Jump to content


Photo

Hidraulicne kocnice


  • Please log in to reply
897 replies to this topic

#481 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 16 June 2016 - 07:50 AM

Shimano creva su 1.7m (1700mm), a i cena im je vesela oko 2000. Potencijalno resenje tvog problema je Jagwire koji prodaje upakovano 3m u komadu, i sad su im na nekoj akciji u PB-u za nekih 3000.

Ako ima u NS, a verujem da IMA, firma koja se bavi proizvodnjom hidraulicnih creva onda mogu da ti naprave po uzorku.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#482 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 16 June 2016 - 08:14 AM

Shimano creva su 1.7m (1700mm), a i cena im je vesela oko 2000. Potencijalno resenje tvog problema je Jagwire koji prodaje upakovano 3m u komadu, i sad su im na nekoj akciji u PB-u za nekih 3000.

Ako ima u NS, a verujem da IMA, firma koja se bavi proizvodnjom hidraulicnih creva onda mogu da ti naprave po uzorku.

 

Tražim za drugara. Kaže da je obišao radnje po NS i da nisu imali, niti su znali reći gde ima. Ja se slabo igram s tom hidraulikom.

 

Ako te ne mrzi, možeš baciti link odgovarajućih Jagwire iz Planeta? 

 

Značile bi mi i dimenzije, tj. kako i kakvo crevo da naručim iz Mikron firme, ako drugar reši da ne plaća cenu tih Jagwire?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#483 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 16 June 2016 - 08:42 AM

Jagwire

 

Ne znam kako mozes naruciti crevo u firmi koju sam linkovao kao neku start smernicu, imas broj pa pitaj. Mozda je najbolje otici sa uzorkom creva zbog unutrasnjeg precnika i ostalih sitnica.

Licno nisam imao potrebe za pravljenjem creva, ali prosle godine sam imao priliku da vidim bicikl ciji je vlasnik pravio crevo zadnje kocnice za neku stariju xt hidrauliku. 


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#484 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 16 June 2016 - 09:37 AM

za maguru freestyle pancevo http://www.freestyle....rs/Magura.html


  • 1

#485 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 16 June 2016 - 10:49 AM

Jagwire

 

Ne znam kako mozes naruciti crevo u firmi koju sam linkovao kao neku start smernicu, imas broj pa pitaj. Mozda je najbolje otici sa uzorkom creva zbog unutrasnjeg precnika i ostalih sitnica.

Licno nisam imao potrebe za pravljenjem creva, ali prosle godine sam imao priliku da vidim bicikl ciji je vlasnik pravio crevo zadnje kocnice za neku stariju xt hidrauliku. 

 

Ovo Jagwire će pasovati na maguru, ili treba i neki adapter da se uzima?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#486 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 16 June 2016 - 11:17 AM

Pise lepo na pakovanju da odgovara za dosta proizvodjaca sto ukljucuje i maguru, takodje pise da se adapteri prodaju posebno.

E sad  adapterima oni smatraju protocni pin, olivu i maticu. Ono sta treba da se kupi su olive (jednokratne su) jer pinove mozes da spasis ako iz pazljivo izvuces iz starog creva, matica (ona suplja za pritezanje creva) ako nije potrosen deo za pruhvat kljuca moze da se iskoristi.  To imas na sajtu koji je vidak linkovao.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#487 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 16 June 2016 - 12:29 PM

Hvala kolege. Sad sam dosta pametniji nego jutros.  :)

 

Proslediću čoveku informacije, pa šta god odluči. Ako zapnem(o) negde pri sklapanju, vikaćemo za pomoć opet.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#488 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Posted 16 June 2016 - 02:45 PM

Da ne otvaram posebnu temu:

 

Treba mi crevo dužine 2 metra za Magura HS 11 kočnice.

 

Ako nema, može li s nekim adapterom (ili bez? :)  ) da se stavi Shimano crevo? 

 

Zna li neko gde to kupiti?

si probao u Pancevu, oni rade Maguru

FREESTYLEri


  • 0

#489 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 16 June 2016 - 02:47 PM

Postavio kolega Vidak link, baš njihov. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#490 _ZeroLite_

_ZeroLite_
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Posted 24 June 2016 - 06:18 PM

Pozz svima, izvinjavam se ako se ova tema vec ponavljala, ali ja nisam nasao nista sto bi mi koristilo.... Problem je taj sto mi prednji disk malo zapinje za pakne... Rijec je o hidraulicnim shimano kocnicama, novom rotoru. Da li postoji nacin da se to malo sredi bez ikakvog ispustanja ulja?
  • 0

#491 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Posted 24 June 2016 - 07:02 PM

Тема постоји,а и одговор.Нацентрирај чељусти и то би требало да ти реши проблем.


  • 1

#492 viktor_je_bog

viktor_je_bog
  • Members
  • PipPipPip
  • 161 posts
  • Locationbelgrade

Posted 25 June 2016 - 08:11 AM

Pozz svima, izvinjavam se ako se ova tema vec ponavljala, ali ja nisam nasao nista sto bi mi koristilo.... Problem je taj sto mi prednji disk malo zapinje za pakne... Rijec je o hidraulicnim shimano kocnicama, novom rotoru. Da li postoji nacin da se to malo sredi bez ikakvog ispustanja ulja?

odvrni imbuse na klestima malo i onda stisni rucicu 2 puta i onda ih zategni drzeci kocnicu ili uradi 'burp' ima par videa na youtubu


  • -1

#493 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 25 June 2016 - 08:57 AM

Тема постоји,а и одговор.Нацентрирај чељусти и то би требало да ти реши проблем.

 

+1

 

Gornji desni ugao i "Search" polje.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#494 proleeh

proleeh
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • LocationBanja luka

Posted 25 June 2016 - 11:19 AM

Poz drugari,
Hitno mi treba pomoc, uzeo sam da očistim pakne na hidraulici M395, i očistio sam ih alkoholom.. Vratio ih. Kada sam ih vratio , i vratio točak, točak mi je bio blokiran.. Kao da je klip izašao i neće da se vrati.

Onda sam uzeo i na onu bradavicu nakacio crijevo i otpustio ventil ,istocio ulje i pokusao onda da vratim klip, opet nece. Onda sam pokusao nadrukati kocnicu, ubacio sam nesto izmedju klippva, kocnica nije bila tvrda kao nova, ali je izasao klip da je smrvilo ono sto je bilo izmedju. Ali se klip ne vraca, i dalje u tom polozaju ostaje.

Moze li neko da mi poredu napise korake sta mi je ciniti, bio bih zahvalan?
  • 0
I kad' krene oluja, tvoja vjera te čuva!

#495 proleeh

proleeh
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • LocationBanja luka

Posted 25 June 2016 - 11:24 AM

https://postimg.org/image/p2unidii9/


  • 0
I kad' krene oluja, tvoja vjera te čuva!

#496 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 posts

Posted 25 June 2016 - 11:26 AM

Napisani su koraci jedno 10 puta u 3 teme pored ove.


  • 1

#497 proleeh

proleeh
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • LocationBanja luka

Posted 25 June 2016 - 08:22 PM

Ispustio sam ulje, i vratio klip, nis htio ubacivati sada bloker, odzračio sam kočnicu.. Ocistio opet sve. Vratio pakne, sve namjestio, kocnica je tvrda kao prvog dana.. Ali opet onaj klip koji je na slici izasao, i sada je isto tako vise izasao od onog nasuprot njega. Kocnica koci okej, stim da mi sada disk osjetno češe, sa tim bih se zanimao u ponedljak ako je uredu da mi onaj klip jedan vise izadje od drugog. Pri stisku se oba pomjeraju, stim da je ovaj koji je vise izasao,njegovo pomjeranje jako malo. Na zadnjoj kocnici ne mogu da vidim koliko je izasao klip, ali mislim da nije ovako puno kao na prednjoj.. Neki savjet? Da ostavim ovako kako jeste, jer je kocnica tvrda i koci, i samo da ucentriram disk bolje il trebam nesto raditi da se klip vrati unutra? Tj, da li se oba moraju vratiti u pocetni / nulti polozaj nakon pustanja rucice?
  • 0
I kad' krene oluja, tvoja vjera te čuva!

#498 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 June 2016 - 08:32 PM

Мени је било исто то, један клип више изашао, не враћа се скроз и онда или качи диск или при кочењу први стигне до диска и гурне га мало на супротну страну. Испратио упутства у некој од тема и изнервирао се, јер сваки пут када механички вратим оба клипа на почетну позицију, они се понашају другачије. Прво један изађе раније, а кад их опет вратим, онда пожури други. И тако у круг. После рецимо трећег покушаја подесило се тако да један клип и даље вири у почетном положају, али таман је тако да оба до диска стигну истовремено. У тој теми је писало да је потребно враћати клипове десетак пута, али како је за тестирање потребно враћати цео точак назад и све намештати, а притом у соби једва имам места за бицикл и немам никакав сталак, после трећег пута ми се смучило. Можда ти имаш више стрпљења.


  • 0

#499 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Posted 27 June 2016 - 10:33 PM

Klip se mora vratiti paralelno tj pod pravim uglom u cilindar tako sto ces pazljivo, naizmenico s jedne pa druge strane gurati klip u pocetni polozaj. To sto klipovi u celjusti ne izlaze u istoj meri, ume da se poboljsa pazljivim podmazivanjem silikonskom mascu u spreju, zatim razraditi (pazljivo pritiskas rucicu kocnice dok klipovi ne izadju 1-2mm i onda ih vratis u pocetni polozaj, sto ce naterati solidnu kolicinu prljavstine iz lezista klipova) i zatim dobro ocistiti lubrikant i prljavstinu sa celjusti pre montiranja paknova.


  • 0

#500 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posts
  • LocationBeograd

Posted 27 June 2016 - 10:43 PM

Ја сам за враћање клипова користио нож од есцајга, јер је довољно висок да обухвати лепо цео клип и довољно чврст. Само га поставио преко клипа, тако да вири са обе стране чељусти, па гурао прстима са обе стране, користећи чељусти као полугу. Одлично је ишло.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users