Jump to content


Fotografije

ISKUSTVO NOVOPEČENOG VOZAČA DRUMSKOG BICIKLA


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
114 odgovora na ovu temu

#41 mdragoslavm

mdragoslavm
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 03 August 2014 - 10:03 AM

Isti sam i ja bio (doduse moj bike je u fazi pripreme i to ce biti single speed sa 25-622 gumama i kontrom). Mislio sam da ce tocak da se raspadne, ne malo zezne kad udari u rupu. Onda pocenm da citam, da bih se na kraju uverio u potpunosti...

 

 

Verovatno ce neko odmah reci kako je promenio ko zna koliko guma i tockova... Promenio je jednu gumu koja je pukla... :) Kad malo razmislim, ne duvaju se gume dzabe na 8 bara, a mozda i vise. :)

Ljudi bre ovo je nemoguce , ovo je neka montaza , ja ne mogu da verujem da moze ovo da se izvede sa biciklom........ n2:Dizzy


  • 0

#42 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 03 August 2014 - 11:46 AM



Ima i drugi deo :D


  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#43 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 August 2014 - 12:45 PM

Sam sebi da odgovorim u vezi ručica kočnica ako hoću da iskoristim postojeće (stare) čeljusti kočnica. Potrebna mi je ručica sa "short pull" a ne sa "long pull" kakve idu u paru sa V brake kočnicama.


  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#44 milanbike

milanbike
  • Members
  • PipPipPip
  • 136 posts

Postavljeno 04 August 2014 - 06:30 AM

ne znam da li je bilo ovde ali ti klipovi imaju loš kraj :(

 


  • 1

#45 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 August 2014 - 10:43 AM

Ja već 3-ću sezonu vozim treking..nije idealan za drum ali je odličan za višednevne ture. Sa nedavnim dopingom (MTB pogon i  kaseta 11-34) dobio sam savršenu spravu za višednevne ture,barem što se mojih potreba tiče.

 

Sad razmišljam o nabavci još jednog bicikla..drumašem nisam oduševljen u potpunosti - nekako bi mi više odgovarao hibrid sa krutom vilom sa jedne strane ili MTB sa druge. Šta će na kraju biti ne znam..hibrid ili MTB videćemo.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#46 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 08 August 2014 - 09:50 PM

Na zgražavanje mnogih morao sam da stavim ravan volan (malo sam ga suzio), pak treger i torbicu.
y4e8e6a3.jpg

Bajs piči k'o zmaj i da živim u nekoj zemlji sa normalnim trotoarima i bici stazama bio bi savršen.

Poslato sa telefona
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#47 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 August 2014 - 06:52 AM

Za pak treger te potpuno razumem - moj drumaš je dobio isti!!  Čak ozbiljno razmišljam i o blatobranima, jer volim voziti po svakakvom vremenu. Samo ravan korman ne kapiram - umesto tri različita položaja ruku, ti si se ograničio na jedan.

 

Ja se inače ovih dana vodim sumanutom idejom da zbog cena lanaca, kaseta, skupih šamaraljki i slično, menjam 10 faznu grupu za osmofaznu, sa onim menjačima što se stavljaju na kraj kormana:

 

barendshift-648.jpg


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#48 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 August 2014 - 02:01 PM

Ja sam pre neki dan dobio zanimljiv korman..uskoro ću ga montirati na trekera. Na korman sundjer i preko njega kep traku..na nedavnoj turi po Transilvaniji sa mnom se vozio 66-godišnji biciklista iz Knjaževca kod koga sam video takav korman i mogu reći da je odličan. Višestruki položaj ruku u vožnji sa mogućnošću kačenja 2 lampe pored torbe na kormanu. 

Trenutno imam rizer korman od 63cm (za 7cm širi od prethodnog ravnog) ali i dalje zbog torbe na kormanu ne mogu da postavim osvetljenje. 

Sa ovim ću dobiti dosta više mogućnosti za montažu svega i svačega + više različitih položaja za ruke.

 

Slika..neeema slike, he*e me ovaj forum (nikako da provalim kako postaviti sliku)


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#49 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 August 2014 - 05:37 PM

Za pak treger te potpuno razumem - moj drumaš je dobio isti!! Čak ozbiljno razmišljam i o blatobranima, jer volim voziti po svakakvom vremenu. Samo ravan korman ne kapiram - umesto tri različita položaja ruku, ti si se ograničio na jedan.

Ja se inače ovih dana vodim sumanutom idejom da zbog cena lanaca, kaseta, skupih šamaraljki i slično, menjam 10 faznu grupu za osmofaznu, sa onim menjačima što se stavljaju na kraj kormana:

barendshift-648.jpg


Bajs ne koristim za duže ture. Vozim ga samo po Beogradu. Do sada sam vozio city volan gde sam imao samo jedan položaj pa mi to nije problem. Sad imam 2 položaja ruku i to mi je dosta za moje potrebe.
Blatobrani su takođe u planu...

Poslato sa telefona
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#50 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 August 2014 - 07:07 PM

Evo i slike

http://s42.photobuck...2019a9.jpg.html

 

na ovo ide sundjer pa preko kep traka..obzirom da mi je stigao za Dž bilo bi šteta da ne isprobam.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#51 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 August 2014 - 08:21 PM

I ja sam neki dan menjao lulu, korman i traku, tj namotao novu traku preko stare, znači duplo. A rogove samo jedan sloj. Rezultat je odličan, udobno je i debelo (kao da imam oversize korman :))


  • 0

#52 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 09 August 2014 - 09:27 PM

@chamade Sva sreca da vozis autobus jer kad stavis taj krivi volan imaces isti osecaj i na biciklu. Taj volan ima smisla samo ako opteretis prednju viljusku sa torbama onda postane nesto "direktniji" inace kao da imas servo na servo pa to jos na biciklu.


  • 0

#53 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2014 - 09:01 AM

@chamade Sva sreca da vozis autobus jer kad stavis taj krivi volan imaces isti osecaj i na biciklu. Taj volan ima smisla samo ako opteretis prednju viljusku sa torbama onda postane nesto "direktniji" inace kao da imas servo na servo pa to jos na biciklu.

 

Ću probam  :)  znaš onu: jedan prob'o pa...postojeći rizer je širok 63cm a ovaj krivi 59cm - pretpostavljam da će upravljanje biti isto. A ionako planiram (ako nas Vučić ne previše sje*e sa smanjenjem plata izmedju ostalog) do proleća nabavku MTB-a pa će KTM ostati uglavnom samo za ture.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#54 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2014 - 09:29 AM

Mnogo to nešto široko :) ja prešao sa 58 na 56, sad mi je super.


  • 0

#55 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 August 2014 - 11:42 AM

Dosta dobar video o udobnosti na bajsu, podešavanju i slično. Koliko se ja razumem, deluje mi da čovek zna šta priča:

 


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#56 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2014 - 12:08 PM

To je već kačio Dušan nedavno, na temi s klipovima mislim. Jeste definitivno najbolji video na tu temu koji sam ja pogledao.


  • 0

#57 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 11 August 2014 - 07:20 AM

Bajs piči k'o zmaj i da živim u nekoj zemlji sa normalnim trotoarima i bici stazama bio bi savršen.

Počni da se navikavaš da voziš na kolovozu, život će ti biti mnogo lakši.


FalloutBoy, ne znam što razmišljaš "čak i o blatobranima". Ako voziš po kiši, po mom mišljenju nema razloga da ne staviš blatobrane.
  • 1

#58 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 August 2014 - 03:29 PM

Počni da se navikavaš da voziš na kolovozu, život će ti biti mnogo lakši.


FalloutBoy, ne znam što razmišljaš "čak i o blatobranima". Ako voziš po kiši, po mom mišljenju nema razloga da ne staviš blatobrane.

 

Lagan je drumski bajs, pa zato. Drugar koji vozi drumaša me već zbog pak tregera samo gledao i odmahivao glavom u fazonu "ti stvarno nisi normalan".  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#59 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 August 2014 - 03:54 PM

Sve zavisi za šta koristiš bajs.

Ako ti drumaš služi za trening, onda ti ne treba ništa.

Ako ti koristi kao svakodnevno prevozno sredstvo, onda se stavlja sve što si planirao.

I meni je bajs lagan, ali kad stavim torbu pozadi, kao i lanac za zaključavanje eto par kilograma viška (meni koristi kao svakodnevno prevozno sredstvo)


  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#60 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 August 2014 - 04:02 PM

Sve zavisi za šta koristiš bajs.

Ako ti drumaš služi za trening, onda ti ne treba ništa.

Ako ti koristi kao svakodnevno prevozno sredstvo, onda se stavlja sve što si planirao.

I meni je bajs lagan, ali kad stavim torbu pozadi, kao i lanac za zaključavanje eto par kilograma viška (meni koristi kao svakodnevno prevozno sredstvo)

 

Meni stari MTB služi kao svakodnevni prevoz, ali drumaš koristim kao prevoz ako ga ne zaključavam na rizičnim mestima i kad nije kiša... a koristim i za brže vožnje. Tako da je nekako pola-pola.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika