Jump to content


Fotografije

Sta da kupim? :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
143 odgovora na ovu temu

#61 mecca80

mecca80
  • Members
  • Pip
  • 27 posts
  • Locationleskovac

Postavljeno 25 March 2009 - 04:21 PM

Za capriolo monitor postoji opcija ugradnje amortizera, koja je mene kostala nekih 2.500 din. preko prosle godine. Moj ti je savet da uopste ne razmisljas o njihovoj ugradnji je stavljaju (po defaultu) :D nesto sto samo lici na amortizer i nista vise. Bolje kupi neki Rock shox dart, mislim da ga ima u oglasima za 45 evtra ako se ne varam.Inace i ja vozim Capriolo monitor pa ti savetujem da ne ponavljas moje greske. :mrgreen: :mrgreen:
Pozz
  • 0

#62 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 25 March 2009 - 04:45 PM

hvala..
  • 0

#63 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 March 2009 - 05:14 PM

Dobro ćete da opravite nekog ko se verovatno ne razume u bicikle kad ga pošaljete da kupi polovnjaka. Bolje kupi lošiju novu biciklu nego da ti uvale neki polovan krš koji je lepo našminkan. Ako kupuješ Capriolove jeftine modele računaj na to da će ti trebati novo sedište i da posle par meseci klješta kočnica možeš da baciš.

Zanima me jedna stvar, u kojoj radnji su ti preporučili ram od 23"?
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#64 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 25 March 2009 - 05:35 PM

Ako ti amortizer nije neophodan, nemoj mlatiti glavu sa ovim modelima sto ga imaju. Oni su tu samo provizorno, a mozda malo prorade sa tezinom od 120 kila, jer im toliko opterecenje treba da bi primetila njihovo pomeranje.
Pre ihahaaj vremena, imao sam tako neki Zoom amotrizer, morao sam da sedim na volanu, i skakucem, da bi se primetio rad. :mrgreen:
Ovi modeli imaju, onako, priblizne pakete opreme, jedino bi vredelo izabrati nesto sa alu ramom, jer ipak se to oseti u voznji, ma koliki amater neko bio.
  • 0

#65 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 March 2009 - 07:00 PM

Amortizer je apsolutno nepotreban ukoliko se ne ide mnogo u šumu i sl. Jeftini amortizeri su teški od 2kg pa na više, a krute viljuške od pola kile do 1kg. Dobro, postoje i čeličane DMR od 1,7kg :D
Ta što ide uz Monitor je oko 800g ako se ne varam.
Bolje lakši bajk, nego loš amortizer samo da bi bio tu "iz fazona", jer svakako ti lošiji amortizeri tipa Zoom, jeftiniji Suntour i Logan su mnogo lošiji od krute vile :mrgreen:
  • 0

#66 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 March 2009 - 07:08 PM

Ne mogu da nadjem na netu šta ima od Plarovih bicikala za 200€, zna li neko napamet? Čini mi se da je bio neki Mirage bez amortizera
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#67 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 25 March 2009 - 07:15 PM

Amortizer je apsolutno nepotreban ukoliko se ne ide mnogo u šumu i sl. Jeftini amortizeri su teški od 2kg pa na više, a krute viljuške od pola kile do 1kg. Dobro, postoje i čeličane DMR od 1,7kg
Ta što ide uz Monitor je oko 800g ako se ne varam.
Bolje lakši bajk, nego loš amortizer samo da bi bio tu "iz fazona", jer svakako ti lošiji amortizeri tipa Zoom, jeftiniji Suntour i Logan su mnogo lošiji od krute vile


Hmmm... Ne bih se baš složio.
Ako će čovek da vozi samo po putu, treba da kupi ili drumski ili city bike.
Ako ce bilo sta "off-road" nikako ne uzimati bez prednjeg amortizera, sem ako je baš mazohista. Slažem se da ti amortizeri nisu Bog zna šta, ali su sigurno bolji nego kruta viljuška.
Ako mozes, kupi ga sa najboljim amortom koji mozes da priustis...

Danasnji novi jeftini amortizeri su mnogo bolji nego što su bili pre par godina...

Što se težine tice - totalno ne bitno za sve sem XC trkanje, sto po svemu sudeci nije ni planirao da radi.
  • 0

#68 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 25 March 2009 - 07:36 PM

pogon koji je 26-36-48 jerdnostavno je pretezak za voznju.


MOe da nabacineki tx-70/71 za male pare...
  • 0

#69 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 25 March 2009 - 07:37 PM

Anolis od prosle sezone kosta 19000, a Varanus 16000 ,tako videh negde... izgleda da cu na kraju uzeti neki od ta dva..
  • 0

#70 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 March 2009 - 08:15 PM

Anolis od prosle sezone kosta 19000, a Varanus 16000 ,tako videh negde... izgleda da cu na kraju uzeti neki od ta dva..

Nemoj da kupuješ ni jedan od njih, oba se rade u veličinama 21" i 23", ja sam visok 193cm i imam ram od 21", tebi sa metar sedamdeset i nešto neće da odgovaraju
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#71 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 March 2009 - 09:00 PM

Danasnji novi jeftini amortizeri su mnogo bolji nego što su bili pre par godina...

Nađu ovi naši one matore... Od tih lošijih nikako ne bih kupovao nešto slabije od Rock Shox Dart, Suntour XCR i Axon.
Sa druge strane Zoom ni slučajno. On vremenom postane kruta vila od dve i po kile.
Logan dobije lufta na prvi offroad, ako ga već fabrički nema :mrgreen:
  • 0

#72 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 25 March 2009 - 10:51 PM

Anolis od prosle sezone kosta 19000, a Varanus 16000 ,tako videh negde... izgleda da cu na kraju uzeti neki od ta dva..

Nemoj da kupuješ ni jedan od njih, oba se rade u veličinama 21" i 23", ja sam visok 193cm i imam ram od 21", tebi sa metar sedamdeset i nešto neće da odgovaraju


e jbg :( ja cu probati da sednem da vidim... bash bezveze :(
  • 0

#73 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 March 2009 - 11:07 PM

Znaš kako, ti možeš da voziš i ram od 23" tih par minuta isprobavanja oko prodavnice, razlika se vidi tek posle malo duže vožnje (osim ako nemaš dovoljno kilometara u nogama pa po mirisu rama možeš da vidiš da li ti odgovara :) )

Ne reče gde su ti preporučili biciklu za dvometraša
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#74 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 25 March 2009 - 11:10 PM

kakvi su to shimano acera menjachi? jel to klasa ispod ili iznad shimano turion?
gledah ovaj polar,neko ga prodaje polovnog za 200e..
http://cikloberza.com/show.php?id=4848
ovde pishe kakva je oprema tj kakva bi trebalo da bude
http://www.shop-mont... ... &Itemid=44

ovaj mi se svidja,ali mu je mali ram :( 16
http://cikloberza.com/show.php?id=4907

ma na buvljaku u nbg mi reche chovek da je za mene 23 ram- ima tezga u srednjem redu na kraju koja prodaje samo capriolo bajseve,tu mi je bilo najblize da pogledam modele uzivo
  • 0

#75 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 25 March 2009 - 11:24 PM

Jaoo, na buvljaku, na onim tezgama!! #-o #-o Ima ih u srednjem redu dve, sa leve i sa desne strane. Mislim na one, koje drzi ista "mafija". Pa taj lik bi te ubedjivao ceo dan da je mtb drumska bicikla, ako ti trazis drumsku, a oni je nemaju! :evil: :evil:
Stajao sam par puta, tako blize njima i slusao kako bare ljude. Tipa, ova od 100e vam je ok, a ova od 300 je profi, najjaca od svih mtb-ova, ne znam koja sve tehnicka resenja ima, i tako to. ](*,) ](*,)
A ja se u sebi nesto mislim, prijatelju, morao bi da prodas sve te bicikle i jos da doplatis iz svog dzepa, za neku profi. :roll:
  • 0

#76 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 March 2009 - 11:33 PM

Sad znam na kojim tezgama je Pile skupljao biciklističku mudrost :)
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#77 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 25 March 2009 - 11:35 PM

Jaoo, na buvljaku, na onim tezgama!! #-o #-o Ima ih u srednjem redu dve, sa leve i sa desne strane. Mislim na one, koje drzi ista "mafija". Pa taj lik bi te ubedjivao ceo dan da je mtb drumska bicikla, ako ti trazis drumsku, a oni je nemaju! :evil: :evil:
Stajao sam par puta, tako blize njima i slusao kako bare ljude. Tipa, ova od 100e vam je ok, a ova od 300 je profi, najjaca od svih mtb-ova, ne znam koja sve tehnicka resenja ima, i tako to. ](*,) ](*,)
A ja se u sebi nesto mislim, prijatelju, morao bi da prodas sve te bicikle i jos da doplatis iz svog dzepa, za neku profi. :roll:


jeste,tu :D nego pusti sad prichu,pomozi prijateljE :D
I da se ispravim,nije turion (ne znam s chim pobrkah taj naziv ) nego TOURNEY,dakle dal je acera bolje ili gore? :D danas sam gledala i jedan bajs u novom merkatoru u onoj radnji sportske opreme,ima isto taj acera shimano menjach... svidja mi se sve na njemu osim guvernala,i chini mi se da je alu ram.Kochine v brake,shta cesh,ne mogu da spakuju u cenu 17000 i disk kochnice :D e sad od ostalog shta ima ne znam pojma,nit se razumem,a ni marku nisam zapamtila
  • 0

#78 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 March 2009 - 11:40 PM

Od tourney nema niža klasa, ili barem ja nisam čuo da ima :)
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#79 miStery

miStery
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 25 March 2009 - 11:44 PM

aha :D znachi ipak je bolje :) sad mi je zao shto nisam slikala bajs taj u merkatoru,lepo izgleda barem ako nishta drugo :D Nego vredi li onaj bajs iz oglasa 200e? samo ne znam koje velichine je ram,chovek nije napisao
  • 0

#80 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 25 March 2009 - 11:47 PM

Ima niza klasa od Tourney, to su oni gde pise Shimano Sys, ili samo Shimano. :D Hmm, to si bila u Intersportu. Neko je skoro kupovao tamo, bajs slicnih karakteristika. Mislim da je model Genesis, a vlasnik mu je ovde krsten kao "armadillo". :) Kupio decko, kaze ide lepo, i primetna je razlika izmedju njegovog starijeg bajsa, koji po prici nije bio bolji od tog tvog. Ne mogu se sad setim, koliko ga ja platio, ali tu je, oko 200e.
  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika