Jump to content


Fotografije

Koje sediste?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
197 odgovora na ovu temu

#81 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 26 July 2010 - 10:57 AM

@ Gađan
Ne mora da znači da si ti u pitanju, možda stvarno ne odgovara sedlo. Ko zna, sedlo je nešto baš subjektivno i dosta zavisi i od pozicije koja je kod tebe. Ovo sedlo je za tzv. atletik sedenje koje karakteriše 30 stepeni ugao sedenja. Imalo je na kartonu na koji je bilo zakačeno sedlo pozicije sedenja.
Moja pozicija je upravo približna tome. Meni ne odgovara ono klasično sportsko koje je ugao sedenja 15 stepeni. Ako imaš utisak da je tvrdo onda definitivno mora da padne jedno privikavanje :mrgreen: ili neka odeća sa uloškom (za duge vožnje).
Meni na kraće ne smeta, ali mi je ne prihvatljivo da vozim deonice preko 50ak km bez uloška :D
:D
Lampicu nisam ni uzeo, jer sam napravio kombinaciju da uzmem samo sedlo, jer pozicija tu ispod sedla nije najsjajnija iz više razloga. Kada god manervišem biciklom hvatam ispod sedla, rizikujem da polomim lampicu i nije baš vidljiva kada nosim nešto duže ili vežem nešto oko struka ili mi iz bilo kog drugog razloga prelazi deo odeće preko sedla. Nisam probao ali imam mogućnost da stavim pa ću ti reći da li staje bez problema i kako stoji. Javljam čim probam
:D
  • 0
easy life, easy ride

#82 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 26 July 2010 - 01:06 PM

Sada sam probao da stavim lampicu koja je došla uz sedlo i savršeno pristaje. Ima malih problema prilikom stavljanja jer je sve novo i treba malo jače da se "gure" dok sa donje strane zub ne "uhvati" odnosno lampica ne legne na svoje mesto. Ako je sve leglo kako treba onda ne treba niša da klima. Lampica je tako napravljena da ima jedan elastični deo plastike koji naleže na sedište tako da prilikom sitnijih poresa lampica čvrsto stoji i ne krcka.
POZZZZZ
  • 0
easy life, easy ride

#83 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2010 - 06:50 PM

E pa kod mene taj elastični deo ne naleže dobro... nema veze to sam rešio. A ovo se potpuno slažem, kod mene je identičan slučaj, kada nije leto da i danju i noću možeš bez rukava onda valja poneti duks pa kad nije potreban volim da ga vežem oko struka, a sa starim sedlom sam ga još i povijao pa sedeo na njemu :mrgreen:. A i ovo drugo kod mene je identično, kad god manevrišem bajsom najviše volim levicom da uhvatim za levi grip, a desnicom pod sedlo :D.
A za udobnost, pa to i ja kažem, kad sednem utisak je super i do 50 km nema nikakvih problema, ali počinju posle par sati u sedlu, mada videćemo kad počnem više da vozim, bar po jednom-dvaput nedeljno.
  • 0

#84 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 27 July 2010 - 09:13 AM

E pa kod mene taj elastični deo ne naleže dobro... nema veze to sam rešio. A ovo se potpuno slažem, kod mene je identičan slučaj, kada nije leto da i danju i noću možeš bez rukava onda valja poneti duks pa kad nije potreban volim da ga vežem oko struka, a sa starim sedlom sam ga još i povijao pa sedeo na njemu :mrgreen:. A i ovo drugo kod mene je identično, kad god manevrišem bajsom najviše volim levicom da uhvatim za levi grip, a desnicom pod sedlo :D.
A za udobnost, pa to i ja kažem, kad sednem utisak je super i do 50 km nema nikakvih problema, ali počinju posle par sati u sedlu, mada videćemo kad počnem više da vozim, bar po jednom-dvaput nedeljno.


Slažemo se uvećini :D :D :D :D
Malo je zeznut :D naći sedlo koje je udobno kada ga voziš 50 km i više, pogotovu bez uloška.
Voleo bi da se još neko javi i prokomentariše da li je imao iskustva sa nekim od sedišta da je udobno i bez uloška (gaća ili šorca)
  • 0
easy life, easy ride

#85 Markun

Markun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts

Postavljeno 27 July 2010 - 11:17 AM

Ja imam SELEE SMP STRIKE PRO i vozim bez uloska kada se vozi prvi put otpadaju koske od bolova mislim na 50 km i jace a posle dva dana nema bola i za duze voznje je najudobnije sediste koje sam vozio inace sediste kosta oko 200 evra, papreno ali verujte vredi n:anim_08
  • 0

#86 Markun

Markun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts

Postavljeno 27 July 2010 - 11:20 AM

evo slicke

Attached Thumbnails

  • 29112009(022).jpg
  • 19062008233.jpg

  • 0

#87 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 27 July 2010 - 11:27 AM

kosta oko 200 evra


Dva airone sedista i da ostane :mrgreen:
  • 0
Potpis

#88 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 27 July 2010 - 04:41 PM

Ja imam SELEE SMP STRIKE PRO i vozim bez uloska kada se vozi prvi put otpadaju koske od bolova mislim na 50 km i jace a posle dva dana nema bola i za duze voznje je najudobnije sediste koje sam vozio inace sediste kosta oko 200 evra, papreno ali verujte vredi n:anim_08



Ima se može se.
Naravno šala, za dobro sedlo nije šteta dati pare, ako stvarno opravdava cenu.
Mada iz ove perspektive nisam baš siguran da bi izdvojio toliko za sedište, ali pozdravljam svakoga ko misli o svom potomstvu :D
  • 0
easy life, easy ride

#89 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 July 2010 - 06:44 PM

Ovi iz SMP-a su uboli sustinu udobne voznje. Probao jedan od modela, bukvalno sedis na dve guzne kosti, a ne na necemu izmedju. E sad, sto su im sedista jaaaako skupa... n:cray
  • 0

#90 wiseman

wiseman
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 27 July 2010 - 06:59 PM

Ima li neko iskustva sa sedištima firme SQ-LAB, konkretno ovaj model http://www.sq-lab.co...66/195/lang,en/
  • 0

#91 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 July 2010 - 07:24 PM

Nisam imao iskustva, ali su im skupa sedista. Za taj model racunaj jedno 100eur. :^o
  • 0

#92 wiseman

wiseman
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 27 July 2010 - 07:56 PM

Nisam imao iskustva, ali su im skupa sedista. Za taj model racunaj jedno 100eur. :^o

Konkretno 89,90 joj što volim ove cene tima 99,99 :evil: ma imao sam priliku da kupim jednog polovnjaka, pa reko aj da se raspitam šta sam to propustio :)
  • 0

#93 licmi

licmi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 29 July 2010 - 09:10 AM

Hvala puno na savetima. Kupio sam ono od 2500 sa bljeskalicom i ok je totalno.
Ovo predhodno se raspalo i nije ni bilo neko skupo kvalitetno sediste vec krs...
Malo se provozao i ok je. Sad videcemo, na Divcibarama je ultimativni test.
Pozdrav drugari.
  • 0

#94 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 August 2010 - 08:35 PM

Potrebna mi je pomoć oko izbora sediša za Capriolo Monitor. Naime, ovo fabričko sedište mi je malo neudobno u vožnjama dužim od pola sata.

Koje sedište bi bilo značajno unapređenje po pitanju udobnosti, a da ima dobar odnos cene i kvaliteta?
  • 0

#95 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 August 2010 - 08:43 PM

Biciklisticke gace/sorc.
  • 0

#96 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 August 2010 - 09:12 PM

Biciklisticke gace/sorc.


A sedište da ne menjam? :roll: Molim te napiši konkretnije šta tačno i gde ima da se kupi. Takođe vidim da se pominju i neki ulošci. :D Neupućen sa u biciklističku opremu. :(
  • 0

#97 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 17 August 2010 - 09:29 PM

Molim te napiši konkretnije šta tačno i gde ima da se kupi.

http://www.matriolimp.com/biciklizam/
Tu možeš da kupiš marku Northwave, koja je prilično kvalitetna. U http://www.planetbike.rs možeš da kupiš Scott, isto dobar brend.

Bici šorc obično sa unutrašnje strane ispod sedalnog dela ima ušivenu "pelenu" koja može biti od raznih materijala, a osnovna uloga je da umanji/otkloni bolove i neugodnost pri dužim vožnjama...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#98 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 August 2010 - 09:57 PM

Molim te napiši konkretnije šta tačno i gde ima da se kupi.

http://www.matriolimp.com/biciklizam/
Tu možeš da kupiš marku Northwave, koja je prilično kvalitetna. U http://www.planetbike.rs možeš da kupiš Scott, isto dobar brend.

Bici šorc obično sa unutrašnje strane ispod sedalnog dela ima ušivenu "pelenu" koja može biti od raznih materijala, a osnovna uloga je da umanji/otkloni bolove i neugodnost pri dužim vožnjama...


Hvala! :)

U Planet-u ima gomila Scott sediša za 600din i jedno za 2500din. Da li pri izbora sedišta važi "što skuplje to bolje"? Na osnovu čega da izaberem?

Što se tiče šorceva, opet slično pitanje, ima ih od par stotina din, do par hiljada din za komad.

Dakle, treba mi za rekreativnu amatersku vožnju (za sada) distance 20-30km iz cuga, ali ne duže od toga, bar za sada.
  • 0

#99 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 17 August 2010 - 10:05 PM

E, ja sam pisao za šorceve, da ne bude zabune :) i oni su oko ~3000din početni modeli (imaš kratke, 3/4 i duge nogavice; i mogu da budu sa tregerima i bez tregera). Nose se na golo telo (bez veša ispod), a preko njih možeš a i ne moraš ništa da obučeš - kako je tebi prijatnije (zima/leto, blam/ne blam itd ;) )

Za sedišta ne znam ništa, čitaj temu od početka... :D
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#100 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 August 2010 - 10:07 PM

U Planet-u ima gomila Scott sediša za 600din i jedno za 2500din. Da li pri izbora sedišta važi "što skuplje to bolje"? Na osnovu čega da izaberem?


Ne vazi. Pa, najbolje bi bilo kad bi davali sedista za probu i onda odaberes koje ti pase. Ali kod nas u prodavnicama ne postoji ta mogucnost.

Što se tiče šorceva, opet slično pitanje, ima ih od par stotina din, do par hiljada din za komad.


Ovde uglavnom vazi, koliko para toliko muzike.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika