Jump to content


Fotografije

Problem sa odredjivanjem velicine enduro bikea


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 Wllada

Wllada
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 25 August 2014 - 11:26 AM

Narode imam jednu nedoumicu. Naime, uzeo bih enduro bike, ali nisam siguran kako da odredim koja mi je velicina ok. Cini mi se kad god gledam slike i na yt kad gledam razne video klipove da su ramovi veci od hardtailova. Imam 175cm. Kapiram da mi odgovara velicina hardtaila od 18", ali za enduro nisam siguran. Moze li mala pomoc molim vas. :)


  • 0

#2 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 25 August 2014 - 11:40 AM

Sednes na ram i probas. Niko ti sa sigurnoscu ne moze reci koji je ram za tebe. Nisu svi ramovi isti nisu svi ljudi jednakih proporcija...
  • 0

#3 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1426 posts

Postavljeno 25 August 2014 - 12:00 PM

Visok sam 183cm.
XC bajk vozio 18 pa 19 i to je gornja granica,All mountain vozim 19,5 i to mi je taman.Imao sam Enduro koji je jos veci od prethodnih(visina rama 52 cm) i savrseno mi je lezao.Tako da znaj da je sve u geometriji samog rama.
  • 1

#4 Wllada

Wllada
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 25 August 2014 - 01:02 PM

To znam, ali kazem zbog toga sto bih i sam prepravlja bike, ali mi je potrebno da znam da li se uzima veci ili manji. Idem logikom da bi 20" bilo sasvim ok za mene jer sam vec vozio jedan od 21" i samo mi je malo manji trebao. To me interesovao, da li da jurim 18" ili mi je veci (npr 20") sasvim ok. Hvlaa puno na pomoci. :)


  • 0

#5 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1426 posts

Postavljeno 25 August 2014 - 02:10 PM

Moj ti je savet a i praksa kod vecine mojih kolega da je mnogo boje da uzmes cak i manji bajk nego neki koji ce biti veci.Sa vecim bajkom gubis mnogo na kontroli i upravljivosti samog bajka...
  • 0

#6 Wllada

Wllada
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 25 August 2014 - 03:34 PM

Naravno, znam to. Da ponovim opet pitanje posto vidim da nije bas najjasnije sta pitam. :) Da li kad se kupuje enduro bike treba uzimati veci nego kada se kupuje hardtail? Taj odnos u mom slucaju bi bio 20" enduro, 18" hardtail. To sam . Znam da je bolji manji nego veci, da je svaki ram drugaciji itd, ali pitam ovo u globalu jer mi z aenduro odgovara 20" ali nisam siguran da li je sve ok. Mozda treba da se naviknem na manji ili tako nesto. Zato pitam.


  • 0

#7 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1426 posts

Postavljeno 25 August 2014 - 06:06 PM

Da potpuno te razumem sta pitas i odgovoricu ti na moj nacin.Meni da je neko savetovao da kupim bicikl gde je visina rama 52cm rekao bi da to nije za mene,ali kada sam ga probao i video da mi savrseno odgovara uzeo sam ga(odnosi se na Enduro).Ja ne bih smeo sada da ti kazem da trazis tu i tu velicinu bicikle,neka jos neko da savet oko toga.Ali smatram da ti moras da sednes i da probas nesto i tada vidis da li to odgovara tebi.


  • 0

#8 Wllada

Wllada
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 25 August 2014 - 06:11 PM

To znam, samo pitam da li je inace normalno da jednom vazcu odgovara veci enduro od hardtaila. Pitam jer meni odgovara, pa sam se malo zacudio jer nisam bio siguran. To me je samo mucilo.


  • 0

#9 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1426 posts

Postavljeno 25 August 2014 - 06:42 PM

Ne znam odakle si,ali ako smo u blizini mogao bih da probas 2 Enduro bajka,cisto da uporedis i skratis izbor...


  • 0

#10 Wllada

Wllada
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 25 August 2014 - 06:53 PM

Mesto blizu Obrenovca. Planiram mozda neku kupovinu preko zime, ako nesto naleti i sad mozda pa bih ga ja malo sredjivao za sledece leto a planine. Dogovoricemo se ako si u blizini sve, nije frka. Hvala ti. 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika