne bih da se oprostim od 70 evrica samo zbog boje.Da se pocastim za novaka :mrgreen:
  • 0
puno znoja,malo krvi

#204 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 17 August 2011 - 04:26 PM

Inace danas gledao u capriolu i cena u radnji je oko 550.Drumaske su oko 1100 din kom.

U kojoj radnji si to gledao? Bio sam danas u veleprodaji Luka Beograd, Žorža Klemansoa 29 i nemaju pojma za te gume. Kaze da totalbike najverovatnije nabavlja od nekog drugog
  • 0

#205 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 17 August 2011 - 04:37 PM

Jel ima neko iskustva s onim trakama protiv busenja sto idu izmedju spoljne i unutrasnje,i gde to ima da se kupi za mtb i za koje pare?
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#206 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 August 2011 - 05:56 PM

Inace danas gledao u capriolu i cena u radnji je oko 550.Drumaske su oko 1100 din kom.

U kojoj radnji si to gledao? Bio sam danas u veleprodaji Luka Beograd, Žorža Klemansoa 29 i nemaju pojma za te gume. Kaze da totalbike najverovatnije nabavlja od nekog drugog

Gledao u capriolo radnji u Zrenjaninu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#207 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 365 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 September 2011 - 07:47 PM

Imam MTB bicikl i vozim rekreativno. Do skoro sam uglavnom vozio asfalt i malo zemlju i makadam i moje gume Kenda Kobra koje sam dobio kupovinom bicikla su dobro odradjivale posao.
Sada kad sam popravio kondiciju sve cesce idem na Frusku Goru ali gume na kojima vozim ocigledno nisu dobre za tu podlogu jer sam vec nekoliko puta pao i to uvek pri maloj brzini, na kocenjima na nizbrdicama i uvek tako sto mi prednji tocak otkliza u stranu.

Posto je vreme za zamenu guma sta mi preporucujete? Planiram da vozim po Fruskoj Gori ali da me i ne usporavaju suvise na asfaltu. Vozim iskljucivo po suvom vremenu, nikakvo blato.
  • 0

#208 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 20 September 2011 - 12:53 AM

Koliko para bi da potrosis, po kakvoj podlozi si imao problema?
  • 0

#209 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 365 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 September 2011 - 09:20 PM

Vozim rekreativno tako da ne bih mnogo da potrosim :)
Poslednji put sam pao na makadamu pri maloj brzini, spust, kocenje.
  • 0

#210 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 365 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 October 2011 - 07:04 PM

Kakva su iskustva sa gumama Schwalbe Black Jack? Nisu skupe a deluju mi OK za ono sto meni treba.
  • 0

#211 mikeli74

mikeli74
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationKraljevo

Postavljeno 04 December 2011 - 03:54 PM

Pozdrav!
Vozim bajs rekreativno, ali skoro svaki dan. I to uglavnom asfalt 90%. Trenutno na njim imam gume Schvalbe Nobby Nic 2.25. Zeleo bih da montiram neke malo brze gume, i sa manjim otporom kotrljanja, ali da ne budu slick ili semislick, i da budu malo sire. Pa me interesuje da li neko ima iskustva sa Continental Speed King 2.3 gumama? Da li su brze od Nobby Nica, i da le se lakse kotrljaju? Jer izbor je pao na njih, zbog moje tezine od 110 kilograma! :D
  • 0

#212 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 04 December 2011 - 04:42 PM

Speed king ni u kom slucaju po asvaltu suvise retka sara brzo ce da propadnu.E preporuka bi bila cst camber 2.25 imas u comp varianti oko 850 kinti i pro varianti oko 1600.Da ne zaboravim na tvoju kilazu moze i ista ta guma 2.10.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#213 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 28 December 2011 - 03:26 PM

Naleteo sam na gume schvalbe big jim pa da podelim moje utiske u toku snezne voznje.To su za sada naj bolji par xc guma koje sam posedovao za ovakvu voznju po snegu i ledu.Trenutno imam i bontrager jones xr,cst campber comp,kenda comoddo i big jim.Ove zadne su stvarno nenadmasne za voznju po snegu i bas mi je zao sto ih nisam pre nabavio.Cst campber su odlicne za asvalt i blazi ofroad izuzetno su tvrde i slabo se trose.Bontrager jones xr prednja je odlicna lepo gripuje po svim podlogama dok se zadnja izuzetno brzo trosi i proklizava neverovatno lako.Kenda kommodo je solidna sporo se trosi dobro dzi na skoro svim podlogama i neverovatno tesko se busi.


Nadam se da ce ovo sto sam napisao nekom malo pomoci oko izbora guma.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#214 rades7

rades7
  • Members
  • PipPipPip
  • 70 posts

Postavljeno 07 March 2012 - 02:03 PM

Pozdrav svima i pitanje za znalce :

Moram mijenjati gume i interesuje me preporuka za gume koje bi trebale dobro da se kotrljaju po asfaltu 70% vremena ali i da ne izdaju ako udjem u sumu, dakle manje-vise standardno. Cijenio bih tudja iskustva naravno...Molim preporuku samo za ono sto je lako dobavljivo u Beogradu ili Novom Sadu.

Cijena - recimo da bih bio voljan dati do 20 eura po komadu.

PS. da li bi Schwalbe Black Jack 26x1.90 bio prihvatljiv?
Unaprijed hvala :D
  • 0
Postavljena slika

#215 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 07 March 2012 - 03:57 PM

Ja bih ti pre preporucio nesto jeftinije i bolje za tvoje potrebe.
Kenda flame 2.125 oko 1800 kinti obe.Jako solidne gume dobro se kotrljaju a i mogu of road inace imaju dosta mesa pa ce dugo trajati.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#216 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 365 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 March 2012 - 10:42 PM

PS. da li bi Schwalbe Black Jack 26x1.90 bio prihvatljiv?
Unaprijed hvala :D


Ja trenutno vozim Black Jack 26x1.90. Pre toga sam vozio poluslikove Kenda Kobra 26x2.0.
Black Jack na asfaltu pravi manji otpor od Kobre. Na zemlji je neupredivo bolji. Jedino se na makadamu Kenda ponasala bolje.
Za sada sam sasvim zadovoljan Black Jack-om. Mislim da je odlican izbor za one koji voze na razlicitim podlogama.
  • 0

#217 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2012 - 10:47 PM

kenda small block 8, imas u palnetu da kupis, mali otpor na asfaltu, odlicna i brza na terenu, jedino nije za blato
  • 0
........

#218 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 07 March 2012 - 10:54 PM

kenda small block 8, imas u palnetu da kupis, mali otpor na asfaltu, odlicna i brza na terenu, jedino nije za blato

odlicna guma za sve suve terena,ali mu se ne uklapa u budzet
  • 0
puno znoja,malo krvi

#219 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 08 March 2012 - 02:41 AM

kenda small block 8, imas u palnetu da kupis, mali otpor na asfaltu, odlicna i brza na terenu, jedino nije za blato

odlicna guma za sve suve terena,ali mu se ne uklapa u budzet


+1 vrhunska guma ali covek vozi 70% asfalt steta je takvu gumu cepati po asfaltu.Preporucio bih jos jednu gumu koja moze podneti dosta onroad voznje cst camber comp oko 750-800 kinti a ima solidnu saru za ofroad i jako je brza a materijal je dosta tvrdji tako da se izuzetno sporo trose.

Vezano za gume planet je nabavio kontinentalke koje su u osnovnim verzijama izuzetno jeftine oko 1600 kinti.


Jos nesto neko je na forumu neznam tacno u kojoj temi trazio ruberqwenn isto ima u planetu nije neka cena!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#220 rades7

rades7
  • Members
  • PipPipPip
  • 70 posts

Postavljeno 08 March 2012 - 10:20 AM

Hvala svima na sugestijama, vjerovatno cu uzeti Black Jack cim budem isao za Srbiju.
Mozda jos neko ako ima da doda nesto o gumama Continental X-King 2.2....vidim da ih ima u Planetu po 16 eura? Da li je neko vozio?
  • 0
Postavljena slika




3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika