Jump to content


Fotografije
- - - - -

Бициклистичка стаза Зрењанин-Темишвар


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
177 odgovora na ovu temu

#161 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 29 April 2024 - 09:16 AM

Интересује ме да ли је потребно унапред резервисати и наћи преноћиште у Темишвару или може и на лицу места? Претпостављам да може преко интернета да се нешто пронађе?
  • 0

#162 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 29 April 2024 - 03:42 PM

Ja uvek preko Arnb-ija.
Ako ti treba pomoć, napiši od kog do kog datuma, koliko osoba, pa ću ti večeras poslati ponude smeštaja

https://www.airbnb.c...e=user_map_move

Sent from my CPH2449 using Tapatalk
  • 0

#163 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 29 April 2024 - 05:06 PM

25 и 26 мај, има нас двојица, то је последњи викенд у мају. Једино што мора да буде плаћање готовинско, без картица.
  • 0

#164 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 29 April 2024 - 06:34 PM

25 и 26 мај, има нас двојица, то је последњи викенд у мају. Једино што мора да буде плаћање готовинско, без картица.

Poslao sam ti poruku

Sent from my CPH2449 using Tapatalk
  • 0

#165 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts

Postavljeno 30 April 2024 - 08:31 AM

Jesi li proverio radno vreme graničnog prelaza?


  • 0

#166 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 30 April 2024 - 12:13 PM

Jesi li proverio radno vreme graničnog prelaza?

Само датуме. Деловало ми логично да раде неко нормално радно време. Зар имају ограничено?


  • 0

#167 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts

Postavljeno 02 May 2024 - 08:52 AM

Midlim da je ranije bio otvoren 7-19h, sad i ja vidim da se ne spominje satnica, samo dani kojima radi.
  • 0

#168 starcha

starcha
  • Members
  • PipPipPip
  • 78 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 May 2024 - 07:44 PM

Vodite racuna samoi da je u Rumuniji sat pomeren sat vremena unapred... 

 

Izmedju granice i Temisvara ima restoran sa super okruženjem, i korektnom klopom! 

 

Po mom skromnom mišljenju treba ići od Kleka jer tu staza ide uz Begej... 


  • 2

#169 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 26 May 2024 - 06:20 PM

Ево неких утисака са вожње од Зрењанина до Темишвара. Најпре стаза - није у неком добром стању ни са једне стране, док се за наш део може речи да је у лошем с обзиром да је завршена пре три године (ако се не варам). Пукотине, рупе и одрони. Може да се вози, али треба рећи да је стање какво јесте. Ни са румунске није бајно, али бих рекао да је урађена много раније, што може да буде оправдање. За онога ко не жели да силази у околна села да би нешто видео, осим нешто лепших делова уз Бегеј, предео је монотон - равница, шта да му радиш. Зрењанин - Темишвар је нешто преко 80 км у једном смеру, бар одакле смо ми кренули.
Прелаз импровизован и без неких застоја, екипе службених лица љубазне.
И али смо резервисан смештај, али се испоставило да пансиона има довољно да се нађе смештај и на дан доласка, чули од неких других група. Пожељно знање немачког, мој енглески, италијански, шпански и француски нису радили посао.
Темишвар леп и јефтин, заправо, изненађујуће повољан. Осим у централној зони (у којој су опет знатно ниже него код нас на истим местима) цене хране и пића у кафеима и ресторанима, пекарама, итд су ниже него у градићу у ком живим, а који је десетоструко мањи од Темишвара.
Град леп. Изгледа да имају неки пропис о заштити грађевина или слично, јер нема инвеститорског урбанизма, језгро града, па и шире, очувано је и види се да се о томе води рачуна, нема рушења и грађења. Количина зеленила задивљује, као и број паркова и трхова, што мањих, што већих. Живо је и на реци, има пловила, има башти кафића, музике и разних програма. Ту су и бициклистичке стазе, а улице су довољно добро означене. Запазио сам да је свуда закључан вифи, ако је то уопште битно, али ето, код нас увек има неки слободан, тамо не.
И тако...
  • 4

#170 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 26 May 2024 - 08:36 PM

Ево неких утисака са вожње од Зрењанина до Темишвара. Најпре стаза - није у неком добром стању ни са једне стране, док се за наш део може речи да је у лошем с обзиром да је завршена пре три године (ако се не варам). Пукотине, рупе и одрони. Може да се вози, али треба рећи да је стање какво јесте. Ни са румунске није бајно, али бих рекао да је урађена много раније, што може да буде оправдање. За онога ко не жели да силази у околна села да би нешто видео, осим нешто лепших делова уз Бегеј, предео је монотон - равница, шта да му радиш. Зрењанин - Темишвар је нешто преко 80 км у једном смеру, бар одакле смо ми кренули.
Прелаз импровизован и без неких застоја, екипе службених лица љубазне.
И али смо резервисан смештај, али се испоставило да пансиона има довољно да се нађе смештај и на дан доласка, чули од неких других група. Пожељно знање немачког, мој енглески, италијански, шпански и француски нису радили посао.
Темишвар леп и јефтин, заправо, изненађујуће повољан. Осим у централној зони (у којој су опет знатно ниже него код нас на истим местима) цене хране и пића у кафеима и ресторанима, пекарама, итд су ниже него у градићу у ком живим, а који је десетоструко мањи од Темишвара.
Град леп. Изгледа да имају неки пропис о заштити грађевина или слично, јер нема инвеститорског урбанизма, језгро града, па и шире, очувано је и види се да се о томе води рачуна, нема рушења и грађења. Количина зеленила задивљује, као и број паркова и трхова, што мањих, што већих. Живо је и на реци, има пловила, има башти кафића, музике и разних програма. Ту су и бициклистичке стазе, а улице су довољно добро означене. Запазио сам да је свуда закључан вифи, ако је то уопште битно, али ето, код нас увек има неки слободан, тамо не.
И тако...

I tako
Pa daj neke slike, majku mu.... Pretpostavljam jedan dan do tamo, noćenje pa posle nazad....
Ali, monotona vožnja po lošem putu ne zvuči nešto privlačno.
Šta si vozio?

Sent from my CPH2449 using Tapatalk
  • 0

#171 Loup

Loup
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 27 May 2024 - 02:20 AM

Pozdrav svima, evo par fotki sa voznje od Zitista do Temisvara i nazad. Ovo je poslednji vikend Aprila 2024. Otprilike 75km u jednom pravcu. Vreme nas je posluzilo i nije bilo previse vruce. Put jeste malo monoton, celom duzinom je isti pejzaz, ali je svakako fina avanturica! Put/staza je solidan, na pojedinim deonicama malo stariji i dotrajao. Mi smo par dana unapred rezervisali smestaj preko booking-a. Temisvar je lep za videti u prolece, dosta turista s obzirom da smo bili vikend pre Uskrsa. Lep pozdrav!

Attached Thumbnails

  • IMG_20240427_075616.jpg
  • IMG_20240427_080819.jpg
  • IMG_20240427_090052.jpg
  • IMG_20240427_084840.jpg
  • IMG_20240427_114223.jpg
  • IMG_20240427_164930.jpg
  • IMG_20240428_133502.jpg

  • 4

#172 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 27 May 2024 - 06:52 AM


@Нешони јесте, једну ноћ смо остали тамо и вратили се сутрадан. Визио туринга са дроп баром, гуме 1,60. Мислим, вози се том стазом без проблема, али није у лепом стању. Са наше стране је стара три године, а већ је испуцала, има мањих одрона у приличном броју за које не знам да ли је последица лошег терена или лошег квалитета рада или оба. Но, тако је како је. Мање-више, предео није инспиративан осим у неким деоницама где је обала уређенија и има места за пецање и везивање чамаца. Ветар присутан :)
IMG_3457.jpeg
IMG_3426.jpeg
IMG_3458.jpeg
IMG_3415.jpeg
IMG_3403.jpeg
IMG_3461.jpeg
IMG_3389.jpeg
IMG_3453.jpeg
IMG_3442.jpeg
IMG_3384.jpeg
IMG_3374.jpeg
IMG_3353.jpeg
  • 5

#173 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 28 May 2024 - 07:48 AM

Jedna samo preporuka za ljude koji idu u TM preko Zrenjanina. Nemojte se optrecivati ovom bici stazom. Produzite pravo na Sečanj i od Sečnja TM je na 50tak KM. Ovim putem bar prolazite pored nekih kuca, kroz sela, vidi se nesto. Ova voznjaa bici stazom pored reke mi ima smisla jedino ako neko ide sa decom pa da se vozi delom gde nema nikakvog saobraćaja. Deo od Zrenjanina do TM nije prometan i nema toliko saobraćaja, tako da je jako lep za vožnju.


  • 4

#174 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 28 May 2024 - 09:54 AM

Jedna samo preporuka za ljude koji idu u TM preko Zrenjanina. Nemojte se optrecivati ovom bici stazom. Produzite pravo na Sečanj i od Sečnja TM je na 50tak KM. Ovim putem bar prolazite pored nekih kuca, kroz sela, vidi se nesto. Ova voznjaa bici stazom pored reke mi ima smisla jedino ako neko ide sa decom pa da se vozi delom gde nema nikakvog saobraćaja. Deo od Zrenjanina do TM nije prometan i nema toliko saobraćaja, tako da je jako lep za vožnju.

Мислиш да није прометан део од Зрењанина до Сечња, па онда до Темишвара? Овај део преко Клека није баш да није прометан, има саобраћаја доста. Једино ако различито видимо густину саобраћаја.
Оно јесте, сигурно је занимљивије возити саобраћајницом и проћи кроз нека насељена места, мени је то увек ужитак. Прича са лојслним екипама испред драгстора је незаменљива, да не говоримо о томе да свако место има нешто да се види.
  • 0

#175 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 28 May 2024 - 10:52 AM

Мислиш да није прометан део од Зрењанина до Сечња, па онда до Темишвара? Овај део преко Клека није баш да није прометан, има саобраћаја доста. Једино ако различито видимо густину саобраћаја.
Оно јесте, сигурно је занимљивије возити саобраћајницом и проћи кроз нека насељена места, мени је то увек ужитак. Прича са лојслним екипама испред драгстора је незаменљива, да не говоримо о томе да свако место има нешто да се види.

Znam da nije prometan :). Preko kleka je prometan iz razloga sto se vecina teretnog saobracaja koji ide za Kikindu i gore odvija tuda. Takodje Srpska crnja prelaz radi 24/7 dok ovaj kod Secnja Jasa radi samo do 5-6 (za tacnu satnicu zatvaranja me nemoj drzati za rec.) Posle ZR ka Vrscu ti je mrtvo more. Nigde nikoga, po neki traktor ako su radovi i par automobila. Vozim ovuda bar 3x mesecno pa govorim iz prve ruke :)


  • 0

#176 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 28 May 2024 - 11:18 AM

Мислиш да није прометан део од Зрењанина до Сечња, па онда до Темишвара? Овај део преко Клека није баш да није прометан, има саобраћаја доста. Једино ако различито видимо густину саобраћаја.
Оно јесте, сигурно је занимљивије возити саобраћајницом и проћи кроз нека насељена места, мени је то увек ужитак. Прича са лојслним екипама испред драгстора је незаменљива, да не говоримо о томе да свако место има нешто да се види.
Znam da nije prometan :). Preko kleka je prometan iz razloga sto se vecina teretnog saobracaja koji ide za Kikindu i gore odvija tuda. Takodje Srpska crnja prelaz radi 24/7 dok ovaj kod Secnja Jasa radi samo do 5-6 (za tacnu satnicu zatvaranja me nemoj drzati za rec.) Posle ZR ka Vrscu ti je mrtvo more. Nigde nikoga, po neki traktor ako su radovi i par automobila. Vozim ovuda bar 3x mesecno pa govorim iz prve ruke :)

Таман за догодине
  • 0

#177 Stefi88123

Stefi88123
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 10 July 2024 - 11:01 PM

@Нешони јесте, једну ноћ смо остали тамо и вратили се сутрадан. Визио туринга са дроп баром, гуме 1,60. Мислим, вози се том стазом без проблема, али није у лепом стању. Са наше стране је стара три године, а већ је испуцала, има мањих одрона у приличном броју за које не знам да ли је последица лошег терена или лошег квалитета рада или оба. Но, тако је како је. Мање-више, предео није инспиративан осим у неким деоницама где је обала уређенија и има места за пецање и везивање чамаца. Ветар присутан :)
attachicon.gifIMG_3457.jpeg
attachicon.gifIMG_3426.jpeg
attachicon.gifIMG_3458.jpeg
attachicon.gifIMG_3415.jpeg
attachicon.gifIMG_3403.jpeg
attachicon.gifIMG_3461.jpeg
attachicon.gifIMG_3389.jpeg
attachicon.gifIMG_3453.jpeg
attachicon.gifIMG_3442.jpeg
attachicon.gifIMG_3384.jpeg
https://www.2bike.rs.../attachicon.gif IMG_3374.jpeg
https://www.2bike.rs.../attachicon.gif IMG_3353.jpeg

Pozdrav druze, zanima me.kakva je situacija sto se tice vode?tj kako si se ti organizovao, jer prodavnica i izvora nema...
  • 0

#178 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 11 July 2024 - 07:30 AM

Није превелики проблем. Од Зрењанина до границе имаш успутна места где можеш да се снабдеш водом, једино ако не желиш да потрошиш неколико минута да скренеш до неког од насеља, а последње је Српски Итебеј. Од границе до Темишвара би требало да буде довољно два бидона, има мање од 40 километара. Лично нисам потрошио ни толико, али за сваки случај опремиш се са два. Ако баш ниси сигуран, понеси три, али сумњам да ће ти бити потребно. 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika