Jump to content


Fotografije

Hidraulicne kocnice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
897 odgovora na ovu temu

#521 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 03 August 2016 - 09:58 AM

imam mali problem, pre par dana na bajs sam montirao kocnicu avid code 5, kocnica u mestu hvata tek kod rucice volana nakon par stiskanja postaje malo tvrdja dok u voznji skoro pa i nekoci, rucicu stisnem skroz i nekoci nimalo, e sad neznam da li je problem to sto sam stavio avid kocnicu na tektro rotor, morao sam na adapter da stavim malu podlosku da bih uopste motirao kocnicu, verovatno mi treba adapter za avid, pa me zanima jeli problem to sto rotor i adapter nisu avid ili da saljem kocnicu na servis. Svaki savet dobrodosao :grin:

ne znam da li si koristio polje pretrage

da vidis da li vec postoji odgovor na tvoje pitanje

tako da to bi mi bio prvi savet

http://www.2bike.rs/...hod#entry162565

a msm da ima i u ovoj temi

 

kojeg precnika je rotor, adapter je za koju velicinu rotora?

Nedavno sam shvatio da nisu svi adapteri za istu velicinu identicni

da AVid trazi svoje adaptere sa onim podloskicama (koliko sam shvatio)

tako da bi bilo dobro da se zna ko je proizvodjac adaptera

 

predlazem da izmeris debljinu rotora

 

a za hod rucice msm da treba da se odzraci/dolije ulje/uradi servis


  • 0

#522 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1431 posts

Postavljeno 03 August 2016 - 10:04 AM

Najverovatnije potrebna zamena ulja u sistemu
  • 0

#523 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1431 posts

Postavljeno 03 August 2016 - 10:07 AM

Sada vidim da je isto Igor napisao
  • 0

#524 stefan98

stefan98
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 03 August 2016 - 10:38 AM

Rotor 203 adapter za 203 dok nisam stavio podloske vrh rotora kacio od celjust sa podloskama nekaci.

Kocnicu kupio pre par dana prodavac mi je rekao da je menjano ulje oko nove godine i da je sve ispravno zvao sam ga rekao mu da kocnica lose koci on mi je rekao da par puta stisnem na prazno i da ce se to srediti, to sam i uradio al nista nije pomoglo. Ovde gde zivim nema servisa tako da cu morati da saljem negde drugo kocnicu pa mi je to dodatni problem.


  • -1

#525 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 03 August 2016 - 10:54 AM

Rotor 203 adapter za 203 dok nisam stavio podloske vrh rotora kacio od celjust sa podloskama nekaci.

Kocnicu kupio pre par dana prodavac mi je rekao da je menjano ulje oko nove godine i da je sve ispravno zvao sam ga rekao mu da kocnica lose koci on mi je rekao da par puta stisnem na prazno i da ce se to srediti, to sam i uradio al nista nije pomoglo. Ovde gde zivim nema servisa tako da cu morati da saljem negde drugo kocnicu pa mi je to dodatni problem.

ciji adapter?

 

sta znaci "stisnem na prazno"? 

Izvadis tocak pa stisnes bez rotora

ili izvadis i pakne pa stisnes...ne kontam?

 

Mozda tu gde ti zivis ima neko ko bi to mogao da ti resi

samo je enigma...gde je to? :(


  • 0

#526 stefan98

stefan98
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 03 August 2016 - 11:13 AM

Na adapteru pise samo R203 sto je precnik i nista vise ali posto su fabricke kocnice tektro verovatno je adapter za njih.

stiskao sam na prazno bez rotora a stiskao sam i bez pakni znaci oba nacina i nije nista pomoglo.

Sad me interesuje da li sam prevaren posto je prodavac rekao da je kocnica ispravna ili jednostavno ovo nemoze da funkionise bez avid rotora i adaptera, mada ja mislim da bi kocnica i ovako moralo bole kociti.

Ja zivim u Novoj Varosi ge servisa nema uopste a i jako malo ljudi ima hidrauliku mada mozda i nadjem nekog.


  • -1

#527 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 03 August 2016 - 12:02 PM

stiskao sam na prazno bez rotora a stiskao sam i bez pakni znaci oba nacina i nije nista pomoglo.

 

Vrlo je moguce da je greska i do tebe


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#528 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 267 posts

Postavljeno 09 August 2016 - 12:38 PM

Da li Shimanovo ulje u pakovanju ima rok trajanja?  n2:party-021 
Moze da se nadje rinfuz Sh. ulje, 100ml iz originalne boce od 1L, dosta povoljnije nego fabricko pakovanje od 50ml ali ne znam da li ulje moze da "lapi" od stalnog otvaranja ambalaze zbog presipanja ili ne moze?


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#529 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 August 2016 - 01:25 PM

DOT kočione tečnosti (nisu ulja) ne treba koristiti ako je pakovanje ranije načeto. 

 

Ulja (bilo mineralna, ili sintetička) se mogu koristiti i iz načetog pakovanja. Vek trajanja je oko 5 godina od datuma proizvodnje, ali ako ne stoje na teškom minusu, ili vrelom suncu, mogu i dosta duže da ostanu ispravna.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#530 logo

logo
  • Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Postavljeno 28 August 2016 - 10:57 AM

Kod Magura Julie, da li je jedan klip fiksiran ili ne?


  • 0

#531 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 28 August 2016 - 05:21 PM

Kod Magura Julie, da li je jedan klip fiksiran ili ne?

kod mojih su oba pokretna :)


  • 0

#532 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 August 2016 - 05:22 PM

Oba su pokretna, osim ako jedan nije zaglavio ;)
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#533 logo

logo
  • Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Postavljeno 28 August 2016 - 07:37 PM

E pa onda mi se jedan zaglavio...


  • 0

#534 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 August 2016 - 08:06 PM

E pa moraces da ga razradis ;)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#535 logo

logo
  • Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Postavljeno 28 August 2016 - 09:59 PM

E pa moraces da ga razradis ;)

 

Moze li uputstvo? Klip je bukvalno u ravni sa telom kocnice, ako me razumete.


  • 0

#536 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 August 2016 - 11:29 PM

Ako se ne pomera ni milimetar onda je bas zaribao. Bezazleni razlozi za to su necistoce iz vazduha, uljna isparenja, zagrevanje... Problematicni su ostecenje klipa, gumice...

Ima par nacina kako moze to da se izvede, a kod tebe mi se cini da je jedini kvalitetan nacin rasturanje celjusti.

Za pocetak pokusaj sledece. Skini plocice, vrati ispravan klip u ravan sa celjusti i naprskaj neki odmascivac, ukoliko nemas moze i alkohol 96%. Stara cetkica za zube sa skracenim vlaknima na pola i trljaj i tako par puta pa lagano pritisni rucicu da vidis da li se desava nesto. Ako nisi vican tim poslovima onda bolje da prepustis nekom servisu da pokusa da ti razradi klip.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#537 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 29 August 2016 - 06:47 AM

Ljudi, napukao mi je deo kod rucice gde se srafi crevo, tako je i bilo kad sam kupio kocnicu, lepljeno izgleda ali nisam provalio to do sad dok nisam probao da stegnem sraf jer se popustio. Kako stezem pukotina se siri. Kako resiti taj problem, zamenom rucice ili kozda varenjem? 17acb34247ac2340e7019ab95aa924d3.jpg

Sent from my LG-D290 using Tapatalk
  • 0

#538 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 29 August 2016 - 07:43 AM

Da je bilo koja druga komponenta u pitanju licno bih se igrao sa lepkom za metal ili varenjem. Obzirom da je u pitanju kocnica jedino kvalitetno resenje je zamena rucice.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#539 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 29 August 2016 - 09:27 AM

Onda ce tako i biti. Samo rucica ili komplet sa celjostima videcemo.

Sent from my LG-D290 using Tapatalk
  • 0

#540 logo

logo
  • Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Postavljeno 29 August 2016 - 05:03 PM

Ako se ne pomera ni milimetar onda je bas zaribao. Bezazleni razlozi za to su necistoce iz vazduha, uljna isparenja, zagrevanje... Problematicni su ostecenje klipa, gumice...

Ima par nacina kako moze to da se izvede, a kod tebe mi se cini da je jedini kvalitetan nacin rasturanje celjusti.

Za pocetak pokusaj sledece. Skini plocice, vrati ispravan klip u ravan sa celjusti i naprskaj neki odmascivac, ukoliko nemas moze i alkohol 96%. Stara cetkica za zube sa skracenim vlaknima na pola i trljaj i tako par puta pa lagano pritisni rucicu da vidis da li se desava nesto. Ako nisi vican tim poslovima onda bolje da prepustis nekom servisu da pokusa da ti razradi klip.

Odradio sve po uputstvu, klip se pomeri 2mm i vrati se nazad dok ovaj drugi nesmetano nastavlja da izlazi kako pritiskam rucicu. A ne zakacinje mi disk, to jest na jedno mesto, mozda je rotor neznatno kriv. Pre operacije, mi je brzo zaustavio tocak, tako da ima poboljsanja. Ali mi cudno zasto se vraca klip....


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika