Jump to content


Fotografije

Hidraulicne kocnice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
897 odgovora na ovu temu

#141 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 14 June 2015 - 09:18 AM

јесу ли то оне подлошке као што има код пакнова на в брејк кочницама?

Da to su te podloške. Moji rotori nisu kružni već poligonalni i kada sam montirao kočnicu točak je bio blokirao, pomerao se možda 2 cm napred nazad i ništa mi nije bilo jasnodok nisam pogledao slike na netu :)


  • 0

#142 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 14 June 2015 - 10:00 AM

одлично, хвала свима... само још једно питањце: ако се одлучим за нове адаптере, који би ми авид адаптери требали за роторе 160мм? Немам слику качења а називи за качење ме одувек збуњују па ћу описно :)  каче се са стране и напред на вили као и позади, позади се одливци за адаптер (морам под хитно да научим терминологију) налазе унутар рама, не позади на задњој виљушци :) не знам да ли сам добро објаснио?


  • 0

#143 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 14 June 2015 - 10:02 AM

Mozes i njih da iskoristis, tanju podlosku i konus

супер, тога имам ако се одлучим за то решење, мада некако нагињем куповини два авид адаптера, само још да проверима каква :)  али пробаћу најпре на овај начин, бар привремено... :)


  • 0

#144 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 14 June 2015 - 10:08 AM

I sa avid adapterima će ti trebati Washeri, to nema veze sa adapterom već sa dizajnom same čeljusti.

http://bikediscount....Bremssattel.gif

Moj savet je da ostaviš te shimano adaptere i samo staviš podloške. 


  • 0

#145 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 14 June 2015 - 10:33 AM

I sa avid adapterima će ti trebati Washeri, to nema veze sa adapterom već sa dizajnom same čeljusti.

http://bikediscount....Bremssattel.gif

Moj savet je da ostaviš te shimano adaptere i samo staviš podloške. 

да, пробаћу колико данас-сутра... ако сам добро запазио са обе стране чељусти иду подлошке, односно и до адаптера и до главе шрафа?


  • 1

#146 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 14 June 2015 - 11:46 AM

Tako je.


  • 0

#147 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 14 June 2015 - 08:32 PM

Neznam zasto ljudi koji prodaju avid kocnice bez adaptera ne daju te konusne podloske kad su one deo kocnice a ne adaptera.Puni su ih oglasi.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#148 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 15 June 2015 - 11:13 AM

Neznam zasto ljudi koji prodaju avid kocnice bez adaptera ne daju te konusne podloske kad su one deo kocnice a ne adaptera.Puni su ih oglasi.

успут, ако не пронађем код куће те подлошке, где има да се купе?


  • 0

#149 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 15 June 2015 - 11:15 AM

To su podloske one najtanje sa v brake pakni
  • 0
puno znoja,malo krvi

#150 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 15 June 2015 - 11:15 AM

Ima ih u servisima polovnih
  • 0
puno znoja,malo krvi

#151 saledipling

saledipling
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 22 June 2015 - 09:53 PM

Tema su ovde hidraulične kočnice, pa ću ovde i izneti svoj problem. Naime, imam hidraulične V-brake MAGURA i to je sve radilo okej, dok desna ručica nije pukla, tačnije šelna kojom se pričvršćuje za korman. Prijatelj mi je dao na probu ručicu SHIMANO DEORE XT. Ja sam je spojio sa crevom, ručica extra legla. Međutim, kada sam malo bolje pogledao, nigde ''porta'' za uvrtanje vijka (veza sa gornjim špricom). Samo ima rezervoarčić koji se otvara sa dva mala vijka. Rezervoar sam otvorio, a na kleštima V-brake (zadnja) ušrafio kraj creva drugog šprica. Onda sam polako potiskivao klip šprica i ulje se pojavilo i u rezervoaru ručice. Vidljivi su bili i mehurići vazduha koje je ulje ispred sebe izguralo. Nekoliko puta sam ''drukao'' i ručicu kočnice. Sve vreme je propadala, iako sam između zadnjih paknova postavio tvrd distancer (blokadu). Još jedan pun špric sam polako istisnuo ponovo kroz sistem, kadica se punila i prelivala, istovremeno sam nekoliko puta ponovo pritiskao ručicu, međutim, ništa. Ručica i dalje propada. Zatvorio sam rezervoar, odšrafio špric, vratio vijak, vratio točak, približio paknove do bandaša koliko je bilo moguće i probao. Kočnica ne radi! Paknovi jedva da se pomeraju i dodiruju kočionu površinu bandaša, a ručica konstantno propada. Molim ako neko zna šta bi moglo biti u pitanju, da razjasnimo šta se u stvari ovde dešava, da li je sve pravilno odrađeno. Ja lično sumnjam i verujem da se ručice kočnica za V-brake i disk razlikuju, jer mislim da je kod disk kočnica potrebno manje ulja da potisne klip ručice. Molim za pomoć. Hvala i pozdrav svim forumašima, dobrim ljudima...


  • 0

#152 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 posts

Postavljeno 22 June 2015 - 10:05 PM

Ja lično sumnjam i verujem da se ručice kočnica za V-brake i disk razlikuju, jer mislim da je kod disk kočnica potrebno manje ulja da potisne klip ručice.

 

Odgovorio si sam sebi.


  • 0

#153 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 23 June 2015 - 07:00 AM

Neka ti neko zavari selnu i vrati original rucicu. I meni se desilo isto, djubre su im te selne...
Btw mislim da bunis ljude sto ove kocnice zoves v-brake... HS33 su HS33 i kraj price, hidraulika je hidraulika, bez obzira sto celjust ne hvata disk vec bandas.
  • 0

#154 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 June 2015 - 08:50 AM

Hidraulika je specificna, ako hoces da ti radi onda koristis sta je proizvodjac propisao. A selnu napravi kod strugara i uzivaj


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#155 MARKO_BL

MARKO_BL
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 23 June 2015 - 09:13 AM

Drugari pomagajte :) Procurila mi ručica na Avid elixir R kočnici. Nov servic kit za ručicu sa poštarinom je oko 40 evra što se nikako ne isplati s obzirom da komplet kočnice ne vrijedi toliko. 

Da li neko možda ima samo ručicu od avid elixir 5,R ili RC, da je sipravna, estetski izgled nije bitan jer meni treba samo dijelovi iz ručice?


  • 0

#156 MARKO_BL

MARKO_BL
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 23 June 2015 - 01:02 PM

I izvinite na greškama u kuckanju, ne znam šta mi bi :)


  • 0

#157 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 June 2015 - 01:22 PM

Postavi potraznju u temi http://www.2bike.rs/...-32#entry181663


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#158 Naum_Dextazy

Naum_Dextazy
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 30 June 2015 - 09:08 AM

Izvinite nov sam ovde. Cuo sam da postoje vise vrsta plocica, tipa: Meki, srednje tvrdi i tvrdi. Koji su najbolji za koriscenje? Hvalaaa!  :mrgreen:


  • 0

#159 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 30 June 2015 - 09:20 AM

U principu sve je to isto. Samo sto ces sa tvrdjim brze trositi sam disk, tj.grublje su po disk... Uzmes neke osrednje po ceni pa ces i sam skontati kakve su kad vidis koliko km predjes sa njima tj.kako ce se trositi. Ali moras naglasiti kakav stil vozis. Po ravnom, brda? 


  • 0

#160 Naum_Dextazy

Naum_Dextazy
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 30 June 2015 - 11:20 AM

U principu sve je to isto. Samo sto ces sa tvrdjim brze trositi sam disk, tj.grublje su po disk... Uzmes neke osrednje po ceni pa ces i sam skontati kakve su kad vidis koliko km predjes sa njima tj.kako ce se trositi. Ali moras naglasiti kakav stil vozis. Po ravnom, brda? Na

Najcesce brda, planine. Moram da promenim ulje. DOT 3-4.  Jel su bolji aparati koji koriste mineralno ulje ili DOT ? Hvala! :mrgreen:  


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika